Najčastejšie otázky: Mágia, meditácia, spiritualita ✔

Ako mám správne meditovať?

Ako mám správne meditovať?
Meditácia ako taká je práca s pozornosťou. To znamená, že pri meditácii ideme s pozornosťou do svojho vnútra. Snažíme sa zistiť odkiaľ prichádzajú naše myšlienky a pocity, snažíme sa tomu porozumieť a snažíme sa ich dostať do určitého bodu. Snažíme sa teda pozorovať svoje myšlienky a pocity. Základná meditačná prax spočíva v tom vlastné myšlienky “pozorovať a nechať ich prúdiť bez hodnotenia a posudzovania”. Dôležitá je krátka ranná a dlhšia večerná meditácia.

Na začiatku meditácie je dôležité nájsť si nejaké tiché miesto, vypnúť počítač, mobil a eliminovať ďalšie rušivé elementy. Veľmi dobré je meditovať pri tichej meditačnej hudbe. Odporúčame vám tohto autora na meditáciu: ”Hariprasad Chaurasia”. Je to indický autor, ktorý patrí medzi indickú klasickú hudbu. Ďalej odporúčame aj slovenského autora ”Maoka”. Ako meditačná hudba nám ale môže slúžiť čokoľvek. Na našej webstránke si môžete vypočuť aj naše meditačné CD s pozitívnymi afirmáciami.

Meditovať sa dá vo vnútri, meditovať sa dá vonku. Vonku je to lepšie kvôli energetike. Na druhej strane je ale dôležité meditovať tak, aby človek neprechladol.

Foto © MichaelSvoboda - Istockphoto.com / pmalenkyČítať viac...