Najčastejšie otázky: Mágia, meditácia, spiritualita ✔

Musí človek - klient v mágiu veriť, aby fungovala?

Musí človek - klient v mágiu veriť, aby fungovala?
Nemusí veriť, ale musí spolupracovať. Viera je významná, ale podstatná je spolupráca. Človek nemusí vôbec veriť v mágiu a ani nám samotným, ale podstatné je, aby počúval naše rady a aby rešpektoval naše pokyny. Keď klientovi napríklad povieme, aby si prečítal určitú knihu, tak je podstatné, aby si ju aj skutočne prečítal alebo, keď mu povieme, aby si urobil kúpeľ v slanej vode tak, aby ho urobil. Toto sú podstatné veci.

Čarodejníci a šamani v minulosti plnili skôr úlohu lekárov, psychológov, radcov a mudrcov. Stačí, keď ste odhodlaní svoju situáciu riešiť a chcete lepší život. Nejde preto ani tak o vieru v mágiu alebo dôveru v nás, ako samotné vaše rozhodnutie, že sa vám dostane pomoci. Ak v to veríte, cesty sa vždy nájdu!

Pokiaľ klient prejavuje veľké pochybnosti, pokúsime sa zodpovedať všetky jeho otázky, ale nebudeme ho nijako presviedčať. Pochybujúci, neistí ľudia v zúfalej životnej situácii sú často ideálnou korisťou rôznych šarlatánov, kde tiež často aj skončia. My presadzujeme zodpovedný a proaktívny prístup, ku ktorému musí človek aj sám dozrieť.

Foto © gehringj - Istockphoto.com / pmalenky