Najčastejšie otázky: Mágia, meditácia, spiritualita ✔

Čo je skutočne biela mágia?

Čo je skutočne biela mágia?
Skutočná biela mágia vychádza z poznania seba samého. Z toho, že človek našiel sám seba, že našiel Boha. Potom aj Boh dáva človeku nejaké zvláštne sily. Musí tam ale vždy byť dobro. Mágia je neutrálny nástroj a iba sám človek - mág jej dáva farbu. V bielej mágii človek pracuje na sebe, aby pomohol iným. V čiernej mágii človek pracuje na iných, aby pomohol sám sebe. Čierna farba znamená teda niečo negatívne, zatiaľ čo biela farba má pozitívne úmysly. Čo je však pozitívne alebo negatívne je pomerne relatívne a mení sa to aj s časom.

Biela mágia je neutrálny nástroj. Len v rukách človeka je možné ho použiť dobrým alebo zlým spôsobom. Rozhodujúce je, aký je cieľ a motivácia mága a klienta. Biela mágia je nástroj podobný atómovej energii. Môže nám vyrábať svetlo, ktoré nám pomáha, alebo môže aj ničiť, pokiaľ nie je použitá správne.

Biela alebo čierna mágia je ale volená a praktizovaná vedome. Pri čiernej mágii prisľúbi mág svoju dušu diablovi. Po svojej smrti potom musí mág diablovi slúžiť. Ako protislužbu má počas svojho života sily, ktoré môže využívať ku svojim egoistickým cieľom.

Foto © GraconDesign - Istockphoto.com / pmalenky

Biela mágia. Weiße Magie.

Aký je rozdiel medzi bielou a čiernou mágiou?

Aký je rozdiel medzi bielou a čiernou mágiou?
Mágia sama o sebe nie je ani čierna ani biela. Biela mágia je neutrálny nástroj. Existujú rôzne techniky mágie. Čo sa týka techniky, tak nie je medzi nimi v podstate žiadny rozdiel. Skutočná čierna mágia však funguje tak, že človek - čierny mág, zapredá svoju dušu diablovi, za to získa určité sily a po smrti musí slúžiť diablovi dlhý čas a nikto dopredu nevie, ako dlho to bude. Biela mágia sa snaží pomôcť a čierna mágia sa snaží zase zničiť.

Ďalším rozdielom je, že biela mágia funguje na základe osobného rozvoja a čierna mágia funguje tak, že po smrti sa človek znovu nezrodí, ale bude v podstate slúžiť negatívnom bytostiam. Biela mágia vychádza z vysokého duchovného rozvoja a v podstate ide o pozitívum v zmysle duchovného rastu. Existuje ešte aj tzv. “Šedá mágia”. Pri tejto mágii niekto niečo robí alebo si myslí, že robí, ale v podstate nevie, čo robí a môže to dopadnúť rôznym spôsobom.

Foto © Vladimirs - Istockphoto.com / pmalenky

Čo je to voodoo? Je voodoo čierna mágia?

Čo je to voodoo? Je voodoo čierna mágia?
Voodoo má nezaslúžene zlú povesť. Túto mágiu považuje väčšina ľudí za temnú, negatívnu alebo ju dokonca opisuje ako diabolskú. Takéto uvažovanie však nie je správne. Väčšina mágov čiernu mágiu nerobí. Je to skôr kultúrne nepochopenie, kedy Američania opovrhovali "barbarskými zvykmi černochov" a zároveň sa ich báli. Čierna mágia vyšla vlastne z potreby brániť sa. Voodoo nie je biele ani čierne. Voodoo je tiež magická technika. Základom voodoo je práca s duchmi a prírodnými silami. Je to spojenie s božstvami a duchmi. Voodoo ako také je náboženstvo ako každé iné, napr. kresťanstvo, hinduizmus či budhizmus. Voodoo mágia už zachránila prostredníctvom liečebných rituálov veľké množstvo životov. Pomocou voodoo už bolo uzdravených neskutočne veľa ľudí. Je iba v rukách ľudí či budú robiť bielu alebo čiernu mágiu. Nie je to teda otázka techniky, ale otázka toho, čo človek robí a za akým účelom.

Foto © Pavol Malenký / Marion Daghan-Malenky / Daghan-Malenky GmbH