Najčastejšie otázky: Mágia, meditácia, spiritualita ✔

Existuje spätný odraz vo voodoo?

Existuje spätný odraz vo voodoo?
Otázka spätného odrazu je veľmi individuálna. V prvom rade je dôležité vedieť - kto, prečo, za čo, a ako niečo urobil. A to sa tiež nedá všeobecne povedať. Stretávame sa aj s názormi, že za mágiu sa nemajú brať peniaze. Ale my dávame ľuďom náš čas, našu energiu a oni nám tú energiu musia tiež nejakým spôsobom vrátiť, aby bola vo Vesmíre zachovaná rovnováha. To, že to ale takto robímy my, ešte neznamená, že to môže, alebo má robiť každý. Znovu to závisí od toho, čo a prečo to, daný človek robí. Robí to naozaj ako odraz svojho životného štýlu a poznania? Má na to oprávnenie od svojho majstra? Alebo si iba sám povedal: “Ja urobím to a to!”

A potom tu nejde o to, či ten človek robí nejakú voodoo techniku alebo sa “hrá” s tibetskými božstvami, a či prináša alebo neprináša obety. Ale ide o to, kto je, aké má poznanie, a na základe čoho sa rozhodol robiť to, čo robí. Preto sa my venujeme bielej mágii. A to aj dôvod, prečo sme takí prísni na našich klientov, pretože všetko sa vždy vráti. Môžeme to nazvať karmou, spätným odrazom alebo čímkoľvek iným.

Príklad z našej praxe: Keď robíme mágiu lásky, tak si musíme byť vedomí toho, že toho klienta potrebujeme dostať na takú úroveň, aby bol pre toho druhého partnera tým najlepším partnerom, aký pre neho na svete existuje. Keď to tak urobíme a dostaneme ho na túto úroveň, tak potom je to dobré pre obidvoch. A to sa aj nám vráti. To znamená, že spätný odraz (následky) tu vždy existuje, ako nejaká karma. Je teda skôr pravidlom, ako výnimkou. A pri karme nejde len o to, čo urobíte, ale dôležité je, prečo to urobíte!

Napríklad: Človek niekoho zabije. Otázkou je: Prečo ho zabil? Čo ak ten niekto chcel zabiť jeho ženu a on ho zabil v rámci sebaobrany? Myslíte si, že za to bude súdený? Ale čo keď ho ten človek iba opľul a jednoducho sa dotkol jeho ega a kvôli tomu ho zabil. Na teoretickej úrovni je to v podstate jedna a tá istá vec. Človek zabil človeka. Ale prečo ho zabil? Rozdiel je v úmysle. V prvom prípade ho ani nechcel zabiť, iba chcel zabrániť tomu, aby zabil jeho ženu. Konal v sebaobrane. A je zrejmé, že akonáhle tam niekto vytiahne nôž, tak človek nerozmýšľa. Jednoducho koná. A vyšlo to tak, že ho pichol jeho vlastným nožom a on zomrel. Trafil ho priamo do srdca. Nechcel to, ale tak to vyšlo. Bude za to súdený?

Foto © Fotolia.De Africa Studio / pmalenkyČítať viac...