Hypnóza

Ako ju poznáme i nepoznáme

Veľakrát nám život prináša na našej ceste rôzne motance a z nich vzniknuté uzly. Vskutku si s nimi nevieme dať rady, stojí nás to neuveriteľnú námahu a dlhý čas hľadania. Veľa návštev odborníkov a predsa... Výsledok sa míňa účinkom a my sme doslova v pasci vlastných myšlienok a nevieme už vskutku čo ďalej.

Nemusia to byť len duševné pnutia, sú to rôzne iné problémy na fyzickej úrovni, či v oblasti vzťahov.

Lekári bezmocne krútia hlavou, výsledky sú negatívne, ale nám to aj tak z biedy nepomôže. Zvykneme to riešiť formou rôznych poradní, či cvičení, ale pokým sa nedostaneme k tomu správnemu odborníkovi, či technike pomoci, výsledku sa nedočkáme.

Jednou z takýchto alternatív, ktoré môžu pomôcť, keď zlyhávajú všetky ostatné, je HYPNÓZA.

Pokiaľ nevyskúšame, nezatracujme!

Biela mágia Logo

Ako obvykle je potrebné prepracovať sa k príčine problémov. A odtiaľ začať. Ale cesta je to aj tak tŕnistá a môže tiež trvať nejaký čas. Nemusí to tak byť, niekedy sa úspech dostaví veľmi rýchlo.

Každý prípad je individuálny. Dokážete si pripustiť, že tým pomocníkom môže byť HYPNÓZA? Nie je úmyslom provokovať vás, ale skôr dať do pozornosti nevšedný spôsob možnej alternatívy, ale prekvapivo účinný.

 • Čo je hypnóza
 • Kto s hypnózou začal?
 • Ako to celé prebieha?
 • Ako je možné poradiť si s hypnózou napríklad pri odúčaní fajčenia?
 • Autohypnóza a bolesť hlavy
 • Osobná skúsenosť Moniky Slivovej
 • Odporúčané knižky
 • Príklad hypnózy: Hypnóza na zbavenie strachov a blokád
 • Meditácia
 • TimeLine
 • Hypnoterapia – Klinická a regresná hypnóza

 • Kruh Logo Divider

  Hypnóza

  Čo je hypnóza?

  V slovníku cudzích slov sa môžeme dočítať, že:

  „Hypnóza je vlastne umelý spánok, ktorý je charakteristický zvýšenou vnímavosťou a sústredenosťou. Hypnotizovaný stráca svoju osobnosť a poslušne sa riadi príkazmi hypnotizéra. Hypnóza sa používa aj na terapeutické účely."

  Vypočuj si najlepšiu vedenú meditáciu a začni s jej pomocou ešte dnes, vylepšovať ihneď svoje meditácie, rovnováhu a sebapoznanie!

  Je to tak? Nie je? Nuž niekedy sme vážne na pochybách, či uveriť, či nie. Najlepšie je vyskúšať si. Lebo o hypnóze bolo napísaného veľmi veľa, ale stokrát čítať je určite menej ako raz zažiť.

  Ak budete chodiť vážne okolo témy hypnóza, dopátrate sa k rôznym zaujímavým faktom, z ktorých zopár určite je neodškriepiteľných. Napríklad, že človek môže byť:

  1.) bdelý
  2.) spiaci
  3.) v hypnóze

  Čo je bdelý, to každý ovláda. Každý živý tvor pri bdelosti akosi funguje v našej realite pozemského jestvovania. Chodí, lieta, pláva, či lezie. Komunikuje s ostatnými svojho druhu, prijíma potravu, atď.

  Keď sa jedná o spánok, nuž zväčša sa pri ňom leží, hlavne v noci. Vedomie bdelej mysle sa stráca, prichádzajú sny a bytosť nevníma okolie. Jednoducho povedané spiaci je odpojený od svojho okolia.

  Pri hypnóze je bytosť vedená systémom k akoby spánku, kde plne vníma pokyny a necháva sa viesť celým procesom. Dá sa povedať, že hypnotizovaný si pamätá, čo sa dialo.

  Takže, ak sa vrátime o kúsok dozadu, ruku na srdce, asi neviete, čo hypnóza vskutku je a čo od nej môžete očakávať. Takže poďme sa na to pozrieť bližšie… Iste každý sme iný a máme iné schopnosti vnímania i reakcie.

  Niekto je doslova médium, to je ten, ktorého je možné ľahko do hypnózy uviesť. Niekto je tak – tak stredného charakteru, a raz je mu ľahšie ocitnúť sa v tom čiastočne zmenenom stave bytia. A niekto je absolútny tvrďas, a nepohne ním nič.

  Ten stred je najbežnejšia vzorka populácie a asi patríte k nemu aj vy. Takže ak by ste mali obavy, že hypnotizér vás zmanipuluje a bude si s vami robiť čo chce, pokojne ich zahoďte! Nebude! Ale nechceme tu riešiť žiadne cirkusové čísla. Chceme priblížiť možné riešenie našich tieňov, ktoré sú ukryté hlboko v našom vnútri. Dá sa to?

  Nuž určite áno, ak ste otvorení k informáciám a naozaj túžite prepracovať sa k sebe samému, a jadru svojho problému, ktorý určite každý z nás má.

  Kto s hypnózou začal?

  Môžeme si myslieť, že hypnóza je prevratnou technikou novoveku. Veď do polovice 19. storočia sa s hypnózou vlastne nestretávame. Opak však je pravdou. Hypnóza sprevádza ľudstvo od nepamäti, ibaže sa v dnešných časoch o tom veľa nevie. Tranz, ktorý je istou technikou práce s podvedomím, je bežným rituálom kmeňov prírodných ľudí.

  Využívali ho v dávnoveku a využívajú aj dnes. Iste ste videli staré dokumentárne filmy, kde sú nasnímané kmeňové tance mužov i žien, kedy za rytmického zvuku bubnov tancujú, tancujú a tancujú... postupne sa dostávajú do tranzu. V tom zmenenom stave vedomia sa u nich začnú prejavovať iné schopnosti a príjímajú silnú energiu, ktorú využívajú pre životne dôležité situácie:

  - vstup do dospelosti mladých jedincov
  - boj o záchranu kmeňa
  - lov koristi
  - silný magický zásah

  Ako to celé prebieha?

  Pravdupovediac tranz je len začiatkom celého procesu hypnózy. Ak teda má prísť k regulérnej hypnóze, sú k tomu potrebné zásadné deje. Aké? Nuž teda v prvom rade sa človek musí rozhodnúť, že hypnózu podstúpi. V druhom rade, ak chce mať výsledok, musí sa stretnúť s hypnotizérom. V treťom rade musí byť spolupracujúcou osobou. Dokazovať si, že ten hypnotizér so mnou aj tak nič neurobí, nie je vhodný prístup. Ak sa teda zveríte do rúk hypnotizéra, je veľmi vhodné byť uvoľnený a spolupracovať s terapeutom. Ešte jedna maličkosť. Myslieť si, že jednorázové stretnutie s hypnózou bude 100 % účinné, v zmysle: „A mám navždy vystarané s mojim problémom!“, je ilúzia. Určite je vhodné sa pripraviť minimálne na 2 - 3 opakovania a možno aj viac.

  Možno ešte nezaškodí podrobnejšie popísať celý postup. Hypnotizér s vami určite nadviaže ústny i vizuálny kontakt a „oťuká“ si vás. Prečo ste prišli? Kto vás k nemu navigoval? Ale i v čom spočíva váš problém? Potom si vás pohodlne usadí a bude vás slovne viesť...

  Poďme sa teda na to pozrieť z praktického hľadiska, čo môžete očakávať. Nič z toho, čo tu je popísané však nie je striktné. A ak náhodou máte pocit, že hypnóza je len „ducharina“, prosím, nik vám to nejde vziať a nebude vás presviedčať.

  A to najdôležitejšie: pri vážnom klinickom stave, sa odovzdajte do rúk lekára! Naše príspevky nie sú náhradou odbornej pomoci.

  ZA VZNIKNUTÉ STAVY NENESIEME ZODPOVEDNOSŤ!

  Ako je možné poradiť si s hypnózou napríklad pri odúčaní fajčenia?

  Aj keď sa môže zdať, že toto je ten najjednoduchší príklad pre hypnotickú prax, vôbec to tak nemusí byť.

  Na začiatku sa hypnotizovaný musí stotožniť s tým, či naozaj chce so svojim fajčením niečo urobiť v zmysle PRESTAŤ FAJČIŤ. Ak je to tak, až potom môžeme začať s hypnózou. Inak je to iba zmárnený čas, ak teda NECHCE prestať fajčiť.

  Až tu môžeme navodiť tranz. Dôležitou silou tu je vlastné telo hypnotizovaného. Jeho vlastné ruky mu ukážu, čo podvedomie CHCE. Ruky pracujú ako dva magnety. V predpažení s pokrčenými lakťami, smerujú a idú k sebe. Rýchlosť akou sa to deje je ukazovateľom jeho skutočnej túžby po odučení sa od fajčenia. Pri správnom aplikovaní nakoniec klesnú do lona.

  Vtedy je hypnotizovaný privedený do stavu, kedy ucíti aké opojné je môcť sa nadýchnuť cigaretového dymu, a ako to úžasne pôsobí na jeho stav bytia. Na pokyn hypnotizéra dvíha hypnotizovaný pred seba vystretú ľavú ruku (ak je pravák). Ak je ľavák tak robí opačné garde. Sleduje pri tom, aké je to ťažké a nepríjemné mať ruku vystretú pred sebou. Toto nepohodlie si spája s pocitom blaha pri fajčení. Hypnotizér zvýrazňuje hypnotizovanému slovne, aká je ruka ťažká, a čím viac vníma pocit blaha z fajčenia, tým je ruka ťažšia. Ťažšia a ťažšia. Už to nevládze vydržať a ruka padá dole na koleno.

  Tu nechá hypnotizér fajčiara dva-trikrát situáciu predýchať, a navodzuje iný stav. PREPROGRAMOVANIE na nefajčenie. Samozrejme, že fajčiar tak veľmi túži po stave bez cigarety, že očakáva, akú úľavu mu to prinesie. Ako už nebude cítiť potrebu zapáliť si, a nebude musieť bojovať sám so sebou. S ľahkosťou sleduje iných fajčiarov, ako si idú zapáliť a jeho to vôbec neťahá! Naopak necháva ho to pokojným a nezávislým. Teraz hypnotizér pracuje s jeho pravou rukou (ak je pravák). Ruka je vystretá pred telom a hypnotizovaný sa celkom sústreďuje na jej váhu i to, že ruka chce klesnúť dole. Najprv akoby ju tam silou vôle chcel udržať.

  Vtedy si uvedomí, ako jedno mu je, či niekto fajčí, a bez odporu necháva klesnúť vystretú pravú ruku pomaličky ku kolenu. A vníma úľavu z toho, že si to dovolil, UMOŽNIL.

  Sme tu, aby sme vám pomohli a tešíme sa, že vás môžeme pritom sprevádzať.

  Hypnóza a fajčenie

  Autohypnóza a bolesť hlavy

  Náš život je tvorený zvykmi, pretože sme sa naučili reagovať určitým spôsobom. Zvyčajne žiaľ nesprávne. Keď sme si už raz na niečo zvykli, tak si musíme od toho odvyknúť a preprogramovať naše podvedomie inak. Najmä pokiaľ ide o niečo negatívne. Autohypnóza nám v tom môže veľmi dobre pomôcť. Dokáže nám pomôcť preprogramovať naše podvedomie a nahradiť negatívne zvyky pozitívnymi.. Ale nielen to. Dokáže nám pomôcť v rôznych oblastiach života a v dnešnej dobe má široké využitie. Používa sa na liečenie rôznych psychických problémov, fóbií, závislostí (fajčenie, alkohol), bolestí hlavy - migrény, žalúdočných problémov, stresu, napätia, problémov s učením, nespavosti, depresií a mnohých iných problémov. Vďaka hypnóze alebo autohypnóze môžeme posilniť aj našu imunitu, zvýšiť si sebavedomie alebo popracovať na svojej sebaláske. Jej možnosti sú nekonečné.

  Ukážeme vám jeden jednoduchý spôsob, ako sa pomocou autohypnózy rýchlo a účinne zbavíte bolesti hlavy.

  • Pohodlne sa posaďte alebo si ľahnite (ako pri meditácii). Dýchajte pomaly a zamerajte pozornosť na svoje telo. Teraz sa sústreďte na tvár, oči, uši, nos a ústa. Uvedomte si napätie, ktoré v nich cítite. S každým výdychom toto napätie pomaly uvoľňujete stále viac a viac. Uvedomte si toto uvoľnenie vo všetkých častiach tváre. Toto uvoľnenie sa začína šíriť celým vašim telom. Uvoľnite si krk, ruky, hrudník, brušnú dutinu, panvu, stehná, kolená a celé chodidlá. Vnímajte svoj uvoľnený stav. Pokiaľ je vaša bolesť hlavy príliš veľká a nedokážete sa sústrediť na tento bod, tak ho môžete vynechať a prejsť rovno k bodu č. 2. Účinok bude rovnaký.

  • Zamerajte svoju pozornosť na svoj dych a snažte sa dýchať zhlboka. Na prehĺbenie uvoľnenia a navodenie hypnotického stavu odporúčame ešte pomaly počítať od 1 do 10. Dýchajte plynule a rovnomerne. Sústreďte sa najmä na hlbší výdych. Koncentrujte sa na bledomodré svetlo a predstavujte si, že s každým nádychom napĺňa vaše telo bledomodré svetlo. Akumulujte toto bledomodré svetlo najmä v oblasti vašej hlavy. Následne si v duchu opakujte stále dookola nasledujúce sugescie, prípadne iné, ktoré vás intuitívne napadnú:

  „S každých výdychom je moja bolesť hlavy stále menšia a menšia. Bolesť hlavy odchádza preč a už sa nevráti naspäť”.

  „S každou sekundou, ktorá prejde je moja bolesť hlavy stále menej a menej intenzívna, až sa pomaly úplne vytráca. Vytráca sa stále viac a viac“.

  “Moja hlava je úplne uvoľnená, ľahká a bez napätia. Uvoľňuje sa stále viac a viac.”

  “Cítim sa veľmi dobre a vnímam tento svoj uvoľnený stav.”

  • Akonáhle medzi sugesciami pocítite fyzickú zmenu a bolesť hlavy bude menšia alebo úplne zmizne (stačí aj na pár sekúnd!!!), tak si tento pocit zakotvite. Môžete si urobiť kotvu napríklad na svojom prste. Pomôže vám to opätovne si tento pocit vyvolať. Pokiaľ ju ale budete používať často, tak je potrebné ju z času na čas aj posilovať. Bez posilovania po určitom čase zmizne a je potrebné si ju vytvoriť opäť. U niekoho môže vydržať týždeň, u niekoho rok a u niekoho iného aj celý život. Je to veľmi individuálne. S hlbokým dýchaním a opakovaním sugescií pokračujte dovtedy, kým nebudete cítiť výrazné zlepšenie a vaša bolesť úplne nezmizne.

  • Keď cítite, že vaša bolesť hlavy ustúpila, tak môžete začať načerpávať novú energiu. Zostaňte ešte chvíľku v tomto uvoľnenom stave a predstavujte si, že okolo vášho tela je žiarivé biele svetlo. Môžete si predstaviť, že vaše telo sa nachádza v tejto energetickej bubline a s každým nádychom načerpáva novú energiu. Každým pórom svojho tela prijímate novú energiu a cítite sa stále lepšie a lepšie.

  • Keď máte pocit, že stačilo, tak sa z hypnotického stavu vráťte naspäť do tu a teraz. Prehĺbte svoje dýchanie a začnite počítať od 10 do 1. Povedzte si, že sa stávate vedomí svojho okolia a keď napočítate do 1 otvoríte svoje oči. Počítať by ste mali nahlas a rázne. Môžete počítať aj potichu vo svojom vnútri, ale rýchlejšie ako predtým.

  Osobná skúsenosť Moniky Slivovej:

  Vyššie uvedený postup som vyskúšala niekoľkokrát aj sama na sebe. Prvýkrát ma to napadlo úplne spontánne. Bola som práve chorá a mala som zapálené dutiny. Ráno som sa zobudila s neuveriteľnou bolesťou hlavy. Pri každom pohybe to bolo ešte horšie a nedokázala som ani vstať z postele. Užila som liek proti bolesti hlavy a ľahla som si naspäť do postele. Ale ani po 2 hodinách som necítila žiadne zlepšenie. Najhoršie na tom bolo, že od 12-tej som mala dohodnuté termíny s klientmi. Netušila som, čo mám robiť, či ich mám presunúť alebo mám ešte počkať, že to bude lepšie. Potom ma zrazu napadlo to, aby som vyskúšala autohypnózu. Mám za sebou niekoľko kurzov v tejto oblasti, tak som si povedala, prečo nie. Keďže som bola unavená a vyčerpaná bolesťou, tak som sa veľmi rýchlo dostala do hypnotického stavu a bola som prekvapená z toho, aké je moje podvedomie, napriek únave, bdelé. Všetky hypnotické sugescie som si hovorila iba v duchu a moje podvedomie ich spracovávalo.

  Po chvíľke som pocítila úľavu a táto nepretržitá bolesť hlavy na pár sekúnd prestala. Postupne to bolo stále lepšie a lepšie až sa na moje prekvapenie úplne vytratila. Ešte chvíľku som zostala v tomto stave, predstavovala som si, ako načerpávam novú energiu a potom som sa z hypnózy vrátila naspäť do prítomného okamihu. Moja bolesť hlavy bola preč a napriek tomu, že som bola práve chorá, som sa cítila plná energie. Celé to trvalo približne 15 minút a brala som to už ako poslednú možnosť. Ak to nepomôže, tak presúvam termíny :-). Nakoniec som iba klientke, ktorá mi mala volať o 12-tej napísala, či mi môže zavolať o 15 minút neskôr, aby som sa stihla v pohode pripraviť. Nakoniec som všetko zvládla a napriek chorobe som sa cítila veľmi dobre.

  Viac o Monike si môžete prečítať TU!

  Po mnohých rokoch využívania hypnózy môžem vyhlásiť, že tam, kde sa použiť dá, ďaleko predčí medicínsku liečbu. Na rozdiel od medikamentóznej liečby neprináša žiadne riziká a pôsobí rýchlo a príjemne.
  Ambroisa A. Liebeault (francúzsky lekár, otec liečebného využitia hypnózy)

  Príklad hypnózy:

  Hypnóza na zbavenie strachov a blokád

  1.) Predhovor
  Problém, ktorý riešime: neistota, žiarlivosť, blokády a nespracované veci z minulosti. Príčina problému: snažiť sa zistiť, odkiaľ to ide – malá sebadôvera, pocity neistoty, vlastný strach zo straty a samoty. Uvedomiť si, že človek nie je nikdy sám.

  Súhlasíš s tým, čo som povedala? Urobiť vedomé rozhodnutie poraziť svoje negatívne pocity a začať si viac veriť.

  2.) Hypnóza nie je spánok. Nie je to ani žiadny špeciálny stav a nepotrebuješ pri tom ani nič špeciálne cítiť alebo necítiť. Tvoja spolupráca je nevyhnutná. To znamená, že hypnóza nejde proti Tebe, ale musí ísť s Tebou. Máš v rámci nej aktívnu úlohu. Musíš si predstavovať veci, ktoré Ti budem hovoriť, pretože máme spoločný cieľ.

  Fenomén zväčšenia prsta: Dva prsty sa dajú vedľa seba a má sa povedať, ktorý prst je väčší. Väčšinou ľudia povedia, že obidva sú rovnaké. Alebo ak niekto povie, ktorý je väčší, tak potom zoberieme ten druhý, ktorý je menší. Potom sa tento prst položí na stôl a daný človek sa má sústrediť na tento prst. Sústredí sa na to, ako sa zväčšuje, ako cez neho prúdi krv, na to, aby si uvedomoval, aká je v ňom teplota. Je potrebné stopnúť 60 sekúnd a počas toho mu hovoriť sugescie v zmysle toho, ako sa ten prst zväčšuje, stále viac a viac, prekrvuje sa, cítiš teplo a podobne. Po 60 sekundách, keď človek priloží ruky k sebe, tak uvidí, že ten jeden prst je skutočne o pár milimetrov väčší. Funguje to ale iba pri tých ľuďoch, ktorí si to predstavujú.

  3.) Definovať si jasný cieľ. Vyriešenie negatívnych pocitov a podvedomých reakcií. Prebudenie svojich vnútorných síl a lásky k sebe samému.

  4.) Predhypnotické cvičenie (napríklad magnetické ruky)

  5.) Uvoľnenie tela. Meditácia s prvkami hypnózy.

  Cvičenie pred hypnózou - hľadanie negatívneho zážitku:

  Nájdenie negatívneho zážitku a potom prechádzame do meditácie. Ak tento zážitok nenájdeme alebo je natoľko silný, že o ňom nechce hovoriť, tak necháme na podvedomie, aby si vybralo zážitok, ktorý bude v hypnóze riešiť. Týmto spôsobom sa lieči jeho vnútorné dieťa. Prihovárať sa mu, že je všetko v poriadku. Dôležité je odosobnenie sa - oddeliť negatívny zážitok od neho. To nie je on, ale to je jeho vnútorné dieťa, ktoré nereaguje správne a ešte nepochopilo, že už je dospelé. Týmto sa mu podarí odosobniť sa od toho a vidieť to ako program, ktorý tam prebieha a nie ako jeho. Dôležité je tu pochopenie a priznanie si tých pocitov a pravdy.

  Meditácia

  Teraz si povieme buď nahlas alebo iba v mysli túto mantru a zopakujeme ju 3-krát:

  Matka Zem je mojou matkou, Boh je mojím otcom a všetci tí, ktorí hľadajú svetlo, lásku a pravdu sú moja rodina.

  Teraz sa sústreď na svoj dych. Urob tri hlboké nádychy a výdychy. Nadychuj sa pomaly nosom a vydychuj pomaly ústami. Pri nádychu si predstavuj ako pozitívna energia do Teba vchádza a pri výdychu ako negatívna energia z Teba vychádza. Ešte raz. Zhlboka sa nadýchni nosom a vydýchni ústami. Nadýchni sa zhlboka nosom, vydýchni ústami a pomaly zatvor svoje oči…

  Dýchaj pomaly a zameraj pozornosť na svoje telo. Teraz sa sústreď na tvár, oči, uši, nos a ústa. Uvedom si napätie, ktoré v nich cítiš. S každým výdychom toto napätie pomaly uvoľňuješ stále viac a viac.

  Uvedom si toto uvoľnenie vo všetkých častiach tváre. Toto uvoľnenie sa začína šíriť celým tvojím telom. Uvoľni si krk, ruky, hrudník, brušnú dutinu, panvu, stehná, kolená a celé chodidlá. Vnímaj svoj uvoľnený stav. V tomto uvoľnenom stave chvíľku zotrvaj a započúvaj sa do tónov hudby…

  Počúvaš moje slová, cítiš váhu svojho tela, a prechádza tebou hlboké uvoľnenie. Stále viac a viac máš pocit, ako keby si nemala svoje telo.

  Keď sa ťa dotknem rukou, dostávaš sa stále hlbšie a hlbšie do tohto uvoľneného stavu a tranzu.

  Používať:
  Už to ide. Výborne. Zatiaľ čo počúvaš hudbu, môj hlas, dostávaš sa stále viac a viac do tranzu. Stále hlbšie a hlbšie. Veľmi dobre. 2 x tak silno. 4 x tak silno. S každým nádychom sa dostávaš stále hlbšie a hlbšie. S každou sekundou, ktorá prejde sa dostávaš stále hlbšie a hlbšie do tohto uvoľneného tranzu. Stále hlbšie a hlbšie. Si úplne uvoľnený a pokojný. Veľmi dobre. Super!!!

  TimeLine

  Teraz si predstav, že vychádzaš von zo svojho tela a stojíš pred sebou. Pozoruj chvíľku seba samého. Pod sebou uvidíš časovú os, ktorá Tebou prechádza. Jedným smerom ide do minulosti - druhým smerom ide do budúcnosti.

  Fáza 1/2 - Do minulosti (k prvému zážitku - dohodnúť si spolu dopredu reálny scenár)

  - predstaviť si konkrétnych ľudí a veci, ktoré vyvolávajú jeho negatívne pocity, konfrontácia, nechať mu dostatok času, aby pritom precítil všetky emócie a pocity…

  Choď do minulosti, do pocitu, kde začali Tvoje negatívne pocity, kde si prijal určitý škodlivý program alebo informáciu a preži ešte raz tú situáciu, ale ako pozorovateľ. Pozoruj, ako si sa vtedy cez tú situáciu preniesol. Prijmi to a pomôž svojmu starému Ja znovu prejsť tú situáciu inak. Vznes sa ponad túto časovú os naspäť do minulosti – ponad posledné dni, týždne a roky späť, až k prvému zážitku, ktorý ťa dnes napadne, a ktorý súvisí s touto témou.

  Potom sa počas vznášania hore pozri na tento moment:

  Ako by si mohol to, čo sa tam stalo, dnes ako dospelý muž, možno nanovo posúdiť? Možno existujú nové možnosti hodnotenia... možno aj nie... obidvoje je v poriadku. Daj tejto situácii svetlo a lásku. Odpusti iným a aj sebe samému.

  Je to okay, keď sa hneď teraz ako nezraniteľný a neviditeľný návštevník vznesieš do tohto momentu a budeš sprevádzať svoje mladšie Ja? Dobre.

  Potom sa pomaly vznes do tohto momentu - a trénuj svoje mladšie Ja prostredníctvom tohto momentu. Polož svoju ruku na jeho plecia. Dávaj na seba pozor. Dobre sa sebe prihováraj a dostaň sa bezpečne na druhý koniec tejto scénky znovu von.

  A potom sa môžeš svojmu mladšiemu Ja poďakovať. Povedz mu ďakujem za to, že si mi umožnilo túto skúsenosť... povedz mu ale aj to, že teraz už nechceš mať strach idúc do budúcnosti - a tento strach zanecháš za sebou.

  Potom sa môžeš rozlúčiť, vziať svoje mladšie Ja ešte raz do náručia a pomaly, mávajúc, odísť z tejto scény, znovu sa vznes nahor nad časovú os...

  a ponad posledné roky, mesiace, týždne a dni naspäť do Tu a Teraz a do tohto kresla.

  Fáza 2/2 – Do budúcnosti (ten istý scenár s inými emóciami)

  - spojiť tých ľudí a scenár s dobrými emóciami a prinútiť svoju myseľ, aby cítila niečo iné ako negatívne pocity…

  A teraz sa ešte raz pomaly vznes zo seba von, pozdĺž časovej osy do blízkej budúcnosti. Pár týždňov od dnes alebo do pol roka. Do nejakého momentu, ktorý by ti predtým spôsoboval ťažkosti.

  Teraz si predstav nejakú situáciu v budúcnosti, v ktorej ide o podobný problém, ako si si predstavoval predtým. Ale pritom si predstav, že je tam už tvoja nová lepšia verzia tvojho Ja. Nová optimálna verzia seba samého, ktorá zaobchádza úplne uvoľnene s týmto momentom. Všimni si ako reaguje. Si úplne iný a úplne inak, lepšie zaobchádzaš s touto situáciou. Uvedomuješ si svoju cenu, nestrácaš hlavu, si v rovnováhe… Si úplne pokojný. Máš hlbokú vieru v seba samého. Pozoruj, ako sa Tvoja nová lepšia verzia cíti. Ako sa pohybuje? Ako drží ramená? Aký má pohľad? Ako dýcha? Ako sa usmieva?

  Všímaj si to, v čom si šikovný. Čo si už dokázal. Aké robíš pokroky. Čo sa Ti na tebe páči. Spomeň si, kedy si sa naposledy cítil plný energie a sily. Pamätáš sa na to? Čo si pritom robil? Ako si sa tváril? Čo si cítil?

  A teraz toto nové Ja prichádza do Tu a Teraz a stojí nad tebou. Teraz toto nové Ja pôjde dole - vstupuje do tvojho tela. Predstav si, ako vchádza do tvojho tela a stotožni sa s týmto novým lepším Ja. Pošli svojmu vnútornému dieťaťu energiu. Odteraz je už všetko inak a nemusí sa už ničoho báť. A potom začni preciťovať: Ako sa cítiš? Ako sa pohybuješ? Ako držíš ramená? Aký máš pohľad? Ako dýchaš? Ako sa usmievaš? Kráčaš životom ľahšie. Všade kam vstúpiš, vyžaruješ zázračnú pozitívnu auru.

  Máš pocit, ako by si sa vrátil z dlhej cesty. Tvoje telo a duša sú obklopené silou, svetlom a energiou. Si plný lásky.

  Sústreď sa na svoj dych. Urob tri hlboké nádychy a výdychy. Nadýchni sa zhlboka nosom, vydýchni ústami. Ešte raz. Hlboký nádych nosom a výdych ústami. Zhlboka sa nadýchni nosom, vydýchni ústami, a pomaly otvor svoje oči...

  Hypnoterapia Klinická a regresná hypnóza

  Meditácia pre začiatočníkov .MP3

  Ponúkame vám aj liečenie pomocou klinickej alebo regresnej hypnózy, ako aj individuálne poradenstvo k autohypnóze. Cena za 60 minút individuálneho poradenstva je 100 EUR. Poradenstvo k autohypnóze je možné aj cez Skype alebo Zoom, pre klinickú a regresnú hypnózu je nutné osobné stretnutie. Cena závisí od dĺžky trvania.
  TU si môžete kúpiť naše meditačné .MP3!

  TU: Meditácia, Meditačné semináre.

  Vystresovaný? Manažér? Vrcholový športovec? Ponúkame vám na mieru vyrobené stres manažment a meditačné semináre!

  Cítite sa frustrovane, bez motivácie, bez energie a neviete prečo? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorým sa poddávame bez toho, aby sme si to všimli. Tieto vzorce správania a stereotypy vieme zmeniť a ovplyvniť tak, aby ste vedome ovplyvňovali svoj život viac pozitívne ako negatívne. Môžete dosiahnuť všetko, pokiaľ do toho vložíte svojho ducha a svoje srdce. A my vám s tým pomôžeme!

  Zavolajte nám alebo nás kontaktujte e-mailom. Tešíme sa na vás!

  Vypočuj si najlepšiu vedenú meditáciu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať ihneď svoje meditácie, rovnováhu a sebapoznanie!

  • Meditácia pre začiatočníkov .MP3

   Pri meditácii odovzdávame všetko, čo nemôžeme zmeniť. Zbierame odvahu a silu, aby sme dokázali zvládnuť to, čo nám naše sily a možnosti dovoľujú.

   Pri meditácii sa najskôr učíme nereagovať. Nereagovať na vonkajšie ani na vnútorné impulzy.

   Meditácia je stav, v ktorom meditujúci úplne alebo čiastočne zameriava svoju pozornosť dovnútra, na svoje myšlienky, pocity a tok energie, aby ich sledoval, pochopil ich tok a učil sa ich kontrolovať.

   Keď sa vaše myšlienky a pocity neustále vracajú k tej istej téme, tak to znamená, že nejakej časti reality hovoríte príliš: "Áno, to sa musí stať!", alebo nejakej časti reality hovoríte príliš: "Nie, to sa nesmie stať!”

   Prijmite to, čo je! Akceptujte veci také, aké sú. To je prvý krok k zlepšeniu a k nájdeniu nových riešení.

   Ďakujem Svetlu a Láske za silu prijať to, čo nemôžem zmeniť, ďakujem za odvahu a silu zmeniť to, čo zmeniť môžem, a za múdrosť rozlišovať medzi jedným a druhým.

   Počúvate moje slová, cítite váhu vášho tela, a prechádza vami hlboké uvoľnenie.

   Pozorujete, ako vaše telo dýcha bez námahy. Počúvate hudbu a odovzdávate všetko, čo nemôžete zmeniť.

   Pozorujete svoje myšlienky a pocity, uvedomujete si samých seba a nechávate sa viesť svojou vlastnou vnútornou múdrosťou.

   Moje telo a duša sú obklopené silou, svetlom a energiou.
   Viem, čo chcem, a každý deň som bližšie a bližšie k môjmu úspechu.
   Ja som radosť, svetlo a vedomie.
   Ja som rovnováha a sila.
   Ja som láska a odpustenie.
   Ja som harmónia a úspech.
   Ja som mier a pokoj.
   V mojom vnútri je hlboký pokoj a vyrovnanosť.
   Ticho vo mne mi ukazuje správnu cestu.

   Nechajte sa teraz ďalej viesť svojím vlastným vnútorným svetlom...

   Nome ten Buschido Tischami.

   In nomine patris, et filii, et spiritus sancti. Amen.

   Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite, a vráťte sa pozornosťou naspäť k svojmu telu.
   Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite, a pomaly otvorte svoje oči.
   Tešte sa a rozdávajte ďalej lásku, svetlo a pokoj, ktorý ste prežili v meditácii.

  Foto © Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH & © agsandrew https://www.istockphoto.com & © Andriy Bezuglov http://www.fotolia.com I pmalenky

  Meditácia úspešne & osobne

  Požiadaj o bezplatný termín konzultácie a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoju pohodu, radosť a jasnosť!

  Biela mágiaĽúbostná mágia & Ochranná mágia & Meditácia

  Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

  Daghan-Malenky GmbH

  Mgr. Monika Slivová
  Topoľčianska 916/23
  951 97 Žitavany
  Mobil: +421 902 734 483
  bielamagia@me.com

  Darina Strešňáková
  Eža Vlkolinského 141
  930 41 Hviezdoslavov
  bielamagia@me.com

  Marion Daghan-Malenky
  Espenauer Straße 10
  342 46 Vellmar

  Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci. ~ Magierin Damona


  Kruh Logo Divider

  © 2010 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Daghan Malenky GmbH I Skúsenosti