Zdravie

Ako žiť zdravo a spokojne?

Všetci ľudia chcú byť zdraví. Čo je to ale zdravie a ako k nemu môžeme prísť? V dnešnej dobe má každý svoj vlastný názor na to, ako človek môže byť a zostať zdravým. Mnohé z týchto názorov však pochádzajú zo všeobecných zdrojov a nezaobchádzajú s človekom ako s individuálnou bytosťou.

Odporúčania pre zdravie uvedené na tejto webovej stránke nenahrádzajú návštevu lekára! Obsah webovej stránky slúži výhradne iba na informačné účely. Meditácie a užívanie doplnkov výživy je na vlastné nebezpečenstvo a na vlastné riziko. Firma Daghan-Malenky GmbH nezodpovedá ani priamo ani nepriamo za škody akéhokoľvek druhu, ktoré boli spôsobené informáciami, ktoré sú tu uvedené.

Ako žiť zdravo a spokojne?

Najskôr budeme hovoriť o tom, čo má vplyv na ľudské zdravie a na čo by sme sa mali zamerať. Na začiatku si musí ale každý uvedomiť, že je jedinečná bytosť a originál a že všeobecné rady nemusia vždy platiť, a často ani nie sú použiteľné.

Čo pomôže jednému, nemusí pomôcť aj druhému a môže mu to dokonca aj uškodiť. Správna diagnóza problému je vždy potrebná, či už ide o problém fyzického alebo psychického zdravia. Práve preto je každý z nás jedinečný a každý má svoje vlastné veci, na ktorých musí pracovať.

Ďalšie pravidlo hovorí, že by sa mali vždy odstrániť príčiny choroby a nielen jej dôsledky. Následky zmiznú, keď zmiznú dôvody. Tak bude napríklad pleť čistá, keď sa uzdravia pľúca a pečeň. To je len príklad, pretože ľudské telo je oveľa komplikovanejšie, ako si človek myslí. Pre získanie presnej diagnózy musíte navštíviť odborníka na celostnú medicínu. Týmto spôsobom môžete zistiť, čo je presne pre vás zdravé.

Správne. Ale telo sa najskôr musí naučiť hovoriť a my sami sa musíme najskôr naučiť počúvať. Je to ako s rečou. Čím viac slov človek pozná, tým lepšie vie vysvetliť, čo potrebuje, a tým skôr to aj dostane. Samozrejme je tu potrebná aj určitá rečnícka zručnosť. Pri tele je to rovnaké.

Čím viac zložiek pozná, tým lepšie si vie vybrať, ktoré sú pre neho tie vhodné. Telo potrebuje okrem toho istý čas na pozorovanie svojich reakcií. V opačnom prípade človek, ktorý sa stravuje obvyklým spôsobom, len ťažko zistí, že by mal piť čaj smilax officinalis / smilax lekársky len do 17:00 hod. a že pomáha čistiť jeho obličky. Ešte nikdy o takom druhu čaju nič nepočul a už vôbec nevie o tom, že by sa mal piť v nejakom vymedzenom čase. Dôvodom je to, že jednotlivé orgány sú v určitých časoch menej zaťažené. Človek síce môže cítiť, že vyprážaný rezeň nie je pre neho dobrý, že strukoviny môžu nadúvať, ale len ťažko si sám vyberie tú najlepšiu alternatívu pre seba, keď nepozná súvislosti a s tým spojené zložky.

Faktory, ktoré ovplyvňujú naše zdravie:

  • Prvým faktorom ovplyvňujúcim naše zdravie je jedlo a pitie. Všetko, čo dáme nášmu telu, naše telo buduje. Čím vyššia je kvalita výživy, tým lepšia je stavba tela. Naše bunky sú stavané priamo bunkami našej výživy. Práve preto by sme mali jesť to najzdravšie jedlo, aké si môžeme dovoliť.

  • Druhým faktorom je vzduch, ktorý dýchame a spôsob, akým dýchame. Vzduch ovplyvňuje naše telo, rovnako ako jedlo. Tým, ako a čo dýchame, môžeme pomôcť nášmu telu buď regulovať stresové situácie alebo ich ešte prehĺbiť.

  • Spoločnosť, v ktorej žijeme, je tretím faktorom. Je totiž rovnako dôležité aj to, akí ľudia nás obklopujú. Tiež viac stresu v práci, neočakávané problémy a riešenie nezmyselných problémov iných ľudí, ktorí chcú na seba len upútať pozornosť, ovplyvňujú naše zdravie a jeho rovnováhu.

  • Štvrtým faktorom je spôsob myslenia. Prostredníctvom tohto faktora môžeme ovplyvniť najviac vecí. Myslenie by malo byť kreatívne, aby sme si vytvorili správne podmienky pre zdravú výživu, pre život v zdravom životnom prostredí a medzi ľuďmi, ktorí sú na našej vlnovej dĺžke. Naším myslením dokonca dokážeme nájsť rovnováhu v našom stravovaní, aj keď naše podmienky nie sú práve najlepšie, alebo keď ľudia okolo nás nie sú veľmi pozitívni, práve naopak. So správnym myslením môžeme často nášmu telu najlepšie pomôcť. Budeme sa tomu podrobnejšie venovať v časti meditácia.

  • Piatym faktorom je naša práca s telom. Či už beh, joga, tai-či, fitness, tenis alebo plávanie, to je v podstate jedno. Ak budeme udržiavať telo v dobrej kondícii a primerane ho namáhame, tak neskôr nám to pomôže lepšie zvládnuť náročné situácie. Fyzická práca a telesné cvičenia nám dodajú aj viac sebavedomia a ovplyvnia naše myslenie.

  • Šiestym faktorom je karma, ktorú si nesieme. To znamená, že sme sa narodili v tele, ktoré sme si zaslúžili a ktoré potrebujeme pre náš ďalší duchovný rozvoj, aby sme získali skúsenosti, ktoré máme získať. S tým sa rodíme a tento nulový východiskový bod nemôžeme ovplyvniť. Dnes sa to nazýva genetika alebo vrodené alebo zdedené vlastnosti. Tieto vlastnosti sú vlastne fyzickými dôsledkami duchovnej príčiny, kde duchovná príčina predstavuje náš duchovný rozvoj.

Všetky faktory sa navzájom ovplyvňujú, a keď sa cítime fyzicky zle, môže nám vyčarovať úsmev na tvári prechádzka v prírode a zdravé chutné jedlo. Keď nemáme vo svojom okolí žiadnu takúto možnosť, tak stačí, ak sa pozitívne naladíme a vytvoríme si takúto atmosféru okolo seba sami. To všetko si ale človek musí samozrejme uvedomiť v reálnom čase. Vedomá práca s týmito šiestimi faktormi si ale vyžaduje vzdelanie. Hovorím o šiestich faktoroch, a aj keď sme sa už narodili s určitými predispozíciami, ovplyvňujeme naším súčasným životom aj ten budúci a môžeme si v závislosti od našich cieľov vytvoriť lepšie predispozície do budúceho života. Toto vzdelanie nám ponúkajú rôzne kurzy a knihy. Z komplexných systémov zisťujeme, ako môžeme prostredníctvom našej výživy ovplyvniť naše zdravie. Tieto systémy vyhodnotia človeka individuálne a ukážu, ako by sa mal každý individuálne stravovať. K takým systémom patrí makrobiotika, tradičná čínska medicína a ajurvéda. Sú veľmi komplexné. Čo sa týka spôsobu myslenia, odporúčame meditácie, knižky a pozorovanie seba samého - introspekciu.

Cvičenia s vlastným telom sú vynikajúcou fyzickou aktivitou a najlepšie je začať s trénerom, ktorý vám pomôže dosiahnuť veľmi rýchlo tie správne výsledky. Ešte lepšie sú cvičenia, ktoré sa zameriavajú na prácu s vnútornou energiou a dychové cvičenia, ako je napríklad joga, a tai-či. Tu ale musíte vyhľadať správneho odborníka!

Vďaka všetkým týmto aktivitám sa postupne okolo nás vytvorí úplne iné okolie. Budú nás obklopovať iní ľudia, a tak sa uvoľní tento faktor ako následok riešenia predchádzajúceho faktoru. Najdôležitejšie je udržať sa v rovnováhe. Keď sa človek naučí udržiavať rovnováhu a vyrovnávať výkyvy, pomôže mu to žiť pokojný a naplnený život. Pomáha to ale aj v ťažkých časoch. Ak to človek zanedbá, dostavia sa následky, a tak môže človek prežiť život buď na cestách a pri poznávaní, alebo stráviť čas v čakárni u lekára. Môžete získať ale aj nové poznatky o sebe samom, aktívne vytvárať svoj život, alebo lenivo posedávať doma, pozerať televíziu a nadávať, že v nej nejde nič normálne a už ste všetko videli. Prečo sa oplatí žiť?

Frekvenčná terapia prístrojmi Zapper a Biotrohn

Biotrohn

Ďalšou dobrou alternatívou ako zlepšiť sebaregeneráciu je prístroj Super Ravo Zapper alebo Biotrohn. Prístroj Super Ravo Zapper je staršou verziou Biotrohnu. Ide o inovatívnu frekvenčnú terapiu. Napr. posilňuje imunitný systém, zlepšuje spánok a regeneráciu a zabíja baktérie a vírusy.

Každý človek je aj bioenergetickým systémom. Parazity, vírusy a baktérie a choré tkanivá sú vždy nabité kladne (= nedostatok elektrónov). Prístroj Biotrohn prenáša negatívne nabité elektróny cez kožu do živého tkaniva. Parazity umierajú obrátením polarity. Zvyšuje prietok lymfy, zvyšuje napätie v bunkách a tým pomáha pri bolestiach a zápaloch a zároveň zvyšuje produkciu energie v bunkách. Nie je to zdravotná pomôcka, ale frekvenčný generátor!

Viac informácií nájdete tu: Vyvrtnuté chodidlo vyliečené po 3 dňoch - frekvenčná terapia Biotrohnom a tu Frekvenčná prístrojová terapia Zapper.

Tu si môžete zakúpiť prístroj Biotrohn alebo Super Ravo Zapper!

Biela mágia & zdravie

Prenos energie, odstraňovanie blokád

Naučíme vás, ako správne meditovať a odstránime vám vaše existujúce blokády. Na urýchlenie procesu zlepšenia vášho zdravia vám budeme posielať energiu.

Každá choroba má svoju príčinu; a to na úrovni fyzickej, psychickej, duševnej, emocionálnej, energetickej, či karmickej. Aby došlo k zlepšeniu zdravia, treba pracovať na všetkých spomenutých úrovniach. Okrem metód bielej mágie spolupracujeme pri ťažkých fyzických alebo psychických problémoch s vybranými lekármi a psychológmi z nemeckého Kasselu a Mníchova, i s lekármi a psychológmi zo Slovenska. Hovorte s nami!

Na tomto mieste by sme chceli podotknúť, že zlepšovanie zdravia cez bielu mágiu je iba doplnkom k prebiehajúcim liečebným metódam. My sami, v záujme odborného stanovenia diagnózy, kontaktujeme lekárov. Ide totiž o to, že niekedy liek nemôže na pacientovi účinkovať očakávaným spôsobom, pretože tomu bránia vnútorné blokády a fyzické dôvody. Biela mágia vie veľmi dobre dopĺňať začatú liečbu u opätovne sa vracajúcich ochorení alebo u psychosomatických ochorení. Vďaka prenosu energie a odstráneniu blokád môžu byť vyliečené mnohé chronické ochorenia. K tejto téme vám odporúčam prečítať si nasledovné knihy:

Anthony William - Medicínske médium: Tajomstvá, ktoré sa ukrývajú za chronickými a záhadnými chorobami, a spôsoby, ako ich nakoniec vyliečiť
Dr. Deepak Chopra - Perfektné zdravie; Jednota mysle a tela.
Dr. Nobuo Shioya - Der Jungbrunnen des Dr. Shioya (Fontána mladosti Dr. Shioya - dostupné iba v nemčine)
Elisabeth Haich, Selvarajan Yesudian - Šport a joga

Biela mágia je pomocný prostriedok, ktorý urýchľuje prácu liečivých síl v našom vnútri. Pomocou rituálov bielej mágie, a meditácie, v nás začnú pracovať hlbšie vrstvy, v ktorých sa nachádzajú samotné príčiny chorôb. Tak sa dá pôsobením bielej mágie úspešne pracovať na príčinách chorôb. A preto je posielanie energie a odstraňovanie blokád dobrý doplnok ku každému spôsobu liečenia.

Viac informácií o našom výskume o účinkoch meditácie a o tom, ako meditácia môže pozitívne ovplyvniť športové výkony, sa dozviete v časti Meditácia a výskum.

"V človeku sa nachádzajú latentné sily, ktoré je možné prebudiť a začať používať vhodnou kombináciou meditácie, prenosu energie a cvičení."

Biela mágia, ako aj ďalšie duchovné náuky, je vedou o tele, duchu, vedomí a duši. Poradíme vám, ako si meditáciou zlepšiť svoj stav. Pomôžeme vám posilniť a obnoviť vaše zdravie posielaním energie a odstraňovaním blokád. Keďže vidíme, ktoré ochorenia majú príčinu energetickú a ktoré karmickú, vieme vám povedať, čo treba robiť, aby ste žili svoj život v rovnováhe, spokojnosti a v zdraví. Naučíme vás techniky vďaka ktorým budete dlhodobo zdravými.

Skúste brať choroby a nehody vo svojom živote nie ako nespravodlivé rany osudu. Vnímajte ich ako príležitosť na svoj osobný rozvoj. Všetko, čo sa stalo je príležitosťou na zmenu vášho vlastného života! Mágia nás učí vidieť rany osudu ako znamenia. Nemusíme byť preto vždy vinnými! Ale snažíme sa jednoducho z tejto situácie vyťažiť to najlepšie a tiež by sme mali dať šancu aj alternatívnej medicíne. Niekedy postačí zbaviť sa nejakého zlozvyku alebo získať niekoľko dobrých návykov. Pocity viny teda ešte nikomu pri zlepšovaní zdravia nepomohli; akútne ochorenia a úrazy sa musia riešiť okamžite. Na to je klasická medicína naozaj dobrá. Pri hľadaní príčin získavajte poznanie od lekárskej vedy i od bieleho mága.

Viac o zlepšení zdravia: Biela mágia a voodoo!

Zistíme, aké sú príčiny vašej choroby a pomôžeme vám nájsť cestu k telesnému a duševnému zdraviu.

V prípade záujmu o absolvovanie nezáväzného telefonického rozhovoru alebo o kontaktovanie e-mailom kliknite TU.

Zdravie

Rituál na zlepšenie zdravia

Tento rituál pochádza z voodoo tradície a vykonáva sa pri splne mesiaca. Používa sa vtedy, keď všetky ostatné prostriedky zlyhali. Takže najskôr choďte k lekárovi, ak to nepomôže, urobte tento rituál! Budete k nemu potrebovať 10 čerstvých vajec. Chorý by mal ležať na zemi, ak je to možné, na priamom mesačnom svetle, aby sa posilnila magická sila. V jeho blízkosti musí byť zapálená biela sviečka. Umiestnite ju tak, aby ju vietor nemohol sfúknuť!

Mág gúľa s vajíčkom kúsok po kúsku po celom tele chorého. Zameriava sa pri tom špeciálne na časti, ktoré spôsobujú najviac ťažkostí a bolesti. Je lepšie, keď je dotyčný úplne alebo skoro úplne nahý.

Pri prechádzaní vajíčkom sa neustále opakujú modlitby alebo mantry! Chorý leží počas rituálu v magickom kruhu zo soli. Keď je týmto spôsobom prejdené celé telo chorého spredu aj zo zadu, vloží mág vajce do osobitnej nádoby. Tento postup sa opakuje aj s ostatnými vajíčkami, kým neminie všetkých 10 vajec. Keďže nasali do seba chorobu, musia sa čím skôr odniesť a vysypať do tečúcej vody alebo zakopať do zeme. Chorý si na dotknuté časti tela alebo na celé telo položí slová: láska, vďačnosť. Vizualizuje si v sebe význam týchto 2 slov.

Rituál bude silnejší, ak požiadame o pomoc príslušné božstvo: môže sa privolať Diana, Aradia, alebo haitské božstvo Loco. Veľmi vhodné je použiť ich symbol (vévé). Nevyhnutnosťou sú samozrejme vhodné obetné dary!

Foto © Geribody © miljko http://www.istockphoto.com I pmalenky © Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

Zdravie úspešne & osobne

Požiadaj o bezplatný termín konzultácie a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoju pohodu, radosť a jasnosť!

Biela mágiaĽúbostná mágia & Ochranná mágia & Meditácia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

Daghan-Malenky GmbH

Mgr. Monika Slivová
Topoľčianska 916/23
951 97 Žitavany
Mobil: +421 902 734 483
bielamagia@me.com

Darina Strešňáková
Eža Vlkolinského 141
930 41 Hviezdoslavov
Mobil: +421 944 572 078

Marion Daghan-Malenky
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar

Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci. ~ Magierin Damona


Kruh Logo Divider

© 2010 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Daghan Malenky GmbH I Skúsenosti