Tipy & Triky & Návod

Práca s elementmi

Ovládanie elementov & Praktické cvičenia

Nasledujúce cvičenia nie sú vhodné pre začiatočníkov v oblasti mágie, pretože ako všetky magické rituály pôsobia, ako zosilňovač. Je preto dôležité správne to odhadnúť, aby sa cvičeniami trénovali správne veci, rovnako je dôležité aj nasmerovanie myšlienok pri precvičovaní na pozitívne výsledky! Skúsenosti s meditáciou sú preto veľkou výhodou.

Pre mága je dôležité prebudiť v sebe 5 elementov a pracovať s nimi. Vždy ide o vybalansovanie kanálov a jednotlivých čakier a vyrovnanie nerovnováhy. (pozri aj text: 5 vnútorných hlasov) Samohláskové mantry sa k tomu vynikajúco hodia, pretože majú špecifické vibračné účinky alebo pôsobenia kmitov, ktoré na základe danej samohlásky podporujú príslušný element. Oheň: A, Voda: E, Vzduch: I, Zem: U, Duch-Éter: O.

Cvičenia k jednotlivým samohláskam sú podrobnejšie popísané nižšie. Aby sa zistilo, ktorý element by mal byť posilnený / podporený, sa odporúča vytvoriť si najskôr tzv. „zrkadlo duše“:

Päť vnútorných hlasov: Mágia

Foto © Slávka Strešňáková I Pavol Malenký I Daghan-Malenky GmbH

To znamená, že človek musí vedieť, že určitá vlastnosť prináleží k tomuto a tomuto elementu alebo je medzi týmito 2 elementami, je pozitívna alebo negatívna a má ju na toľko a toľko percent.

Veľa chorôb vzniká z nerovnováhy medzi aktivitou a pasivitou.

Napríklad manažér, ktorý je vždy aktívny, by mal spievať mantru na samohlásku U alebo ju vnútorne počuť, aby v sebe podporil element Zeme, ktorý ho upokojí. Pre nezamestnaného človeka, ktorý rezignoval a už viac necíti túžbu niečo robiť, je vhodná mantra A pre oživenie ducha cez silu ohňa.

Jednotlivé čakry sa najlepšie čistia/posilňujú prostredníctvom mantier na špeciálnych tónoch, pričom aj tu by sa malo dbať na priradenie elementov. Na posilnenie jednej vlastnosti a jej zodpovedajúceho elementu by mal človek cvičiť pri pribúdajúcom Mesiaci a na to, aby sa odstránila nejaká negatívna vlastnosť by mal cvičiť zase pri ubúdajúcom Mesiaci.

Meditácia .MP3

Prvé meditácie


Meditácia pre začiatočníkov aj pokročilých .mp3 je dlhá 17 minút a je vhodná najmä pre prvé meditácie.

Na začiatku je meditatívna gitara s úvodom, ktorý vysvetľuje, čo je to meditácia. Potom nasleduje druhá časť s ďalším gitarovým sprievodom s afirmáciami.

Afirmácie sú myšlienkové vzorce, prostredníctvom ktorých vytvárame naše každodenné pozitívne prežitky a upevňujeme nové pozitívne myšlienkové vzorce.

Potom nasleduje hlboká relaxácia s kolážou rôznych zvukov prírody... Užite si to! A krásne meditácie.

„Život človeka je to, čo z neho urobia jeho myšlienky.“

Hudba a slová sú síce zvuky, ale prostredníctvom nich je možné vytvoriť aj ticho, pokoj a pohodu. Naučiť sa meditovať je veľmi ľahké. Nechajte sa len viesť.

V tejto meditácii je obsiahnutých 30 rokov našich skúseností s meditáciami, hypnózou a tranzom!

Vypočuj si najlepšiu vedenú meditáciu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoje meditácie, rovnováhu a sebapoznanie!
Biela mágia Pentagram

Zoznam čakier s elementmi a priradením tónov

 • Základná čakra Muladhára; frekvencia kmitov: výška tónu D, mantra U, element zem, farba: červená, mantru treba opakovať 4-krát alebo nejaký násobok čísla 4 (napr. 3 x 4), pretože táto čakra má 4 podcentrá.

 • Pupočná čakra Svadhistána; frekvencia kmitov: výška tónu A - je to prvý tón, a preto sa ladička vždy ladí na tón A a od tohto tónu sa potom odrážajú aj všetky ostatné tóny, mantra A, element oheň - prvý element, ktorý bol vytvorený bol oheň, a preto ohňu prislúcha nielen samohláska A, ale aj tón A, ktorý je základným tónom, farba: oranžová, mantru treba opakovať 6-krát alebo nejaký násobok čísla 6 (napr. 3 x 6), pretože táto čakra má 6 podcentier.

 • Čakra solar-plexus Nábhi; frekvencia kmitov: výška tónu H, mantra E, element voda, farba: žltá, mantru treba opakovať 10-krát alebo nejaký násobok čísla 10 (napr. 3 x 10), pretože táto čakra má 10 podcentier.

 • Srdcová čakra Anahat; frekvencia kmitov: výška tónu C, mantra I, element vzduch, farba: zelená, tón sa spieva 12-krát alebo násobok čísla 12 (napr. 3 x 12), pretože táto čakra má 12 podcentier.

 • Krčná alebo hrtanová čakra Višudhi; frekvencia kmitov: výška tónu E, mantra O (=U+A), element éter, farba: svetlomodrá, mantru treba opakovať 16-krát alebo nejaký násobok čísla 16 (napr. 3 x 16), pretože táto čakra má 16 podcentier.

 • Čakra "tretie oko" Adžňa; frekvencia kmitov: výška tónu F, mantra Ham, Ksham, farba: indigová (tmavomodrá), mantru treba spievať 2-krát alebo nejaký násobok čísla 2 (napr. 2 x 2 alebo 2 x 3), pretože táto čakra má 2 podcentrá.

 • Korunná čakra Sahasrára; frekvencia kmitov: výška tónu G, mantra Óm (Ó= kombinácia hlások A a U), element éter, farba: fialová, mantru treba opakovať 1000-krát, pretože toto centrum má 1000 podcentier, ale keďže 1000-krát je príliš veľa aj pre mnohých mníchov, tak sa používa číslo 108 (alebo nejaká kombinácia čísla 108 napr. 3 x 108).

 • To znamená, že mantra sa opakuje 108-krát, pretože energia kundaliny, ktorá keď vychádza z kostrče a prechádza cez všetky centrá má 108 pramienkov alebo síl, preto sa mantry pre Sahasráru často opakujú 108-krát, a preto je aj na tibetských alebo indických málach 108 korálok. Túto málu odporúčame používať, pretože prax ukazuje, že pri nejakom väčšom čísle už človek stráca pozornosť. Mála je v podstate tradičný tibetský buddhistický ruženec. Podľa toho, koľko týchto prameňov je prebudených, do takej miery je potom človek osvietený. Pretože pre dnešného človeka je aj opakovať mantru 108-krát relatívne veľa, tak ju odporúčame opakovať 21-krát. Každej čakre zodpovedá aj určitý plexus, ktorý má určitý počet podplexov. Ešte pre zaujímavosť uvádzam, že hadia energia kundaliny leží v kostrči stočená do 3,5 závita, preto sa v zenovej ceremónii čaju pije čaj na 3 a pol dúška. Pri zenovej ceremónii dostanete matcha čaj, ktorý sa potom pije na 3 a pol dúška. Je to malá porcia, ktorá sa má vypiť presne na 3 a pol dúška. A je to práve z tohto dôvodu.

Každá čakra má určitý počet podcentier (napr. Sahasrára má 1000 okvetných lístkov, Adžňa má 2 okvetné lístky atď.) a kvôli tomu je potrebné danú mantru spievať vždy ako násobok tohto daného čísla.

Okrem toho môžete pri cvičení prihliadať aj na to, v akom znamení zverokruhu sa aktuálne nachádza Slnko, a tým posilňovať prostredníctvom cvičení špecifické vlastnosti a im zodpovedajúci element. Najlepšie je koncentrovať sa potom na daný element jeden celý slnečný cyklus – teda 28 dní alebo jeden mesiac.

Zoznam znamení zverokruhu s priradením elementov a vlastností

 • Baran: Element ohňa: akcia, sila
 • Býk: Element zeme: zbierať silu, zásoby, výživa
 • Blíženci: Element vzduchu: zbierať informácie, zisťovať nové veci
 • Rak: Element vody: stráviť zážitky, spätná väzba, vyberať správne
 • Lev: Element ohňa: budovať, získavať, vyrábať, zhromažďovať iných okolo seba, riadiť, manažovať
 • Panna: Element zeme: zbierať, živiť iných
 • Váhy: Element vzduchu: správne sa rozhodovať, zbaviť sa nepotrebných a nadbytočných vecí

 • Škorpión: Element vody: zabiť vlastné ego, posunúť sa na ďalšiu úroveň
 • Strelec: Element ohňa: učiť iných, viesť
 • Kozorožec: Element zeme: prežiť vo všetkých situáciách, pomáhať ostatným prežiť
 • Vodnár: Element vzduchu: prekročiť hranice a učiť sa nové veci, získavať novú perspektívu
 • Ryby: Element vody: nájsť hlbší zmysel, urobiť nevedomé vedomým, získavať nové/hlbšie poznatky

Slnko v znameniach zverokruhu

Baran ♈️ (21.3. – 20.4.) – v tomto znamení je najlepšie začať s akoukoľvek činnosťou. To znamená napr. začať písať knihu, začať nejaký biznis, začať s novou školou a dôležitá je aj meditácia. Plus je dobré meditovať nad energiou. Z čoho získavam energiu? A snažiť sa v tomto znamení aj túto energiu lepšie získavať. Ako dýcham? Čo pijem? Čo jem? Ako myslím? Ako sa usmievam a či chodím rovno? Aký šport robím? Do akého biznisu sa púšťam? Akú prácu robím? Toto znamenie dáva energiu. A je to energia začiatku. Takže s ľubovoľným veľkým projektom, s ktorým chce človek začať, treba začať práve v tomto období. V južnej Indii sa aj Nový rok oslavuje medzi marcom a aprílom. Vaishakh je v Indii druhý mesiac v roku a začína sa 21. apríla. Ram Navami je v Indii zase sviatok na oslavu narodenia Boha Rámu a oslavuje sa 20. apríla.

Samozrejme to súvisí trošku aj s tým predchádzajúcim znamením - to znamená so znamením rýb. Pretože vždy existuje určitý dôvod na nejaký prvotný impulz a ten dôvod je často skrytý. V tomto znamení sa pýtam: Prečo? Kto som? Kam idem? Má to zmysel? Aký to má zmysel? A to sa potom prejavuje v býkovi. To znamená, že v jednom idem do hĺbky – Prečo? Prečo? Prečo? Ako? Na čo? Za čo? – a v tom druhom to dávam do praxe.

Býk ♉️ (21.4. – 20.5.) – pokiaľ v baranovi je dobré s niečím začať a uvedomiť si z čoho človek čerpá silu, tak v býkovi je dobré túto silu akumulovať. To znamená prisporiť si peniaze, dávať pozor na to, aby človek príliš nevyhadzoval a veci, ktoré si v baranovi uvedomil, čo mu silu dáva a berie, aby ich v znamení býka začal dávať do praxe. Teda, ak sa málo usmieval a bol príliš v depresií tak, aby na tom zapracoval. To znamená, že pre znamenie býka je hlavná určitá akumulácia energie. V tomto znamení je dobré napríklad začať so stavbou domu, s nejakými vecami, kde si človek sporí peniaze, je dobré kúpiť si auto a venovať sa zdravému stravovaniu.

Blíženci ♊️ (21.5. – 20.6.) – v blížencoch ide o to, intelektuálne sa ďalej rozvíjať. To znamená, že je dobré v tomto období cestovať, začať čítať niečo nové (napr. ak sa niekto venoval mágii, ale ešte nikdy nič neskúšal z voodoo, tak nech skúsi nejakú inú techniku alebo ak sa nikdy nevenoval meditáciám, tak nech skúsi meditáciu), začať sa učiť nejaký nový jazyk, hlavne otvoriť sa novým náhľadom a možnostiam.

Rak ♋️ (21.6. – 22.7.) – toto znamenie je dobré na to, aby človek pracoval so svojimi vlastnými pocitmi. To znamená, aby sa zameriaval na to, odkiaľ moje pocity prichádzajú, a čo vlastne znamenajú. Je to perfektné znamenie, kde človek môže analyzovať svoje pocity do väčšej hĺbky ako inokedy. Napríklad: Prečo ľúbim tohto človeka? Alebo prečo nenávidím tohto človeka? Prečo niektoré veci robím s odporom? V čase tohto znamenia môže človek dostávať odpovede práve na tieto otázky a získať určitú stabilitu.

Lev ♌️ (23.7. – 22.8.) – v tomto znamení ide o to, aby človek, ktorý prešiel tými predchádzajúcimi krokmi, začal tie veci využívať pre ostatných. Predovšetkým, lebo ak chce človek dokázať niečo veľké vo svojom živote, aby okolo seba zhromažďoval aj iných ľudí s podobným zameraním a manažoval a koordinoval ich. To znamená, že je to dobré znamenie, kde človek môže zistiť – Čo môžem zautomatizovať, čo môžem delegovať a kontrolovať v mojom živote. S tým, že človek nemusí byť samozrejme len šéfom nejakej veľkej spoločnosti, ale môže to byť dobré aj pre ženy, ktoré sú príliš zamestnané v domácnosti – Čo môžem manažovať inak na to, aby som mala viac času? Čo môžem vyžadovať od svojich detí, aby urobili samé (napríklad umyli riad) na to, aby som ja mala viac času na seba, a tým pádom aj na iných?

Panna ♍️ (23.8. – 22.9.) – v tomto znamení ide o starostlivosť o seba a o iných s tým, že tu nejde len o materiálnu starostlivosť ako v býkovi, ale aj o duševnú a duchovnú starostlivosť.

Je to druhé znamenie v rámci ktorého človek môže akumulovať svoju energiu, ale v rámci tohto je podstatné pochopiť aj tento zákon: „Ja som vo všetkom a všetko je vo mne!“ To znamená, že keď niekomu niečo dám, tak sa mi to vráti naspäť. To znamená: Čo v mojom živote chcem a zatiaľ nemám? A napriek tomu môžem niekomu inému pomôcť to získať.

Napríklad: Jeden pár sa už dlho chcel presťahovať do nejakého nového domu, ale stále na to nemali peniaze. Napriek tomu si našli spôsob, ako pomôcť nejakému inému páru v rámci svojich možností postaviť dom a zariadiť ho. A ten istý pár im zrazu sprostredkoval možnosť presťahovať sa do fantastického domu s tým, že ten pán, ktorý odchádzal za to nechcel vôbec nič, pretože on bol firmou poslaný na 5 rokov do Ázie. On len chcel niekoho seriózneho, kto sa mu o jeho dom postará. Takže mali 5 rokov fantastické bývanie za nulu, čo im umožnilo nielen 5 rokov fantasticky žiť „v krásnom dome“, ale aj 5 rokov si šetriť a o tých 5 rokov si mohli sami kúpiť niečo nové.
(Príklad prevzatý z knižky „Čo povedal Boh“ od Neala Donalda Walscha)

Váhy ♎️ (23.9. – 22.10.) – toto znamenie je dobré na tie obdobia života, kedy sa má človek správne rozhodnúť. Pomáha nám zbaviť sa balastu a nepotrebných vecí. V tomto období musí človek reflektovať, čo zažil a urobil a tiež to, čo iní zažili a urobili na to, aby sa dokázal správne rozhodnúť pre ďalšiu budúcnosť.

Škorpión ♏️ (23.10. – 22.11.) – je to znamenie prerodu. To znamená, že je to najlepšie znamenie, kedy človek môže mať mystické zážitky prechodu na inú dimenziu a preprogramovať svoje vlastné podvedomie. Je to najlepší čas venovať sa preprogramovaniu vlastného podvedomia, spoznaniu seba samého ako duše.

Strelec ♐️ (23.11. – 21.12.) – keď v škorpiónovi spoznám sám seba ako dušu, tak v strelcovi je podstatné, aby som tieto poznatky, ktoré získam, a ktoré vyplývajú z poznania seba samého dával ďalej. Keď človek niečo raz zažije - to znamená škorpión môže zažiť mystický zážitok toho, že ja som duša - to podstatné potom ale je dať tento zážitok aj do praxe. To znamená realizovať ho, začať sa inak správať. A realizácia je najlepšie možná tak, že učím niekoho iného. Pretože tým, že niekoho iného učím, tak nútim sám seba určité veci formulovať, škatuľkovať, systematizovať a koniec koncov mám z toho potom ja sám najväčší prospech.

Kozorožec ♑️ (22.12. – 20.1.) – duchovný človek musí byť schopný sa prispôsobiť a žiť aj úplne z mála. Je to dobrý čas na pôst, na to, aby sa človek zamyslel nad tým, kde stráca energiu a ktoré veci, ktoré robí sú nezmyselné alebo zbytočné. To znamená, že je to veľmi dobrý čas na to, aby človek redukoval prácu a aby sa sústredil len na podstatné veci. Je to dobrý čas na vyselektovanie toho, čo je vlastne naozaj podstatné, a čo teda musím alebo chcem robiť a na to, aby človek vyhodil / vyselektoval všetky nepodstatné činnosti, veci alebo spôsoby.

Vodnár ♒️ (21.1. – 19.2.) – ide tu o prekročenie vlastných hraníc. Je to znamenie, ktoré nám dáva nové perspektívy. V rámci toho je dobré spoznať sa s novými ľuďmi, prijať aj iné spôsoby myslenia a konania, alebo snažiť sa tieto iné spôsoby myslenia a konania pochopiť. Prekonávať vlastné psychické a fyzické hranice, a tak isto aj cestovať.

Ryby ♓️ (20.2. – 20.3.) – ide tu v prvom rade o otázku: Prečo? A prečo? Prečo? Prečo? Prečo? Prečo myslím, ako myslím? Prečo robím to, čo robím? Prečo sú veci, aké sú? Toto sú otázky, s ktorými je veľmi dobré sa zaoberať práve v znamení rýb. Prečo chcem práve tohto partnera? Prečo chcem byť milionár? A keď človek nájde v rámci tohto znamenia odpovede na svoje „prečo“, tak z toho vyplýva znova znamenie barana. Tam už vie prečo a vie, čo. A znovu sa to celé začína.

Znamenia zverokruhu v mágii lásky

Na čo sa v ktorom znamení sústredíme pri mágii lásky ako mágovia:

Stacks Image 769
Baran
V znamení barana sa sústredíme na to, aby mal klient impulz robiť to, čo má robiť a má mu to dať iskru. Napr. často povieme: “Tento človek má iskru.“ A to je práve to, čo tomu klientovi môžeme v tomto čase prostredníctvom rituálov dať.
Stacks Image 770
Býk
V znamení býka sa sústredíme na to, aby zbieral svoju silu, aby zlepšil svoju finančnú situáciu. Má mu to dať určitú vnútornú istotu. Ľudia, ktorí sú bohatí sú atraktívni. A to môže v tomto znamení získať. Robíme rituály na to, aby bol tento človek bohatší.
Stacks Image 771
Blíženci
V tomto znamení sa sústredíme na to, aby mal klient rozhľad. To znamená, že robíme rituály na to, aby mal klient rozhľad, a tým pádom je aj atraktívnejší, pretože niečo nové precestoval a spoznal.
Stacks Image 778
Rak
V znamení raka robíme rituály na to, aby klient bol v duševnej a duchovnej rovnováhe, a aby sa vyznal vo svojich pocitoch.
Stacks Image 781
Lev
V tomto znamení dávame klientovi sebadôveru a vodcovské schopnosti.
Stacks Image 784
Panna
V znamení panny mu dávame schopnosť a možnosť byť starostlivým, pozorným partnerom, starať sa o svoje zdravie a zdravie iných.
Stacks Image 787
Váhy
V tomto znamení sa klient naučí rozlišovať správne od nesprávneho, prospešné pre neho od neprospešného.
Stacks Image 790
Škorpión
V znamení škorpióna sa naučí nebrať si veci osobne a dostať sa na ďalšiu duchovnú úroveň. Čím je človek duchovnejší, tým je príťažlivejší (duchovný samozrejme v pozitívnom zmysle a nie v tom zmysle, že chodí 1 x do týždňa do kostola).
Stacks Image 793
Strelec
V tomto znamení získa schopnosť motivovať seba samého a iných. Dáva mu znova iskru, ktorú on teraz vie dať aj ďalej.
Stacks Image 794
Kozorožec
V znamení kozorožca sa pracuje na priebojnosti a sile. Človek vie, čo chce a nevzdáva sa. Nevzdáva sa dovtedy, pokiaľ svoj cieľ nedosiahne. Odhadzuje nepodstatné.
Stacks Image 799
Vodnár
V tomto znamení klient získava rozhľad, nadhľad a inteligenciu. Čím má človek väčší rozhľad, nadhľad a väčšiu inteligenciu, tým je príťažlivejší.
Stacks Image 802
Ryby
V znamení rýb sa pracuje na hĺbke charakteru. Človek vie, čo chce a vie, prečo to chce. Ľudia, ktorí vedia, čo chcú a vedia aj prečo to chcú, sú príťažliví a zaujímaví.

Všetky ilustrácie © mystockicons http://www.istockphoto.com I pmalenky

Pre tých ľudí - mágov, pre ktorých je toto rozdelenie na 12 znamení príliš zložité je tu ešte ďalšia možnosť. Môžu sa sústrediť na to, že každému elementu zodpovedajú 3 znamenia a v rámci daného súhvezdia sa môžu sústrediť len na daný element. A aj na presnú polohu v rámci súhvezdia. To znamená, keď je Slnko napríklad v znamení barana, leva alebo strelca, tak sa sústredíme na element ohňa.

 • Oheň - Baran, Lev a Strelec
 • Voda - Rak, Škorpión a Ryby
 • Vzduch - Blíženci, Váhy a Vodnár
 • Zem - Býk, Panna a Kozorožec

Sú rôzne spôsoby alebo pohľady na to, kedy je Slnko v akom znamení zverokruhu (odporúčame vám k tomu aplikáciu Deluxe Moon). Dátum vstupu a výstupu Slnka do daného znamenia je iný v tropickom roku, siderickom roku a je iný aj pri vstupe do rovnomenného súhvezdia. To znamená, že buď to delíme rigorózne na 12 rovnakých častí alebo sa pozeráte na to, že súhvezdie je od - do v určitom znamení a potom napr. škorpión je len 2 týždne. Každý rok sa čas vstupu Slnka do znamení líši, a ten kto sa narodil na rozhraní znamení si potom niekedy nie je istý tým, do ktorého znamenia vlastne patrí.

Jedným kritériom je to, že človek sa môže zamerať len na živly:

V rámci ohnivých znamení sa veľmi dobre rieši nejaký nový kontakt (napr. v mágii lásky) alebo počiatočné impulzy, nové začiatky.
V rámci vodných znamení sa rieši viac práca s vlastnými citmi, čo, prečo cítim, musím to cítiť? Ako ovládať city? Patrí sem pocit sebadôvery a nejaký taký „šmrnc“, ktorý ten človek musí mať, iskra.
V rámci vzdušných znamení sa rieši spoznávanie nových vecí, otváranie sa novým pohľadom, rozširovanie horizontov, relativita vecí.
V rámci zemských znamení sa rieši pocit istoty, peniaze, vzťahy s rodinou, akumulácia vlastnej energie na rôznych úrovniach, pránická a fyzická energia.

„To najjednoduchšie“ je pozerať sa na to delenie na 12 častí, ktoré majú rovnakú úroveň. To je to najjednoduchšie, aj keď samozrejme skutoční mágovia sa pozerajú aj na presnú polohu v rámci súhvezdia. V rámci toho je Slnko v určitých súhvezdiach dlhšie a v určitých zase kratšie. Existujú rôzne spôsoby, ako sa tieto veci dajú merať.

Praktické príklady:

Sú rôzne spôsoby toho, ako môžeme merať to, či je Mesiac alebo Slnko v nejakom znamení a toto sú ešte iné spôsoby. Pre mágov alebo pre tých ľudí, ktorí sa chcú tomu venovať podrobnejšie uvádzame ešte aj ďalšie detaily a iné spôsoby merania.

Vodné znamenia: Rak, Škorpión a Ryby

Príklad: Človek, ktorý potrebuje zvýšiť citlivosť. Citlivosť patrí k vodným vlastnostiam. Keď chce zväčšiť nejakú vodnú vlastnosť, tak to bude robiť v čase pribúdajúceho Mesiaca, a keď nejakú negatívnu vlastnosť chce zase naopak zmenšiť, tak to bude robiť v čase ubúdajúceho Mesiaca. Najlepšie sa tou danou vlastnosťou bude zaoberať vtedy, keď je Slnko vo vodnom znamení. A v tomto čase pribúdajúceho Mesiaca sa človek venuje nejakým vodným vlastnostiam, ktoré chce zvýšiť, napríklad citlivosť, a pri ubúdajúcom Mesiaci sa bude venovať tým vlastnostiam, ktoré chce, aby odišli, napríklad depresia, lebo to je tiež negatívna vodná vlastnosť. Takže človek zistí, na čom potrebuje pracovať a zároveň sa v tomto období sústredí aj na príslušné sigily vody.

Ohnivé znamenia: Baran, Lev a Strelec

Príklad: Človek potrebuje pracovať na ohnivých znameniach, takže bude na tom pracovať hlavne v čase, kedy je Slnko v ohnivých znameniach - lev, baran, strelec (od - do). V týchto časoch, keď bude pribúdajúci Mesiac sa sústredí na vlastnosti, ktoré majú u neho pribúdať, napríklad sila, schopnosť vedenia, schopnosť presadiť sa. Pri ubúdajúcom Mesiaci sa bude v týchto časoch zase venovať negatívnym vlastnostiam ohňa, aby ubúdali, ako napríklad egoizmus, nebratie ohľadu na iného a podobne. V tomto období sa sústredí aj na príslušné sigily ohňa.

Vzdušné znamenia: Blíženci, Váhy a Vodnár

Príklad: Ak človek potrebuje pracovať na vzdušných znameniach, tak na tom bude pracovať v čase, kedy je Slnko v príslušných vzdušných znameniach. V týchto časoch sa pri pribúdajúcom Mesiaci sústredí na tie vlastnosti, ktoré chce u seba posilniť a majú u neho pribúdať, napríklad tvorivosť, ľahkosť, inteligencia. V čase ubúdajúceho Mesiaca sa bude v týchto časoch zaoberať negatívnymi vlastnosťami vzduchu, aby u neho ubúdali, ako napríklad nerozhodnosť, žiarlivosť alebo premenlivosť. V tomto období sa sústredí aj na príslušné sigily vzduchu.

Ďalší príklad: Odporúčame vám pozrieť si aj tento film: Čistá duša. Je to film o človeku, ktorý išiel príliš do vzduchu. Presne to isté sa stane, ak niekto berie speed Amphetamín. Do rovnováhy sa dostáva prostredníctvom zeme, vzťahov, času s príbuznými, prácou v záhradke a podobne…alebo prostredníctvom vody, hry na hudobných nástrojoch, ale nie extrémne!!! Vždy, keď niekto ide určitým smerom, aby napr. dostal Nobelovu cenu, tak to musí vyvážiť niečím iným. Ak to neurobí, tak takto dopadne!!! Iné drogy majú iné účinky!!! Dajú človeka veľmi do vody, alebo ohňa, zeme a podobne. Nezáleží na tom, do akého extrému človek ide (či je to šport, veda, mágia alebo niečo iné). Je v poriadku, ak chce niečo dosiahnuť, ale musí vedieť aj to, ako to vyvážiť, pretože v opačnom prípade z toho vznikne problém.

Môžeme uviesť ďalší príklad jednej mladej magičky, ktorá skončila s mágiou, pretože ju tieto veci prevalcovali. Keby cvičila, robila jogu, meditovala, hrala sa v záhradke alebo sa venovala nejakým iným veciam, ktoré by ju vyvážili, tak by bola úspešnou magičkou dodnes. Keďže sa týmto veciam nevenovala, tak ju to hodilo z jedného extrému (mágia je všemocná, ja som supermanka) do druhého extrému (mágia je podvod, klienti sú hlupáci…). Ona nie je jediná a takýchto príkladov by sme mohli uviesť niekoľko.

Zemské znamenia: Býk, Panna a Kozorožec

Príklad: Človek potrebuje pracovať na zemských znameniach, takže bude na tom pracovať najmä v čase, kedy je Slnko v zemských znameniach. V týchto časoch sa pri pribúdajúcom Mesiaci sústredí na tie vlastnosti, ktoré chce posilniť a majú u neho pribúdať, napríklad stabilita, priebojnosť, rovnováha alebo zodpovednosť. V čase ubúdajúceho Mesiaca sa bude v týchto časoch zaoberať negatívnymi vlastnosťami zeme, aby u neho zase ubúdali, ako napríklad strach, neistota, nestálosť, nerozvážnosť, či nespoľahlivosť. V tomto období sa sústredí aj na príslušné sigily zeme.

Samohláskové cvičenia

Cvičenie na samohlásku A, element ohňa

Postavte sa smerom na juh v širokom rozkročení. Ruky s nádychom rozpažte s otvorenými dlaňami, zdvihnuté vo vzdialenosti asi 45° uhla od tela - napodobňujte tvar trojuholníka alebo pyramídy. Potom ruky pri výdychu spájajte pred sebou, približne vo výške krku (ako pri modlení), pritom spievajte samohlásku A vo výške tónu A alebo ju vnútorne počujte/vizualizujte si ju. Predstavujte si pritom červenú farbu. S nádychom opakujte celý cyklus. (viď obrázky vpravo)

 • Póza 1

  Póza 1

 • Póza 2

  Póza 2

 • Póza 3

  Póza 3

Cvičenie na samohlásku E, element vody

Postavte sa smerom na západ v stredne širokom stoji rozkročnom. S nádychom ruky kalichovito rozpažte smerom dohora (tvar písmena Y), pričom dlane sú otočené smerom k telu. Pri výdychu zopnite dlane pred sebou, ako pri modlení, a spievajte samohlásku E vo výške tónu H alebo ju vnútorne počujte/vizualizujte si ju. Pritom si predstavujte modrú farbu. S nádychom opäť opakujte celý cyklus. (viď obrázky vpravo)

 • Póza 1

  Póza 1

 • Póza 2

  Póza 2

 • Póza 3

  Póza 3

 • Póza 4

  Póza 4

Cvičenie na samohlásku I, element vzduchu

Postavte sa smerom na východ znožmo. Ruky zdvíhajte s nádychom pred telom smerom dohora nad hlavu. Výdych na samohlásku I, zaspievaný na výške tónu C, alebo jednoducho vnútorne počutý alebo vizualizovaný ako písmeno, pritom nechajte ruky klesnúť dole. K tomu si môžete predstaviť žltú farbu. S nádychom opakujte celý cyklus. (viď obrázky vpravo)

 • Póza 1

  Póza 1

 • Póza 2

  Póza 2

 • Póza 3

  Póza 3

 • Póza 4

  Póza 4

Cvičenie na samohlásku U, element zeme

Postavte sa smerom na sever znožmo. S nádychom ruky rovno rozpažte - tvoríte s telom tvar kríža. Pri výdychu spojte ruky pred sebou, ako pri modlení, pričom spievate samohlásku U vo výške tónu D alebo ju vnútorne počujete/vizualizujete si ju. Pritom si predstavujte zelenú farbu. S nádychom opäť opakujte celý cyklus. (viď obrázky vpravo)

 • Póza 1

  Póza 1

 • Póza 2

  Póza 2

 • Póza 3

  Póza 3

Poznámka: Cvičenia môžu uškodiť, pokiaľ si človek naozaj nenastaví zrkadlo a nespozná svoje vnútorné hlasy - cvičenie totiž zvýrazňuje určitý typ osobnosti alebo energie. Pokiaľ neuvážene posilňujeme určitý element, aj keď v nás už aj tak prevažuje, môže nás to energeticky zničiť (pozri článok 5 vnútorných hlasov). Odporúčame prečítať si aj knižku „Brána k naozajstnému zasväteniu“ od Františka Bardona.

Mudry

Element ohňa, element vody, element vzduchu, element zeme

Poznáme viacero mudier, pretože určitá mudra sa skôr hodí na sústredenie a určitá mudra sa zase skôr hodí na meditáciu.
Mudry na kolenách sú určené na sústredenie. Mudry - pozície s prstami sú určené na uvoľnenie a meditáciu. Pri elemente ohňa je to v podstate jedno, pretože aj keď máme spojené prsty a ruky položené na kolenách, tak sa môžeme dobre koncentrovať. Mudru môžeme teda urobiť buď v sede alebo v stoji. Pritom sa silno sústredíme na daný element alebo jeho sigil. Keď už začne komunikácia s danou bytosťou alebo elementom, tak je lepšie si ľahnúť a zaujať ďalšiu pozíciu rúk (viď obrázky), pri ktorej sa môžeme uvoľniť a ďalej komunikovať. Takže, máme sigil nejakej bytosti a chceme sa na to mentálne úplne koncentrovať, tak sa koncentrujeme v tejto póze. Keď nadviažeme komunikáciu s danou bytosťou, tak vtedy urobíme mudru a prechádzame do meditácie.

Element vzduchu - pozícia mudry je určená na to, že sa sústredíme s absolútnou koncentráciou na daný sigil alebo element. Keď začne komunikácia s danou bytosťou alebo elementom, tak prejdeme na pozíciu prstov a prechádzame voľne do meditácie.

Element vody a zeme - ruky s pozíciou musia byť položené v lone. Táto pozícia je veľmi dobrá na to, aby sa človek lepšie sústredil.

Pri sústredení môžeme mať ruky aj hore, pretože samotné sústredenie trvá väčšinou 1 - 2 minúty. V tejto pozícii sme iba dovtedy, kým nezačne komunikácia s danou bytosťou alebo elementom. Akonáhle začne komunikácia prechádzame na inú pozíciu, pretože v tejto inej pozícii sa môžeme lepšie uvoľniť. Keď zaujmeme určitú pozíciu rúk, tak sa v nej ťažko uvoľníme, ale keď máme ruky vystreté a položené na zemi alebo ich máme v pästi, tak sa dokážeme lepšie uvoľniť a nechať sa niesť. To znamená, že ani v pästi ich nemusíme mať stiahnuté, ale iba voľne. Potom si môžeme aj ľahnúť a ďalej komunikovať s danou bytosťou. Keď sedíme alebo stojíme, tak sa lepšie koncentrujeme. Keď ležíme, tak máme tendenciu prejsť do spánku alebo do astrálneho sveta a presne o to tu ide.

Vnútorný postoj, pôsobenie analógií a spojenie s božstvami

Biela mágia & Duchovný rozvoj

Po týchto cvičeniach (meditáciách), regulácii svojich vlastných myšlienok, po zmene jedla a stravovania, po dosiahnutí bezmyšlienkového stavu a rovnováhy, môže človek začať pracovať s astrálnymi bytosťami a rozvíjať svoju vlastnú magickú prácu.

To je dôležité najmä pri rituáloch (napr. pozri text pri rituáloch ľúbostnej mágie), ktoré sa vykonávajú za určitých podmienok a predpokladov, ale je potrebné venovať im aj určitú vedomú pozornosť, aby fungovali.

Napríklad: Keď sa sústredíte na to, čo chcete, tak sa dostaví aj správny účinok rituálu. Keď ale máte (hoci len podvedome) pochybnosti o jeho výsledku, tak sa to tiež prejaví. Táto kontrola myšlienok a pocitov je veľmi dôležitá pred vykonaním rituálu.

Prvým dôležitým kritériom je to, že človek sa musí sústrediť s plnou emóciou, s čím najväčšou silou a najväčším sústredením na to, aby bol rituál úspešný.
Druhým podstatným kritériom je, že potom to človek potrebuje jednoducho „pustiť“. To znamená, že potrebuje úplne zabudnúť na to, čo chcel a žiť Tu a Teraz. Na to, aby to človek dokázal veľmi odporúčame knižky od Eckharta Tolleho, napr. knižku “Sila prítomného okamihu“.

Tretím kritériom je práca s podvedomím a postoj k očakávaniu. To znamená, že to, čo podvedome očakávame, to k nám aj príde.

Ak očakávate, že niečo bude ťažké, tak to presne tak aj bude. Je dôležité zamerať pozornosť na to, že sa to podarí a cieľ sa dosiahne. Ak si myslíte už dopredu, hoci len nevedome cez naprogramované myšlienky a presvedčenia, že niečo nebude fungovať, neklapne to alebo to zlyhá, tak potom sa to odrazí aj v účinku, a presne to sa vám stane.

Dôležité je, aby ste pritom oslovili bohov, v ktorých naozaj veríte. Nemôžete to jednoducho robiť len tak, že si pri rituáli poviete alebo prečítate z nejakej knižky: “Ok, tu je napísané, že treba privolať bohyňu Venušu, boha Šivu, Máriu Magdalénu alebo bohyňu Erzulie…”, pokiaľ nemáte absolútne žiadny vzťah k týmto božstvám a silám. Mali by ste si položiť otázky, či cítite, že ste k týmto božstvám nejakým spôsobom priťahovaní a či cítite ich sily. Ak odpoviete záporne, tak potom vám vykonanie rituálu za pomoci takéhoto božstva, alebo viacerých božstiev, ku ktorým nie ste priťahovaní a nemáte k nim vôbec žiadny vzťah, nič neprinesie. V tomto prípade nemá použitie týchto božstiev pri rituáli žiadny zmysel.

Nepomôže vám, ak poprosíte o pomoc napr. Venušu, keď nemáte s touto bohyňou žiadne spojenie.

Teraz napíšeme niečo k tomu, ako si môžete vytvoriť takéto spojenie:

Najskôr si musíte z rôznych náboženstiev vybrať tie názory a božstvá, pri ktorých cítite, že vás nejakým spôsobom priťahujú. Nepomôže vám privolať bohyňu Erzulie z voodoo, ak k nej nemáte žiadny vzťah a necítite s ňou žiadne spojenie. Pokiaľ premýšľate v štýle: Áno, uvidíme, či to bude fungovať, uvidíme, či to klapne, neviem…, nebude to mať žiadny pozitívny výsledok. Ak vás zaujíma napr. joga a boh Šiva, tak potom môžete rituál vykonať tak, že tomu prispôsobíte príslušné analógie.

Pod analógiami sa rozumie: Ak chcete privolať bohyňu Venušu, tak použijete 7 zelených sviečok, 7 sladkých zelených jabĺčok atď. Ak chcete privolať boha Šivu, tak použijete 12 čiernych sviečok a rituál vykonávate 12 dní. Ako kadidlo na vykurovanie sa používa santalové drevo, ako obeta sa používa čistá voda alebo kokosový orech.

Každé božstvo má svoje vlastné analógie.

 • Privolať/použiť tú správnu silu/to správne božstvo, ku ktorej/ktorému sa cítite byť priťahovaní a na základe tohto výberu potom začať pracovať s príslušnými analógiami.

 • Predtým, ako začnete s rituálmi vo všeobecnosti, mali by ste najskôr nadviazať spojenie s daným božstvom. Vo väčšine prípadov je nadväzovanie tohto "spojenia" spojené s problémami, pokiaľ človek nemá k tomu danému božstvu, energií alebo sile vzťah a už sa s ním predtým niekoľkokrát nespojil. A tak ťažko potom môže očakávať, že príde k spojeniu len pri tom rituáli.
  Napríklad: Suseda, ktorého ste nikdy nezdravili a nikdy ste sa mu nevenovali, keď ho potom poprosíte o pomoc, tak vás pošle do kelu.
Analógie - boh Šiva

Foto © Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

 • Práve preto, že ste ho nikdy nezdravili a nikdy ste sa o neho nezaujímali. Keď sa ale čas od času u toho suseda zastavíte, pozvete ho na obed, niečo mu prinesiete a potom niekedy budete potrebovať pomôcť, tak vám určite pomôže. A také isté je to aj s určitými božstvami alebo silami. Keď daný človek volá Erzulie len kvôli tomu, že chce získať naspäť svojho bývalého priateľa, ale nikdy Erzulie nevidel a v podstate mu je ukradnutá, tak nemôže čakať, že mu Erzulie pomôže. A o to presne ide!

 • Každý magický výcvik sa vždy začína učením o elementoch. S každým elementom sú spojení duchovia, ktorých by ste mali dopredu poznať, aby sa s vami mohli spojiť.

 • Výhodou je to, že týchto duchov si môžeme do veľkej miery predstaviť. Ku každej osobnej vlastnosti je možné priradiť určitý element.

Príklady:


Schopnosť presadiť sa posilňuje element ohňa.
Schopnosť vcítiť sa do iných posilňuje element vody.
Inteligenciu posilňuje zase element vzduchu.
Racionalitu posilňuje element zeme.

To, či ste sa s duchmi priradenými k daným elementom aj naozaj spojili, môžete ľahko vycítiť tak, že duchovia vám niečo hovoria a majú vlastnosti daného elementu.

Napríklad: Vodný element mi ukáže, ako sa mám prispôsobiť, vzdušný element mi povie niečo o inteligencii atď.

Potom začnete meditovať o určitých elementoch, premýšľate nad svojimi vlastnosťami, ktoré sú priradené k danému elementu, a snažíte sa spojiť sa s týmto elementom tak, že večer pred spaním o ňom meditujete. Tento večerný čas je na to veľmi vhodný.

Logo Práca s elementmi

Magická prax a sny

Biela mágia & Práca s elementmi

Každý mág by si mal viesť zošit snov, do ktorého si bude zapisovať svoje sny, pretože sny sú veľmi dôležité. V snoch sme už na astrálnych úrovniach, samozrejme ešte nie vedome, ale magickými cvičeniami sa môžeme naučiť, ako urobiť astrálne bytosti vedomejšími. Proces zasvätenia začína najskôr dostaním sa na úroveň, kde ľudia vedome snívajú, ďalšia úroveň je ísť (cestovať) tam, kde sú ľudia, keď zomrú, a naučiť sa znovu sa vedome vrátiť z týchto úrovní naspäť. To si vyžaduje cvičenie a prácu s elementmi a výber božstva je pre mágov začiatkom všetkých začiatkov.

Tento príklad sa vzťahuje na rituál ľúbostnej mágie: Ak uprednostňujete Šivu, tak potom by ste si mali o ňom aj prečítať nejaké knižky a pred zaspaním by ste sa mali pokúsiť k Šivovi meditovať.

Sny by ste si mali zapisovať do snového denníka. Niektoré sny nie sú magického charakteru, ale vychádzajú z našich strachov alebo hovoria o tom, čo chceme alebo nechceme dosiahnuť. Iné sny, tie magické, majú pre náš osobný vývoj veľký význam a hodnotu.

Keď sa tým budete naozaj zaoberať, tak vedomé snívanie bude pre vás čím ďalej, tým viac jednoduchšie (pozri holotropné dýchanie alebo dychové cvičenia v knižke „Příručka vysoké magie“ od Josefa Veselého, približne str. 690 - Magie, synchronicita a holotropné vedomie).

Jedno veľmi dobré cvičenie na to je nemeditovať k božstvám alebo elementom len pred spaním, ale je dobré nastaviť si aj budík na čas, kedy vychádza Slnko. V tomto čase je meditácia veľmi pokojná, veľmi hlboká a harmonická, po nej by ste si mali ísť ešte znovu ľahnúť a spať. Tento spánok už nebude taký hlboký, a tak sa človek môže nechať viesť svojimi snami a môže dostať určité posolstvá o božstvách alebo elementoch.

Poznámka: Pozor na svoje priania! Pokiaľ na sebe človek magicky pracuje, jeho sny sa skôr alebo neskôr vyplnia, nech už sú akékoľvek. Potom je potrebné dať si pozor na to, aby človek na svojich túžbach nelipol a dokázal sa od nich odpútať a pokračovať so svojím vývojom aj ďalej za bod, kedy sú vyplnené.

Chceli by ste sa naučiť meditovať? Všetko o meditácii.

Potrebujete pomoc alebo máte problém? Kontaktujte nás TU!

Autori Pavol Malenký & Monika Slivová I Všetky videá na tejto stránke © Slávka Strešňáková & Monika Slivová I Pavol Malenký I Daghan-Malenky GmbH

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

„Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.“ ~ Magička Damona

Mgr. Monika Slivová
Topoľčianska 916/23
951 97 Žitavany
Mobil SK: +421 902 734 483
aj WhatsApp, Viber,
Telegram alebo Signal
bielamagia@me.com

Darina Strešňáková
Eža Vlkolinského 141
930 41 Hviezdoslavov
Mobil SK: +421 944 572 078
bielamagia@me.com

Marion Daghan-Malenky
Daghan-Malenky GmbH
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar