Najčastejšie otázky: Mágia, meditácia, spiritualita ✔

Kto je to Boh?

Kto je to Boh?
Boh je určitý bod, z ktorého všetko vzniká a z ktorého všetko vychádza. Dá sa opísať rovnako ako duša. To znamená ako vedomie, svetlo, láska, radosť a ako inteligencia. Všetko čo existuje, existuje na základe nejakých protikladov. To znamená: Svetlo nemôže existovať bez tmy. A zvuk nemôže existovať bez ticha. Na to, aby tieto protiklady existovali, musí existovať aj nejaký bod, z ktorého tie protiklady vznikajú a do ktorého sa znovu môžu vrátiť.

Je to niečo ako bod nula v matematike. Na to, aby jednotka mohla existovať, musí existovať aj protiklad jednotky, teda mínus jednotka a musí existovať nula. To znamená bod, z ktorého začíname. Ale nula nemá žiadne protiklady. Je to východiskový bod. A tak sa dá popísať aj Boh. Je to niečo, čo je mimo protikladov. Rovnako ako bod nula. Teda, jednotka má vždy protiklad mínus jednotku a stovka má vždy protiklad mínus stovku, ale nula nemá žiadne protiklady. Je to teda počiatočný bod. A presne tak môžeme popísať aj Boha.

Človek je bytosť, ktorá má možnosť určité veci pochopiť, čo sa týka Boha a vyššieho zmyslu. To znamená, že je schopná dostať sa na vyššiu úroveň a spojiť sa s týmto vyšším vedomím. My ľudia hráme akoby takú hru. Boh je ako papier a ten papier, keď sa roztrhne na menšie kúsky, tak ľudia sú tie menšie kúsky toho papiera. Ten menší kúsok papiera je ale rovnaký, ako ten celý papier. A to hľadanie Boha v podstate znamená, že tie kúsky papiera sa znovu spoja s tým pôvodným papierom alebo, ako keď sa kvapka vody spojí s morom. Existuje o tom jeden pekný príbeh - ”Príbeh osvietenia: Ako sa kvapka vody spojí s morom”.

Foto © Creativa Images - Fotolia.De / pmalenkyČítať viac...