Burnout: syndróm vyhorenia

Kríza úspešných

Podľa analýzy Vedeckého inštitútu všeobecných miestnych zdravotných poisťovní sa počet práceneschopeniek z dôvodu vážneho symptómu vyčerpanosti, nazývaného aj burnout, v rokoch 2004 až 2014 desaťnásobne zvýšil. Stále viac športovcov a manažérov trpí stresom, stratou energie a motivácie. Ponúkame riešenia na mieru! V týchto oblastiach dnes môže mimoriadne dobre poslúžiť meditácia a mágia. Rituály dodajú ľuďom trpiacim syndrómom vyhorenia novú energiu a chuť žiť a pracovať! Správne zvolená literatúra, ako napríklad Cítiť sa dobre od Davida D. Burnsa, alebo Šťastnejší než Boh od Neala Donalda Walscha, ako aj osobné rozhovory a stretnutia, vedené meditácie, priniesli vynikajúce výsledky! Ponúkame dlhodobé riešenia, ktoré vám pomôžu k novému životnému štýlu a novému postoju k životu.

Na začiatku syndrómu vyhorenia je strach. Cítiť sa nenahraditeľným nesúvisí s nafúkanosťou, ale je prejavom strachu. Tlak na človeka plynúci z očakávaní rodiny, strach z možnosti straty vytúženej pracovnej pozície. Vplývajú aj hodnotenia a očakávania priateľov a kolegov, ktoré nedokážeme naplniť. “Musím to urobiť!”, je motto, podľa ktorého žijú ľudia, ktorých postihuje burnout.

 • Burnout-syndróm: Pomoc a liečba
 • Video: Životné poradenstvo
 • Burnout-syndróm: Prevencia
 • Meditácia pre začiatočníkov .MP3
 • Burnout: Riešenia
 • Ochranná meditácia pre viac energie

 • Kruh Logo Divider

  Biela mágia Logo

  Burnout-syndróm

  Pomoc a liečba

  Naučte sa meditovať: Na našich kurzoch trénujú účastníci rôzne metódy meditácie. Účinná je aj špeciálna dychová meditácia, ktorá podporuje lepšie uvedomenie svojich myšlienok a pocitov.

  Meditácia v každodennom živote: 20 minút denne, toľko času by ste mali venovať meditačnému tréningu doma. Naše meditácie ponúkame zadarmo aj na SoundCloude.

  Burnout-syndróm: Prevencia

  Vyhorenie

  Čoraz viac dobre zarábajúcich ľudí, ale aj vystresovaných rodín je na práceneschopenke pre syndróm vyhorenia alebo už má príznaky. Nároky na ľudí sa enormne zvýšili. Ak pred 50 rokmi bola dostatočná maturita, dnes vysokoškolský diplom s jazykovými a počítačovými znalosťami už veľmi často na dobrú prácu nestačí. Spoločnosť a médiá nás bombardujú informáciami o tom, čo máme a čo musíme zvládnuť, aby sme neboli na „strane porazených“. Dobrá práca, auto, dom, dovolenka v zahraničí, krásna manželka alebo manžel, zdravé a úspešné deti... no šťastie jednoducho neprichádza. Prečo? V mágii a joge sa verí, že sme večné duše a že človek môže byť šťastný len vtedy, keď nájde večnosť. To sa dá zažiť v meditácii!

  Musíme sa naučiť pozerať sa na ľudí inak. Ako duše. Nie sme stroje a potrebujeme aj prestávky, lásku a radosť. Žiadne peniaze, žiadne materiálne veci nás neurobia šťastnými. Ale čo potom? K šťastiu nepotrebujeme nič! Ale nepomôže nám tomu len veriť. Musíte sa znova naučiť byť ako dieťa. Opäť žasnite a tešte sa z mnohých krásnych maličkostí. Tu odporúčame knihu: Sila prítomného okamihu - Cvičenia. Základné teórie, meditácie a cvičenia od Eckharta Tolleho.

  Mnohé spoločnosti si už uvedomili, že len dlhodobo zdraví a spokojní zamestnanci môžu vytvárať niečo hodnotné. Veľmi veľa firiem však funguje len z krátkodobého hľadiska podľa hesla: "Každý je nahraditeľný!" a tým poškodzujú svoj imidž a strácajú. Nie je ľahké žonglovať medzi ekonomickou udržateľnosťou a dobrosrdečnosťou.

  Politik Mathias Platzeck je známou prominentnou obeťou burnoutu. Po kolapse, problémoch s krvným tlakom a rôznych poruchách sluchu, sa v roku 2006 vzdal postu predsedu SPD. Jeho predchodca Franz Müntefering o tom, čo obnáša byť predsedom SPD, povedal: „Je to najkrajšia práca, okrem postu pápeža. Ale aká je to len záťaž!“

  Podľa štúdie Bertelsmannovej nadácie klesá výrazne riziko vyhorenia vtedy, keď vedenie firmy podporuje spolupracovníkov a podriadených v ich práci, a prejavuje im svoje uznanie, spolupatričnosť a dáva pocit istoty. Ešte lepšie je, ak sa firma zaujíma aj o osobné potreby svojich podriadených.

  Rýnsky vestfálsky inštitút pre výskum hospodárstva vo svojej štúdii vyhodnotil, že podnikateľov v Nemecku stojí starostlivosť o svojich psychicky vyhorených zamestnancov ročne asi 9 miliónov euro. A je tu ešte skrytý fenomén v podobe neschopnosti dosiahnuť stanovené hospodárske výsledky.

  Práve ekonomická kalkulácia privádza firmy k tomu, že začínajú zmierňovať svoje nároky na zamestnancov. Nie je to len láska k blížnemu (!), ale verme, že aj to je prvok, ktorý postupne prinesie zmenu. Musíme sa naučiť brať do úvahy človeka ako BYTOSŤ. Veď predsa nie je stroj, ktorý nepotrebuje prestávky a beží od rána do večera!

  Kde mám hranice? Ako sa naučím povedať „NIE!“? Ako sa dokážem vysporiadať s kritikou? Čo s nárokmi, aby som bol(a) dokonalý(á)? Ako si opäť spravím čas na seba a svoju rodinu? Firma profituje aj z toho, keď učí zamestnancov, ako si dlhodobo udržať svoje sily. Aj tým znížuje počet práceneschopeniek, ktoré pramenia z role obete.

  Každý pracujúci, alebo zvládajúci svoju rodinu, či rodinných príslušníkov, vie svoje o symptómoch vyčerpanosti. Tieto stavy sa vytrácajú dokončením stanovenej úlohy, alebo ak si zoberie dovolenku. Ak tlak narastá, musíme rátať s prehlbujúcimi sa problémami. Keď včas rozpoznáme symptómy, dá sa proces vyhorenia zastaviť a zvrátiť. Experti odporúčajú stanoviť si hranice, kde už hovorím: „NIE!“. Čas kedy už potrebujem pomoc, hlavne zvonka a aj profesionálne!

  Najťažšie sa znáša, a vyžaduje najviac sebazaprenia, otvorene a nahlas povedať: „DOSŤ! UŽ STAČILO! VIAC NEROBÍM!“

  Vystúpte z role obete.

  Obaja, zamestnávatelia aj zamestnanci musia spolupracovať. Zamestnanec potrebuje nové impulzy, potrebuje čas, aby sa naučil meditovať, išiel novými cestami, našiel novú motiváciu, osvojil si nové návyky. Zamestnávateľ by mal akceptovať občasné „nie“ a rozvrhnúť prácu tak, aby na jednotlivca nebola kladená príliš veľká zodpovednosť a záťaž.

  Vyhorenie nikdy neprichádza náhle. Vkráda sa pomaly a človek si myslí: „Áno, som len trochu unavený, už len táto úloha, potom to bude lepšie...“. Je to proces rozpoznania a prijatia svojich vlastných hraníc! Tiež schopnosť povedať občas Nie bez toho, aby ste sa cítili previnilo.

  Je dôležité vyhľadať odbornú pomoc. Spoločne toho môžete dosiahnuť oveľa viac a to platí aj o syndróme vyhorenia.

  Cítite sa dezorientovaní, bez motivácie, bez energie a neviete prečo? Toto všetko často súvisí z určitými spôsobmi jednania, trendami alebo zabehanou rutinou. Im ste podľahli bez toho, aby ste si to skutočne uvedomili. Spôsoby jednania, trendy i rutinu môžete zmeniť, aby váš život ovplyvňovali skôr pozitívne, a nie negatívne. Môžete dosiahnuť všetko čo chcete, ak do toho vložíte svojho ducha a svoje srdce! A my vám s tým radi pomôžeme!

  TU nás môžete kontaktovať a dohodnúť si s nami stretnutie.

  Meditácia. Prečo, ako, čo...

  Meditácia pre začiatočníkov.MP3

  Prvé meditácie

  Meditácia pre začiatočníkov .MP3

  Meditácia pre začiatočníkov aj pokročilých .mp3 je dlhá 17 minút a je vhodná najmä pre prvé meditácie.

  Na začiatku je meditatívna gitara s úvodom, ktorý vysvetľuje, čo je to meditácia. Potom nasleduje druhá časť s ďalším gitarovým sprievodom s afirmáciami.

  Afirmácie sú myšlienkové vzorce, prostredníctvom ktorých vytvárame naše každodenné pozitívne prežitky a upevňujeme nové pozitívne myšlienkové vzorce.

  Potom nasleduje hlboká relaxácia s kolážou rôznych zvukov prírody... Užite si to! A krásne meditácie.

  „Život človeka je to, čo z neho urobia jeho myšlienky.“

  Hudba a slová sú síce zvuky, ale prostredníctvom nich je možné vytvoriť aj ticho, pokoj a pohodu. Meditation lernen ist sehr einfach. Lassen Sie sich führen und begleiten.

  V tejto meditácii je obsiahnutých 30 rokov našich skúseností s meditáciami, hypnózou a tranzom!

  Vypočuj si najlepšiu vedenú meditáciu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať ihneď svoje meditácie, rovnováhu a sebapoznanie!

  • Meditácia pre začiatočníkov .MP3

   Pri meditácii odovzdávame všetko, čo nemôžeme zmeniť. Zbierame odvahu a silu, aby sme dokázali zvládnuť to, čo nám naše sily a možnosti dovoľujú.

   Pri meditácii sa najskôr učíme nereagovať. Nereagovať na vonkajšie ani na vnútorné impulzy.

   Meditácia je stav, v ktorom meditujúci úplne alebo čiastočne zameriava svoju pozornosť dovnútra, na svoje myšlienky, pocity a tok energie, aby ich sledoval, pochopil ich tok a učil sa ich kontrolovať.

   Keď sa vaše myšlienky a pocity neustále vracajú k tej istej téme, tak to znamená, že nejakej časti reality hovoríte príliš: "Áno, to sa musí stať!", alebo nejakej časti reality hovoríte príliš: "Nie, to sa nesmie stať!”

   Prijmite to, čo je! Akceptujte veci také, aké sú. To je prvý krok k zlepšeniu a k nájdeniu nových riešení.

   Ďakujem Svetlu a Láske za silu prijať to, čo nemôžem zmeniť, ďakujem za odvahu a silu zmeniť to, čo zmeniť môžem, a za múdrosť rozlišovať medzi jedným a druhým.

   Počúvate moje slová, cítite váhu vášho tela, a prechádza vami hlboké uvoľnenie.

   Pozorujete, ako vaše telo dýcha bez námahy. Počúvate hudbu a odovzdávate všetko, čo nemôžete zmeniť.

   Pozorujete svoje myšlienky a pocity, uvedomujete si samých seba a nechávate sa viesť svojou vlastnou vnútornou múdrosťou.

   Moje telo a duša sú obklopené silou, svetlom a energiou.
   Viem, čo chcem, a každý deň som bližšie a bližšie k môjmu úspechu.
   Ja som radosť, svetlo a vedomie.
   Ja som rovnováha a sila.
   Ja som láska a odpustenie.
   Ja som harmónia a úspech.
   Ja som mier a pokoj.
   V mojom vnútri je hlboký pokoj a vyrovnanosť.
   Ticho vo mne mi ukazuje správnu cestu.

   Nechajte sa teraz ďalej viesť svojím vlastným vnútorným svetlom...

   Nome ten Buschido Tischami.

   In nomine patris, et filii, et spiritus sancti. Amen.

   Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite, a vráťte sa pozornosťou naspäť k svojmu telu.
   Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite, a pomaly otvorte svoje oči.
   Tešte sa a rozdávajte ďalej lásku, svetlo a pokoj, ktorý ste prežili v meditácii.

  Burnout-syndróm: Prevencia & riešenia

  Výraz pre psychický stav vyčerpanosti. Vyskytuje sa najmä pri profesiách so zameraním na prácu s ľuďmi, alebo kontakt s ľuďmi so závislosťou na ich hodnotení. Prejavuje sa v oblasti psychickej, čiastočne aj fyzickej a sociálnej. Kľúčovou zložkou syndrómu je emočná vyčerpanosť, neschopnosť myslieť a sústrediť sa (kognitívne vyčerpanie), "opotrebovanosť" a celková únava. Všetky hlavné zložky burnout syndrómu pramenia z chronického stresu.

  Narodili sme sa tu preto, aby sme podávali výkon, ale aby sme sa aj duchovne rozvíjali! Keď nemáme čas na svoju dušu, na modlitbu, meditáciu, introspekciu a uvoľnenie, vychádza z našej duše stále menej subtílnej životnej energie. Dokáže niekto opraviť auto bez toho, aby sa pozrel na motor? Celkom vtipné, nie! Ale tak sa správa naša psychológia! Hráme sa, ako keby sme nemali dušu, čakry, minulé životy... Hráme sa, že neexistujú duchovia a svet tieňov. A tak je čoraz viac depresií a duševných chorôb a drogy sú na vzostupe.

  V meditácii sa učíme pozorovať svoje myšlienky, nehodnotíme a neposudzujeme ich. Pozornosť obraciame pomaly na dušu, ktorej dávame stále viac lásky. To nám otvára dvere do duchovného sveta a my prežívame radosť vďaka kontaktu s duchovným svetom. S Bohom, ktorý sídli v našej duši. Nejde o podávanie výkonu, ale o to, žiť ako človek s veľkou odvahou. Ako človek, ktorý žije podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. A nie podľa kalkulácií nášho ega.

  Sme tu preto, aby sme sa vyvinuli na večných anjelov, a keď sme na tejto ceste, cítime radosť. Keď robíme niečo dobré pre druhých, cítime radosť. Ale ak potrebujeme niečo dosiahnuť, aby sme boli šťastní a naplnení, nepodarí sa nám to...

  Burnout špirála

  1. Nespokojnosť
  2. Poruchy spánku
  3. Nepokoj, nechuť
  4. Úzkostlivé myšlienky: Nezvládam situáciu.
  5. Podráždenosť, verbálne útoky až agresívne výbuchy
  6. Problémy s koncentráciou a pamäťou
  7. Potreba viac pracovať
  8. Žiadny čas na priateľov a rodinu
  9. Pocity viny
  10. Strata motivácie a záujmu
  11. Samovražedné myšlienky
  12. Apatia
  13. Dlhotrvajúce a opakované depresie a syndróm vyhorenia

  Vystresovaný? Manažér? Vrcholový športovec? Ponúkame vám na mieru vyrobené stres manažment a meditačné semináre!

  Dr. Deepak Chopra - Perfektné zdravie; Jednota mysle a tela.
  Dr. Nobuo Shioya - Der Jungbrunnen des Dr. Shioya (Fontána mladosti Dr. Shioya - dostupné iba v nemčine)
  Elisabeth Haich, Selvarajan Yesudian - Šport a jóga
  Anthony William - Medicínske médium: Tajomstvá, ktoré sa ukrývajú za chronickými a záhadnými chorobami, a spôsoby, ako ich nakoniec vyliečiť

  Ochrannámeditácia

  4 anjeli

  Ochranná meditácia 4 anjeli

  Pokiaľ sa nachádzame vo vnútornej rovnováhe, v láske, dôvere a vďačnosti, negatívne sily nám nemôžu ublížiť. Systém (matrix) to vie a bude sa preto snažiť podrobiť nás rôznym negatívnym myšlienkovým prúdom, ako sú strach, egoizmus, chamtivosť a pochybnosti. Dôležité je pochopiť, ako negatívne sily fungujú a ako sa proti nim chrániť a v tom nám samozrejme pomáhajú aj anjeli.

  Vypočuj si Ochrannú meditáciu 4 anjeli a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať ihneď svoju pohodu, radosť a jasnosť!

  Foto © Otmar Winterleitner https://www.istockphoto.com I pmalenky Foto © Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

  Meditácia úspešne & osobne

  Požiadaj o bezplatný termín konzultácie a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoju pohodu, radosť a jasnosť!

  Biela mágiaĽúbostná mágia & Ochranná mágia & Meditácia

  Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

  Daghan-Malenky GmbH

  Mgr. Monika Slivová
  Topoľčianska 916/23
  951 97 Žitavany
  Mobil: +421 902 734 483
  bielamagia@me.com

  Darina Strešňáková
  Eža Vlkolinského 141
  930 41 Hviezdoslavov
  bielamagia@me.com

  Marion Daghan-Malenky
  Espenauer Straße 10
  342 46 Vellmar

  Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci. ~ Magierin Damona


  Kruh Logo Divider

  © 2010 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Daghan Malenky GmbH I Skúsenosti