Zdravý životný štýl & Fyzické telo & Duša

Biela mágia a zdravie

Harmonizácia a aktivizácia tela a duše výživou.

Dôležitým prvkom v našom bytí je starostlivosť o fyzické telo. Nemali by sme byť k sebe macošskí a zabúdať na nosiča svojej duše. Nie zbytočne sa neustále rozpráva o zdraví a vhodnom životnom štýle. Dobrými radami a zaručene správnymi návodmi sa to v médiách len tak hemží. Čo si však z toho množstva informácií vybrať pre seba je skutočne „oriešok“. Radi by sme vám predostreli postupne určité doporučenia vhodné pre zlepšenie stavu tela. Nechceme tu nahradiť pôsobnosť lekárov, ani sa to na diaľku nedá.

V bielej mágii je potrebné naučiť sa postaviť k sebe samému ako celistvej bytosti. Nedá sa dosť dobre rozložiť sa na srdce, oči, uši, tráviace orgány, svaly či kosti, a k tomu prilepiť dušu. Všetko, naozaj všetko, je v nás dokonale vymodelované a prepojené, a následne uvedené do života. Proste Božské dielo. Ak si v skutku niečo vážime, niečo nesmierne dôležité pre našu Bytosť, staviame sa k tomu s úctou a vnútorným rešpektom.

Zdravie a mágia

Foto © miljko http://www.istockphoto.com I pmalenky

Tak teda takto by sme sa mali postaviť aj k svojmu fyzickému telu. a nadôvažok pridať ešte jeden základný „stavebný prvok“ a ním je Láska. Áno čítate správne: láska k sebe samému! Vtedy sa dá dospieť k lepšiemu vnímaniu seba samých, vlastných potrieb, túžob. Výsledkom pre nás veľmi povzbudivým, s prémiovým balíčkom, je šťastie vychádzajúce priamo z nás. A aj Duša potom rada býva v dobre vyladenom pohodlnom chráme – našom tele.

Biela mágia Pentagram

Ako na to?

Biela mágia

Ešte stále, a znova a znova Vám budeme opakovať: Najlepšie je byť si sám sebe dostatočným lekárom. Nik iný vás nepozná lepšie ako vy sami. Poznatkov na svete je veľmi veľa, dôležité je rozpoznať, čo je vlastné práve mne, čo vylepší práve mňa. Ide tu teda o neustále sebapoznávanie a sebazdokonaľovanie. A s istotou sa dá povedať, že čo platí pre jedného, nemusí platiť až tak veľmi na mňa. A okrem toho sú aj iné sily z prírody, či z môjho vlastného poznania, ktoré sa neustále vyvíja, ako všetko okolo nás.

Poďme preto krok za krokom a dajme priestor pre informácie i možné skúsenosti iných ľudí. Takých, ktorí chcú Vám ponúknuť určité poznanie. Nie však vytvárať mýty a dogmy. Poďme sa postupne vzdelávať a prijímať pritom informácie od Zdroja – Boha všemohúceho. Poďme sa postupne vylaďiť a naladiť aj neznáme informácie. Veď všetko je teraz také iné...

Zdravie

Foto © AVTG http://www.istockphoto.com I pmalenky

Fyzické telo a duša

Biela mágia

Pravdepodobne ešte netušíte o skrytých súvislostiach fyzického tela a duše. Nemusia Vám byť známe vnútorné toky vlastnej energie, a dosť ťažko si spočiatku môžete pomáhať prúdom Božej energie, ktorá je všade okolo nás. Táto je pripravená na to, že sa na ňu napojíme a podľa potreby si „dotankujeme“. Chce to však naisto:

poznanie takýchto možností
túžba naučiť sa „TO“ používať
viera v účinok sily Energie
určitú prax a denné nalaďovanie sa.

Príroda versus výdobytky vedy a techniky:

Biela mágia

Vráťme sa teraz na začiatok. Všeobecne platí, lekármi a farmaceutmi šírené:
Sme ľuďmi značne vzdialenými od prírody so strácajúcimi sa schopnosťami vytvárať si sami v sebe potrebné zdroje vitamínov a stavebných látok, potrebných pre plnohodnotný život.
Preto je nevyhntutné venovať sa svojmu telu a dávať mu to, čo nie je schopné si samo vytvárať. Potrebné je dodávať mu to najlepšie vymyslenými a vyspelou vedou 21. storočia zhotovenými prípravkami, ktoré nám táto veda ponúka.
Na zdôraznenie sa ešte pridajú informácie o potrebných miligramoch dennej dávky pre zdravého človeka. pri hlbšom skúmaní záujemcu o podrobnostiach a možnosti alternatívy živej stravy je vyčíslený neuveriteľne nízky obsah potrebných vitamínov a stavebných látok v ovocí, zelenine, obilninách a ostatných zdrojoch výživy.

Tu si môžeme spopmenúť na jedno porekadlo: Tisíckrát povedaná lož sa stáva pravdou. Takže nič netušiaci človek ľahko podľahne sile reklamy a už je lapený do neviditeľnej pavučiny. A kŕmi sa drahými prípravkymi, a možno aj cíti prechodne úľavu (veď veľa vecí si dokážeme vsugerovať). Takto môže človek fungovať dlho, možno aj nastálo.

Biela mágia

Šedá je každá teória – zelená je ratolesť praxe...

Niekedy sa však udejú rôzne situácie, a nie je možné sa dostať k tým zázračným „života budičom“. Ostáva nám na prežitie iba to, čo máme práve pri sebe. A tu sa začína vlastne „Príbeh“. Zistíme po čase, že nám je bez tých zázračných vitamínov dáko lepšie. že keď jeme čerstvé ovocie, zeleninu, obilniny, i produkty živočíšneho pôvodu, nemusíme sa cítiť vyčerpaní, znechutení – a že vlastne vôbec nie sme zdegenerovaní. Že vôbec neplatí to, čo sa nám snaží neustále niekto podsúvať.jiť."

Oprášme si trošku knihu našich vedomostí:
Potraviny sú živým zdrojom energie, ktorým si nevyhnutne dopĺňame, čo sme počas dňa minuli, a popritom nesú v sebe skryté, nevyčísliteľné a nemerateľné látky, ktoré naše telo dokáže z nich pri trávení vyťažiť spotrebovať a ešte aj odložiť na horšie časy. Jasné, že hovorím o prírodných potravinách bez „krášliacich“ úprav výdobytkov vedy a techniky dnešnej doby

Ale nechajme vstúpiť aj málo poznané a propagované:
Takže zrazu máme napríklad jablko, ktoré má podľa vedcov zanedbateľné množstvo vitamínu C a v dužine ešte nejaké minerály. Proste ako zdroj niečoho, čo nestojí ani za povšimnutie pre plný život potrebných 1000 mg C vitamínu denne. Keď však to jablko napriek tomu, že je také „nevýživné“ zjeme, zobudí sa pri tráviacom procese v našom bruchu skrytý potenciál, a my hravo dostaneme už len tým jediným jablkom látky, ktoré sa rovnajú oným doporučeným množstvám farmaceutov. Navyše sú to látky nám blízke a stráviteľné, vieme ich vyťažiť na 100 %. O výťažnosti syntetických vitamínov sa hovorí iba málo. Snáď len toľko, že vitamínom C sa nemôžete predávkovať, lebo jeho nadbytok vycikáte.

A môžeme sa takto zaoberať všetkými živými potravinami a objavíme v nich zázrak, ktorý máme pri sebe. Ibaže ho pre vlastnú nevšímavosť nevidíme a nevyužívame. O tom, že by sme mali byť za všetky Božie dary vďační, sa už nehovorí vôbec. Nehovorí sa ani o vibrovaní jedeného jedla. Nehovorí sa o láske, s ktoru je treba jedlo pripravovať. Nehovorí sa o láske, ktorú treba venovať rastlinám pri ich pestovaní.

Zdravie v prírode

Foto © switas http://www.istockphoto.com I pmalenky

Nehovorí sa o láske, s ktoru sa treba starať o nám zverený statok. Proste vôbec sa ľudia neučia žiť v radosti z každej chvíle, ktorá nás stretáva.

Vitamíny v živej strave:
Stres je spúšťačom rôznych dejov v našom tele. Ak nie je dlhodobý a priveľký, môže určitým spôsobom „nabudiť“ telo i dušu. Pomôcť zdolať aj neobvykle vysoké prekážky. Následne je potrebné stíšenie sa a skľudnenie bytosti v meditácii. Ak je však dlhodobý alebo záťaž organizmu neprimeraná dochádza k vyrovnávaniu vnútorného prostredia. Všetko je namodelované v ľudskom tele tak, aby mohlo fungovať v optimálnom stave. Takže do určitej miery začne siahať do vnútorných rezerv a dopĺňa straty pri zvýšenej spotrebe. Celý dej je dokonalým dielom a my sa môžeme podieľať na svojom žití neuveriteľným spôsobom. Záleží však na nás samých. Natom, nakoľko sa dokážeme otvoriť Božej energii, nakoľko ju dokážeme precítiť a nechať jej „voľnú ruku“, aby pracovala. Božia energia je dokonalá inteligencia a Láska v jednom. Takže chýbajúce môžeme dopĺňať nám nepredstaviteľnými spôsobmi. Ale potenciál je tu a je neobmedzený a je pre nás. Jediné, čo snáď v sebe nemá je, že sa neprezentuje plagátmi s palcovými titulkami: AKO NA TO ?! Návod na kvalitné prežívanie: ...

Učte sa, a naučte sa rozlišovať:
Takže je potrebné počúvať svoj vnútorný hlas i to, čo k nám prichádza ako informácia zhora. Pre skúsených hľadačov má jediný atribút. Pri príchode sa v človeku rozhostí pokoj, radosť a šťastie. Žiadne zdrvujúce pocity, ba dokonca ani najmenšie vnímanie čohosi, čo nie je moje vlastné – oblažujúce. Akonáhle nastáva aj najmenšia rozladenosť – nejedná sa o informáciu od Zdroja. Teórií o tom, aké stopové prvky a zásoby vitamínov sa odbúravajú pri stresových záťažiach, kedy vzniká nadprodukcia tých a tých hormónov, je napísaných veľmi veľa. Tabuľky hmýriace sa doporučenými výživovými dávkami nájdete všade. Či sú správne, ťažko odhadnúť, lebo jeden sme malý a chudý, druhý zas veľký a urastený... A individuálna spotreba? Vie len Boh. My túžime po optime. A to dostávame priamo od Boha-prírody. Ako? Najjednoduchším možným spôsobom. Potravinami. Sú našou pohonnou látkou, ale sú aj zdrojom pôžitku. Takže najprirodzenejším spôsobom, stravovaním, dokážeme dodávať sami sebe všetko potrebné. Samozrejme záleží na kvalite stravy a našej chuti do jedla. Excesy sú prípustné len výnimočne!

Pestrosť v jedálničku:

Biela mágia

Je potrebná a žiadúca. Nemali by sme zabúdať na taký jednoduchý fakt, že jedlo jeme aj očami. Ak nosíte okuliare so silnejšími dioptriami, skúste si ich pri jedení dať dole a zistíte, že keď na to jedlo dobre nevidíte, tak to nie je ono. Alebo, napadlo by vás jesť potme? Takže všetky jedlá je potrebné náležite pripraviť a aj naaranžovať, hlavne farebne. O koľko je také jedlo chutnejšie!

Dôležité je tiež vedieť niečo o tepelnej úprave. O tom aká je najvhodnejšia pre to-ktoré jedlo. Vedieť, že nie je potrebné všetko konzumovať tepelne upravené. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aký podiel vo vašom jedálničku by mala mať čerstvá zelenina a ovocie. A čo orechy, jadierka? áno, je toho dosť, čo dôkladne nepoznáme. Môžeme poznávať spolu, ak máte záujem.

Zdravie a vitamíny

Foto © woraput http://www.istockphoto.com I pmalenky

Biela mágia je však zástancom klasiky – vhodnej stravy. Tu sa nedá predávkovať, ani vynechať ten správny pomer vápnika s horčíkom. Dobrým zdrojom sú orechy, sójové bôby a zelená listová zelenina (ak ju varíme, voda z nej sa nesmie vyliať, je treba ju skonzumovať). Vhodné je zaradiť do jedálnička takú malú mňamku: jeden 125 mg biely smotanový jogurt s vlastným müsli. To müsli si pripravujem sama z obmeny ovsených, obilných, či pohánkových vločiek, do ktorých vmiešam sušené slivky, marhule, hrozienky, brusnice, banány, jablká a posekané orechy. Tie tiež obmieňam: vlašské, lieskovce, kešu, jadierka z dyne, slnečnice, občas aj pistácie. Do jogurtu vmiešavam asi 2 polievkové lyžice zmesi a trošku prisládzam pravým včelým medom.

Potraviny bohaté na horčík**:

Jačmeň varený ½ šálky - 61 mg
Ryža natural ½ šálky - 43 mg
Celozrnný chlieb 1 krajec - 37 mg
Špenát varený - 70 mg
Sója varená - 74 mg
Tofu biele ½ šálky - 127 mg
Fazuľa červená varená - 40 mg
Banán 1 stredný plod - 33 mg
Jogurt 1 šálka - 43 mg
Mandle 2 pol. lyžice - 79 mg
Tekvicové semená 2 pol.l. - 92 mg

Zistíme, aké sú príčiny vašej choroby a pomôžeme vám nájsť cestu k telesnému a duševnému zdraviu. V prípade záujmu o absolvovanie nezáväzného telefonického rozhovoru alebo o kontaktovanie e-mailom kliknite TU.

Logo Zdravie

Biela mágia: Zdravie

Cítite, že ste chorý, slabý alebo úplne bez energie? V takýchto chvíľach ľudia najčastejšie začnú brať nejaké lieky. No lieky často problém iba zhoršujú. Pomôžeme vám prekonať vaše zdravotné problémy – a to bez dodatočných pomocných prostriedkov ako sú rôzne zázračné pilulky.

Zavolajte nám alebo nás kontaktujte e-mailom. Tešíme sa na vás!


Dopĺňanie vitamínov a stopových prvkov:

V živote nás stretávajú rôzne situácie a niekedy sme napriek všetkej snahe úplne mimo. Mimo všetkých dobrých pocitov radosti a šťastia, ktoré sa nám pri našom neustálom úsilí podarí viac-menej dosahovať. Nastupuje pocit únavy, záchvaty kŕčov, tráviace potiaže od ľahkých disfunkcií až po skutočne ťažké bolestivé stavy. Pri určitom stupni potiaží sa pod tlakom okolia, alebo aj dobrovoľne, vydávame všanc lekárskej vede. Tajne dúfame, že aj keď nie sme žiadni zástancovia takýchto radikálnych riešení, predsa len sa snáď môže udiať zázrak a lekár nás vylieči. Hm. Blahoželám, ak máte tú skúsenosť! Zvyčajne sa iba odsúva dej do ďalšieho dejstva. A možno aj do tretieho a štvrtého... Usmievate sa? Ani nie, že? A možno práve vy ste boli úspešne vyliečený, takže je potrebné sa pekne vrátiť do správneho jedálnička.

Ak nepatríte k hore uvedeným „šťastnejším jedincom“, môže sa vám stať toto: Po obvyklých vyšetreniach (niektoré sú vážne dehonestujúce a nepatriace do 21.storočia) vám ošetrujúci lekár s uľahčením oznámi, že ste vlastne úplne v poriadku a nerozumie, prečo ešte pretrvávajú vaše ťažkosti... Nuž vtedy, vtedy začína byť každá rada drahá, lebo lekári sa nebudú zaoberať so zdravými ľuďmi.

Nastupuje snaha o normalizáciu. Brr. Aké slovo, niečím zaváňa. Ale len asi tým starším jedincom z bývalej ČSSR. Čiže začíname skutočne riešiť svoju neradostnú situáciu. Už si asi nevystačíme len s kvalitnou výživou. Túto je potrebné zmeniť na liečivú diétu v súlade s aktuálnym stavom s ohľadom na prejavujúce sa potiaže. Ak máte guráž a trpezlivosť, tak sa dajte do tej normalizácie. Liečenie výživou a prírodnými silami vás postupne preladí na inú vlnovú dĺžku. Jednoducho: vitajte v Klube! Je tu jedno veľmi, veľmi dôležité upozornenie. Každý jedinec si je strojcom svojho vlastného šťastia, a vôbec sa nehrá dáka detská hra, kde pri prvom neúspechu sa uteká k najbližšej autorite a tam žaluje spôsobom: veď ten a ten mi to povedal, zaručil sa a ono to tak nefunguje!!! Nie, a ešte raz nie!

Najdôležitejším atribútom členstva v klube zdravej výživy je zodpovednosť za seba samého. Ak nemáte odvahu na takéto podmienky, radšej pekne choďte naspäť k svojmu pánu doktorovi. B-vitamin = pivovarské kvasnice. Sú zdrojom celého komplexu vitamínu B. Proste sú živým produktom a to, čo majú v sebe – to my potrebujeme. Strávia sa celé, nedá sa hovoriť o tom koľko by človek zjedol B1, B2, B3, B6, B12 atd. Veď o to ani nejde. Ale keď je zvýšená potreba vitamínov rady B tak sú veľmi vhodné. Pozor! Je treba ich užívať primerane. To znamená: na začiatku iba 1 tbl. denne. Organizmus si ich musí začať pomaly všímať a absorbovať. Najprv musí správne zareagovať črevná stena. Pravdepodobne nastáva spočiatku jej čistenie. Až neskôr dokáže vstrebávať vyššie dávky. Pri prudkom nasadení užívania vzniká nežiadúca plynnatosť. Takže podľa stavu po nábehu (v trvaní asi 10-15 dní) s 1 tbl. je dobré skusmo zvyšovať dávky. Dá sa skončiť aj na 4 tbl. 3-krát denne. Užívať po hlavnom jedle (v jeho záverečnej fáze).

Chcem ešte upozorniť na možnosť konzumácie vhodnej potravinovej zložky, ktorá má prirodzený obsah skupiny B-vitaminov. Je to o b i l i e. Myslím tým hlavne pšenicu, následne raž, ovos, pšeno a ryžu natural. Je veľmi dobré nahradiť časť bielej múky pri spotrebe v domácnosti, čerstvo pomletou pšenicou. Dnes sú dostať kúpiť vhodné mlynčeky na obilie – produkcia z Nemecka. Ja už desaťročia varím zásadne iba z vlastne pomletého obilia. Meliem ho iba pre priamu spotrebu – žiadne mletie na zajtra, či napotom. Všetky omáčky zahusťujem iba takto vyrobenou vlastnou múkou, tak isto polievky. Chuť je úplne iná – dokonalá. A zdravie? Črevá sú dennodenne riadne upratané, žiadne obavy z nadváhy. Okrem toho jeme veľa pohánky. Táto sa tiež dá mlieť rovnako ako pšenica, raž, alebo ryža natural. No a naozajstnou bombou sú obilné klíčky. To je zázrak prírody, dar od Boha! Zobudené zrnko plné vitamínov, minerálov a enzýmov. Mňam. Vhodné do šalátov, na chlieb s maslom. Keď zješ polievkovú lyžicu tak naozaj robíš niečo pre svoje telo. Hlavne v zime a v predjarí. Veľmi, veľmi dobré pre zaťažovaných ľudí stresom, a tiež pracujúcich s energiami.

Magnézium – horčík (ochraňuje naše nervy). Je veľmi vhodný na ochranu nervov. Platí tu jedno dôležité pravidlo. Magnézium sa neodporúča užívať ako samostatný prvok*. Je dôležité konzumovať ho spolu s vápnikom v pomere 1 : 2 (horčík : vápnik). Takže ak ho chceš užívať ako sólo prípravok daj pozor na túto informáciu!!! (Doporučená denná dávka magnézia:horčíka je pre ženy 500 : 1000 mg/deň; pre mužov 800 : 1600 mg/deň.)

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o bezplatný termín konzultácie a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoju pohodu, radosť a jasnosť!

Cítiš sa chorý, slabý alebo úplne bez energie? Ľudia veľmi často v takýchto situáciách automaticky siahajú po liekoch. Paradoxne lieky častokrát problém iba zhoršujú. Pomôžeme Ti prekonať tieto zdravotné problémy – a to bez použitia zázračných prostriedkov, či tabletiek.

Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

„Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.“ ~ Magička Damona

Mgr. Monika Slivová
Topoľčianska 916/23
951 97 Žitavany
Mobil SK: +421 902 734 483
aj WhatsApp, Viber,
Telegram alebo Signal
bielamagia@me.com

Darina Strešňáková
Eža Vlkolinského 141
930 41 Hviezdoslavov
Mobil SK: +421 944 572 078
bielamagia@me.com

Marion Daghan-Malenky
Daghan-Malenky GmbH
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar