Nový začiatok

Ako vytvoriť nový začiatok?

Nový začiatok - Na vlastnej koži prežívame rôzne osobné údery osudu alebo určité situácie, ktoré nás stále znova a znova stavajú pred nové etapy nášho života. Udalosti, ktoré sa nás dotýkajú a spôsobujú v nás zmätok a z rôznych dôvodov nám znemožňujú pokračovať ďalej tak, ako sme boli zvyknutí. Pretože vieme, že náš doterajší životný štýl viedol k chorobám, pretože nám umrel milovaný človek a my sme vystavení konfrontácii so smrťou, pretože sme prišli o prácu.

Každý nový začiatok pochádza z konca iného začiatku. - Seneca

Biela mágia Logo

Nový začiatok

Ako vytvoriť nový začiatok po smrti, chorobe, vo vzťahoch a v práci.

Ako teda vytvoriť nový začiatok? Ako môžem duchovnou cestou nájsť cestu k sebe samému a dostať sa z priepasti?

V nasledujúcom texte by sme chceli odpovedať na túto otázku prostredníctvom rôznych situácií. Tie sú rozdelené do štyroch veľkých zlomových momentov, s ktorými sa v živote môžeme stretnúť a aj sa stretneme: smrť, práca, vzťahy a choroby.

Ale začneme s pojmom, nový začiatok. Nový začiatok znamená jednu vec: Je to vstúpenie do seba, ujasnenie si, čo chceme a predovšetkým, prečo to chceme. Ľudia robia to, čo ich baví a čo im robí radosť, takže prvá otázka, ktorú sa musíme spýtať sami seba, je – čo mi robí radosť? A prečo?

Pre mnohých ľudí je ťažké to sformulovať a vyjadriť slovami. Niektoré veci robíme len preto, aby boli s nami ostatní ľudia spokojní, alebo aby sme zarobili peniaze, podľa motta "niečo predsa robiť musím!" No to je nesprávne.

Keď robím to, čo ma skutočne baví, tak jedného dňa zarobím aj peniaze a potom úplne prirodzene, takmer akoby v dôsledku toho, aj iným robím radosť. Robím jeden krok dopredu, jeden dozadu, jeden napravo a potom zase naľavo, zostanem odrazu stáť na mieste. Chcem dom, manžela, dve deti? Prečo to vlastne chcem? A budem len potom šťastný? Kedy nastane ten moment "bytia šťastným/ou"?

Avšak aj zdanlivo menšie veci sa dejú s plne vedomým zámerom, ktorý človeku nie je ihneď jasný. Bungee jumping, jazda po diaľnici rýchlosťou 200 km/h a podobné veci sú iba túžbou dosiahnuť jedno: bezmyšlienkový stav. Musíme si však uvedomiť, že to je to, čo potrebujeme – moment zastavenia sa, nemyslenia.

"Byť šťastný", a vedome, môžeme byť len Tu a Teraz. Len preto, že dosiahneme nejaký cieľ, neznamená to automaticky, že sme šťastní. Moje šťastie, prežívanie tohto momentu bezmyšlienkovosti a blaženosti, môže vychádzať jedine z môjho vnútra – čo tiež vždy znamená, že kvôli tomu musím vojsť do seba, aby som vypol/la a začal/a odznova. Predovšetkým by sme vás chceli povzbudiť k tomu, aby ste si splnili svoje ciele. Zistite, kam chcete ísť. Ale osobitne chceme poukázať aj na to, aby ste nepodľahli mylnému presvedčeniu, že človek môže byť šťastný len vtedy.

Nový začiatok po smrti

Smrť je téma, ktorú väčšina ľudí z pochopiteľných dôvodov radšej obchádza. Je to téma, ktorou sa nechcú zaoberať a radšej ju zo svojho života vytesňujú. Avšak smrť je prítomná všade a raz sa s ňou bude musieť konfrontovať aj majster vytesňovania. Vždy príde, starí rodičia, rodičia a aj priatelia sa jedného dňa pominú.

Ak chcete vytvoriť nový začiatok po takomto šoku, spojenom s bolesťou, je dôležité, aby ste sa čo najskôr vysporiadali so smrťou. V hĺbke seba samého. Keď človek pocíti smrť a konfrontuje sa s ňou až vtedy, keď ju už prežíva ako situáciu, je často neskoro – človek svoj smútok nedokáže prekonať.

Základom je zaoberať sa ňou opakovane teraz, predovšetkým prostredníctvom meditácie.

V budhizme sa napríklad medituje aj na miestach, kde sa spaľovali ľudia, nám je bližšie ísť na miesto, kde sú ľudia pochovaní a premýšľať nad tým, kam pôjdu. Kam pôjdem. A či to naozaj znamená koniec. Telo je iba fyzické a pominuteľné ohraničenie nášho neobmedzeného ducha, ktorý prekonáva hranicu medzi priestorom a časom.

Máte problémy urobiť nejaké rozhodnutie? Neviete, ako by mal vyzerať váš ďalší krok alebo aké následky bude mať vaše konanie? Pomôžeme vám nahliadnuť do možnej budúcnosti a budeme vás sprevádzať v procese rozhodovania. Skúste si predstaviť, koľko vecí by ste urobili inak, keby ste vedeli, aké následky to bude mať. Práve toto vám pomôžeme uskutočniť.

Sme tu, aby sme vám pomohli a tešíme sa, že vás môžeme pritom sprevádzať.

Nový začiatok

Po chorobe

To, čo musíme urobiť ako prvé, je položiť si túto jednoduchú otázku: Čo som urobil/a zle? V niektorých prípadoch môže zohrávať svoju rolu alkohol, drogy, nemierny alebo výstredný život, príliš veľa práce, príliš veľa stresu, nedostatok času pre seba a podobne. Druhá otázka sa týka inej úrovni: Čo je mojím cieľom ako duše, čo je mojím cieľom ako tela? A ako môžem dosiahnuť tieto rôzne ciele?

Tu môže pomôcť, keď si založíme zošit: Ktoré ciele sledujem? Pridávať, meniť, odfajkovať si dosiahnuté ciele, vďaka zápisu si tieto ciele stále nanovo uvedomovať a konfrontovať sa s nimi. Povedzme, zapisovať si myšlienky, nalepovať obrázky alebo pracovať so zošitom iným spôsobom. Všetko toto pomáha, aby sme dokázali vidieť ciele z inej perspektívy.

Veci, ktoré človek nemôže uskutočniť - človek na invalidnom vozíku, ktorý túži stať sa šprintérom - je potrebné napísať na iný papier a ten slávnostne spáliť. Aby ich človek pustil z rúk a prijal božskú energiu. Je jedno, či ide o cieľ nedosiahnuteľný pre chorobu, pre niečiu smrť alebo kvôli partnerovi, ktorý sa už nikdy nevráti – týmto listom papiera alebo aj obrazom, ktorý pálime, hovoríme: "dávam ti slobodu, lúčim sa s tebou" a púšťame ho z rúk.

Po prekonaní ťažkej choroby je jedna vec, ktorá rozhoduje, či priepasť dokážeme alebo nedokážeme prekonať. Vedomie, že človek je predovšetkým "duch". Duch môže telo, ktoré máme, iba používať. Podobne ako na aute môžeme všeličo opraviť, ale pri totálnej škode si kúpime nové auto. To však tiež znamená, že aj keď som chorý, mám stále hodnotu! Je nesprávne myslieť si, že človek nemá žiadnu cenu len preto, že bol vrcholovým športovcom a pre chorobu sa tomuto športu nemôže ďalej venovať – človek má svoju hodnotu v každej situácii, len musí objaviť svoje možnosti. Sú ľudia, ktorí nemajú ruky a napriek tomu vedia hrať na gitare – nohami.

Základná otázka znie: Ako sa môžem sám realizovať v situácii, v ktorej sa nachádzam?

Človek si pritom nesmie zamieňať túžby s cieľmi. Práve k cieľom musí človek pristupovať s pokojom a vždy ich klásť do súvislostí. A práve tento pokoj v súvislosti s cieľmi môže človek dosiahnuť, keď na ne pozerá z duchovného hľadiska; keď niekto sedí na invalidnom vozíčku, potrebuje tento pokoj duchovnej perspektívy.

Mladí ľudia, aj keď sú milionári, sú v konečnom dôsledku vyčerpaní, úplne hotoví, sú na konci so silami a sú chorí z toho, čo robia, a to aj nevedome, a v podstate sú nešťastní. Naproti tomu človek, ktorý nemá nič, umrie chudobný na ulici a predsa je naplnený, spokojný a šťastný. Ako je to možné? Rozdiel spočíva v pohľade: Som naplnený, pochopil som to božské, vedieť vnímať a prežívať iskrenie?
Všetko, čo chcete na hmotnej úrovni, je v poriadku a mali by ste sa o to usilovať, či už sú to deti, dobré vzťahy, tučné bankové konto – avšak, to nie je nič také, čo ma urobí šťastným.

Ľudia, ktorým sa po ťažkej chorobe podarilo vyrovnať sa s touto situáciou, vedia, ako sa pozerať na veci z duchovnej perspektívy. Keď sa o to človek pokúša až v akútnej núdzi, je už často príliš neskoro. Človek je preťažený. A na niektoré veci človek potrebuje energiu a predošlú konfrontáciu, aby dokázal prekonať priepasť. To znamená, že aj keď sa fyzicky cítime dobre, aj keď sa práve v danej chvíli nemusíme vysporadúvať s údermi osudu, musíme sa trénovať v duchovnej perspektíve.

Vystresovaný? Manažér? Vrcholový športovec? Ponúkame vám na mieru vyrobené stres manažment a meditačné semináre!

Potrebujete pomoc alebo máte problém? TU nás môžete kontaktovať!

Nový začiatok

vo vzťahoch

Táto kapitola je určená ľuďom, ktorých vzťahy sa rozpadli a veci zašli priďaleko, stalo sa toho veľa a každá šanca na obnovenie vzťahu zlyhala. Je pre tých, ktorí sa nedokážu vzdať starého vzťahu a myšlienok naň. Každý pozná ten pocit. Každý, kto skutočne hľadal lásku a myslel si, že ju našiel. Potom je ťažké rozlúčiť sa s niekým, do koho ste investovali toľko energie, času, lásky a nádeje. Koľkokrát ste si už predtým povedali, dúfam, že je to už ten pravý, tá pravá? Ale po určitom čase sa ukázalo, že je to fiasko. Dôvod som uviedol v predchádzajúcom článku. Teraz vám chcem ukázať, ako sa z toho dostať.

Je veľmi dôležité uvedomiť si, že náš svet je tvorený myšlienkami. Myšlienky a spôsob myslenia určujú, či sme štastní alebo nie. Myšlienka je vždy príčinou toho, ako a či sa náš svet zmení. Tu sa musíme odhodlať urobiť prvý odvážny krok a akceptovať, že je tomu naozaj koniec a pripustiť si, že čas s týmto partnerom/touto partnerkou je už minulosťou. Keď to dokážeme, môžeme sa pohnúť dopredu so vztýčenou hlavou, v ústrety novému životu. Ako som už povedal, myšlienky formujú náš život, a preto budete musieť začať s novými myšlienkami. Budete musieť začať odznova a iným spôsobom. V ideálnom prípade by ste sa mali zbaviť všetkého, čo vám pripomína partnera alebo to aspoň odložiť do pivnice do času, kedy už spomienky nebudú také bolestivé. Tí odvážnejší to môžu ihneď vyhodiť. Chceli by ste partnera, ktorý by mal veci ex-partnerky/ex-partnera odložené v pivnici?
Ďalším dôležitým krokom je zmena prostredia, na ktoré ste zvyknutí. Zmeňte aj svoje návyky, robte niečo nové, aby ste mali nové podnety, ktoré vás zaujmú a nedovolia vám zaoberať sa myšlienkami na minulosť. Začnite športovať, najlepšie tímový šport alebo niečo, čo rozvíja vaše telo ale aj dušu. Joga, taiči, fitnes, aerobic, turistika - v dnešnej dobe je veľmi veľa možností. Ale šport nie je všetko. Napríklad čo tak začať venovať sa aj umeniu, maľovať alebo začať hrať na nejaký hudobný nástroj. Možno máte nejaký sen z detstva, ktorý ste si chceli splniť, ale nemali ste na to čas. Týmto smerom by ste sa mali uberať. Začnite uskutočňovať svoje sny a tvorte si svoj život.

Ďalším veľmi dôležitým krokom je pochopiť, čo a prečo sa nám stalo. Všetci sme Božie stvorenia a všetci sme prišli na tento svet niečo sa naučiť. Niektorí sú tu preto, aby prekonávali väčšie prekážky, a čudujú sa ostatným, prečo robia stále rovnaké chyby, keď majú riešenie ,,pod nosom”. A to je to. Každý má riešenie "pod nosom", ale nie každý ho chce vidieť. Ak tomu človek porozumie, otvorí sa mu celý svet možností. Všetko, čo sa stane, má svoj dôvod, malo by nás to posilniť, aby sme boli silnejšími a aby sme zažívali niečo, čo je skutočnejšie a silnejšie. Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, každý sa v živote stretne len s takými prekážkami, ktoré dokáže prekonať. Takže ak dôjde k rozvodu, je to preto, že sa potrebujeme opäť posunúť o niečo ďalej, aby sme v živote našli niečo krajšie a dôležitejšie. Preto je dôležité mať otvorené oči a dušu. Mali by ste sa oslobodiť od starých spôsobov myslenia, pričom vám môže pomôcť tak príslušná literatúra, ako aj zmenený spôsob života. Až po určitom čase pochopíte, že to všetko stálo za to. Keď sa znova objaví šťastie a láska, uvidíme, prečo sme si museli toho v jednej etape života toľko vytrpieť a že sa to oplatilo. Bez zmeny myslenia to však nepôjde. Akonáhle si prestanete klásť otázky ,,Prečo práve ja?” a ,,Prečo sa mi to muselo stať?”, ste na správnej ceste. Pritom pomáha čítanie kníh, pretože nám ukazuje nové pohľady na staré situácie, niečo, čo nás nikto nenaučil, ani sme to nevideli v našom okolí. V knihách je veľa múdrosti a je veľká škoda, že sme ich vymenili za televízory a počítače. Sú to práve knihy, v ktorých nájdeme a pochopíme význam slov "ak chceš niekoho ľúbiť, najskôr sa musíš naučiť ľúbiť samého seba." Až potom, keď sa to naučíme, to môžeme používať v živote a sledovať, ako sa mení svet okolo nás - naše okolie, ľudia, s ktorými sa stretávame a náš pocit pohodlia. Je potrebné zbaviť sa strachu, urobiť prvý dôležitý krok a vyrovnať sa s tým že on/ona sa už nevráti. On/ona nebol/a pre vás ten pravý/tá pravá a vy ste tiež neboli tou pravou/tým pravým pre neho/ňu. Ak by ste k sebe patrili, tak by ste zostali spolu. Toto štastie na vás ešte len čaká a chce byť objavené. So starými postojmi a so starými názormi sa však dopracujete k rovnakému predchádzajúcemu výsledku. Ak toto všetko prekonáte, budete svojmu ex-partnerovi ešte vďačný, pretože bez neho by ste to celé nepochopili a neboli by ste tam, kde ste. Až potom pochopíte, prečo sa muselo stať všetko to ,,zlé” práve vám. Aby ste zistili, čo je skutočná láska a štastie. Nejde to z jedného dňa na druhý, pretože staré spôsoby myslenia je ťažké vymazať, ale čím skôr s tým začnete, tým skôr uspejete.

Nový začiatok vo vzťahoch Buddha

Meditácia je jednou z techník, pomocou ktorej môžete oddeliť svoju vnútornú vôľu (byť šťastný) od svojich myšlienok alebo naučených spôsobov myslenia. Prostredníctvom meditácie môžete pochopiť, prečo myslíte určitým spôsobom a čo vás k tomu vedie. Keď si to uvedomíte, môžete to začať meniť, pretože už viete, čo by ste mali zmeniť a na čo si máte dať pozor. V ďalších meditáciách sa môžete naučiť iba pozorovať svoje myšlienky a uvedomiť si, že sú to vaše myšlienky, ale nie ste to vy sami. To, čo vám spôsobuje bolesť, nie ste vy, ale vaše myšlienky. Len vtedy, ak tomu porozumiete, naučíte sa ich ovládať a nenecháte sa nimi riadiť. Cvičenie robí majstra, a preto vám pravidelná meditácia pomáha prelomiť tento začarovaný kruh opakujúcich sa myšlienok. Keď sa zbavíme tých starých, vytvoríme priestor pre nové myšlienky a môžeme tak začať nový úspešnejší život.

Ako vám môžeme pomôcť mágiou, aby ste boli opäť šťastný?

Pomocou mágie môžeme vyššie popísaný proces urýchliť prenosmi energie a tým, že sa s klientom rozprávame o jeho skúsenostiach, pocitoch, myšlienkach a knihách, ktoré si prečítal. Na prvý pohľad sa táto pomoc môže zdať nepodstatná, ale opak je pravdou. Ľudia čítajú veľa kníh, ale to, čo si prečítali, nedokážu vždy správne pochopiť, a tým pádom ani implementovať do svojho života. Vo svojom okolí často nemajú ľudí, ktorí by ich podporovali v ich snahách zmeniť svoj život a často ich privedú naspäť k starým zvykom. Nemajú teda dosť odvahy a ten nenaplnený pocit sa v nich stáva ešte silnejším. Každá duša si v živote stanovila nejaký cieľ a každá bolesť a každý negatívny pocit by nás mal upozorniť na to, že sme vybočili z cesty za naším cieľom. Pocit nenaplnenia ukazuje, že nesmerujeme tam, kam by sme mali. Na začiatku každej cesty je strach z neznáma a tiež pocit osamelosti.

Presne to sa snažíme sprostredkovať ľuďom - naše vedomosti, skúsenosti a pocit, že nie sú sami, ktorí chcú urobiť krok dopredu a tiež to, že vždy je tu niekto, kto im pomôže. Či už je to prostredníctvom energie, poradenstva alebo pozitívnej osoby okolo klienta. Čo vieme z vlastných skúseností, či už z tohto alebo predchádzajúceho života, odovzdávame klientovi bez toho, aby sme niečo skrývali. Celý proces zbavovania sa ťažkostí z predchádzajúceho vzťahu môžeme urýchliť vďaka prenosom energie, vedeniu klienta, radám a podporovaním klienta. Rovnako pripravujeme klienta na ďalší vzťah a pomôžeme mu nájsť správneho partnera. Touto prácou pomáhame klientovi stať sa silným a rozumným, predchádzať problémom, učiť sa z vlastných chýb, poukazovať na ne a vymaniť sa zo starých vzorcov, aby už nezopakoval tú istú chybu.

Slovo, resp. myšlienku "vzťahu" často chápeme nesprávne, pretože požadujeme niečo od druhých. Vzťah je v skutočnosti na to, aby rástla naša vlastná radosť.

Avšak je potrebné zohľadniť aj toto: Ja by som svoju radosť rád s niekým zdieľal, viem, že ten niekto patrí ku mne, ale daná osoba to jednoducho nechce. Je dôležitá vlastná, vnútorná sila, aby sme druhým dokázali dať túto slobodu v tom zmysle, že dokážeme povedať: "ľúbim ťa tak veľmi, že ti dávam aj slobodu nebyť so mnou a nezdieľať svoju radosť so mnou". Toto zdieľanie často znamená, že si ľudia myslia, že nie sú sami. Ale nikto nie je sám.

To, čo druhý vydýchne, ja vdýchnem. Najmenšie častice kože sa tak stanú súčasťou môjho tela. Kde je "Ty" a kde je "Ja"? V konečnom dôsledku je to ilúzia. Je ľahké to povedať, ale existujú meditatívne stavy, v ktorých sa môžeme práve toto naučiť: Nie je žiadne "Ja" a žiadne "Ty", žiaden boh a vôbec. Existuje len "Ja", existuje len "Boh" a tento Boh sa prejavuje v rôznych formách. Sme vzájomne prepojení. A preto platí: Ak som urobil pre niekoho niečo dobré, v konečnom dôsledku som to urobil sám pre seba. Ak som urobil niekomu inému niečo zlé, tiež som urobil zle sebe samému. "Ja" je zároveň v tebe a v druhých, v rastlinách a v zvieratách, vo vzduchu.

To je tiež zákon karmy: akcia – reakcia. Ak buchnem na stôl, stôl buchne tiež mňa. Ak urobím niečo zlé, vráti sa mi to tiež naspäť.

To je tiež úlohou mágie: musím vždy dobre zvážiť, či to, čo človek chce, je tiež dobré aj pre všetkých zúčastnených. Keď sa napríklad dvaja ľudia spoja, vráti sa to potom aj mágovi. Keď sú šťastní, vráti sa to späť. Keď je zväzok negatívny, to sa tiež vráti späť. Strata vo vzťahu znamená, že nemôžem zdieľať to, čo by som zdieľať chcel.

To znamená po prvé: skúška vlastného "Ja" – čo som urobil zle? Čo sa môžem naučiť? K tomu môže, ale nemusí dôjsť. Možno sme však chybu neurobili my a porozumenie chýba u partnera alebo je to jeho zlé zaobchádzanie. To musíme akceptovať a dať partnerovi a situácii čas. Keď partner robí niečo nesprávne, ukáže sa to, uzol sa môže spraviť a rozviazať, takže ľudia nakoniec opäť nájdu cestu k sebe.

Vedzte, že nie ste sami!

Nový začiatok

v práci

Či sme teraz stratili prácu, či z rôznych príčin nie sme schopní pokračovať vo vykonávaní svojej činnosti alebo či nemôžeme začať pracovať v nejakej konkrétnej firme - musíme mať svoje ciele stále pred očami a musí nám byť jasné, ako môžeme tieto ciele realizovať aj inak. Ako sa môžem ďalej rozvíjať?

Neúspech v práci neznamená žiadny koniec, znamená to, že sa človek môže ešte niečo naučiť. Možno, že daná spoločnosť nebola pre mňa z tohto pohľadu dosť dobrá, možno je potrebné, aby som sa ešte ďalej vzdelával a rozvíjal sa, aby som uvidel nové obzory a rozšíril si tie moje.

Ľudia, ktorí nemajú žiadne pracovné problémy, sú tí, ktorí majú problémy s učením. Človek sa musí učiť po celý svoj život. A mal by sa učiť celý svoj život. To by však vždy malo mať nejaký účel a stále by sme mali mať na pamäti tú celkom osobnú otázku: Čo skutočne chcem?

Musíme si vytýčiť čiastkové ciele, aby sme napokon dosiahli finálny cieľ. Čo chcem dosiahnuť? Ako sa tam dostanem? Kľúčovým bodom je motivácia.

Napríklad sa môžeme učiť ďalšie cudzie jazyky, aby sme rozširovali svoje vedomosti, vzdelávali sa, posúvali sa vpred, aby sme sa približovali k nášmu cieľu. Keď to bude ťažké, posunuli sme sa ďalej a sme na novej úrovni a primerane tomu máme aj nové výzvy.

Tragédie sú vždy aj nové príležitosti!

Rituál na nový začiatok

🌑 Mesačná mágia: Ako urobiť rituál na nový začiatok?

V našom článku, 7 krokov, s ktorými sa dá dosiahnuť takmer všetko, sme popísali 7, prípadne až 8 krokov, prostredníctvom ktorých môžeme úspešne zmeniť svoje návyky. Tento ôsmy krok znamená, že určitým veciam musíme vedieť povedať aj nie.

Ide tu o to, že potrebujeme aj dôležitý bod pre našu pamäť na to, aby sme tieto veci dokázali zrealizovať. Keď urobíme rituál na nový začiatok, naša energia sa spojí a cieľ sa dosiahne. Premýšľali ste už niekedy o tom, prečo ľudia vždy robia takzvané predsavzatia na Nový rok? Väčšina z týchto predsavzatí sa samozrejme nedodrží, pretože väčšina ľudí potrebuje určitý bod, kde si môžu povedať, že odteraz budem inak agovať a reagovať! Nemusíme čakať na prvý január, ale môžeme tento rituál robiť vždy znovu a znovu. My ako mágovia odporúčame robiť tento rituál v súlade s prírodou a to znamená, že takéto rituály sú dobré nielen v novom roku, ale aj pri každom nove mesiaca. Nov mesiaca znamená nový začiatok a v čase novu mesiaca je tento rituál silnejší. Rituál a meditáciu si môžeme spríjemniť aj príjemnou hudbou. Odporúčame počúvať hudbu súvisiacu s božstvom, s ktorým budeme pri rituáli pracovať, v našom prípade je to boh Šiva (napr. Lord Shiva in DEEP meditation, Bhaktimala Shiva Vol.2 alebo Hari Om Shiva Om od Deva Preval).

Na tento rituál si pripravíme sigil Mesiaca (pozri obrázok). Sigil si musíme nakresliť sami so strieborným perom alebo fixkou. Môžeme si ho nakresliť aj čiernym perom alebo fixkou, ale rituál bude účinnejší, keď použijeme striebornú farbu. Musíme si ho nakresliť sami z toho dôvodu, pretože už samotným kreslením vlastnou rukou sem privolávame určité energie. Sigil Mesiaca odporúčame vytvoriť vo veľkosti 9 cm x 9 cm, pretože 9 je číslom Mesiaca. Nie je to ale striktné pravidlo a ide tu skôr o to, do akej miery je daný človek magicky vyspelý a aký silný rituál chce urobiť. Pretože rituál sám o sebe bude fungovať aj vtedy, keď bude mať sigil inú veľkosť, ale bude silnejší, keď bude práve v tejto veľkosti.

Čím viac detailov mág dodrží, tým je rituál silnejší. Ak má niekto záujem o seriózny magický rituál, tak je potrebné dodržať všetky detaily. Mág alebo adept mágie musí dodržať všetky detaily, ale bežný človek - nemagik sa toho nemusí striktne držať a môže si to prispôsobiť podľa svojich možností a schopností. Ďalej to vždy závisí aj od toho, aké má človek možnosti. Ak je práve na seminári a chce urobiť nejaký rituál, tak je lepšie ho urobiť v malom, ako ho neurobiť vôbec. V tom prípade je lepšie ho urobiť v takej hodine, ktorá nám vyhovuje a s takými pomôckami, ktoré máme k dispozícii bez ohľadu na detaily.

Ak máme ale časovú, finančnú a energetickú možnosť dodržať tých detailov viac, tak je potrebné to urobiť. Závisí to vždy od podmienok daného človeka. Študent na internáte má úplne iné možnosti a podmienky, ako pracujúci človek s vlastným bytom alebo domom.

Predtým ako začnete s rituálom je dôležité zaobstarať si rastlinky a sviečky, ktoré patria sile Mesiaca. Pri tomto rituáli použijeme 9 bielych sviečok, ale lepšie by bolo samozrejme 9 strieborných sviečok. Prečo práve 9 sviečok? Magická analógia čísla 9 patrí Mesiacu, pretože budeme využívať silu Mesiaca. Uhorka je typická vodná rastlina, z ktorej tiež použijeme 9 kusov. Uhorky, rovnako ako aj ustrice sú dobré jedlé rastlinky a mušle, ktoré môžeme tiež použiť. Ustrice sú ideálne, pretože reprezentujú priamo Mesiac a vodu (tu si môžete napr. kúpiť ustrice). Opäť použijeme 9 kusov. Mušle si môžete nazbierať sami alebo kúpiť na internete. Dôležité je tu vynaloženie snahy a energie na ich získanie. Rituál je najsilnejší v čase prvého novu Mesiaca po novom roku. V roku 2024 to bude potom 11. januára. Dôležité je, aby ste rituál robili vždy časovo po nove Mesiaca, kedy už Mesiac pribúda a nie skôr, teda až po danej hodine. Po tejto hodine ho môžete urobiť hocikedy alebo 1 deň po nove Mesiaca.

  •  Sigil Mesiaca

    Sigil Mesiaca

Kedy je nov Mesiaca nájdete v našom lunárnom kalendári. Prvý nov Mesiaca v novom roku je už tradične zasvätený hinduistickému bohu Šivovi. Ak by ste chceli ísť magicky ešte hlbšie, tak odporúčame robiť tento rituál v hodine Mesiaca, ktorú si môžete presne vypočítať podľa tabuľky planetárnych hodín pre letný čas alebo tabuľky planetárnych hodín pre zimný čas

Šiva predstavuje božstvo, ktoré trestá negatívne a dáva rôzne nadprirodzené sily. Je aj bohom lásky, bohom ničenia, a preto je aj bohom nového začiatku. Ak ste videli obrázky Šivu, tak na jeho vlasoch vidíte vždy aj sigil Mesiaca, čo tiež znamená, že reprezentuje silu Mesiaca. Ak ste kresťania a chceli by ste ísť do kresťanskej mytológie, tak môžete uctievať čiernu Madonu alebo archanjela Gabriela. Čierna Madona bola vlastne aj Máriou Magdalénou, ktorá po ukrižovaní odcestovala do južného Francúzska a tam potom žila. Šamani môžu uctievať zase božstvo západu, božstvo Mesiaca alebo božstvo vody. Nezáleží na tom, aké božstvo to je, môžete si však vybrať iba také, ku ktorému máte aj nejaký vzťah. Môže to byť akékoľvek božstvo, ktoré symbolizuje nový začiatok, vodu a Mesiac. Môže symbolizovať aj koniec, pretože Šiva znamená aj koniec. To znamená, že ak cítite, že k danému božstvu nemáte žiadny vzťah, tak potom si budete musieť pohľadať runové božstvo (napr. INGWUZ, INGWAZ, ING) alebo tarotovú kartu pre nový začiatok (napríklad Voz). Veľmi odporúčam práve tohto Šivu a Mesiac, pretože som s nimi vždy dosiahol tie najlepšie výsledky. Osobne som si zvolil pre tento rituál boha Šivu, pretože som s ním bol vo svojich minulých životoch a mám k nemu vzťah. Pokiaľ ale k nemu nemáte žiadny vzťah, tak si vyberte iné božstvo. Je to veľmi dôležité a nesmiete sa nútiť k tomu, že teraz musíte uctievať boha Šivu. Pri voodoo božstvách musíte mať trošku viac magických skúseností, preto ich neodporúčam žiadnemu začiatočníkovi. Ak si na ne človek nespomenie aj počas roka, neuctieva ich a spomenie si na ne iba vtedy, keď niečo potrebuje, tak začnú dotyčného strašiť. Tak isto neodporúčame božstvá kombinovať, ak si nie ste istí, že sa k sebe hodia. Je to vždy individuálne. Pokiaľ má mág príslušné informácie alebo korešpondencie, tak ich môže kombinovať a privolať aj viaceré božstvá. V zásade neodporúčame kombinovať Šivu s archanjelom Gabrielom. Na obrázku nižšie je znázornený sigil k Šivovi, ktorý odporúčame tiež nakresliť, ale iba v tom prípade, ak budete pri rituáli pracovať so Šivom. Ak si vyberiete čiernu Madonu alebo archanjela Gabriela, tak si tento obrázok prispôsobíte a namiesto sigilu k Šivovi nakreslíte sigil pre archanjela Gabriela alebo sa pomodlíte k Márii Magdaléne.

Najskôr si vytvorte tento sigil Mesiaca a pripravte si (strieborné) sviečky, ustrice a uhorky. Ak máte dopestované svoje uhorky, tak je to vždy lepšie, ako kúpené a keď ich kupujete, tak je vždy lepšie kúpiť ich v bio kvalite. Nezáleží tu na veľkosti. Výhodou je, ak máte vami dopestované uhorky, pretože je tam aj vaša vlastná energia a ste s nimi spojení tým, že ste sa o ne starali. Je dobré, ak môžete pri rituáli použiť ešte aj ďalšie veci, ktoré symbolizujú vodu a mesiac. Predstavivosti sa tu nekladú žiadne medze. Ďalej si pripravíte 2 papiere a na jeden papier napíšete všetko, čoho sa bojíte. Napíšete: „Lúčim sa s“ alebo „Nepáči sa mi“. Lúčim sa s fajčením. Lúčim sa s mojím zlým stravovaním. Lúčim sa s mojou chorobou. Tento lístok vložte do obálky a prečiarknite ju čiernou fixkou tak, aby to vyzeralo ako X. Je lepšie, keď si sigil Mesiaca a tieto 2 papiere pripravíte dopredu pred samotným rituálom.

Do druhej obálky vložte lístok, na ktorý napíšete všetko, čo chcete a tiež to, prečo to chcete. Vo forme „Ja som“, „Ja mám“. Je zakázané písať, že niečo chcete (Ja chcem...). Formulácia „Ja chcem“ odvádza túto vec od nás preč. Aby sme to vysvetlili, keď napíšem, že chcem byť zdravý, tak potom Vesmír hovorí, že ak chce byť zdravý, tak musí byť aj naďalej chorý. Takže musím napísať „Ja som zdravý“. Dôležité je, aby ste našli taký uhol pohľadu alebo formuláciu napísali takým spôsobom, akoby to už bola pravda. Možno sa pýtate, ako sa to dá napísať, ak na papieri stojí čierne na bielom, že máte napr. rakovinu. Keď zmeníte svoje zameranie a ste si vedomý toho, že ste dušou, viete, že duša je vždy zdravá! Takže keď napíšem ja som zdravý, tak myslím v prvom rade moju dušu. Avšak ak neveríte tomu, že ste dušou, tak potom musíte nájsť takú formuláciu, kde je to už teraz pravda. Napr. „Každým dňom som o niečo zdravšia a zdravšia“. alebo: “Moje telo nájde spôsoby a silu, aby bolo zdravšie.“

Na to, aby bol tento rituál úspešný, je dôležité vyvolať v sebe pozitívne emócie. Ako prvé hrdosť a sebavedomie! To znamená, že budete musieť nazbierať pre seba energiu, ak je pre vás dôležitá. Dokonca aj vtedy, keď je to ťažké, neprestávajte, kým nedosiahnete to, čo chcete dosiahnuť, a na to môžete a mali by ste byť hrdí. Môžete to urobiť aj pomocou hudby alebo tanca. Ide tu o niekoľko aspektov. Prvým aspektom je pozitívne naladenie sa na to, čo chcem. Ak niekto bude robiť tento rituál v depresii, tak si pritiahne opak toho, čo chce.

Alebo keď ho budete robiť vtedy, keď ste chorí, tak to tiež nie je dobré. Musíte byť energeticky v poriadku a musíte byť schopní v sebe vyvolať určitý nadnesený pocit. Je dobré, aby ste do obálky s vecami, ktoré by ste chceli mať, dali aj jednu kvapku svojej vlastnej krvi. Tým sa energeticky spojíte so zámerom! Táto malá bolesť pri pichnutí nás spája so všetkým a uvoľňuje veľa energie. Tak isto je dobré, aby sme mali ako svedka nejakú zosnulú osobu, napr. mám babku, ktorá zomrela, tak poviem: „Sľubujem pri mojej babke, že... teraz sa zastavím a pôjdem touto cestou.“ Svedka privoláte a požiadate o pomoc v bode, kedy čítate druhý lístok s tým, čo chcete a prečo to chcete.

Ako svedka si môžete zobrať každého, ku komu máte silné pozitívne puto, pretože to prináša veľa pozitívnych emócií. Dôležité je, že rituál prebieha dobre a ďalej je dôležité hľadať toto spojenie, ktoré znamená, že všetci sme jedno.

Dôležité je, aby ste rituál nevykonávali pre seba iba vtedy, keď si poviete „budem chodiť viac do fitka, aby som bol zdravší.“ To je príliš chabé a nedostatočné. Na dlhodobú motiváciu to nebude stačiť. Ak si poviete, že chcete byť príkladom pre svojho brata alebo pre každého, tak je to oveľa lepšie. Toto prečo a hĺbka tohto prečo je veľmi dôležitá. Je dôležité, aby ste si tieto veci napísali pred rituálom. Všetky myšlienky s „ja som“, „prečo“ atď. sa prečítajú pri vyvrcholení rituálu. Rituál začnite vždy v čase novu Mesiaca. Urobte pentagramový rituál, a potom sa v krátkosti pomodlite k bohu Ganéša (tu nájdete príklad modlitby pre Ganéšu), pretože vždy, keď uctievate iného hinduistického boha, tak si musíte najskôr uctiť Ganéšu. Môžete poprosiť Ganéšu 12-krát za sebou o jeho prítomnosť (boh Ganéša prosím ťa o tvoju prítomnosť) alebo recitujte Ganéša Atharva Sheersha (pochvalný spev ku Ganéšovi). Slová Ganéša Atharva Sheersha si môžete vypočuť aj na YouTube, ale je lepšie, keď ich priamo hovoríte, pretože tu ide o uctievanie božstva. Počúvanie je pasívne a stačí na to, aby sa človek naladil na dané božstvo, ale nie je to také, ako keď dané slová recitujete alebo hovoríte, pretože pri rituáli odovzdávame určité veci vyššej moci. Ak oslovíte Ganéšu iným spôsobom, tak je to tiež v poriadku (napr. použijete 12 mien Ganéšu, pomodlíte sa k nemu vlastnými slovami, vytvoríte pre neho básničku a podobne). To, čo vychádza zo srdca je vždy lepšie, ako niečo predpísané. Podstatné je to, aby to zarezonovalo v danom človeku. Potom prečítajte 108 mien boha Šivu (tu nájdete príklad na jednu z verzií), následne meditujte a potom si prečítajte všetky veci, ktoré chcete zmeniť a dosiahnuť. Používa sa 108 mien boha Šivu, pretože existuje 108 pramienkov energie kundaliny, ktorá osvecuje mozog, ale neexistuje správnych 108 mien Šivu. Môžete nájsť rôzne verzie a sú to vlastne jeho vlastnosti. Všetky verzie sú správne a je iba na vás, ktorú si vyberiete. Vyberte si tých 108 mien alebo vlastností, s ktorými sa chcete zjednotiť. Meditujte iba pri 9 sviečkach a žiadne iné pri meditácii už nepoužívate. Meditujte tak dlho, kým sa dostatočne nenaladíte, myšlienkovo neodovzáte svoje problémy a nespojíte sa so svojím novým Ja. Nejde tu o dĺžku, ale o hĺbku. Takže prečítame druhý list, ja som, ja mám, každý deň som bližšie a bližšie k... Prečítame aj to „prečo“ to robím. Keď ste všetko urobili, tak sa poďakujte všetkým božstvám a rozlúčte sa s nimi. Zapálite 9 sviečok a položíte ich na sigil. Ako kadidlo odporúčame santalové drevo, vlčí mak, levanduľu, céder, myrtu a škoricu. Môžete si vybrať z týchto možností. Sviečky a kadidlo zapálite úplne na začiatku rituálu. Keď máte všetko hotové, tak zoberiete prvý list, na ktorom je všetko prečiarknuté, veci, s ktorými sa rozlúčim. Ak sme doma a máme príležitosť založiť oheň, tak v ňom tento papier spálime. Po spálení musíme odpustiť. Musíme byť schopní to ukončiť a odpustiť nielen nám samotným, ale aj všetkým ostatným zúčastneným stranám. Pri spaľovaní je dôležité dodržiavať pravidlá protipožiarnej bezpečnosti!!! Nielen kvôli sebe, ale aj kvôli životnému prostrediu! Môžete si na tento účel zobrať napr. nejaký starý hrniec, v ktorom to spálite. Popol dajte do tečúcej vody! Napr. do rieky, alebo do Severného mora... Ak máte tečúcu vodu príliš ďaleko, tak popol po vychladnutí môžete vyhodiť aj do smetí, spláchnuť do umývadla alebo do WC.

Uhorky Rituál

Na konci rituálu nechajte sviečky a kadidlo úplne dohorieť. Znovu to ale závisí od vašich podmienok. V ideálnom prípade ich nechajte úplne dohorieť, ale dbajte pritom na predpisy požiarnej bezpečnosti.

Potom pôjdete na nejaké miesto so stojatou vodou a dáte do vody druhý list, kde ste popísali, čo chcete dosiahnuť. Do stojatej vody dáte aj sigil Mesiaca a sigil k Šivovi (alebo k inému božstvu). Sigily sa môžu aj zakopať, ale dôležité je, aby sme ich nevyhodili do koša. Ak máte stojatú vodu ďaleko, tak druhý list spolu so sigilmi môžete aj zakopať pri hrobe blízkeho človeka alebo zvieratka. Môžete ich predtým aj spáliť a po vychladnutí zakopať ich popol alebo ho dať do stojatej vody. Pokiaľ spaľujete obidva papieriky, tak je dôležité, aby ste spálili zvlášť prvý a zvlášť druhý list a mali dve separátne kôpky popolu. Predstavujte si, že už máte všetky tieto nové vlastnosti a návyky, a spájate sa s nimi, aby ste vytvorili svoje nové Ja.

Nesmieme prirodzene zabudnúť na to, prečo to robíme, napr. pretože chcem motivovať svoju rodinu a priateľov alebo by som chcel byť pre niekoho dobrým príkladom atď. My sami sme to urobili na Sylte na Waddenskom mori, ktoré je zase považované za stojatú vodu (žiadne vlny, žiadny veľký prúd). V Baltskom alebo v Stredozemnom mori to môžete urobiť tiež.

Potom môžete zjesť ustrice a z uhoriek pripraviť pekný šalát. Dôležité je, aby ste všetky suroviny konzumovali čerstvé. Čokoľvek z týchto surovín pripravíte, môžete ponúknuť aj ľuďom, ktorí neboli prítomní pri rituáli, ale vnímajú pozitívne vašu zmenu a nový začiatok. Nesmiete nechať toto jedlo pokaziť, musíte použiť a spracovať všetko. Zvyšky sviečok po dohorení recyklujte alebo vyhoďte. Neodporúčame ich zakopávať kvôli ochrane prírody. Prírodné materiály (mušle, lastúry z ustríc…) zakopte pod strom alebo vhoďte do stojatej vody. Nezáleží už na tom, kedy to urobíte. Veľa zábavy pri rituáli na nový začiatok.

Foto © Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH I iStockPhoto.Com SandraStumpf & wingmar & marchmeena29

Biela mágia úspešne & osobne

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Biela mágiaĽúbostná mágia & Ochranná mágia & Meditácia

Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

Daghan-Malenky GmbH

Mgr. Monika Slivová
Topoľčianska 916/23
951 97 Žitavany
Mobil: +421 902 734 483
bielamagia@me.com

Darina Strešňáková
Eža Vlkolinského 141
930 41 Hviezdoslavov
Mobil: +421 944 572 078

Marion Daghan-Malenky
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar

Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci. ~ Magierin Damona


Kruh Logo Divider

© 2010 2024 Pavol Malenký I Marion Daghan-Malenky I Monika Slivová I Daghan Malenky GmbH I Skúsenosti