Ako sa naučiť bielu mágiu

Rituály & Tipy & Triky

Biela mágia: Ako sa naučiť bielu mágiu

Rituály bielej mágie & Tipy & Triky

Filozofiou Bielej mágie je, že všetko vo vesmíre pochádza z transcendentálnej sily. Inak povedané z jedinej najvyššej sily, ktorá presahuje zmyslové a rozumové chápanie, a je preto vnímaná ako nadprirodzená sila. Biela mágia dáva ľuďom schopnosť vplývať na túto silu. Z pohľadu mágie je svet na všetkých úrovniach reality prepojený do jedinej nesmierne veľkej a mnohoúrovňovej energetickej siete. To vysvetľuje, prečo sa niečo môže diať na jednom mieste, zdanlivo nesúvisiacom s iným miestom, kde bola cielene nazhromaždená energia a cez magický zásah odoslaná na ono žiadané miesto.

Potrebujete pomoc alebo máte problém? TU nás môžete kontaktovať!

Rituál bielej mágie je osvedčeným a najúčinnejším prostriedkom pre praktické využitie magických síl. Význam slova rituál označuje sled úkonov, pri ktorých sa dá dostať do kontaktu s nadprirodzeným svetom (s duchmi, bohmi, univerzálnou láskou, voodoo božstvami…). Každý rituál má svoje zaužívané časti, modlitby, akcie, špeciálne obetné dary a očistné obrady.

Biela mágia: Biela mágia je práca s energiou. Pri zameraní sa na liečenie, nájdenie lepšej práce, či na harmonický vzťah, používa mág energiu na dobré účely a hovoríme o bielej mágii. Je dobré vedieť, že v bielej mágii sa často používajú analógie kúzla. Ovplyvňovanie toho istého tým istým je hlavný zákon analógie – hermetický zákon. Niet pochybností o tom, že všetky bytosti, veci a udalosti spolu súvisia, vzájomne sa podmieňujú a dopĺňajú. Cieľom bielej mágie je ochrana a liečenie. Počiatky bielej mágie siahajú až do dávnych hebrejských a starovekých egyptských čias.

Biela mágia Oltár

Biela mágia je vlastne usmerňovanie energie v pozitívnom zmysle. Inak povedané vytváranie harmónie a jej pôsobením odstraňovať negatívne ľudské vplyvy, pôsobiace cez démonické zásahy. Biela mágia znamená v božskom ponímaní chrániť jeden druhého, ale i seba samého, pred vplyvmi čiernej mágie a pred démonmi.

V bielej mágii sa pracuje nielen s analógiami a koncentráciou pozornosti, ale aj s duchmi, božstvami a živými energiami, ktoré je možné vyvolať a ovládať. Biela mágia je preto označovaná ako "biela", lebo poslaním bielej mágie je vždy docieliť zlepšenie situácie a prinášať "dobro". Samozrejme čo je dobré alebo zlé, je veľmi relatívne. To, čo bolo pred 500 rokmi považované za dobré, môže byť dnes absurdné a zlé. Aj zvyky v jednotlivých kultúrach môžu byť úplne protichodné. To, čo je v napríklad v Číne vnímané a označované ako dobré, je na Slovensku nepredstaviteľné a neprijateľné. Z tohoto uhla pohľadu je, a tiež zostáva, „biela mágia“ polemickou a diskutabilnou.

"Skúste pochopiť a prijať, že forma je len ilúzia. Tu niekde začína biela mágia. Uvedomte si a prijmite, že neexistuje ani minulosť ani budúcnosť. Len forma a predstava, o ktorej meditujete, sa stáva skutočnosťou."

Orákulum

Ako urobiť správny rituál s náležitým postupom sa biely mág pýta orákula. Správna voľba nevychádza z logického myslenia, lebo veľakrát z neho prichádzajúce informácie sú skreslené a neúplné. Biely mág sa preto pýta bohov, duchov a svojho vnútorného cítenia. Slovom orákulum je v tomto prípade pomenovanie pre Tarot, I-ťing, Runy alebo Voodoo Obi Orákulum.

Biela mágia: Výber správneho času

Princíp analógií hovorí:

“Ako hore, tak aj dole; Ako vo vnútri, tak i vonku; Ako duša, tak aj telo”.


Preto hlavne pri pribúdajúcom Mesiaci vykonávajú mágovia rituály, ktoré slúžia na to, aby niečo rástlo a zväčšovalo sa (láska, peniaze, šťastie…).

Naopak pri ubúdajúcom Mesiaci vykonávajú rituály, ktoré slúžia na zmenšenie, či zmiznutie niečoho, (choroba, nešťastie, smola...). Viac si prečítajte v našom lunárnom kalendári.

Pri planetárnej mágii (bielej mágii) je každému dňu a každej hodine priradená jedna planéta:

Stacks Image 33485
Sobota, Saturn:
Pomáha ľuďom zbaviť sa rôznych návykov a s nimi súvisiacich záležitostí.
Nedeľa, Slnko:
Bohatstvo, sebavedomie, vitalita, peniaze, zdravie.
Pondelok, Mesiac:
Intuícia, rodina, vzťahy, zmeny, duchovno.
Utorok, Mars
Dáva silu prekonať prekážky, tiež operácie a nehody.
Stacks Image 33499
Streda, Merkúr:
Komunikácia a presvedčivosť, je naozaj vynikajúcim pomocníkom pri skúškach.
Štvrtok, Jupiter:
Pre prosperitu a blahobyt vplyvom tzv. šťastnej náhody, pri akútnom nedostatku finančných prostriedkov a pre spravodlivosť.
Piatok, Venuša:
Ľúbostná mágia, harmónia, radosť, romantika, vášeň, potešenie, umenie a krása.

Čas aktívneho pôsobenia planét (ku ktorej hodine je priradená vplývajúca planéta) si môžete prečítať TU.

Biela mágia

Ako dosiahnuť svoj cieľ

Povedzme si na rovinu: "Každá ľudská bytosť je mágom!" Môžeme tomu naozaj uveriť, lebo každý z nás si priťahuje vlastnú realitu, iným slovom skutočnosť, akú má vo svojej pozornosti. To sa nazýva vedomie a to nie je nič iné ako energia. Táto téma je veľmi dobre vysvetlená v knihách:

Esther a Jerry Hicks - Peniaze a zákon príťažlivosti: ako si pritiahnuť zdravie, bohatstvo a šťastie
Neale Donald Walsch - Rozhovory s Bohom I. a Šťastnejší než Boh
Rhonda Byrne - Sila

Veľmi stručne vystihnuté poznanie z nich je:

“To, na čo dnes myslíš, tým sa zajtra staneš.”

Arnold Schwarzenegger je veľmi dobrým príkladom toho, o čom hovoríme. Keď mal 16 rokov, už vedel, že jedného dňa vyhrá súťaž Mr. Olympia. Mal úplne jasné v tom, že bude hrať vo filmoch. Ale aj to, že neskôr bude pomáhať ľuďom ako politik. Jeho predstava bola zreteľná a neustále pracoval na dosiahnutí svojich cieľov. Raz povedal: „Mal som veľmi veľké ciele. A nemal som ani jedinú myšlienku, že sa mi ich nepodarí splniť.“ Možno aj vy máte obdobný talent a ste rovnako bystrí. Nazrite do svojho vnútra, aby ste zistili, prečo ste tu? Čo chcete, a ako by ste to mohli dosiahnuť?! A potom môžete každý deň, každú minútu vášho života zasvätiť tomu, aby ste naplnili svoj osud!

Neustále učenie je dôležitou a výraznou vlastnosťou pre všetky veľké osobnosti. Arnold Schwarzenegger alebo Bruce Lee, sa ustavične učili. Hlavne od ľudí, ktorí boli v ich povolaní lepší ako oni sami. Neskôr si uvedomili, že je prospešné učiť sa aj od ľudí s menej rozvinutými schopnosťami.

Biela mágia

Napriek tomu, že Bruce Lee bol jedným z najlepších športovcov v oblasti bojových umení, nehanbil sa priučiť novej technike, ktorú nepoznal, od jedného čínskeho chlapčeka.

“Svätec sa vie učiť dokonca aj od hlupáka, hlúpy človek sa však nedokáže naučiť nič ani od svätca.”


Táto téma je veľmi dobre spracovaná v knihe:
Shunryu Suzuki: Zenová myseľ, myseľ začiatočníka.

Biela mágia však zachádza oveľa hlbšie. Zaoberá sa pojmami, ako sú karma, čakry a božstvá.

Karma je princíp akcie a reakcie na duchovnej úrovni. Zákon akcie a reakcie hovorí, že každá akcia (sila) okamžite spôsobuje rovnocennú reakciu (protichodnú silu), ktorá sa vracia späť k iniciátorovi akcie. Tento zákon platí nielen vo fyzike, ale aj v úplne všeobecnej rovine bytia. To čo dávame, sa nám vráti späť v inom čase. Mág musí byť schopný zistiť, prečo sa v živote niektoré veci dejú „z hľadiska karmy“. Malý príklad: niekto sa narodí s istým telesným postihnutím. Je to preto, že v predošlom živote tento človek spôsobil niekomu inému telesnú ujmu.

Čakry sú „silové centrá" alebo energetické víry v jemnohmotnom tele. Vo fyzickom tele ovplyvňujú činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním a lymfatický systém.

Božstvá (viac sa o božstvách dočítate TU).

Biela mágia

Oltár a rituály

Oltár je miesto určené na pravidelné meditácie a modlitby. Je to váš osobný svätostánok. Najlepšie je, ak si na vykonávanie magických úkonov vyhradíte osobitnú miestnosť. Ak často vykonávate rituály vonku, oltár môže byť aj prenosný. Urobte si ho podľa vlastného cítenia. Odporúčame, aby ste na oltár umiestnili bielu sviečku, pentagram zobrazený v kruhu alebo kríž. Vhodná je aj soška Buddhu alebo Šivu.

Oltár, na ktorom budete vykonávať svoje magické rituály, sa časom stane silným magicky nabitým miestom. Čím viac magických rituálov budete na oltári vykonávať, tým silnejšie a mocnejšie miesto to bude. Preto dávajte pozor na to, aké aromatické látky používate. Vždy používajte len čisté prírodné esencie, nie syntetické! Ako mág by ste vždy mali mať kadidlo, santalové drevo a kadidelnicu s uhlíkom. Ďalej je vhodné mať na oltári rituálny nôž a magickú paličku (voodoo paličku). Používajú sa na privolávanie a odvolávanie božstiev a duchov, na vytvorenie magického kruhu a za účelom vlastnej ochrany pred astrálnymi darebnosťami.

Biela mágia je umením ako ovplyvniť skutočnosť silou vôle. Svet okolo nás sa potom stáva odrazom nášho vedomia.

Biela mágia je komunikácia s driemajúcimi silami v nás. Sú „tajné" a na prvý pohľad nespozorovateľné. Pri praktizovaní mágie by ste sa vždy mali ponoriť do svojho vnútra! A tam sa stretnúť s týmito silami. Pri vchádzaní do svojho vnútra prestávame byť bdelí v pravom zmysle slova. Pozor, nejde tu ale o spánok! Takže úspešný biely mág pracuje so svojimi driemajúcimi silami, avšak nespí. Práve tu je dôležité vyjasniť si, prečo vlastne potrebujeme spánok a ako to súvisí s mágiou.

Mág potrebuje byť svieži a silný. S tým úzko súvisí aj dĺžka doby využívaná pre spánok a fyzickú regeneráciu. Dobrému mágovi stačí na plnohodnotnú regeneráciu len niekoľko málo hodín spánku. Aj Albert Einstein, hoci nebol mág, ale vedec, bol jeden z tých, ktorým stačilo len pár hodín spánku. Na druhej strane, niekto môže spať aj desať hodín denne, a stále sa cíti unavený. Pozor, môže to byť aj skrytý signál, že niečo nie je v poriadku. Vtedy radšej magické rituály vynechajte.

Biely mág pracujúci s analógiami, vychádza z toho, že podobné sa priťahuje s podobným. Naša realita je vytváraná zo zmaterializovaných túžob. Veľmi veľa sa teda dá dosiahnuť pomocou cielených želaní. A paradoxne niekedy na ich zhmotnenie stačí veľmi krátky čas. Želanie je hnacím motorom pre myšlienky, a cez ne konáme. Konanie je cestou ku skutočnosti. Zjednodušene povedané: keď biely mág zmení svoje vedomie, zmení sa aj skutočnosť.

Rituály bielej mágie sú symbolické činy, pomocou ktorých privolávame sily, potrebné na dosiahnutie určitého zámeru. Viete, že magické rituály vykonávame aj v bežnom živote? Len si to vlastne neuvedomujeme. Neviete aké? Úplne jednoduché – ako ranná toaleta, príprava akéhokoľvek nápoja, či jedla atd. Ak ich robíme s láskou a radosťou, stávajú sa pozitívnymi rituálmi nášho dňa. Uvedomme si, že každý z nás si priťahuje takú formu skutočnosti, na akej má pozornosť! Takže ak frfleme na politikov, či ak sa sťažujeme na prácu, vykonávame naživo svoj negatívny rituál. Rovnako, ak sme naštvaní pri správach v televízii, i pri šoférovaní hoci len nadávame na červenú na semafore. Jedným z najpozitívnejších rituálov je večerná modlitba alebo meditácia pred spaním.

Biela mágia Rituál

Nateraz sa čitateľovi môže zdať, že s rituálmi to je vlastne úplne jednoduché. Práve teraz a tu je dôležitá informácia: NEODPORÚČAME, aby adept mágie sám vzýval božstvá, démonov alebo duchov! Všetky rituály môže robiť len pod dohľadom majstra. Neuposlúchnutím sa vystavuje nebezpečenstvu. Je dobre vedieť, že keď je žiak pripravený, majster k nemu príde sám. Kým sa tak stane, a majster sa zjaví, odporúčame adeptovi, aby sa sám zameral na modlitby a afirmácie. Význam slova afirmácia je zmysluplné pozitívne tvrdenie, utvrdenie, ubezpečenie. Tiež je dôležité obracať sa so svojimi želaniami na anjelov.

Čo ODPORÚČAME: Aby vzývanie božstiev a duchov bolo bezpečné, mal by adept veľa čítať, a venovať dostatok času meditovaniu. Musí vedieť zotrvať v bezmyšlienkovom vedomí a dokázať rozpoznať zdroj, odkiaľ prichádzajú jeho myšlienky a želania. Prevláda názor, že človek si sám vo svojej hlave vytvára všetky myšlienky. Pravda je iná. Myšlienky k nám prichádzajú z piatich rôznych zdrojov:

  1. Boh a jeho poslovia (anjeli, duchovní učitelia) a naša duša. Tento zdroj je absolútne pozitívny. Z neho prichádza láska, veľké inšpirácie a tiež diela v podobe kníh alebo umeleckých výtvorov. Tu čerpajú inšpiráciu mnohí umelci a vedci, a tiež ľudia, ktorí robia niečo pozitívne pre ostatných, ako napríklad: Matka Tereza, Albert Einstein alebo Leonardo da Vinci a mnohí ďalší.
  2. Naše vlastné ego. Náš skreslený obraz o tom, kto sme. Predstava, že sme iba toto telo, s pocitmi a myšlienkami. Pritom svoj pôvod majú v duši, a tá je nesmrteľná! Tento zdroj nám často prináša pocity strachu a stres.
  3. Naše okolie. Sem patrí všetko, čo si prečítame, rozhlas, televízia, priatelia, škola, práca, reklama. Tento zdroj môže byť dobrý, ale aj zlý. Veľa závisí od toho, akých priateľov máme, čo čítame, aké televízne programy sledujeme.
  4. Diabol, Satan a jeho poslovia. Tento zdroj môže spôsobovať bezdôvodnú depresiu, paniku, hnev, nenásytnosť, žiadostivosť a agresivitu. Je absolútne negatívny.
  5. Iní duchovia, ktorí môžu byť pozitívni alebo negatívni. Je nespočetné množstvo duchov, a preto sa nemôžeme zmieniť o všetkých. Iba komunikácia s nimi pomôže ujasniť, prečo vás tieto bytosti kontaktovali. Môžu mať dobré, ale aj zlé úmysly, rovnako ako s ľudia.

ZAČIATOK je vtedy, keď si adept uvedomí, odkiaľ prichádzajú podnety, ktoré cíti vo svojom vnútri. Vtedy je pripravený na skutočnú duchovnú cestu mágie. Mágia nie je hra, ktorú budeme v jeden deň hrať, a na druhý deň sa rozhodneme, že prestaneme. Mágia je nástroj, podobne ako jadrová energia. Pri správnom používaní nám môže dávať svetlo na svietenie. Ak sa použije nesprávne, môže byť ničivá. Príbehy o Atlantíde sú o veľkej civilizácii, ktorá bola zničená škodlivými experimentami čiernych mágov.

Biela mágia: Adept sa musí naozaj veľa učiť. Dôležité je uvedomiť si, že určité schopnosti a sily prichádzajú od Boha v pravý čas. To znamená vtedy, keď je človek na to pripravený. Má v sebe dostatočnú hĺbku a dokáže načúvať tomu, čo mu je hovorené. Svätý Peter získal svoje sily a schopnosti, keď porozumel týmto slovám: „A ja ti hovorím, ty si Peter, silný ako skala. A na tejto skale postavím svoju Cirkev, a pekelné brány ju nepremôžu. Tebe dám kľúče od kráľovstva nebeského: čo zviažeš na Zemi, bude zviazané v Nebi. A čo rozviažeš na Zemi, bude rozviazané v Nebi.”

Ak človek používa sily správnym spôsobom, stávajú sa silami magickými. V každom ďalšom živote sú čoraz mocnejšie. Ale: ak sú tieto sily zneužívané, stávajú sa čoraz slabšími.


Biela mágia

Invokácia a evokácia

Invokácia prežíva v týchto časoch renesanciu. Invokácia znamená privolávanie rozličných energií a ich vedenie do tela. Podobne ako pri voodoo ceremóniách, pri ktorých do tela človeka vstupujú rôzni duchovia. Invokáciou môže byť aj jednoduchá modlitba, pri ktorej sa človek snaží spojiť s určitými silami.

Evokácia znamená privolávanie síl a ich materializovanie a rozprávanie. Na to sa používa väčšinou magický kruh a rôzne metódy pre svoju ochranu, ako napríklad sviečky, kadidlo, mantry, modlitby.

Mimo tohto kruhu sa takpovediac objaví démon alebo bytosť. Pri evokácii to začne trošku praskať a človek vníma hmlu, ktorá sa spája a v nej sa potom objavuje bytosť. Invokácia môže byť pre začiatočníkov trochu jednoduchšia. Len pri evokácii sa privolávajú negatívne bytosti alebo démoni, pretože nie je vhodné ich invokovať, keďže môže dôjsť k posadnutiu a zvrátiť späť sa to dá iba exorcizmom, ktorý zvyčajne nemôže byť vykonaný týmto dotyčným človekom samým.

V podstate existujú 3 metódy invokácie - cítenie určitých síl v sebe samom:

- je vhodná pre každého prostredníctvom koncentrácie, určitej sily, modlitby k určitým silám, spievania o určitých silách alebo božstvách, výroby darčekov,

- je trošku zložitejšia a spojená s magickými technikami, pri ktorých sa vedomie človeka a vedomie bytosti dostáva do súladu, harmónie a rezonancie a tak sa človek prostredníctvom silnej koncentrácie spojí s bytosťou.

Človek potom počuje vo svojom vnútri tento iný hlas:

- ide o to, že človek sa snaží prostredníctvom rôznych ceremónií privolať bytosti a spojiť sa s týmito silami. V Indii napr. recitovali rôzne mená, ako napríklad Šiva, Krišna, alebo v mágii hovorili rôzne modlitby k silám a vykonávali určité rituály a využívali pritom rôzne zákony analógie, ktoré pri invokácii pomáhajú.

Úspech pri invokácii dosiahne človek len vtedy, keď stratí tento pocit samého seba a ego a spojí sa s danou silou tým spôsobom, že je to podobné posadnutiu. Je rozumné, aby bol pri invokácii prítomný ešte jeden mág, ktorý potom bude viesť ďalšie rozhovory s touto silou.

Veľa moderných mágov sa pokúša viesť komunikáciu prostredníctvom astrálneho cestovania. Pri astrálnom cestovaní ide o to, že naše vlastné energetické telo cestuje do úrovni, v ktorej sa nachádza génius, démon, anjel alebo sila, a tak komunikuje. Problémom tejto metódy je to, že pre začiatočníkov existuje v astrálnej rovine mnoho odklonov. Naše podvedomie tam vždy hrá nejakú rolu. To znamená, že ak človek nepozná dobre svoje podvedomie a nespraví podvedomie takpovediac vedomým, tak pri astrálnom cestovaní sa zobrazia všetky veci z podvedomia. Ak je niekto pri takejto invokácii, mal by dbať na správne držanie tela. Je možné pozorovať, že správanie danej osoby, ktorá sa spojí s touto bytosťou, sa zmení.

Pre lepšie zvládnutie tohto stavu je rozumné vopred sa oboznámiť s rôznymi dychovými technikami, napr. rytmickým dýchaním, pri ktorom človek naberie viac kyslíka a zároveň aj viac energie než zvyčajne. Tak sa človek dostane ľahšie do tranzu. Pri evokácii je ťažšie priviesť bytosť k tomu, aby sa materializovala, pretože na to musíte vynaložiť oveľa viac energie. Preto mágovia uprednostňujú skôr invokáciu. Evokácia je ale veľmi dôležitá pre komunikáciu a tiež mágovu bezpečnosť, pretože len vďaka dobrému poznaniu tejto techniky sa cíti aj ako mág bezpečnejšie.

Pri evokácii sú určité kroky nevyhnutné. Na začiatku si musíte všetko pripraviť podľa toho, akú bytosť chcete privolať. Potom môžete začať s rôznymi modlitbami, alebo pri privolávaní démonických bytostí s recitovaním určitých božských mien. A predovšetkým je potrebná koncentrácia, ktorá vedie k tomu, že sa bytosť ľahšie materializuje. Keď bytosť príde, musíte s ňou komunikovať a predniesť jej svoje priania alebo žiadosti. Väčšinou bytosť povie, čo za to požaduje. Na konci je dôležité poďakovať sa a rozlúčiť sa s bytosťou, a potom ju vrátiť naspäť do tej sféry, z ktorej prišla. Evokácia sa vždy vykonáva v magickom kruhu. Bez magického kruhu alebo iných ochranných techník to nejde.

Rituály: k tejto téme odporúčame nasledovné knihy

Josef Veselý - Magie (všetkých 22 častí)
Patrick Dunn - Chaos magie
Peter J. Carroll - Liber Null & Psychonaut
Elisabeth Haich - Zasvätenie
Eckhart Tolle - Sila prítomného okamihu (Príručka duchovného osvietenia)
Papa Nemo - Der Weg des Voodoo - Von den Grundlagen zur Praxis
ANSHA - Weiße Magie - Das große Praxisbuch; Magie der Seele
Heike Owusu - Rituály Voodoo v praxi (Magické cvičenia a rituály ochrany)
František Bardon - Brána k opravdovému zasvěcení
František Bardon - Praxe magické evokace
Veronika Šulcová - Vúdú: Magie a náboženství
Johannes von Hohenstätten - Auf der Suche nach Meister Arion (Hľadá sa majster Arion)

Biela mágia

Zmenené stavy vedomia

Zmenený stav vedomia je kľúčom k magickým schopnostiam. Pravidelné meditácie nám pomáhajú dosiahnuť absolútny vnútorný meditatívny stav, nazývaný aj bod nula alebo božský bod. Vtedy je jedna časť našej pozornosti zameraná do nášho vnútra, a dokážeme okamžite rozpoznať negatívne myšlienkové vzorce, ktoré nám bránia byť šťastným. S plnou pozornosťou rozoznávame strach a napätie. Ihneď ich môžeme transformovať a obnoviť našu vnútornú rovnováhu. Čím hlbšie sa v meditácii dostaneme, tým intenzívnejší je náš bezmyšlienkový stav, ktorý nám umožňuje zažiť aj astrálne cestovanie.

Náš pokrok môžeme merať na základe toho, ako dlho trvá náš bezmyšlienkový stav a z neho vyplývajúci pocit šťastia. Aj veľmi krátke okamihy týchto skúseností nám pomáhajú ostať v kritických situáciách v rovnováhe a vnútornom pokoji. Smrť našich blízkych, choroby, nedostatok peňazí… sú práve istými našimi skúškami. Ak ich zvládame, sme pripravení na vyšší stupeň meditácie! Práve v tejto fáze je dôležitá aj pozícia, v ktorej meditujeme. Čím viac sa v meditácii dostávame hlbšie, tým viac strácame kontrolu nad naším telom. To je dôvod, prečo by sme mali meditovať v poloľahu v kresle, ľahu na chrbte alebo v lotosovej pozícii. Ako sa dá postupovať pri meditácii čoraz hlbšie a ďalej si môžete overiť tu:

1. Prvý hlbší stupeň: V meditácii sa vedome dostaneme do dimenzie, kde bývame mimovoľne počas spánku pri snívaní.

2. Druhý hlbší stupeň: V meditácii sa vedome dostaneme do dimenzie, kde bývame mimovoľne počas hlbokého spánku.

3. Tretí hlbší stupeň: V meditácii sa vedome dostaneme do dimenzie, v ktorej prebývajú mŕtvi ľudia. Bez toho, aby sme zomreli, a môžeme sa slobodne vrátiť naspäť do svojej reality.

Ako môžeme dosiahnuť tento stav? Akumulovaním subtílnej energie a silou svojej vôle!!! Na túto tému vám odporúčame prečítať si knižku od Elisabeth Haich: Sexuálna sila a joga.

Magický stav je vyšším stupňom tzv. magického tranzu. Metódy, ktorými ho môžeme dosiahnuť sa dajú rozdeliť do dvoch kategórií:

1.) Utlmujúca metóda upokojí našu myseľ natoľko, že nakoniec v nej zostane len cieľ koncentrácie a nič iné.

2.) Excitačná metóda pôsobí opačne – cez veľmi veľké vzrušenie ducha počas koncentrácie na magický cieľ.

Silné utlmenie, a jeho protiklad silné vzrušenie, má napokon rovnaký účinok: vedomie zamerané na jeden bod alebo magický stupeň vedomia.

Každý by mal robiť to, čo podľa svojho najhlbšieho poznania o sebe samom považuje za správne. Všetko, čo je súčasťou tohoto sveta, má svoje vedomie, ktoré je vzájomne prepojené.

Biela mágia

Pôvod mágie

Každé náboženstvo má nejaký magický pôvod. Dokonca aj Ježiš bol neskôr okrem iného označený aj za mága. Niektorí hovoria, že existovala vyššia civilizácia, ktorá je zodpovedná za pôvod mágie a postarala sa o to, aby sme dnes poznali mágiu.

Iná teória hovorí o tom, že každý človek má tretie oko alebo aj iné čakry vo svojom energetickom systéme. Hovorí sa, že keď sa čakry prebudia, tak človek získa prístup k určitej magickej sile.

Ďalšia teória zase tvrdí, že mágia nepochádza z tohto sveta, ale že ju k nám priniesli ľudia z neba - anjeli. V každej tradícii existuje nejaký druh ságy alebo proroctva, ktoré hovorí, že prišli anjeli a párili sa.

To potom viedlo k tomu, že ľudia nosia túto mágiu v sebe. My zastávame všetky tieto teórie, pretože si myslíme, že ľudia neexistujú sami v tomto obrovskom vesmíre a v každom človeku sa skrýva aj mág. To znamená, že každý, kto intenzívne pracuje na svojich dychových alebo energetických technikách, medituje a cvičí jogu, môže v sebe prebudiť takéto magické sily.

Otvorte sa bielej mágii a voodoo

Duchovná cesta

Otvorte svoje vnútro a od zdroja – Boha – k vám budú prúdiť informácie, podnety. Získate istotu v správnosti konania. Prestanete byť spútaní obavami zo straty niekoho, či niečoho. Uvoľníte sami seba a následne dáte slobodu aj svojim blízkym. Začnete ich vnímať úplne iným spôsobom. Budete rešpektovať ich vôľu a začne k vám prúdiť Energia Lásky. Jej preciťovanie vás začne meniť tým najdokonalejším spôsobom. Najprv zistíte, že ľúbite celé svoje okolie. Postupne budete mimovoľne vyžarovať láskavú energiu navonok. Vtedy sa vás tí citlivejší z vášho okolia budú pýtať: „Čo sa ti stalo? Si taký iný!“ To preto, lebo jednoducho cítia niečo príjemné z vás, a budú si želať byť neustále s vami. Nielen ľudia, ale i zvieratá. A vtedy to začína pracovať úplne dokonale, automaticky. Vo vašom živote sa začnú diať neuveriteľné veci. Dá sa povedať – zázraky.

Biela mágia a duchovnosť sú cestami osvietenia samého seba, sebapoznania a múdrosti. Bielou mágiou a duchovnosťou získavame duševnú rovnováhu, zdravie a radosť.

Vždy existuje cesta k Svetlu!

Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené! Lebo každý, kto prosí, dostane; a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené.

Všetky fotografie a ilustrácie na tejto stránke © Marion Daghan-Malenky I Pavol Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Logo Biela mágia Info

Ako sa naučiť bielu mágiu

Potrebujete pomoc alebo máte problém? TU nás môžete kontaktovať!

Biela mágia si žiada od človeka, ktorý sa chce naozaj a úprimne zaoberať sám sebou, robiť tú najťažšiu prácu: neustále na sebe pracovať! Biela mágia je duchovná cesta k sebarealizácii a osvieteniu.

Mnoho ľudí sa na nás obracia so žiadosťou, aby sme ich učili mágiu. Kladú otázky:

"Čo treba robiť? Ako treba konať, aby človek mohol viesť šťastný a úspešný život? Ako žiť bez strachu pred útokom zo strany magických síl?!"

Na všetky tieto otázky je len jedna odpoveď:

1. Neustále vyhľadávajte a navštevujte duchovne založených ľudí, majstrov. Skvelé sú pobyty na posvätných, energiu vyžajujúcich miestach, ako napr. LURDY. Môžete sa pokúsiť nájsť také výnimočné miesto plné sily aj vo svojom okolí. V prírode u vás doma alebo aj na mieste, kde kedysi žil nejaký svätec.

2. Čítajte duchovnú literatúru alebo sväté knihy, a robte tak bez prestania.

3. Vytrvalo vykonávajte duchovné cvičenia – meditujte a modlite sa. Pravidelne sa očisťujte kúpeľom v slanej vode. Pôsobia tu dve z očistných síl: soľ = Matka Zem + Voda. Taktiež vydymujte miestnosti šalviou, kadidlom alebo myrhou.

Radi by sme vám tieto tri body priblížili citátom.

Hovorím vám:
Proste a dostanete; hľadajte a nájdete; klopte a bude vám otvorené. Lebo každý, kto prosí, dostane; a kto hľadá, nájde; a kto klope, tomu bude otvorené.

Kto z vás je taký človek, ktorý, keby ho jeho syn prosil o chlieb, kameň by mu dal? Alebo že by mu dal hada, keď si prosí rybu? Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá váš Otec, ktorý je na nebesiach dobré dary tým, čo ho prosia.

Biela mágia - Ako sa naučiť bielu mágiu

Ste tým, čím sú vaše najhlbšie želania.
Vaša vôľa vychádza z vašich želaní.
Vaše činy vychádzajú z vašej vôle.
Váš osud vychádza z vašich činov.

Skutočná biela mágia znamená pochopiť a ovládať svoje želania.

Nežeň sa za minulosťou,
a nestrácaj sa v budúcnosti.
Minulosť už nie je.
Budúcnosť ešte neprišla.
Život je tu a teraz.

To je kľúč ku skutočnej bielej mágii.

Vo svete mágie a mysticizmu nie je žiadne „ja“, „ty“, „on“ alebo „ona“.
Existuje tam len Boh, len „Ja som”.
Všetko je svetlo, vedomie a radosť:
ktoré sa prejavuje v rôznych formách a na rôznych úrovniach uvedomenia.

Ak si niečo želáte, a vaše želanie sa splní, to naplnenie vás zmení. Preto dávajte pozor na to, čo si želáte, lebo vaše želanie sa môže splniť!

Spoznajte seba samého!

Princíp bielej mágie veľmi podrobne opísali už starí Gréci – prostredníctvom orákula v Delfách.

Nech hovoríme a konáme len to, čo je dobré pre všetkých.
Nech počujeme a vidíme len to, čo je dobré pre všetkých.
Dovoľ nám, Boh Lásky, aby sme ti slúžili po celý život.
Nech sa naším prostredníctvom šíri Tvoja sloboda po celej Zemi,
v každom okamihu našich životov, aj vtedy, keď používame sily bielej mágie.

Majster bielej mágie hovorí s najvyššími duchovnými majstrami, Bohmi a Anjelmi, aby priviedol svet a ľudstvo k harmónii, múdrosti a k sebe samým.

To, čo je nemožné pre ľudí, je možné pre Boha.

Nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti. Amen.

Om, Namaste Buschido. Nome Ten Buschido Tischami.

Magie je vědou králů
cennější svatého grálu
lze-li věřit klasikům
těm vousatým staříkům.

Vyžaduje hodně cviku
intelektu gymnastiku
je to velká zábava
církev na ni nadává.

Není bílá ani černá
tvojí podobě je věrná
záleží, jaký máš vkus
chová se jak Próteus.

Tajemství ti poodhalí
co nevidí lidé malí
co neslyší chátra hluchá
je to dobrodružství ducha.

Jenom člověk zasvěcený
provádí v matrixu změny
korektury reality
nauč se je dělat i ty!

Zda to vážně funguje?
Někdy ano, někdy ne.

Autor: Josef Veselý

Potrebujete pomoc alebo máte problém? TU nás môžete kontaktovať!

Ako sa môžem naučiť bielu mágiu?

Podmienky učenia sa mágie

Vo všeobecnosti: Na začiatku existujú dva predpoklady, ktoré majú zásadný význam: Prvým je ochota a otvorenosť preskúmavať paradigmy/vzory správania sa naučené výchovou a/alebo autoritami, spochybňovať ich a ak je to potrebné, ich modifikovať alebo dokonca úplne odhodiť. 

Druhým je pevná vôľa (duchovná, psychická a telesná), pretože ani na tejto "magickej ceste" nemusí ísť všetko hladko. Opak je pravdou: Je potrebná odvaha a schopnosť relativizovať realitu, aby ste ju v prípade potreby vedeli transformovať.

Každodenné cvičenia s meditáciami ducha pre viac pozornosti, duše pre viac pokoja a rovnováhy a tela pre viac uvoľnenia sú taktiež predpokladmi, ako aj čítanie kníh, ktoré sú pre cestu žiaka bielej mágie nevyhnutné a umožňujú položiť prvé teoretické základy magickej myšlienkovej budovy. Prostredníctvom pozornosti ducha sa zaostrujú vaše zmysly a učíte sa lepšie spoznať seba a svoje vlastné impulzy. Prostredníctvom pokoja sa naučíte odhadnúť bez emócií a predpojatého hodnotenia všetky fenomény, ktoré vás postretnú na magickej cestičke, a budete ich vedieť konštruktívne využiť.

Prostredníctvom telesného uvoľnenia sa naučíte lepšie ovládať svoje telo a odstrániť blokády, ktoré vám inak len zavadzajú. Všetky tieto 3 faktory na seba vzájomne pôsobia a patria k trom princípom tejto cesty k bielej mágii.

Finančná odmena voči učiteľovi je druhoradá. Investícia času a energie je vzájomná a mala by byť vyrovnaná z obidvoch strán. Po tomto čase „prípravy“ bude s vami učiteľ viesť rozhovory a aj prostredníctvom otázok vás bude skúšať, či ste pre „Učenie sa bielej mágie“ vhodným adeptom.

Spoznať sám seba znamená preskúmať aj svoje podvedomie a svoje minulé životy a karmu. To je možné dosiahnuť prostredníctvom hlbokých meditácii a astrálnych ciest. Žiaci sú vyberaný tak, že sa zameriavame na kvalitu, a nie na kvantitu. Magický výcvik trvá niekoľko rokov a u každého je vedený celkom individuálnym spôsobom.

TU nájdete informácie o tom, ako v mágii chápeme boha.

Preložené z nemeckého originálu: Weiße Magie und Voodoo

Kto hľadá, nájde!

Nenašli ste, čo ste hľadali? Pozývame vás na naše webové stránky.

Máte problémy vo svojom ľúbostnom živote a neviete, ako ďalej? Ste práve teraz konfrontovaní s niečím, čo ste doteraz považovali za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chcete nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebujete vedieť odpovede na vaše otázky?

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.