Runy

Runové orákulum vám ukáže vašu budúcnosť! ꉧ ꒔ ꉙ

Runy

Online orákulum

Jedným z najstarších systémov veštenia je runové orákulum. Ani samotní odborníci na runy nevedia úplne presne, odkiaľ a kedy prišli. Boli to Etruskovia, Kelti alebo Germáni, ktorí začali ako prví predpovedať budúcnosť z rún? Tacitus v 10. kapitole svojho diela „Germánia“ približuje najstarší popis runového orákula. Práve starí Germáni prikladali veľkú váhu runovému orákulu. Hlboko verili predpovediam z rún o budúcnosti a osude.

Ako runy vyzerajú a z čoho sú?
Sú to malé „kamene“ vo veľkosti bôbu so znakom. Zásadne z prírodného materiálu. Môžu to byť malé ploché kamienky – oblázky, alebo opracované ovály z dreva. Ak sú zhotovené z dreva, odreže sa zo zdravého stromu vetvička. Tá sa rozdelí na menšie časti a tie sa vyhladia. Následne sa označia jednotlivými znakmi.

Runy

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Ako sa s nimi pracuje?
Postup je jednoduchý. Z celej sady sa vyberie námatkovo jedna runa. Každá vyjadruje vlastnú kvalitu a má jedinečný význam.

Pri inom postupe sa runy hodia na bielu podložku. Tak vytvoria určitý znak. Ak ide o verejnú veštbu, modlí sa kňaz k Bohu. Pri súkromnej veštbe sa kňaz, ako otec domu, pozerá k nebu. Pri tom vezme tri runy z ostatných. Z nich vykladá význam veštby podľa vyobrazených symbolov.

Existujú viaceré systémy výkladu, pri ktorých sa používa rôzny počet rún. Bežne sa runy delia na:
- staršie runové orákulum s 24 runami
- mladšie runové orákulum so 16 runami a
- anglosaské runové orákulum s 33 runami.

V súčastnosti sa častejšie používa staršie runové orákulum. Kvôli presnejšej a cielenejšej veštbe je rozšírené o 25 runu.

Máte chuť sa opýtať na svoju budúcnosť rún? Pošlite nám vyplnený kontaktný formulár a vypracujeme vám konzultáciu s použitím runového orákula. Môžete nám zavolať a my vám popíšeme vašu situáciu a navrhneme vám vhodné riešenia. Ak nemôžete telefonovať, môžete dokonca aj sami nahliadnuť do nášho runového orákula. Náhodný generátor síce nenahradí žiadnu poradenskú konzultáciu so skúseným mágom a poradcom, ale zobrazený I-ťing, runa alebo tarotová karta vám však môže poskytnúť užitočnú radu, akým smerom by ste sa mali ďalej uberať. Meditujte a premýšľajte v pokoji, ktorá rada či upozornenie, je pre vás tou správnou odpoveďou. Máte záujem opýtať sa niečo rún online? Kliknite TU.

Chcete vedieť viac o runách? TU si môžete prečítať viac o všetkých 25 runách.

Logo Runy

Runy online

Máte nejakú otázku? Sústreďte sa na vašu otázku... Kliknite potom na Runy Online.

Potrebujete pomoc alebo máte nejaký problém? Zavolajte nám alebo nás kontaktujte e-mailom. Tešíme sa na vás!

Preložené z nemeckého originálu: Runen

Kto hľadá, nájde!

Nenašli ste, čo ste hľadali? Pozývame vás na naše webové stránky.

Máte problémy vo svojom ľúbostnom živote a neviete, ako ďalej? Ste práve teraz konfrontovaní s niečím, čo ste doteraz považovali za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chcete nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebujete vedieť odpovede na vaše otázky?

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.