Archanjeli

Archanjeli ☛ Michael, Gabriel, Rafael, Uriel ✬
  • Archanjeli Mágia

Archanjeli

Posvätné duchovné bytosti

Archanjeli sú prirodzené a sväté duchovné bytosti, ktoré vytvárajú a sledujú vesmír, sú jeho súčasťou. V absolútnom bytí existujú rôzne hierarchické hodnosti archanjelov, svätých monadických bytostí, a každá hodnosť zahŕňa nespočetné množstvo bytostí, ale rovnakého typu.

Vieme o existencii 12 chórov archanjelov: tróny, kniežatá, panstvá, mocnosti, sily, serafíni, cherubíni a iní, ktorých mená sú známe aj neznáme. Nikto ešte nikdy nehovoril podrobne o spôsobe vibrácií archanjelov, ktorí patria do vyšších hodností archanjelov. Len málokomu sa podarí dostatočne sa na tieto hodnosti naladiť. Ľudský jazyk sa v každom prípade ukázal byť veľmi nevhodný na popísanie ich slávy.

Archanjel

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Ale anjel im povedal: Nebojte sa, lebo hľa, zvestujem vám velikú radosť, ktorá bude všetkému ľudu. Lukáš 2,10


Keď človek zostúpi do oddelených svetov, ocitne sa v sprievode svojho strážneho anjela, ktorý patrí k Trónom. Dokonca aj keď si nie sme vedomí jeho prítomnosti, náš anjel strážny, s ktorým sme vytvorili jedno ja, nás stále ochraňuje. Títo archanjeli sa objavujú vo všetkých východných aj západných náboženstvách, ako aj vo väčšine teozofických a ezoterických učení ako mesiáši, boží poslovia, polobohovia, dévovia a podobne. Archanjelov poznajú aj budhisti a hinduisti, dokonca ich poznali už aj Aztékovia a Egypťania v staroveku, a hoci aj keď sa ich tvar a mená menia, ich povinnosti, zodpovednosti a právomoci zostali univerzálne a identické.

Archanjeli Živlov nás zaujímajú v súvislosti s naším bádaním a meditáciami, pretože sú veľmi úzko prepojení s naším blahobytom a ďalším vývojom. Ich mená nemajú ľudský pôvod, ale vznikli skôr vibračnou rezonanciou každého chóru.

Michael je názov jednej hodnosti; Ma- Ha- EL znamená "Mocný Boh". V sanskrte Maha znamená mocný a EL zastupuje výraz Boh (to isté platilo aj v Starovekom Egypte a u Židov). Podobne nachádzame priradenú príponu El vo všetkých archanjelských menách. Michael je archanjel svetla a ohňa, jeho svetlo je červené vo všetkých jej odtieňoch.

Ďalej nasleduje Gabriel alebo v jazyku starovekého Egypta vyslovované ako Kha- Vir- El, kde Kha znamená túžbu, cit a vyjadruje lásku. Bir alebo Vir udáva živel. Gabrielove svetlo je nebovo-modré v mnohých rozličných odtieňoch; je vládcom vody a všetkých tekutín, ktoré tvoria 3 štvrtiny našej planéty. Gabriel je služobníkom celého psychického kráľovstva.

Anjel

Foto © udra11 http://www.fotolia.com I pmalenky

Ako ďalší archanjel je uvedený Rafael. V starovekom Egypte Ra znamená slnko a Fa zastupuje pojem vibrácia: Ra-Fa- El, Slnko - vibrácia -  Boh. Rafael, ako archanjel energie je charakterizovaný odtieňmi fialovej. Táto farba je zmesou červenej (Michaelovej) a modrej (Gabrielovej), a teda je prirodzené, že úlohou Rafaela je spolupracovať s Michaelom a Gabrielom. Celá planéta Zem je výslovne doménou Rafaela, pretože ovláda elektromagnetické sily, ktoré nazývame éterickou vitalitou.

Uriel, je ten kto koordinuje prácu všetkých archanjelov vo vnútri fyzického tela, naši egyptskí predkovia ho nazývali Ur-ra-el. U znamená vesmír, Ra je výrazom pre slnko, Vesmír-Slnko-Boh. Výborne harmonizuje všetky látky - substancie. Uriel udržiava univerzálne zákony poriadku a harmónie vo vnútri a medzi našimi tromi telami. Uriel udržiava harmóniu a rovnováhu substancií. Reprezentuje ho svetlo vo všetkých odtieňoch strieborno-bielej farby. Fenoménom vo všetkých oblastiach života je práca archanjelov Živlov. Keď je ľudská bytosť stelesnená v nižších svetoch, deje sa to pomocou archanjelov Živlov každej hodnosti. A tak pôsobí v tele každého človeka Michael, Gabriel, Uriel a Samael. Samael, anjel Zeme, nie je archanjelom, predstavuje Lucifera, archanjela svetla a strážcu duality.

Pozrime sa teraz bližšie na to, ako archanjeli slúžia nášmu hmotnému telu. Samael, anjel Zeme a minerálov, nám poskytuje v neustálej spolupráci s ostatnými archanjelmi materiály pre naše kosti, svaly a orgány v tele. Michael nám poskytuje fyzické teplo a teplo červenej krvi. Gabriel dáva nášmu telu rôzne tekutiny. Rafael nám poskytuje éterickú vitalitu a hrá neoceniteľnú úlohu pri udržiavaní dobrého zdravia u každého človeka. V noci, zatiaľ čo odpočívame, pracujú archanjeli na udržiavaní nášho zdravia a obnove harmónie v našom tele.

Archanjel nositeľ svetla

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Nestihne ťa nijaké nešťastie a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma, lebo svojím anjelom dá príkaz o tebe, aby ťa strážili, a na rukách ťa budú nosiť, aby si si neuderil nohu o kameň. Lukáš 4, 10-12


Archanjeli vykonávajú rovnako bezchybnú prácu nielen v našich hmotných telách, ale aj pri budovaní a udržiavaní našich duševných a noetických tiel, ktoré sú éterickými ekvivalentmi tých hmotných. Podobným spôsobom pracujú archanjeli vo všetkých vesmíroch. Musíme sa naučiť spolupracovať s archanjelmi Živlov pre udržanie zdravia a pohody, vedome čerpať z ich múdrosti a lásky. Cvičenia a meditácie nám pomôžu rozvíjať cit pre archanjelov.

Logo Archanjeli

Archanjeli

Preložené z nemeckého originálu: Erzengel

Kto hľadá, nájde!

Nenašli ste, čo ste hľadali? Pozývame vás na naše webové stránky.

Máte problémy vo svojom ľúbostnom živote a neviete, ako ďalej? Ste práve teraz konfrontovaní s niečím, čo ste doteraz považovali za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chcete nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebujete vedieť odpovede na vaše otázky?

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.