Mantra

Čo je to mantra?

Mantra je krátka veta, ktorá je väčšinou vyjadrená v sanskrite. Prostredníctvom mantry sa môžeme duchovne rozvíjať alebo sa preprogramovať. Mantry možno používať aj v rámci hypnózy alebo autohypnózy a v rámci autogénneho tréningu. Mantry môžu byť v akomkoľvek rodnom jazyku, takže môžu byť aj v slovenčine. V takejto forme je dôležité, aby ste ju správne naformulovali. Väčšinou sa formuluje takto: "Ja som, Ja mám, Každý deň som bližšie a bližšie k..." Máme k dispozícii tieto 3 možnosti. „Ja som úspech, Ja mám dosť času a prostriedkov, Ja som zdravý, Ja mám dostatok sebavedomia, Každý deň som bližšie a bližšie k úspechu.“ Ak si takéto vety budete často opakovať alebo ešte lepšie si ich napíšete, budú stále silnejšie. Mali by ste si ich opakovať nahlas pred spaním, ako aj tesne po tom, ako vstanete.

Vďaka takýmto vetám môžete prestať fajčiť alebo si všeobecne posilniť svoje zdravie. „Ja som nefajčiar, v stresových situáciách meditujem alebo cvičím jogu. Odmeňujem sa duchovnou knižkou."

Daj každému dňu šancu, aby sa stal najkrajším dňom Tvojho života. - Mark Twain

Mantra

Mantra je opakovanie krátkej modlitby.

Hovorí sa, že má pozitívny vplyv na naše podvedomie a privádza nás do stavu tranzu. Do stavu, kedy cítime to božské a predstavujeme si to iba. Ide o intuitívny vnútorný stav lásky, vďačnosti a dôvery, v ktorom sa vzdávame svojho ega. Cítime pritom radosť, ktorá nemá žiadny materiálny dôvod. Dôvodom je spojenie s božským v iných vyšších dimenziách. Viac sa dočítate v časti o meditácii.

Mantry sa pôvodne používali v Indii a hinduizme. Mantra sa väčšinou začína slabikou Óm. Slabika Óm bola pôvodne vibráciou, ktorá kedysi existovala. Hovorí sa, že na začiatku bola vibrácia, ktorá bola stále hlasnejšia a prostredníctvom ktorej bol stvorený celý materiálny svet. V hinduizme sa verí, že toto Óm je najbližšie k pôvodnej vibrácii a preto sa aj mantry začínajú slabikou Óm.

Veľmi známou mantrou je: „Óm mani padmé húm“. Táto mantra sa v Tibete neustále opakuje. Znamená: „Zdravím to posvätné, ktoré existuje v lotose, vo mne.“ Je to poďakovanie sa alebo pripomenutie toho, že každá ľudská bytosť má v sebe večnú dušu. Tu je ďalšia mantra v sanskrite: „Óm, Só Ham Šrí Deva Purisa Mahadevaya Namaha.“ „Som veľký Boh, ktorý je vždy čistý a stojí mimo času.“

Má sa za to, že v meditácii sa môže človek opakovaním takýchto viet vnútorne očistiť. Verí sa, že sanskrit je posvätný jazyk, ktorý vznikol tým spôsobom, že veľká duša dokázala v skorších dobách vnímať určité vibrácie nachádzajúce sa v našom vnútri. Takto vznikol posvätný jazyk Sanskrit. Vety nemusia byť len v sanskrite, nemusia to byť žiadne zložité vety, dôležité je iba to, aby ste verili tomu, čo si opakujete.

Napríklad, ak je niekto chorý a opakuje si mantru: „Ja som zdravý.“, tak to môže viesť k vnútornému konfliktu. Musíte si to vždy povedať tak, ako keby to už bola pravda. V tomto prípade by si mohol povedať: „Ja som mojou dušou a moja duša je vždy zdravá.“ Existujú ale aj ľudia, ktorí si nie sú istí tým, či vôbec majú dušu. V takom prípade by sa to malo naformulovať tak, aby to bolo pre danú osobu v poriadku.

„Každým dňom som zdravší a zdravší“ alebo „Moje telo a vnútorný systém majú svoju vnútornú inteligenciu a táto inteligencia ma lieči.“ Ráno a večer je najdôležitejšie si mantry napísať alebo si ich nahlas povedať.

Ak si ich nemôžete povedať nahlas, postačí, keď ich budete aj šepkať.

Naša knižka „Denník mága" (zatiaľ dostupná v nemeckom jazyku) je pritom veľmi nápomocná.

Meditácia pre začiatočníkov .MP3

Prvé meditácie

Vypočuj si najlepšiu vedenú meditáciu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať ihneď svoje meditácie, rovnováhu a sebapoznanie!

Meditácia pre začiatočníkov aj pokročilých .mp3 je dlhá 17 minút a je vhodná najmä pre prvé meditácie.

Na začiatku je meditatívna gitara s úvodom, ktorý vysvetľuje, čo je to meditácia. Potom nasleduje druhá časť s ďalším gitarovým sprievodom s afirmáciami.

Afirmácie sú myšlienkové vzorce, prostredníctvom ktorých vytvárame naše každodenné pozitívne prežitky a upevňujeme nové pozitívne myšlienkové vzorce.

Foto © Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH I iStockPhoto.Com © byheaven © Ariyathailand

Biela mágia úspešne & osobne

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Biela mágiaĽúbostná mágia & Ochranná mágia & Meditácia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

Daghan-Malenky GmbH

Mgr. Monika Slivová
Topoľčianska 916/23
951 97 Žitavany
Mobil: +421 902 734 483
bielamagia@me.com

Darina Strešňáková
Eža Vlkolinského 141
930 41 Hviezdoslavov
Mobil: +421 944 572 078

Marion Daghan-Malenky
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar

Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci. ~ Magierin Damona


Kruh Logo Divider

© 2010 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Daghan Malenky GmbH I Skúsenosti