Najčastejšie otázky: Mágia, meditácia, spiritualita ✔

Na internete a v knižkách som si už toho veľa prečítal/a a pohľadal/a - ako mám ale vedieť, ktorá metóda je správna?

Na internete a v knižkách som si už toho veľa prečítal/a a pohľadal/a - ako mám ale vedieť, ktorá metóda je správna?
Existuje toľko veľa variánt a možností, a ja neviem, čo z toho je správne.

V bielej mágii neexistuje žiadna jedna alebo “správna” metóda. V závislosti od konkrétnej problémovej situácie alebo individuálnej situácie existujú rôzne spôsoby prístupu.
Bez ohľadu na to a vo všeobecnosti, ale platí jedno: Pozitívne myšlienky. Pozitívne emócie. Iba čisto pozitívne myslenie môže pritiahnuť pozitívne výsledky, čo je už pre väčšinu z nás výzvou.
Ako jednoduchý príklad by sme radi uviedli niekoho, kto vykonáva mágiu peňazí, a pritom myslí na to, že nemá žiadne peniaze. Toto je príklad negatívneho myslenia. Oveľa lepšie je myslieť na pozitívny výsledok: Budem mať veľa peňazí!
Podobné je to aj v ľúbostnej mágii: Namiesto premýšľania o tom, že osoba, po ktorej túžite, je ďaleko, mali by ste mať pozitívnu predstavu toho, ako ste v budúcnosti spolu šťastní.
Úmyslom bielej mágie je posilniť tieto pozitívne myšlienky a emócie. Biela mágia vie, že všetko je vzájomne prepojené v sieti vedomia a energie. Úlohou je spojiť svoje vlastné vedomie a svoju vlastnú energiu tak, aby sme mohli "skočiť" do tejto siete. Metóda, ktorú sa snažíte k sebe pritiahnuť závisí od danej situácie. Farby sviečok alebo božstvá nie sú vybrané náhodne, pretože je potrebné posilniť pozitívne myšlienky. To, čo pomôže jednému, nemusí byť správne aj pre niekoho druhého. Impulzom, ktorý zosilňuje emócie, môžu byť napríklad červené ruže a božstvo Erzuli, ale možno sa k určitej situácii bude lepšie hodiť nejaké iné božstvo. Dôraz sa kladie najmä na dve veci: Individuálny problém a vlastnú osobu. Ak chcete nájsť individuálny postup a metódu, tak na začiatku platí jedno: Skočte a pokúste sa plávať! Tak ako aj pre mnoho vecí v živote, platí aj v bielej mágii: Niekedy musíte toho jednoducho veľa vyskúšať, aby ste zistili, čo sa k vám najlepšie hodí a čo vám najlepšie vyhovuje.

Foto © Fotolia.De samiramay / pmalenky