Lunárny kalendár

Biela mágia

Život na Zemi je ovplyvňovaný rôznymi spôsobmi a veľakrát ani nevieme – netušíme ako veľmi je to cez silové polia, ktoré pôsobia cez vzdialené vesmírne objekty, ale aj Zemi blízke. Poloha Zeme – jej miesto v slnečnej sústave, rotácia okolo vlastnej osi, pohyb po obežnej dráhe okolo Slnka. A jedným z najsilnejších vesmírnych objektov, ktoré majú vplyv na biorytmus, príliv i odliv mora, je Mesiac, Luna.

Ubúdajúci Mesiac

V tejto fáze Mesiaca sa veľmi dobre odstraňujú neželané a nežiadúce veci z našich životov. Veľakrát ich vnímame ako negativity, ktoré nám doslova bránia, a teda nedovoľujú sa pohnúť z miesta, dosiahnuť želaný stav. Bez toho, aby sme sa ich jednoducho zbavili, sa nedostaneme k efektívnemu vytváraniu želaného.

Ono je to tak... Aj keď by ste v čase ubúdajúceho Mesiaca naliehavo potrebovali nejakú vec pritiahnuť, najprv musíte začať protichodným spôsobom. To znamená najprv sa zbaviť opaku želanej veci, čiže ísť k jadru problému, a zapracovať na zmene.

Biela mágia Logo

Napríklad: práve teraz najviac potrebujete nového partnera a priam „zomierate túžbou“ po ŇOM? Ale potrvá ešte skoro dva týždne, kým začne Mesiac opäť pribúdať... Tak sa rozhodnite, že nebudete len tak nečinne čakať. Načo neefektívne plytvať časom? Spravte si kúzlo, ktoré vás zbaví osamelosti vo vzťahu k mužom, či ženám.

Vykonávajú sa rituály, ktoré súvisia s ubúdaním. Mágia liečenia (choroby by mali ubúdať = miznúť); rozchod partnerov a keď chceme niečo ukončiť.

 • Ubúdajúci Mesiac
 • Nov Mesiaca
 • Pribúdajúci Mesiac
 • Spln Mesiaca
 • Zatmenie Mesiaca
 • Lunárny kalendár na rok 2024
 • Mesiac v znameniach zverokruhu má nasledujúce vplyvy
 • Letný slnovrat & Zimný slnovrat

 • Kruh Logo Divider

  Lunárny kalendár

  Nov Mesiaca

  Nov predstavuje nový začiatok! Je to vhodný čas na komunikáciu s vlastným podvedomím, na nadviazanie kontaktu s temnými bytosťami a démonmi.

  V čase novu je pre pozemského pozorovateľa Mesiac v tesnej blízkosti Slnka, jeho povrch bez slnečných lúčov, a preto ho nemôžeme vidieť na večernej oblohe. Práve v tomto čase je krátke obdobie mimoriadneho vplyvu na ľudí, zvieratá i rastliny. A teda sú veľmi dobré podmienky na robenie rituálov i na detoxikáciu ľudského tela.

  Spln Mesiaca

  © Daghan-Malenky GmbH / Foto istockphoto.com / AliWoodard / Pavol Malenký

  Počas noci bez Mesiaca sa venujte svojim skrytým, najtajnejším želaniam. Nehovorte, že žiadne nemáte! Čo takto váš skrytý hnev, ktorý vo vás pôsobí ako jed? Nikto si nezaslúži, aby kvôli nemu trpel! Ani vy sami.

  Trik, ako sa zbaviť svojho vnútorného hnevu spočíva v tom, že zostanete pokojní. Ale neočakávajte od toho, že sa stanete „imúnny“ proti ďalším atakom vnútornej zlosti, ak nebudete na sebe ďalej pracovať v zmysle úcty a pokory, hlavne k svojej osobe. Inak, nov sa výborne hodí na mágiu, pri ktorej pôsobíme na odstránenie všetkého zla, ktoré máme vo svojom vnútri i vôkol seba.

  Pribúdajúci Mesiac

  Pri pribúdajúcom Mesiaci venujeme pozornosť tomu, čo chceme rozvíjať a doslova vniesť do života. Sila Mesiaca postupne narastá a stále viac nás podporuje na úrovni fyzickej i duchovnej. Zmysluplným prístupom dokážeme doslova rozvíjať a zhmotňovať svoje želania. Je to čas na magické rituály, najvhodnejšie obdobie pre pritiahnutie si lásky, ale i peňazí, zdravia či úspechu, do nášho života.

  Spln Mesiaca

  Počas splnu vo dne alebo v noci dosahujú sily, ktoré sa dovtedy zvyšovali, svoj vrchol. Všetko, na čo potrebujete veľa energie, by ste mali počas niekoľkých dní navyšovať a potom dokončiť v deň splnu, t. j. pomaly akumulovať a potom ju vyslať s plnou silou. V tomto čase je sila Mesiaca oveľa intenzívnejšia než pri nove, doslova v nás pulzuje. Pôsobí na ľudí, zvieratá i rastliny. Menia sa naše nálady a pocity. Obzvlášť ženy môžu byť v tomto čase veľmi citlivé. Všetko, na čo je bežne treba veľa energie, sa počas splnu deje inak. Nedajme sa pomýliť tým, že niekedy sa to, o čo ide, odohráva pomaly či nebadane. Nakoniec sa to prejaví naraz a v plnej sile.

  Tu je miesto povedať si viac o mágii. Práve v čase splnu je vplyv sily Mesiaca najväčší. Otvára sa príležitosť na privolanie lásky, zdravia, novej energie, dobra i úspechu. Pracovať na rituáloch treba účelne a zmysluplne, aby želaný cieľ nebol ľahkovážne premárnený. Spolupracujúce energie potrebujú jasné vyjadrenia, o čo ide – pri čom majú pôsobiť. Ak sú pri rituáli použité slová všeobecné a neutrálne, sú z toho zmätené, a musia prichádzať k cieľu rôznymi obkľukami. Tým sa zbytočne plytvá ich silou a stráca sa želaný efekt z rituálu.

  Spln Mesiaca má vplyv aj na príliv a odliv. Najvyšší príliv prichádza v čase splnu alebo novu a najnižší zase v prvej alebo poslednej štvrti. Okrem cyklického striedania mesačných fáz má na nás vplyv postavenie Mesiaca v aktuálnom zverokruhu. Je veľmi dobre známe, že aj bylinky nazbierané počas splnu majú silnejší liečivý účinok, než keď ich zbierame len tak bez rozmyslu.

  Pri splne je vhodný čas na očisťovanie tela, duše a príbytku. Práve počas splnu Mesiaca má najviac ľudí aj zdravotné problémy a problémy so spánkom. Odporúčame vám urobiť si očistný kúpeľ v slanej vode, meditáciu na očistu duše a vydymiť kadidlom svoj príbytok. Ako kadidlo môžete použiť napríklad bielu šalviu, olibanum, myrhu alebo si môžete vyrobiť aj sami kadidlo na očistu od negatívnej energie podľa nášho návodu. Počas splnu sa čistia a nabíjajú aj ochranné amulety.

  Ďalej vám odporúčame zapáliť si bielu sviečku alebo sviečku vo farbe znamenia zverokruhu, v ktorom sa práve spln nachádza a meditovať. Spln prechádza počas roka dvanástimi znameniami zverokruhu, a preto má každý spln inú energiu a inak na nás pôsobí. Každé znamenie zverokruhu má inú povahu, posilňuje iné vlastnosti a podľa povahy splnu, je potom potrebné zvoliť aj správny rituál. Pre rituály mágie lásky je najvhodnejší spln Mesiaca vo vodných znameniach. Po meditácii sa ešte chvíľku venujte sami sebe a pracujte na zozname svojich snov a túžob. Ak ste s tým ešte nezačali, tak je najvyšší čas! Skvelým pomocníkom bude pre vás aj náš Denník mága: Spoznať a ovládnuť sám seba (zatiaľ dostupný v nemeckom jazyku).

  Lunárny kalendár 2024

  Lunárny kalendár Mágia Voodoo

  Január 2024

  Štvrtok 11.01.2024 12:57 SEČ Nov Mesiaca v znamení Kozorožca

  Štvrtok 25.01.2024 18:54 SEČ Spln Mesiaca v znamení Leva

  Február 2024

  Piatok 09.02.2024 23:59 SEČ Nov Mesiaca v znamení Vodnára

  Sobota 24.02.2024 13:30 SEČ Spln Mesiaca v znamení Panny

  Marec 2024

  Nedeľa 10.03.2024 10:00 SEČ Nov Mesiaca v znamení Rýb

  Pondelok 25.03.2024 08:00 SEČ Spln Mesiaca v znamení Váh


  Kruh Logo Divider

  Lunárny kalendár Online

  Apríl 2024

  Pondelok 08.04.2024 20:20 SEČ Nov Mesiaca v znamení Barana

  Streda 24.04.2024 01:49 SEČ Spln Mesiaca v znamení Škorpióna

  Máj 2024

  Streda 08.05.2024 05:21 SEČ Nov Mesiaca v znamení Býka

  Štvrtok 23.05.2024 15:53 SEČ Spln Mesiaca v znamení Strelca

  Jún 2024

  Štvrtok 06.06.2024 14:37 SEČ Nov Mesiaca v znamení Blížencov

  Sobota 22.06.2024 03:07 SEČ Spln Mesiaca v znamení Kozorožca


  Kruh Logo Divider

  Lunárny kalendár 2024

  Júl 2024

  Sobota 06.07.2024 00:57 SEČ Nov Mesiaca v znamení Raka

  Nedeľa 21.07.2024 12:17 SEČ Spln Mesiaca v znamení Kozorožca > Vodnára

  August 2024

  Nedeľa 04.08.2024 13:13 SEČ Nov Mesiaca v znamení Leva

  Pondelok 19.08.2024 20:25 SEČ Spln Mesiaca v znamení Vodnára

  September 2024

  Utorok 03.09.2024 03:55 SEČ Nov Mesiaca v znamení Panny

  Streda 18.09.2024 04:34 SEČ Spln Mesiaca v znamení Rýb


  Kruh Logo Divider

  Lunárny kalendár

  Október 2024

  Streda 02.10.2024 20:49 SEČ Nov Mesiaca v znamení Váh

  Štvrtok 17.10.2024 13:26 SEČ Spln Mesiaca v znamení Barana

  November 2024

  Piatok 01.11.2024 13:47 SEČ Nov Mesiaca v znamení Škorpióna

  Piatok 15.11.2024 22:28 SEČ Spln Mesiaca v znamení Býka

  December 2024

  Nedeľa 01.12.2024 07:21 SEČ Nov Mesiaca v znamení Strelca

  Nedeľa 15.12.2024 10:01 SEČ Spln Mesiaca v znamení Blížencov

  Pondelok 30.12.2024 23:26 SEČ Nov Mesiaca v znamení Kozorožca

  Lunárny kalendár

  Mesiac v znameniach zverokruhu má nasledujúce vplyvy:

  ♈️ Baran
  Sila a vitalita. Posilnený je Mars. Vhodný čas na ľúbostnú mágiu alebo na presadenie sa v nejakej záležitosti.

  ♉️ Býk
  Láska; čas Venuše. Dobrý čas na kúzla lásky a na objasnenie vecí, ďalej na vytváranie stability. Vhodné je zapracovať na veciach, ktoré sa už dlho vlečú. Dobrý čas na mágiu priateľstva a všetkého, čo k nám môže prilákať radosť.

  ♊️ Blíženci
  Prináša rovnováhu a nové cesty. Čas Merkúra. Vhodné na mágiu v oblasti kariéry, peňazí, úspechu, vzdelania alebo uzatvárania zmlúv. Dobrý čas na zaľúbenie, na otázky pre orákulum a na dôležitú korešpondenciu.

  ♋️ Rak
  Nájdenie seba samého. Silný vplyv Mesiaca. Nájdenie jasnosti, nájdenie riešení, pracovať na stabilite, rozširovať svoje obzory. Čas pre mágiu zdravia, pre domov a domácnosť, na zosilnenie zmyselnosti. Inak veľmi vhodný čas pre všetky druhy mágie, ktorá úzko súvisí s láskou a emóciami.

  ♌️ Lev
  Sila, vitalita. Silne pôsobí Slnko. Vhodný čas na ovplyvnenie nadriadených, spájanie vecí a získavanie novej vitality. Veľmi dobrý čas na mágiu liečenia a mágiu peňazí.

  ♍️ Panna
  Stabilita, usilovnosť. Čas Merkúra. Mágia úspechu, mágia peňazí a všetko, čo súvisí s organizáciou a kreativitou. Ďalej mágia pôsobiaca na komunikáciu a vhodný čas na mágiu, ktorá pomôže zožať plody našej práce.

  ♎️ Váhy
  Rovnováha, čas Venuše. Nájdenie hlbšieho zmyslu, nájdenie rovnováhy a správneho životného štýlu. Vhodná je mágia lásky a mágia na pritiahnutie potešenia, radosti, hudobnej inšpirácie a nových priateľstiev.

  ♏️ Škorpión
  Nájdenie rovnováhy medzi sebectvom a prácou pre druhých. Silná energia Marsu. Kúzla, zmeny. Mágia zameraná na sexualitu, mágia na prekonanie hlbokých vplyvov negatívnych energií.

  ♐️ Strelec
  Sila, vitalita, ktorá má svoj pôvod vo vyšších zdrojoch. Čas Jupitera. Vhodná je mágia peňazí a mágia spojená s obchodovaním. Tiež mágia zdravia a vhodný čas aj na hľadanie partnera.

  ♑️ Kozorožec
  Vytrvalosť, presadiť sa v nepriaznivých podmienkach. Čas Saturna. Napravenie vecí. Vhodné je upevňovať veci a materializovať svoje želania.

  ♒️ Vodnár
  Prekračovať hranice, rozširovať obzory; komunikácia. Vhodný čas na ľúbostnú mágiu. Tiež na podporu úspešnej komunikácie a na zmenu vecí, ktoré uviazli.

  ♓️ Ryby
  Nájdenie vyššieho Ja, nájdenie svojho poslania. Komunikácia s inými bytosťami, svetmi a božstvami. Vhodný čas na zhotovovanie talizmanov. Veľmi dobrá doba na vznik akýchkoľvek spojení v zmysle partnerstiev. Tiež na ovplyvňovanie zmlúv a na romantickú ľúbostnú mágiu.

  Slnovrat: Letný slnovrat & Zimný slnovrat

  Nižšie je uvedený prehľad dní letného a zimného slnovratu na najbližších 10 rokov:

  Slnovrat 2024

  Zatmenie Mesiaca

  Niekedy sa aj niekoľkokrát do roka môžeme pri splne Mesiaca stretnúť s čiastočným, úplným alebo polotieňovým zatmením Mesiaca. K zatmeniu nedochádza pri každom splne Mesiaca. Niektoré zatmenia sa vyskytujú iba raz za 100 rokov. Zatmenie Mesiaca je astronomický úkaz, kedy sú Zem, Mesiac a Slnko v jednej priamke a tieň našej planéty dopadá na Mesiac, ktorý je potom nejaký čas neviditeľný.

  Niečo podobné sa odohráva aj pri zatmení Slnka. Vtedy sa na povrch Zeme premieta tieň Mesiaca, ktorý prekrýva slnečný kotúč. Zatmenia Slnka sa vyskytujú častejšie ako zatmenia Mesiaca.
  V čase splnu, zatmenia Mesiaca a Slnka vám odporúčame oddychovať, meditovať, v rámci možností nerobiť žiadne rozhodnutia, necestovať, nič nepodnikať, neviesť náročné rozhovory a nepreťažovať sa. Nie je to priaznivý čas ani na rozmýšľanie o budúcnosti. Pri zatmeniach sú energie ešte oveľa silnejšie ako pri bežnom splne Mesiaca. Ľudia, ktorí sú citliví na energie môžu už počas dňa, pár dní predtým alebo aj potom cítiť nervozitu, podráždenosť a nesústredenosť.

  Môžu vás rozčúliť aj drobnosti, ktoré by vás za bežných okolností nevyviedli z rovnováhy. V týchto dňoch jedzte ľahšie jedlá, uprednostnite viac ovocia a zeleniny. Môžete sa inšpirovať aj receptmi z knižky Liečivá sila potravín od Anthonyho Williama.

  Viac meditujte, čítajte duchovnú literatúru a oddychujte v pohodlí vášho domova. Neodporúčame vám pozorovať tieto zatmenia priamo vonku. Pokiaľ nemusíte, tak nikde necestujte a zostaňte doma. Buďte v tomto čase opatrní a všetky dôležité rozhodnutia nechajte na neskôr. Vaša meditácia bude v čase zatmenia oveľa hlbšia ako inokedy.
  Nezabudnite ani na Pentagramový rituál pred meditáciou. Je to veľmi dobrý čas na ponorenie sa do svojho vnútra a stretnutie sa so sebou samým. Otvárajú sa dvere do iných svetov, do ktorých sa inokedy nemôžeme tak ľahko dostať.

  Máte problémy vo svojom ľúbostnom živote? Cítite sa chorý, slabý alebo úplne bez energie? Máte problém spraviť dôležité rozhodnutie? TU nás môžete kontaktovať. Tešíme sa na vás!

  Foto © Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH I © K.Kratz I iStockPhoto.Com © DenisTangneyJr © YouraPechkin © Laoshi

  Biela mágia úspešne & osobne

  Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

  Biela mágiaĽúbostná mágia & Ochranná mágia & Meditácia

  Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

  Daghan-Malenky GmbH

  Mgr. Monika Slivová
  Topoľčianska 916/23
  951 97 Žitavany
  Mobil: +421 902 734 483
  bielamagia@me.com

  Darina Strešňáková
  Eža Vlkolinského 141
  930 41 Hviezdoslavov
  Mobil: +421 944 572 078

  Marion Daghan-Malenky
  Espenauer Straße 10
  342 46 Vellmar

  Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci. ~ Magierin Damona


  Kruh Logo Divider

  © 2010 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Daghan Malenky GmbH I Skúsenosti