Archanjeli

Archanjeli ☛ Michael, Gabriel, Rafael, Uriel ✬

Archanjeli

Posvätné duchovné bytosti

Archanjeli sú prirodzené sväté duchovné bytosti. Dotvárajú a sledujú vesmír, pričom sú jeho súčasťou. V absolútnej rovine bytia existujú rôzne hierarchické hodnosti archanjelov a svätých monádických bytostí. Každá hierarchická hodnosť zahŕňa nespočetné množstvo bytostí rovnakého typu, charakteru.

Vieme o existencii 12 chórov archanjelov. Nazývajú sa tróny, kniežatá, panstvá, mocnosti, sily, serafíni, cherubíni a ešte ďalšie, ktoré nie sú známe. Ich mená sú známe aj neznáme. Nikto ešte nikdy nehovoril podrobne o kvalite vibrácií archanjelov, ktorí patria k vyšším hodnostiam. Len málokomu z ľudských bytostí sa podarí naladiť tak vysoko. Ľudský jazyk nedokáže opísať zážitok z týchto sfér. Slovné výrazy jednoducho nie sú dosť výstižné na popísanie.

Ale anjel im povedal: Nebojte sa, lebo hľa, zvestujem vám velikú radosť, ktorá bude všetkému ľudu.
Lukáš 2,10

V čase, keď človek vstúpi do oddelených svetov, ocitne sa v sprievode svojho strážneho anjela, ktorý patrí k Trónom. Hoci vedome nevnímame jeho prítomnosť, náš anjel strážny, s ktorým sme vytvorili jedno JA, nás stále ochraňuje.

Archanjeli sa objavujú vo všetkých východných aj západných náboženstvách. Aj v ostatných teozofických a ezoterických učeniach figurujú ako mesiáši, boží poslovia, polobohovia, dévovia a podobne. Archanjelov poznajú aj budhisti a hinduisti.

Poznali ich dokonca aj starovekí Aztékovia a Egypťania. Aj keď sa ich pôsobnosť a mená menia, zostávajú im univerzálne povinnosti, zodpovednosť a právomoc.

Archanjeli Živlov ľudí zaujímajú v súvislosti s túžbou po poznaní a meditáciami. A tiež preto, lebo veľmi vplývajú na ľudský blahobyt a vývoj duše. Ich mená nemajú ľudský pôvod, ale vznikli skôr vibračnou rezonanciou každého chóru.

Archanjel Michael, Gabriel, Rafael, Uriel

Archanjel Michael

Michael je názov jednej z hodností. Rezonancia slabík Ma-Ha-EL znamená “Mocný Boh”. V sanskrte "Maha" znamená mocný a "EL" vyjadruje výraz Boh. Rovnako to isté platilo aj v Starovekom Egypte a u Židov. Podobne nachádzame priradenú príponu El vo všetkých archanjelských menách. Pritom Michael je archanjel svetla a ohňa. Farba jeho svetla je červená vo všetkých jej odtieňoch.

 • Sigil Michael

  Sigil Michael

Archanjel Gabriel

Ďalej nasleduje Gabriel, v jazyku starovekého Egypta bolo vyslovované jeho meno: Kha, alebo aj Kha-Vir-El. Kha znamená túžbu, cit a vyjadruje lásku. "Bir" alebo "Vir" udáva živel vody. Gabrielove svetlo je nebovo-modré v mnohých rozličných odtieňoch. Je vládcom vody a všetkých tekutín, ktoré tvoria 3 štvrtiny našej planéty. Archanjel Gabriel je služobníkom pre celé psychické kráľovstvo.

 • Sigil Gabriel

  Sigil Gabriel

Archanjel Rafael

Ďalším uvádzaným je archanjel Rafael. V starovekom Egypte Ra znamená Slnko a Fa zastupuje pojem vibrácia. Takže význam pre Ra-Fa-El je Slnko - vibrácia - Boh. Je archanjelom energie. Archanjel Rafael, ako samotná energia je charakterizovaný odtieňmi fialovej. Táto farba je zmesou červenej - Michaelovej a modrej - Gabrielovej. Prirodzené je, že úlohou Rafaela je spolupracovať s Michaelom a Gabrielom. Celá planéta Zem je výslovne doménou Rafaela, pretože ovláda elektromagnetické sily, ktoré nazývame éterickou vitalitou.

 • Sigil Rafael

  Sigil Rafael

Archanjel UrielArchanjel Uriel, je ten kto koordinuje prácu všetkých archanjelov vo vnútri fyzického tela. Naši egyptskí predkovia ho nazývali Ur-Ra-El. Ur znamená vesmír, Ra je výrazom pre Slnko. Vcelku vzaté Vesmír – Slnko - Boh. Táto kvalita výborne harmonizuje všetky látky - substancie. Ovplýva veľkou silou. Archanjel Uriel udržiava univerzálne zákony poriadku a harmónie vo vnútri každej ľudskej bytosti, a medzi tromi zložkami tela. Stará sa o harmóniu a rovnováhu substancií. Reprezentuje ho svetlo vo všetkých odtieňoch strieborno-bielej farby.

Priblížme si ako archanjeli slúžia nášmu hmotnému telu. Prácou archanjelov Živlov je pôsobenie vo všetkých oblastiach ľudského života. Keď je ľudská bytosť stelesnená v nižších svetoch, je ochraňovaná pomocou archanjelov Živlov všetkých kvalít. Tak pôsobia v tele každého človeka Michael, Gabriel, Uriel a Samael.

 • Sigil Uriel

  Sigil Uriel

Foto © Slávka Strešňáková I Pavol Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Samael nie je archanjelom. Je anjelom Zeme a predstavuje Lucifera, archanjela svetla a strážcu duality. Samael, anjel Zeme a minerálov, nám poskytuje v neustálej spolupráci s ostatnými archanjelmi všetku hmotnú podstatu pre naše kosti, svaly a orgány v tele. Michael nám poskytuje fyzické teplo a výživu červenej krvi. Gabriel sa stará o ostatné tekutiny nášho tela. Rafael nám poskytuje éterickú vitalitu a zohráva nenahraditeľnú úlohu pri udržiavaní dobrého zdravia u každého človeka. Zatiaľ čo v noci spíme a odpočívame po prežitom dni, pracujú archanjeli na udržiavaní nášho zdravia a obnove harmónie v našom tele.

Nepostihne ťa nijaké nešťastie a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma, lebo svojím anjelom dá príkaz o tebe, aby ťa strážili, a na rukách ťa budú nosiť, aby si si neuderil nohu o kameň.
Lukáš 4, 10-12

Archanjeli vykonávajú dokonalú prácu nielen v našich hmotných telách. Robia to aj pri budovaní a udržiavaní našich jemnohmotných a noetických tiel, ktoré sú éterickými ekvivalentami tých hmotných. Podobným spôsobom pracujú archanjeli vo všetkých vesmíroch. Je dobré naučiť sa spolupracovať s archanjelmi Živlov pre udržanie zdravia a pohody, vedome čerpať z ich múdrosti a lásky. Cvičenia a meditácie nám pomôžu rozvíjať cit pre archanjelov.

Biela mágia Pentagram

Meditácia s anjelmi

Anjeli sú stále medzi nami

Ukážeme vám teraz jedno meditačné cvičenie, ako môžete za pomoci anjelov viesť opäť uvoľnený, naplnený a šťastný život. Dôležité je ale aj to, aby ste si uvedomili, že určité veci sú jednoducho v nás samotných a nefunguje to iba tak, že príde anjel a očistí nás. Anjel nám príde iba pripomenúť to, že my všetci sme čisté bytosti a v našom vnútri je čistá duša, ktorá je stále čistá. To jediné, čo potrebujeme je prebudiť svoje vnútorné sily a spomenúť si na tieto veci.

Začiatok


Teraz si povieme buď nahlas alebo iba v mysli naše 3 mantry a každú z nich si povieme 3-krát. Tieto 3 mantry používame preto, pretože majster Buschido nám posiela duchovnú vyššiu energiu, ktorá nám pomôže ukľudniť našu myseľ a lepšie precítiť anjelov.

3 x Nome ten Buschido Tischami
3 x Namaste Abrahám
3 x Namaste Jeremias

Pohodlne sa posaďte a uvoľnite sa. Teraz sa sústreďte na svoj dych. Urobte tri hlboké nádychy a výdychy. Nadychujte sa pomaly nosom a vydychujte pomaly ústami. Pri nádychu si predstavujte ako pozitívna energia alebo biele svetlo do vás vchádza a pri výdychu ako negatívna energia z vás vychádza. S každým výdychom z vás odchádza všetko zlé, všetko nečisté, všetky negatívne pocity a energie. S každým nádychom načerpávate novú energiu - energiu Lásky, Svetla a Radosti. Ešte raz. Zhlboka sa nadýchnite nosom a vydýchnite ústami. Nadýchnite sa zhlboka nosom, vydýchnite ústami a pomaly zatvorte svoje oči…

Ďalej sa sústreďte už iba na svoj dych a nechajte sa unášať energiami. Okolité zvuky vás nijako nevyrušujú, ale pomáhajú vám dostať sa stále hlbšie a hlbšie do tohto uvoľneného stavu.

Dýchajte pomaly a zamerajte pozornosť na svoje telo. Teraz sa sústreďte na tvár, oči, uši, nos a ústa. Uvedomte si napätie, ktoré v nich cítite.

 • Magička Damona Kassel

  Magička Damona Kassel

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

S každým výdychom toto napätie pomaly uvoľňujete stále viac a viac. Uvedomte si toto uvoľnenie vo všetkých častiach tváre. Toto uvoľnenie sa začína šíriť celým vašim telom. Uvoľnite si krk, ruky, hrudník, brušnú dutinu, panvu, stehná, kolená a celé chodidlá. Vnímajte svoj uvoľnený stav. V tomto uvoľnenom stave chvíľku zotrvajte a započúvajte sa do tónov hudby…

Meditácia s anjelmi


Počúvate moje slová, cítite váhu vášho tela, a prechádza vami hlboké uvoľnenie. Vnímajte, ako sa cítite stále ľahšie a ľahšie. Preciťujte svoje vlastné vibrácie, svojho ducha. Nechajte svoju energiu voľne prúdiť cez vaše telo. Umožnite svojej energií dosiahnuť najvyššiu úroveň. Vnímajte, ako sa vaše telo vznáša a je stále ľahšie a ľahšie.

Teraz sa spojíme s duchovným svetom, anjelmi a archanjelmi. Môj hlas k vám prichádza z diaľky a nijako vás nevyrušuje. Precíťte energie, ktoré sú okolo vás. Všade naokolo je pokoj a harmónia. Sústreďte sa na prianie, ktoré by ste radi zdelili vašim anjelom a duchovným sprievodcom. Teraz sa chvíľku sústreďte na troch mocných archanjelov. Na archanjela Michaela, Gabriela a Rafaela. Skúste sa naladiť na ich vibrácie. Tichým vnútorným hlasom ich 3-krát poproste, aby k vám prišli a pomohli vám (napr. archanjel Michael, volám Ťa, prosím príď sem a pomôž mi pri tejto meditácii…). Otvorte sa týmto anjelským božským energiám. Čím viac sa na nich dokážete sústrediť, tým intenzívnejšie ich začínate cítiť. S každým nádychom naplňujú vaše telo anjelské liečivé energie. Prechádzajú celým vašim telom. Prostredníctvom anjelov prijímate liečivú anjelskú energiu, aby ste dosiahli pokoj, zdravie a silu. Ste úplne uvoľnení a v bezpečí.

 • Magička Damona Archanjeli

  Magička Damona Archanjeli

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Vnímajte, ako vaša energia stúpa k oblohe, cez oblaky, cez ktoré sa posúva bez nejakého úsilia. Svetlom, ktoré spája so svojou energiou. Počas toho, ako takto prechádzate oblakmi, objavíte pred sebou dvere, ktoré sa pred vami otvárajú a pozývajú vás, aby ste sa priblížili, takže sa môžete ponoriť do tajomného sveta za sebou.

Niekde tam uvidíte bránu z bieleho mramoru. Pomaly sa otvára, môžete cez ňu prejsť. Vstúpte a nechajte všetky svoje negatívne myšlienky, svoje pochybnosti a zábrany za sebou. Stretnete sa tu s archanjelom Michaelom. Teraz vidíte archanjela Michaela, toho, ktorý je podobný Bohu, ako tam vo svojom červenom rúchu na vás čaká. Zostupuje ku vám a v ľavej ruke drží zlatú čašu podobnú grálu, z ktorej vychádza žiarivá zlatá energia. Je to archanjel svetla a ohňa. Cítite jeho prítomnosť, jeho lásku a svetlo. Zbavuje vás strachu a dodáva vám energiu a sebadôveru. Zabudnite na všetky svoje negatívne veci, ktoré ste zažili ešte ako dieťa a potom ako dospelý. Zabudnite na všetko, na čo sa nedokážete sústrediť alebo momentálne neviete zvládnuť. Nechajte tieto veci jednoducho za bránou. Keď načerpáte dostatok sily a získate naspäť svoj vnútorný pokoj, potom sa k týmto veciam vrátite.

Zbavte sa všetkých závislostí a naviazaností na vzťahoch, ktoré vás zaťažujú. Pustite ich a pozrite sa sami na seba z nadhľadu. Vhoďte všetky tieto negatívne veci do čaše, ktorú drží archanjel Michael.

Poďakujte sa tomuto archanjelovi za jeho pomoc a ochranu. Otvorte sa tejto vízii, zatiaľ čo pokračujete bránou do ďalšej úrovne. Teraz sa dostávate k ďalšej bráne, ktorá sa tiež pred vami otvára. Stretnete sa tu s archanjelom Gabrielom. Vládne sile Mesiaca, preto má na starosti aj príliv a odliv. Teraz vidíte archanjela Gabriela, ktorého meno znamená Boží hrdina. Zostupuje ku vám vo svojom modrom rúchu. Jeho svetlo je nebovo-modré v mnohých rozličných odtieňoch. Je vládcom vody a všetkých tekutín, ktoré tvoria 3 štvrtiny našej planéty. Archanjel Gabriel je služobníkom pre celé psychické kráľovstvo. Choďte k nemu, aby ste ho privítali. Cítite jeho prítomnosť, jeho bezpodmienečnú a bezvýhradnú lásku. Tento anjel vás vykúpe v čistej láske. Vzdajte sa ešte svojej zostávajúcej negativity a odovzdajte ju tomuto anjelovi. Teraz sa môžete oslobodiť od všetkých svojich neharmonických vibrácií. Zbavuje nás všetkých negatívnych pocitov a emócií. Celé vaše telo napĺňa žiarivé modré svetlo a zaplavuje vás láska. Ste celý obklopený láskou, viac, než ste kedy považovali za možné.

Milióny duchovných bytostí sa potulujú svetom, či spíme alebo bdieme.
John Milton

Rozlúčte sa s archanjelom Gabrielom, poďakujte sa mu za jeho pomoc a ochranu. Opustite túto miestnosť. Počkajte, kým sa brána za vami znovu zatvorí a presuňte sa na ďalšiu úroveň. Teraz sa dostávate k ďalšej bráne, ktorá sa tiež pred vami otvára. Čaká tam na vás archanjel Rafael. Teraz vidíte archanjela Rafaela, toho, ktorý lieči. Ovláda elektromagnetické sily, ktoré nazývame éterickou vitalitou. Zostupuje ku vám vo svojom zlatom rúchu obklopený zlatým svetlom. Pomôže vám zharmonizovať celé vaše fyzické telo a aj dušu. Poproste ho o to, aby vás preliečil a otvorte sa jeho liečivej energií, ktorá zaplavuje celé vaše telo. Zo svojej pravej ruky vysiela na vás silný žiarivý lúč zlatej farby. Zamerajte svoju pozornosť na tú časť tela, kde máte nejaký zdravotný problém a predstavujte si, ako táto energia prúdi do tohto miesta. Celé vaše telo je naplnené zlatým liečivým svetlom.

Poďakujte sa tomuto archanjelovi za jeho pomoc a ochranu a rozlúčte sa s ním. Teraz sa vráťte späť k dverám na začiatku. Presúvate sa potom ďalej, ešte ľahšie, ešte žiarivejšie.

Brány zatvorte za sebou. Teraz ste nabitý silou, energiou a láskou. Ste neuveriteľný človek, ktorý má všetko, čo potrebuje.

Prichádza čas, vrátiť sa späť na Zem a do svojho tela. Všetko, čo ste sa naučili a zažili na tejto vašej ceste, si môžete vziať so sebou. Žite svoj život bez strachu, bez zábran a bez pochýb. Vaši anjeli budú vždy s vami a zostanete s nimi aj naďalej v spojení. Budem počítať do 3 a s každým započítaním si budete uvedomovať svoje telo stále viac a viac. Jedna… Ste naplnení Svetlom a Láskou. Dva… Začínate preciťovať celé svoje telo. Tri… Ste naspäť vo svojom tele a v tomto priestore.

Teraz sa sústreďte na svoj dych. Urobte tri hlboké nádychy a výdychy. Nadýchnite sa zhlboka nosom, vydýchnite ústami. Ešte raz. Hlboký nádych nosom a výdych ústami. Zhlboka sa nadýchnite nosom, vydýchnite ústami, a pomaly otvorte svoje oči…

Autori Pavol Malenký & Monika Slivová I Daghan-Malenky GmbH

Logo Archanjeli

Archanjeli

Preložené z nemeckého originálu: Erzengel


Nová kniha o modernej & praktickej mágii a meditácii bude čoskoro dokončená. Ak by ste si ju chceli objednať medzi prvými, prihláste sa prosím TU k odberu nášho newslettera. Píšeme vo veľmi nepravidelných intervaloch a informujeme záujemcov o týchto udalostiach:

Meditácia

 • Meditačné semináre alebo prednášky.
 • Nové semináre a kurzy o mágii.

Nové MP3

 • Vydanie novej motivačnej pesničky.
 • Vydanie nového meditačného mp3.

Kniha (film) o mágii

 • Naša kniha je publikovaná.
 • Uverejnenie nových dôležitých videí alebo filmov.

Ako poďakovanie za prihlásenie sa na odber nášho newslettera si tu môžete zadarmo stiahnuť naše meditačné mp3 a motivačnú pesničku Experience 3! Ďakujeme. ♡

Z odberu nášho newslettera sa môžete samozrejme kedykoľvek odhlásiť.

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

„Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.“ ~ Magierin Damona