Zdravý životný štýl & zdravá výživa

Doplnky zdravej výživy

Zdravý životný štýl & zdravá výživa

Príroda je mocná čarodejka a jej dary môžeme využiť aj pre naše zdravie. Kvalitné doplnky zdravej výživy sú v dnešnej uponáhľanej dobe preto veľmi dôležité aj pri rozvíjaní zdravého životného štýlu a zdravej výživy. Na tejto stránke by sme vám radi odporučili prírodné doplnky výživy, s ktorými máme my sami osobné skúsenosti a osvedčili sa nám.

Netreba však zabúdať na to, že každý z nás je iný. To, čo pomôže jednému, nemusí pomôcť aj niekomu inému. Okrem toho každý z týchto produktov obsahuje často veľké množstvo rôznych rastlín (ako napríklad Program Clean inside), a preto nie je pre nás možné povedať, že je to vhodné pre každého. Musíte vyskúšať ako na daný prípravok reagujete alebo nereagujete. Experimentujte teda sami na sebe a vyberte si tie produkty, ktoré sa osvedčia vám samotným. Odporúčame tu produkty, pri ktorých vieme, že asi 95 % ľudí ich môže užívať a sú všeobecne prospešné, ale vždy sa môže nájsť aj nejaká výnimka. Takže treba vyskúšať a pokiaľ vám nejaký prípravok nebude robiť dobre, tak ho treba vysadiť a skúsiť niečo iné. V žiadnom prípade nekombinujte a neužívajte všetky tieto doplnky výživy naraz. Odporúčame každý mesiac užívať iba jeden z nich. Súčasne je možné užívať iba reishi s olejom z čierneho kmínu. Všetky tieto produkty obsahujú vitamíny a minerály, dopĺňajú ich nedostatok, a tým posilňujú naše zdravie.

Upozornenie: Nižšie uvedené produkty nenahrádzajú lekársku starostlivosť! Ak máte zdravotné problémy, konzultujte ich so svojím lekárom. Všetky naše odporúčania majú iba informatívny charakter, nie sú návodom na vyliečenie akejkoľvek choroby a slúžia ako pomocný prostriedok. Výživové doplnky nenahrádzajú ani pestrú a vyváženú stravu! Nezabúdajte na to :-).

Aloe Vera gél a Aloe Berry Nectar

Stabilizovaný aloe vera gél

Aloe Vera gél - 100 % čistý stabilizovaný Aloe Vera gél bez príchute sa využíva napríklad na posilnenie imunity, pri zvýšenej alebo nedostatočnej tvorbe žalúdočnej kyseliny, vredoch žalúdka, dvanástnika, problémoch s črevami, so stolicou, s trávením, pri zlatej žile, cukrovke (podporuje funkcie pankreasu), astme, alergiách, bronchitíde, vysokom alebo nízkom krvnom tlaku, problémoch s pečeňou a žlčníkom, dne, kožné ochorenia (veľmi dobré výsledky sú napríklad pri psoriáze), nádorové ochorenia a mnohé ďalšie. Má detoxikačné, imunomodulačné, protizápalové, antibakteriálne a antidepresívne účinky. Povzbudzuje a harmonizuje naše telo.

Aloe Berry Nectar - má všetky vlastnosti čistého Aloe Vera gélu a je ochutený brusnicovo-jablkovou šťavou. Obsahuje 89 % čistého stabilizovaného Aloe Vera gélu a 11 % obsahu tvorí brusnicovo-jablkový koncentrát. Používa sa na tie isté zdravotné problémy, ako aj Aloe Vera gél. Okrem toho má ale lepší účinok na zdravotné problémy v panvovej oblasti - ľadviny, močové cesty, problémy s menštruačným cyklom a ďalšie ženské problémy, problémy s otehotnením a u mužov rieši aj problémy s prostatou.

Aloe Vera gél, Aloe Berry Nectar

Ak niekomu nechutí čistý Aloe Vera gél, ktorý má trošku horkastú chuť, tak môže namiesto neho užívať aj túto jeho sladšiu verziu.

Tieto produkty odporúčame každému na posilnenie imunity, zvýšenie energie, proti únave, harmonizáciu organizmu, pri nadmernom psychickom a fyzickom vyťažení, a ako prevenciu pred rôznymi ochoreniami. Výťažok z dužiny listov aloe vera obsahuje 200 zložiek, vrátane 20 minerálnych látok, 18 aminokyselín a 12 vitamínov. Jedná sa o čisto prírodné produkty a máme veľmi dobré skúsenosti práve s týmito konkrétnymi produktmi od americkej firmy Forever Living Products.

Dávkovanie: 50 - 100 ml denne v niekoľkých dávkach. Patria medzi najlepšie dostupné doplnky výživy, ktoré sú vhodné na denné použitie. Na dosiahnutie požadovaného účinku je potrebné ich užívať dlhodobo, najlepšie 3 - 5 mesiacov, prípadne podľa potreby.

Kde si môžete zakúpiť tieto produkty?

Aloe Vera gél, Aloe Berry Nectar a ďalšie produkty od spoločnosti FLP si môžete kúpiť od nezávislých distribútorov alebo cez oficiálnu stránku spoločnosti Forever Living Products.

V prípade záujmu o bližšie informácie alebo kúpu produktov môžete kontaktovať aj Mgr. Moniku Slivovú (nezávislá distribútorka FLP) telefonicky na čísle +421 902 734 483 alebo e-mailom. Rada vám poradí a pomôže.

Zdravie a veselá myseľ sú zdrojom krásy.
Miguel de Cervantes
Biela mágia Pentagram

Reishi a olej z čierneho kmínu

Výživové doplnky

Reishi - huba reishi (Ganoderma Lucidum) patrí medzi najvzácnejšie huby, ktoré sú prospešné pre naše zdravie. Je známa aj ako huba nesmrteľnosti alebo huba večnej mladosti. Posilňuje obranyschopnosť organizmu, zlepšuje imunitu a pomáha predchádzať rôznym ochoreniam.

Olej z čierneho kmínu - (z čiernej rasce) je lisovaný za studena. Posilňuje obranyschopnosť organizmu a činnosť imunitného systému. Pre svoje liečivé účinky má mnohonásobné využitie. Pomáha napríklad aj pri tráviacich a črevných problémoch. Obsahuje viac ako 100 rôznych živín.

Tieto produkty odporúčame každému na posilnenie imunity, zvýšenie energie, proti únave, harmonizáciu organizmu, pri nadmernom psychickom a fyzickom vyťažení, a ako prevenciu pred rôznymi ochoreniami.

Reishi, Olej z čierneho kmínu

Dávkovanie: Odporúčame riadiť sa odporúčaným dávkovaním výrobcu. Tieto dva produkty odporúčame užívať súčasne približne jeden mesiac. Zvyčajne sa užívajú dve kapsuly huby reishi a jedna čajová lyžička oleja z čierneho kmínu denne. Pokiaľ vám nechutí tento olej čistý, tak si ho môžete zmiešať napríklad s medom alebo čerstvou šťavou z pomaranča.

Kde si môžete zakúpiť tieto produkty?

Reishi a olej z čierneho kmínu je možné kúpiť v každej dobrej lekárni alebo v špecializovanej predajni so zdravou výživou.

Clean inside

Kúra na očistu tela a detoxikáciu

Clean inside - je to výborný prírodný doplnok výživy na detoxikáciu a očistu čriev, ktorý obsahuje veľké množstvo rastlinných zložiek. Je to dobré nielen na prečistenie celého organizmu a zbavenie sa nejakých vnútorných parazitov, ale ďalším pozitívnym účinkom tejto kúry je aj to, že človek trošku schudne.

Kúra Clean inside na vnútornú očistu obsahuje tri prípravky: Clean Inside (vláknina na čistenie čriev), Parasic kapsuly a čaj Slim Tea.

Prípravok Clean inside obsahuje 20 druhov liečivých rastlín, ako napríklad vlákninu Psyllium, ľan siaty, inulín, aloe vera, kurkumu, hubu reishi, mletý koreň sladkého drievka a ďalšie. Parasic (antiparazitný doplnok výživy) obsahuje napríklad šalviu, pšeničné klíčky, cesnak, horec pľúcny, extrakt z yzopu lekárskeho, Pau D’Arco a Oman pravý. Slim Tea (detoxikačný čaj z byliniek) detoxikuje a pomáha pri problémoch s vyprázdňovaním.

Clean inside

Obsahuje 13 liečivých rastlín, napríklad medovku lekársku, mätu piepornú, aníz, škoricu, ďumbier lekársky, ľan siaty, rumanček kamilkový a krušinu jelšovú.

Túto kúru odporúčame ľuďom, ktorí sa necítia celkom vo svojej koži a nie je na to žiadny dôvod. To znamená, že boli u lekára, z lekárskeho hľadiska sú v poriadku, ale napriek tomu sa cítia zle alebo sú unavení. Takže je to veľmi vhodné na prečistenie organizmu a na to, aby mal organizmus novú silu a vitalitu.

Dávkovanie: Odporúčame riadiť sa odporúčaným dávkovaním výrobcu. Je potrebné užívať všetky tri produkty súčasne. Pri užívaní je veľmi dôležitý aj čaj, preto mu venujte tiež náležitú pozornosť. Kúru Clean Inside odporúčame urobiť si 1 x do roka na 2 - 3 mesiace.

Kde si môžete zakúpiť tento produkt?

Kúru Clean Inside si môžete kúpiť prostredníctvom oficiálnej stránky švajčiarskej spoločnosti NaturalSwiss pre Slovensko.

Ovosan

Výživový doplnok s vaječnými fosfolipidmi

Ovosan - je to prírodný produkt vyrobený z látok, ktoré sú získané zo slepačích vajec. Posilňuje činnosť imunitného systému a zlepšuje celkovo obranyschopnosť organizmu. Jeho účinnou zložkou sú biologicky aktívne fosfolipidy PNAE.

Jedna kapsula obsahuje: 150 mg vaječného extraktu (75 mg vaječných fosfolipidov PNAE) a slnečnicový olej.

Tento produkt odporúčame každému na posilnenie imunity, zvýšenie energie, proti únave, pri stavoch veľkej psychickej a fyzickej vyčerpanosti, a ako prevenciu pred rôznymi ochoreniami. Zlepšuje zdravotný stav pri rôznych ochoreniach. Používa sa aj ako podporný prostriedok pri onkologickej liečbe a potláča jej nežiaduce účinky.

Dávkovanie: Odporúčame riadiť sa odporúčaným dávkovaním výrobcu alebo sa poradiť na bezplatnej telefonickej linke Ovosanu vedenej lekárom - 0800 155 000. Zvyčajne sa užíva 3 - 9 kapsúl denne.

Ovosan

Kde si môžete zakúpiť tento produkt?

Ovosan je možné kúpiť v každej dobrej lekárni alebo v špecializovanej predajni. Odporúčame napríklad internetovú stránku Vivantis.sk.

Med z manuky a med z jedľovej medovice

Prechladnutie a imunita

Med z manuky - je to certifikovaný Manuka MGO™ med pochádzajúci priamo z Nového Zélandu obsahujúci jedinečnú zložku metylglyoxal. Čím vyšší obsah MGO tento med má, tým je silnejší a účinnejší. Je to 100% prírodný produkt a má antibakteriálne účinky. Produkujú ho včely z nektáru kvetov rastliny manuka. Tento med má mnohostranné využitie a výbornú chuť, ktorú si zamilujete. Odporúčame ho najmä na posilnenie imunity, pri prechladnutiach, bolestiach hrdla, žalúdočných a kožných problémoch.

Osobná skúsenosť - častokrát ma trápili dlhotrvajúce bolesti hrdla, na ktoré mi nič nepomáhalo. Bolesť hrdla mi často zostala aj po doužívaní antibiotík. Keď ma aj prestalo boliesť, po krátkom čase sa mi bolesť a zápal hrdla vrátili naspäť. O mede Manuka som sa prvýkrát dozvedela od Paľka, ktorý mi ho na základe vlastnej skúsenosti odporučil. Na začiatku ma trošku odradila jeho cena, ale napriek tomu som sa ho rozhodla vyskúšať. Už nejaký čas ma bolelo hrdlo, vyskúšala som veľa bežne dostupných prostriedkov proti bolesti hrdla, ktoré ju síce zmiernili, ale neodstránili úplne.

Med z manuky a med z jedľovej medovice

Med Manuka som si objednala cez internet a prišiel mi v rekordne krátkom čase. Na Paľkove odporúčanie som si objednala med Manuka MGO™ 550+. Ihneď som ho vyskúšala a do 2 dní boli moje bolesti hrdla úplne preč. Bola som milo prekvapená a odvtedy, keď ma bolí hrdlo, siahnem vždy po tomto mede a vrelo ho každému odporúčam. MS :-)

Med z jedľovej medovice - med z jedľovej medovice pochádza z Bardejova a je to čisto prírodný produkt. Má trošku hustejšiu konzistenciu, tmavšiu farbu a má antibakteriálne účinky. Je to slovenská a zároveň lacnejšia alternatíva k medu Manuka, ktorý taktiež veľmi odporúčame. Tento med produkujú včely zo sladkej šťavy, ktorú vytvárajú vošky a nepochádza z nektáru kvetov, ako iné medy. Je to jeden z najkvalitnejších medovicových medov na svete, ktorý získal mnohé ocenenia u nás a aj vo svete. TU nájdete bližšie informácie o jedľovej medovici.

Dávkovanie: Obidva medy odporúčame užívať podľa odporúčaného dávkovania. Na posilnenie imunity a za účelom prevencie v zimných mesiacoch odporúčame užívať 1 čajovú lyžičku ráno. Pri prechladnutí a bolestiach hrdla odporúčame užívať 1 čajovú lyžičku 2-3 krát denne alebo podľa potreby. Užívajú sa nalačno alebo pred jedlom, či pitím.

Kde si môžete zakúpiť tento produkt?

Med Manuka si môžete zakúpiť u výhradného distribútora produktov spoločnosti Manuka Health New Zealand na Slovensku Happy Planet s.r.o. prostredníctvom ich webovej stránky. Med z jedľovej medovice si môžete zakúpiť priamo zo včelej farmy Medár, kde ho vyrábajú.

Poznámka: Na tejto stránke sa ešte pracuje a bude priebežne aktualizovaná. Nie sú tu ešte uvedené všetky doplnky zdravej výživy, ktoré odporúčame! Prosíme o trpezlivosť :-).

Autori Pavol Malenký & Monika Slivová I Všetky fotografie a ilustrácie na tejto stránke © Monika Slivová I Pavol Malenký I Daghan-Malenky GmbH

Logo Doplnky zdravej výživy

Doplnky zdravej výživy

Vystresovaný? Manažér? Vrcholový športovec? Ponúkame vám na mieru vyrobené stres manažment a meditačné semináre!

Hudba a slová sú síce zvuky, ale prostredníctvom nich je možné vytvoriť aj ticho, pokoj a pohodu.
TU si môžete kúpiť naše meditačné .MP3!

TU: Meditácia, Meditačné semináre.

Vystresovaný? Manažér? Vrcholový športovec? Ponúkame vám na mieru vyrobené stres manažment a meditačné semináre!

Všetko o meditácii.

TU si môžete kúpiť naše meditačné .MP3
na iTunes...

Cítite sa frustrovane, bez motivácie, bez energie a neviete prečo? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorým sa poddávame bez toho, aby sme si to všimli. Tieto vzorce správania a stereotypy vieme zmeniť a ovplyvniť tak, aby ste vedome ovplyvňovali svoj život viac pozitívne ako negatívne. Môžete dosiahnuť všetko, pokiaľ do toho vložíte svojho ducha a svoje srdce. A my vám s tým pomôžeme!

Zavolajte nám alebo nás kontaktujte e-mailom. Tešíme sa na vás!

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o bezplatný termín konzultácie a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoju pohodu, radosť a jasnosť!

Cítiš sa chorý, slabý alebo úplne bez energie? Ľudia veľmi často v takýchto situáciách automaticky siahajú po liekoch. Paradoxne lieky častokrát problém iba zhoršujú. Pomôžeme Ti prekonať tieto zdravotné problémy – a to bez použitia zázračných prostriedkov, či tabletiek.

Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

„Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.“ ~ Magička Damona

Mgr. Monika Slivová
Topoľčianska 916/23
951 97 Žitavany
Mobil SK: +421 902 734 483
aj WhatsApp, Viber,
Telegram alebo Signal
bielamagia@me.com

Darina Strešňáková
Eža Vlkolinského 141
930 41 Hviezdoslavov
Mobil SK: +421 944 572 078
bielamagia@me.com

Marion Daghan-Malenky
Daghan-Malenky GmbH
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar