Astrálne cestovanie

Ako sa naučiť astrálne cestovať ☞ Tipy & Triky ✔

Astrálne cestovanie

Čo je to astrálne cestovanie?

Astrálna cesta predstavuje pre mága dôležitý postup na získanie informácií o určitých procesoch a problémoch.

Pre lepšie pochopenie, každý človek astrálne cestuje počas spánku. A zmyslom astrálnej cesty pre mága je stále viac a viac dosahovať túto úroveň pri plnom vedomí. Zasvätený mág má prístup až k 8 astrálnym úrovniam. Astrálna rovina je rovina vibrácie, vyššej frekvencie, ako má náš svet, v ktorom sa nachádzame. Je tiež vedecky dokázané, že mačky a aj psy, môžu počuť určité tóny, ktoré sú vyššie alebo nižšie, a ktoré človek nemôže počuť. Presne tak je to aj s ostatnými vlnovými dĺžkami, existujú rôzne svety, ktoré existujú v rôznych vibračných frekvenciách.

Ako trénovať astrálne cestovanie, a čo to vlastne je?

Pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť a praktizovať astrálne cestovanie, je na začiatku jednou z najväčších prekážok strach, že by mohli prísť o myseľ. To je absolútny nezmysel - O našu myseľ neprídeme, ale ju preľstíme.

Pripomeňme si meditáciu, prečo by sme mali meditovať? Predsa z jednoduchého dôvodu - aby sme svoju myseľ upokojili a išli stále hlbšie, aby sme sa upokojili a uvoľnili. V prvom rade by ste mali dosiahnuť bezmyšlienkovitý stav. To znamená, že musíte meditovať a zaoberať sa s meditáciou tak dlho, kým sa nedostanete do bezmyšlienkovitého stavu. Keď človek dosiahne a zažije tento bezmyšlienkovitý stav, ktorý predstavuje istý proces, dokáže sa potom aj úplne inak a oveľa hlbšie sústrediť. Na začiatku nemusíme dosiahnuť bezmyšlienkovitý stav na 20 minút alebo dlhšie, ale na pár minút by to už mohlo byť. Až potom má zmysel začať s astrálnym cestovaním.

Astrálne cestovanie

Foto © sezer66 http://www.istockphoto.com I pmalenky

Najskôr zaujmeme veľmi pohodlnú pozíciu, pri ktorej nemôžete spadnúť doprava alebo doľava. Odporúčame najmä pozíciu v ľahu alebo lotosovú pozíciu. Následne sa snažíme ísť s celou svojou pozornosťou dovnútra a sústrediť svoju energiu v našom tele, to znamená, že všetku energiu, ktorou disponujeme, zameriame na jedno veľmi špecifické miesto v tele. Napríklad do oblasti solar plexus. Ak sa vám podarilo zamerať celú svoju energiu do tohto bodu, potom si predstavte, že sa celou koncentráciou vymrštíte alebo stúpate smerom nahor.

Astrálne cestovanie

Biela mágia

Prvým úspechom pri astrálnom cestovaní je to, keď potom môžete pozorovať zhora seba samého. To je tiež to, čo mnohí ľudia niekedy zažijú pri meditácii, pričom často spanikária alebo sa zľaknú. Ak dostaneme strach, potom sme svedkami silnej emócie, ktorá má za následok to, že sa vrátime do nášho tela. To môže spôsobiť vznik určitých blokov alebo zanechať stopy, ktoré potom človek musí vypátrať a spracovať. Na to, aby človek/mág mohol podnikať skutočné astrálne cesty, by mal byť oslobodený od akýchkoľvek negatívnych spomienok a blokád.

Zapojiť musíme nielen celú predstavivosť a koncentráciu, ale aj dýchanie. To znamená, že popritom môžeme cvičiť plný jogový dych. Prebieha to nasledovne, naučíme sa dýchať všetkými troma časťami plného jogového dychu. 1. Brušné dýchanie, 2. hrudné a 3. podkľúčne dýchanie. Plný jogový dych sa začína hlbokým nádychom do brucha, ktorý pokračuje cez hrudník a kľúčnu kosť.

Ako sa naučiť astrálne cestovať

Foto © sezer66 http://www.istockphoto.com I pmalenky

Keď sme sa to naučili a dosiahli to, tak potom postupujeme nasledovne - Keď podnikáme astrálne cesty dopoludnia, hlbšie pritom vydychujeme a zároveň vykonávame koncentračné cvičenie. Keď podnikáme astrálne cesty popoludní, tak vtedy zase hlbšie vdychujeme.

“Pri nepravidelnom dýchaní je duch nepokojný. Ale keď dýchame pokojne, je pokojný aj duch. “

Samozrejme to závisí aj od toho, ako sa v skutočnosti cítime. Ak máme pocit, že sme veľmi nabití energiou a cítime nutkanie niečo robiť, potom musíme viac upokojiť našu myseľ a zároveň sa sústrediť na naše dýchanie. To znamená, že keď som doplna nabitý energiou a cítim sa veľmi dobre, sústredím sa viac na vydychovanie. A keď sa po energetickej stránke tak dobre necítim a nie som celkom nabitý, oveľa viac sa sústredím na nadychovanie.

Nácvik brušného dýchania: Najlepšie sa to robí v ľahu v absolútne uvoľnenej pozícii. Nadýchnite sa nosom hlboko do brucha, vtiahnite vzduch hore do hrudníka až pod kľúčnu kosť. Pomaly vydýchnite nosom, tak, aby najprv kleslo brucho a potom hrudník. Najdôležitejším krokom nie je nádych, ale výdych. Čím viac použitého vzduchu vydýchneme, tým viac čerstvého vzduchu môžeme vdýchnuť. Pravidelne sa pomaly hlboko nadychujte a vydychujte.

Nadychovanie a aj vydychovanie musí byť dostatočne silné, aby došlo k tzv. hyperventilácii. To znamená, že zámerne naberáme do pľúc viac vzduchu, ako v skutočnosti potrebujeme, no ostávame pritom celkom pokojní. To spôsobí, že náš duch je potom pripravený opustiť telo. Keď to spojíme so silnou koncentráciou, zažijeme to, že dokážeme opustiť svoje telo.

Nácvik astrálnej cesty

Odporúčanie: Rozdelenie astrálnej cesty do niekoľkých častí:

1. Plný jogový dych – (ako je popísané vyššie) To znamená, že dýchame všetkými 3 časťami (brušný dych, hrudný a podkľúčny).

2. Dychové cvičenia – (ako je popísané vyššie) Môžeme ich cvičiť aj na začiatku meditácie. To znamená, že začneme meditovať, a predtým, než budeme môcť ísť naozaj hlboko, praktizujeme zosilnené nadychovanie alebo vydychovanie podľa toho, ako sa cítime. To spôsobí určitú hyperventiláciu, na ktorú si naše telo zvykne, zatiaľ čo ďalej meditujeme. Tak dosiahneme stav, v ktorom dokážeme počuť, cítiť alebo vidieť určité veci, ktoré pri normálnom vedomí počuť, cítiť alebo vidieť nedokážeme.

Pri prvej astrálnej ceste sa vždy s niekým stretneme. To znamená, že nás prijme a privíta duch, ktorý nám na našej astrálnej ceste bude pomáhať. Predpokladom na oprávnenie a vstup na astrálnu úroveň je dostatočný duchovný rozvoj. To v podstate znamená, že najskôr musím byť pánom samého seba, mať pod kontrolou svoj vlastný život a mať tie najlepšie úmysly. Keď tieto predpoklady mám a spĺňam, potom som oprávnený, a tento duch so mnou bude komunikovať. Ak však nie sme oprávnení vstúpiť na astrálnu úroveň, bude sa tento duch pokúšať s nami bojovať. Vtedy nám neostáva nič iné, ako ukázať silu a duchovnou cestou (myšlienkové boje) s týmto duchom bojovať. Keď potom nad týmto duchom zvíťazíme, pustí nás ďalej.

3. Koncentračné cvičenie – (ako je popísané vyššie) Celou našou koncentráciou a nahromadenou energiou vchádzame do nášho tela. To znamená, že všetku energiu, ktorou disponujeme, sústredene zameriavame na veľmi konkrétny bod v našom tele a potom s touto nahromadenou energiou a kmitaním vyjdeme mimo svojho tela, takže sa na seba môžeme pozerať zhora. Či sa teraz sústredíme na náš solar plexus alebo na určité čakry v tele, závisí vždy od toho, na ktorú úroveň sa chceme dostať a s ktorou bytosťou chceme nadviazať kontakt. Avšak na začiatku sa zatiaľ len nahromadenou energiou sústredíme na určité body v našom tele, až kým ho raz dokážeme opustiť.

Upozornenie: Každá myšlienka je nástroj / energia a duch sa stará o to, aby sa ľudia, ktorí nie sú dobre pripravení, vystrašili a držali sa ďalej. Toto platí samozrejme aj pre ľudí, ktorí sú čiernymi mágmi.
Čiernym mágom je človek, ktorý zapredal svoju dušu, a tým získal na krátku dobu určité schopnosti. Ale po jeho smrti, musí táto duša čierneho mága slúžiť tomuto duchovi. To znamená, a to by sme nikdy nemali podceňovať, že čierny mág sa nikdy nemôže a nesmie opäť inkarnovať.

Logo Astrálne cestovanie

Astrálne cestovanie

Našli ste partnera svojich snov, no neviete sa s ním dať dokopy? Dohodnite si u nás nezáväznú konzultáciu!

Zavolajte nám alebo nás kontaktujte e-mailom. Tešíme sa na vás!

Máte urobiť nejaké dôležité rozhodnutie alebo neviete, čo by ste mali v súčasnej situácii robiť? Využite naše dlhoročné skúsenosti. Pomôžeme vám!

Preložené z nemeckého originálu: Astralreisen

Kto hľadá, nájde!

Nenašli ste, čo ste hľadali? Pozývame vás na naše webové stránky.

Máte problémy vo svojom ľúbostnom živote a neviete, ako ďalej? Ste práve teraz konfrontovaní s niečím, čo ste doteraz považovali za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chcete nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebujete vedieť odpovede na vaše otázky?

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.