Archanjeli

Archanjeli ☛ Michael, Gabriel, Rafael, Uriel ✬

Archanjeli

Posvätné duchovné bytosti

Archanjeli sú prirodzené sväté duchovné bytosti. Dotvárajú a sledujú vesmír, pričom sú jeho súčasťou. V absolútnej rovine bytia existujú rôzne hierarchické hodnosti archanjelov a svätých monádických bytostí. Každá hierarchická hodnosť zahŕňa nespočetné množstvo bytostí rovnakého typu, charakteru.

Vieme o existencii 12 chórov archanjelov: tróny, kniežatá, panstvá, mocnosti, sily, serafíni, cherubíni atď. Ich mená sú známe aj neznáme. Nikto ešte nikdy nehovoril podrobne o kvalite vibrácií archanjelov, ktorí patria k vyšším hodnostiam. Len málokomu z ľudských bytostí sa podarí naladiť tak vysoko. Ľudský jazyk nedokáže opísať zážitok z týchto sfér. Slovné výrazy jednoducho nie sú dosť výstižné na popísanie.

Archanjel

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Ale anjel im povedal: Nebojte sa, lebo hľa, zvestujem vám velikú radosť, ktorá bude všetkému ľudu. Lukáš 2,10


V čase, keď človek vstúpi do oddelených svetov, ocitne sa v sprievode svojho strážneho anjela, ktorý patrí k Trónom. Hoci vedome nevnímame jeho prítomnosť, náš anjel strážny, s ktorým sme vytvorili jedno JA, nás stále ochraňuje. Archanjeli sa objavujú vo všetkých východných aj západných náboženstvách. Aj v ostatných teozofických a ezoterických učeniach figurujú ako mesiáši, boží poslovia, polobohovia, dévovia a podobne. Archanjelov poznajú aj budhisti a hinduisti. Poznali ich dokonca aj starovekí Aztékovia a Egypťania. Aj keď sa ich pôsobnosť a mená menia, zostávajú im univerzálne povinnosti, zodpovednosť a právomoc.

Archanjeli Živlov ľudí zaujímajú v súvislosti s túžbou po poznaní a meditáciami. A tiež preto, lebo veľmi vplývajú na ľudský blahobyt a vývoj duše. Ich mená nemajú ľudský pôvod, ale vznikli skôr vibračnou rezonanciou každého chóru.

Michael je názov jednej z hodností. Rezonancia slabík Ma-Ha-EL znamená “Mocný Boh”. V sanskrte Maha znamená mocný a EL vyjadruje výraz Boh. Rovnako to isté platilo aj v Starovekom Egypte a u Židov. Podobne nachádzame priradenú príponu El vo všetkých archanjelských menách. Pritom Michael je archanjel svetla a ohňa. Farba jeho svetla je červená vo všetkých jej odtieňoch.

Ďalej nasleduje Gabriel, v jazyku starovekého Egypta bolo vyslovované jeho meno Kha-Vir-El. Kha znamená túžbu, cit a vyjadruje lásku. Bir alebo Vir udáva živel vody. Gabrielove svetlo je nebovo modré v mnohých rozličných odtieňoch. Je vládcom vody a všetkých tekutín, ktoré tvoria 3 štvrtiny našej planéty. Archanjel Gabriel je služobníkom pre celé psychické kráľovstvo.

Anjel

Foto © udra11 http://www.fotolia.com I pmalenky

Ďalším uvádzaným je archanjel Rafael. V starovekom Egypte Ra znamená Slnko a Fa zastupuje pojem vibrácia. Takže význam pre Ra-Fa-El je Slnko - vibrácia - Boh. Archanjel Rafael, ako samotná energia je charakterizovaný odtieňmi fialovej. Táto farba je zmesou červenej - Michaelovej a modrej - Gabrielovej. Prirodzené je, že úlohou Rafaela je spolupracovať s Michaelom a Gabrielom. Celá planéta Zem je výslovne doménou Rafaela, pretože ovláda elektromagnetické sily, ktoré nazývame éterickou vitalitou.

Archanjel Uriel, je ten kto koordinuje prácu všetkých archanjelov vo vnútri fyzického tela. Naši egyptskí predkovia ho nazývali Ur-Ra-El. Ur znamená vesmír, Ra je výrazom pre Slnko. Vcelku vzaté Vesmír – Slnko - Boh. Táto kvalita výborne harmonizuje všetky látky - substancie. Archanjel Uriel udržiava univerzálne zákony poriadku a harmónie vo vnútri každej ľudskej bytosti, a medzi tromi zložkami tela. Stará sa o harmóniu a rovnováhu substancií. Reprezentuje ho svetlo vo všetkých odtieňoch strieborno-bielej farby.

Priblížme si ako archanjeli slúžia nášmu hmotnému telu. Prácou archanjelov Živlov je pôsobenie vo všetkých oblastiach ľudského života. Keď je ľudská bytosť stelesnená v nižších svetoch, je ochraňovaná pomocou archanjelov Živlov všetkých kvalít. Tak pôsobia v tele každého človeka Michael, Gabriel, Uriel a Samael.

Samael nie je archanjelom. Je anjelom Zeme a predstavuje Lucifera, archanjela svetla a strážcu duality. Samael, anjel Zeme a minerálov, nám poskytuje v neustálej spolupráci s ostatnými archanjelmi všetku hmotnú podstatu pre naše kosti, svaly a orgány v tele. Michael nám poskytuje fyzické teplo a výživu červenej krvi. Gabriel sa stará o ostatné tekutiny nášho tela. Rafael nám poskytuje éterickú vitalitu a zohráva nenahraditeľnú úlohu pri udržiavaní dobrého zdravia u každého človeka. Zatiaľ čo v noci spíme a odpočívame po prežitom dni, pracujú archanjeli na udržiavaní nášho zdravia a obnove harmónie v našom tele.

Archanjel nositeľ svetla

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Nepostihne ťa nijaké nešťastie a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma, lebo svojím anjelom dá príkaz o tebe, aby ťa strážili, a na rukách ťa budú nosiť, aby si si neuderil nohu o kameň. Lukáš 4, 10-12


Archanjeli vykonávajú dokonalú prácu nielen v našich hmotných telách. Robia to aj pri budovaní a udržiavaní našich jemnohmotných a noetických tiel, ktoré sú éterickými ekvivalentami tých hmotných. Podobným spôsobom pracujú archanjeli vo všetkých vesmíroch. Je dobré naučiť sa spolupracovať s archanjelmi Živlov pre udržanie zdravia a pohody, vedome čerpať z ich múdrosti a lásky. Cvičenia a meditácie nám pomôžu rozvíjať cit pre archanjelov.

Logo Archanjeli

Archanjeli

Preložené z nemeckého originálu: Erzengel

Kto hľadá, nájde!

Nenašli ste, čo ste hľadali? Pozývame vás na naše webové stránky.

Máte problémy vo svojom ľúbostnom živote a neviete, ako ďalej? Ste práve teraz konfrontovaní s niečím, čo ste doteraz považovali za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chcete nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebujete vedieť odpovede na vaše otázky?

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

„Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.“ ~ Magička Damona