Najčastejšie otázky: Mágia, meditácia, spiritualita ✔

Existuje spätný odraz vo voodoo?

Existuje spätný odraz vo voodoo?
Otázka spätného odrazu je veľmi individuálna. V prvom rade je dôležité vedieť - kto, prečo, za čo, a ako niečo urobil. A to sa tiež nedá všeobecne povedať. Stretávame sa aj s názormi, že za mágiu sa nemajú brať peniaze. Ale my dávame ľuďom náš čas, našu energiu a oni nám tú energiu musia tiež nejakým spôsobom vrátiť, aby bola vo Vesmíre zachovaná rovnováha. To, že to ale takto robímy my, ešte neznamená, že to môže, alebo má robiť každý. Znovu to závisí od toho, čo a prečo to, daný človek robí. Robí to naozaj ako odraz svojho životného štýlu a poznania? Má na to oprávnenie od svojho majstra? Alebo si iba sám povedal: “Ja urobím to a to!”

A potom tu nejde o to, či ten človek robí nejakú voodoo techniku alebo sa “hrá” s tibetskými božstvami, a či prináša alebo neprináša obety. Ale ide o to, kto je, aké má poznanie, a na základe čoho sa rozhodol robiť to, čo robí. Preto sa my venujeme bielej mágii. A to aj dôvod, prečo sme takí prísni na našich klientov, pretože všetko sa vždy vráti. Môžeme to nazvať karmou, spätným odrazom alebo čímkoľvek iným.

Príklad z našej praxe: Keď robíme mágiu lásky, tak si musíme byť vedomí toho, že toho klienta potrebujeme dostať na takú úroveň, aby bol pre toho druhého partnera tým najlepším partnerom, aký pre neho na svete existuje. Keď to tak urobíme a dostaneme ho na túto úroveň, tak potom je to dobré pre obidvoch. A to sa aj nám vráti. To znamená, že spätný odraz (následky) tu vždy existuje, ako nejaká karma. Je teda skôr pravidlom, ako výnimkou. A pri karme nejde len o to, čo urobíte, ale dôležité je, prečo to urobíte!

Napríklad: Človek niekoho zabije. Otázkou je: Prečo ho zabil? Čo ak ten niekto chcel zabiť jeho ženu a on ho zabil v rámci sebaobrany? Myslíte si, že za to bude súdený? Ale čo keď ho ten človek iba opľul a jednoducho sa dotkol jeho ega a kvôli tomu ho zabil. Na teoretickej úrovni je to v podstate jedna a tá istá vec. Človek zabil človeka. Ale prečo ho zabil? Rozdiel je v úmysle. V prvom prípade ho ani nechcel zabiť, iba chcel zabrániť tomu, aby zabil jeho ženu. Konal v sebaobrane. A je zrejmé, že akonáhle tam niekto vytiahne nôž, tak človek nerozmýšľa. Jednoducho koná. A vyšlo to tak, že ho pichol jeho vlastným nožom a on zomrel. Trafil ho priamo do srdca. Nechcel to, ale tak to vyšlo. Bude za to súdený?

Foto © Fotolia.De Africa Studio / pmalenkyČítať viac...

Prečo sa za magické služby platí...

Prečo sa za magické služby platí...
Prečo sa za mágiu platí?

Ľudia si častokrát kladú túto otázku a myslia si, že ak má niekto nejaký dar alebo schopnosti, tak by mal tieto schopnosti využívať pre dobro iných a pomáhať im bezplatne, alebo iba za nejakú symbolickú cenu. Avšak už zabúdajú na to, že za magickou prácou sa toho skrýva oveľa viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať a aj Vesmír funguje na inom princípe…

Ale to najpodstatnejšie je to, že táto otázka je v podstate položená zle. Ide o to, že drvivá väčšina ľudí považuje peniaze za niečo zlé. Myslia si, že je to niečo zlé a mali by ťažko pracovať, prebíjať sa, aby sa k týmto peniazom dostali, a potom vo voľnom čase robiť to, čo ich baví. Ale to je omyl! A to je aj dôvod, kvôli ktorému je v dnešnej dobe drvivá väčšina ľudí nespokojných a neúspešných.

Peniaze, rovnako ako mágia, nie sú ani negatívne, ani pozitívne. To, čo my šírime, a čo sa snažíme sprostredkovať aj našim klientom je, aby robili to, čo ich baví. A keď budú robiť niečo, čo ich baví, budú to robiť nie ako povolanie, ale ako poslanie, nájdu v tom aj nejaký hlbší zmysel, tak sa im aj začne dariť. Keď sa im začne dariť, tak budú automaticky dostávať aj viac peňazí. A budú úspešní!!! Taký je univerzálny zákon. Človek si musí uvedomiť, že peniaze nie sú ani dobré, ani zlé, rovnako ako energia. Alebo inými slovami: Peniaze sú dobré alebo zlé v závislosti od toho ako ich použije človek. Či ich použije na dobré alebo na zlé účely.

A ako je to u nás? Každý z nás vyštudoval aj niečo iné. Pavol je matematik a študoval matematiku a telesnú výchovu na Univerzite Komenského v Bratislave. Marion pracovala v oblasti zdravotníctva ako ošetrovateľka a zdravotná sestrička. Monika je právnička a študovala právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Darinka má klasické technické vzdelanie v odbore strojárstva a pracovala ako autorizovaná projektantka vzduchotechniky zapísaná v Slovenskej komore stavebných inžinierov. Slávka je inžinierka a vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Jaroslav je 5 hviezdičkový kuchár. Ale v živote každého človeka príde ten bod, kedy sa začne venovať duchovným veciam, mágii a podobným veciam v rámci svojho voľného času. Ale keď tých ľudí, ktorým chce pomôcť je stále viac a viac, tak v tom nejakom bode si musí povedať: “Ok, na to, aby som im mohol všetkým pomáhať, tak budem musieť menej pracovať. A keď niekto menej pracuje, tak má samozrejme aj menej peňazí. Tým pádom musí začať brať za to peniaze.

Foto © Fotolia.De samiramay / pmalenkyČítať viac...

Na internete a v knižkách som si už toho veľa prečítal/a a pohľadal/a - ako mám ale vedieť, ktorá metóda je správna?

Na internete a v knižkách som si už toho veľa prečítal/a a pohľadal/a - ako mám ale vedieť, ktorá metóda je správna?
Existuje toľko veľa variánt a možností, a ja neviem, čo z toho je správne.

V bielej mágii neexistuje žiadna jedna alebo “správna” metóda. V závislosti od konkrétnej problémovej situácie alebo individuálnej situácie existujú rôzne spôsoby prístupu.
Bez ohľadu na to a vo všeobecnosti, ale platí jedno: Pozitívne myšlienky. Pozitívne emócie. Iba čisto pozitívne myslenie môže pritiahnuť pozitívne výsledky, čo je už pre väčšinu z nás výzvou.
Ako jednoduchý príklad by sme radi uviedli niekoho, kto vykonáva mágiu peňazí, a pritom myslí na to, že nemá žiadne peniaze. Toto je príklad negatívneho myslenia. Oveľa lepšie je myslieť na pozitívny výsledok: Budem mať veľa peňazí!
Podobné je to aj v ľúbostnej mágii: Namiesto premýšľania o tom, že osoba, po ktorej túžite, je ďaleko, mali by ste mať pozitívnu predstavu toho, ako ste v budúcnosti spolu šťastní.
Úmyslom bielej mágie je posilniť tieto pozitívne myšlienky a emócie. Biela mágia vie, že všetko je vzájomne prepojené v sieti vedomia a energie. Úlohou je spojiť svoje vlastné vedomie a svoju vlastnú energiu tak, aby sme mohli "skočiť" do tejto siete. Metóda, ktorú sa snažíte k sebe pritiahnuť závisí od danej situácie. Farby sviečok alebo božstvá nie sú vybrané náhodne, pretože je potrebné posilniť pozitívne myšlienky. To, čo pomôže jednému, nemusí byť správne aj pre niekoho druhého. Impulzom, ktorý zosilňuje emócie, môžu byť napríklad červené ruže a božstvo Erzuli, ale možno sa k určitej situácii bude lepšie hodiť nejaké iné božstvo. Dôraz sa kladie najmä na dve veci: Individuálny problém a vlastnú osobu. Ak chcete nájsť individuálny postup a metódu, tak na začiatku platí jedno: Skočte a pokúste sa plávať! Tak ako aj pre mnoho vecí v živote, platí aj v bielej mágii: Niekedy musíte toho jednoducho veľa vyskúšať, aby ste zistili, čo sa k vám najlepšie hodí a čo vám najlepšie vyhovuje.

Foto © Fotolia.De samiramay / pmalenky

Už som sa obrátil/a aj na iného bieleho mága, ale zaplatil/a som veľa peňazí a ešte stále nevidím žiadnu zmenu mojej situácie.

Už som sa obrátil/a aj na iného bieleho mága, ale zaplatil/a som veľa peňazí a ešte stále nevidím žiadnu zmenu mojej situácie.
Ako mám vedieť, že tentokrát to bude iné?

Samozrejme tu sa ponúka najskôr otázka u akého mága ste boli. V dnešnej dobe existuje na internete neskutočné množstvo webových stránok, ktoré neudávajú žiadnu adresu, neposkytujú žiadne ďalšie kontaktné informácie, a ani neponúkajú možnosť navštíviť daného mága osobne.

Práve pri bielej mágii je dôležité sa s mágom aj osobne porozprávať, navštíviť ho alebo prinajmenšom s ním nadviazať aspoň telefonický kontakt. V prípade, že tieto podmienky nebudú splnené, čo je prípadom aj mnohých internetových stránok, možno predpokladať, že nám nebude poskytnutá ani žiadna pomoc alebo podpora zo strany bielej mágie. Mágia iba prostredníctvom e-mailovej komunikácie je nezmysel.

Naopak, biela mágia môže veľmi dobre pomôcť, ak klient alebo záujemca o niektorú z magických služieb, navštívi daného mága osobne. V konečnom dôsledku to znamená, že osobný kontakt nie je pre bielu mágiu nevyhnutný, avšak je veľmi cenný a užitočný, čo sa nám doteraz preukázalo aj v praxi. Ak osobný kontakt nie je možný, tak v takom prípade je dobrý aj telefonický rozhovor, avšak možnosť vidieť sa osobne tvárou v tvár (cez Skype...) je ešte lepšia. Toto sú také hrubé podmienky toho, aby sme mohli spoločne pracovať na dosiahnutí cieľa.

Ak došlo k osobnému kontaktu alebo dokonca ten mág navštívil klienta osobne, tak ďalšou otázkou je to, čo presne robil, alebo aké pomôcky pritom použil. Zásadne je vždy veľmi dobré navštíviť mága osobne a pocítiť v atmosfére niečo zvláštne, niečo nezvyčajné. Priestory, v ktorých mág prevažne vykonáva mágiu sú nabité energiou, a keď do nich človek vstúpi, tak môže cítiť niečo nezvyčajné. Ak tomu tak nie je, tak v takom prípade by ste mali svoje rozhodnutie, začať s takýmto mágom spolupracovať, ešte prehodnotiť. Môže to znamenať aj to, že to želanie, ktoré nás k takémuto “mágovi” priviedlo, by sa malo na určitú dobu odložiť. Biela mágia však neznamená, že len preto, že ste vykonali nejaký rituál, môžete hneď očakávať aj výsledky.

Ako príklad môžeme uviesť nejakú situáciu z oblasti ľúbostnej mágie. Muža, po ktorom túžite, ale momentálne má priateľku, nebudete môcť pomocou rituálu od jeho priateľky oddeliť a spôsobiť to, že sa rozídu. Rituály a biela mágia potrebujú častokrát aj celé mesiace, kým vidíme prvé výsledky, a často vyžadujú aj prácu na sebe samom. Je to prirodzený proces, ktorý niekedy potrebuje dlhší čas a vyžaduje si aj trpezlivosť a húževnatosť.

Foto © Pavol Malenký / Marion Daghan-Malenky / Daghan-Malenky GmbH

Ovplyvňujeme pri ľúbostnej mágii slobodnú vôľu toho druhého?

Ovplyvňujeme pri ľúbostnej mágii slobodnú vôľu toho druhého partnera?
Mágiou nikdy neovplyvňujeme slobodnú vôľu toho druhého partnera. Iba odstraňujeme už existujúce blokády, ktoré bránia tomu, aby sa láska rozvinula.

Čo robíme my - ľudia často nie sú spolu, pretože im k spoločnému šťastiu bráni nejaká blokáda, hádajú sa kvôli zbytočnostiam, nevedia správne komunikovať, majú nesprávne predstavy o sebe samom a o živote. Tieto veci sa dajú mágiou veľmi dobre napraviť a tá láska a harmónia je tým pádom vo vzťahu dvoch ľudí už navždy.

Naopak pri čiernej mágii sa slobodná vôľa človeka porušuje a jeden partner je pritiahnutý k tomu druhému pomocou démonických bytostí. Takáto partnerské spojenie však ešte nikdy nikoho neurobilo šťastným a pritiahnutý partner sa pôsobením démona stáva takým negatívnym, že každý, kto takú mágiu lásky použil ju 1000-krát ľutuje. Máme mnoho klientov, ktorý sa na nás po nešťastnom spolužití s takýmto partnerom s plačom obracajú o pomoc také kúzlo lásky zrušiť. Spolužitie s človekom, ktorého z časti ovláda démon je plné hádok, chorôb, nešťastných náhod, násilného sexu a náhlych úmrtí blízkych ľudí.

Foto: © skynesher - Istockphoto.com I pmalenky

Ľúbostná mágia, spájanie partnerov.

Je mágia vhodná pre každého klienta alebo kedy mágiu neodporúčate a musíte klienta odmietnuť?

Je mágia vhodná pre každého klienta alebo kedy mágiu neodporúčate a musíte klienta odmietnuť?
Mágia nie je vhodná pre každého klienta a niekedy musíme klienta aj odmietnuť. Vo všeobecnosti mágiu neodporúčame do 24 rokov. Je to dané nevyzretosťou Bytosti ako takej a nedá sa urýchliť niečo neurýchliteľné. Mágiu neodporúčame ani vtedy, ak sú u klienta nejaké psychické poruchy. Samozrejme sú aj ďalšie situácie, kedy mágia jednoducho nie je vhodná a je vhodné použiť niečo iné. Je to však vždy veľmi individuálne, a preto to aj individuálne posudzujeme. Posudzujeme tiež to, do akej miery je človek, ktorý má záujem stať sa našim klientom, stabilný. To je tiež veľmi dôležitá vec. Stabilný znamená, že v kritických situáciách dokáže zachovať aspoň do istej miery chladnú hlavu.

V prípade, keď mágiu neodporúčame, tak určite odporučíme pre toho klienta nejakú vhodnú duchovnú literatúru, meditácie, veštenie alebo jednorázové sedenie s Monikou alebo Darinkou.

Foto: © Necip Yanmaz - Istockphoto.com I pmalenky

Biela mágia.

Aký význam má zasvätenie do voodoo a čo to obnáša?

Aký význam má zasvätenie do voodoo a čo to obnáša?
Voodoo je náboženstvo. Existuje neskutočné množstvo rôznych majstrov a každý z nich má svoju vlastnú techniku. Zasvätenie vo voodoo funguje tak, že človek sa spojí s určitým božstvom. Vo voodoo sú vzývané rôzne božstvá, napríklad Erzulie pre lásku alebo Loco pre liečenie, ale každý človek má určitú predispozíciu komunikovať viac s jedným božstvom a zasvätenie vo voodoo znamená spojenie práve s týmto božstvom.

Zasvätenie vo voodoo môže fungovať aj tak, že zasvätenec odovzdáva časť tela tomu božstvu a to božstvo sa potom snaží cez tú časť tela s ním komunikovať. Vo voodoo sa to takto často robí. Napríklad malíček patrí Locovi a potom do istej miery (alebo celkom) človek stráca kontrolu nad týmto malíčkom a malíček robí určité pohyby, ktorými sa dané božstvo snaží človeku niečo naznačiť. Nie je to však niečo, čo by sme vám odporúčali. Je to klasická voodoo technika, ktorú my neodporúčame a ani ju nerobíme. Pri zasvätení je lepšie, keď s tým božstvom budete mať telepatický kontakt a bude sa vám snažiť povedať, čo máte a čo nemáte robiť. To je hlavným zmyslom zasvätenia - komunikácia medzi božstvom a človekom. A k tomu patria aj astrálne cesty. Nie je to teda len otázka techniky, ale otázka duchovného rozvoja a otázka toho, aký ten človek je. Skutočný mág musí pracovať na svojich slabostiach a skutočný zasvätenec sa nesmie nikoho a ničoho báť! To ešte neznamená, že zasvätenec alebo mág necíti strach, ale dokáže akékoľvek negatívne pocity využiť aj vo svoj prospech. Využije ich pre akciu a nie je týmito vecami paralyzovaný.

Ďalej do voodoo zasvätenia patrí aj majstrovanie astrálnych ciest. Daný človek musí dokázať realizovať minimálne astrálne cesty 2. stupňa. Potom sa to testuje tým spôsobom, že často sa tomu adeptovi zlomí ruka alebo nejakým iným spôsobom ho zbijú, tak aby zistili, či vskutku nereaguje. To znamená, či je naozaj v astrále, mimo svojho tela dostatočne silným spôsobom. Techniky, ktoré sa však používajú v Afrike alebo na Haiti sa nám Európanom môžu zdať veľmi brutálne, ako napríklad to, že adepta zatvoria do truhly so živým hadom, zlomia mu ruku, zbijú ho alebo mu vypália ohňom na ruku nejaké znamenie, vychádzajú však z danej kultúry a majú svoju tradíciu. V Európe sa väčšinou takéto techniky nepoužívajú. O to subtílnejšie a často aj inak stavané potom dané skúšky sú.

Foto: © adventtr - Istockphoto.com I pmalenky

Ľúbostná mágia, spájanie partnerov. Čítať viac...

Aký význam má dnes všeobecne pri mágii zasvätenie alebo samozasvätenie?

Aký význam má dnes všeobecne pri mágii zasvätenie alebo samozasvätenie?
Samozasvätenie neexistuje. Zasvätiť vás vždy musí niekto iný. Význam zasvätenia spočíva v tom, že mágia vyžaduje aj určité mimozmyslové vnímanie.

Existujú rôzne druhy a stupne zasvätenia. Pri týchto zasväteniach sa v podstate tieto schopnosti aktivujú a dáva sa tomu žiakovi istým spôsobom návod na to, ako má s týmito silami správne zaobchádzať.

K zasväteniu však patria aj skúšky. Každý žiak nimi musí prejsť a až vtedy, keď nimi prejde, tak môže dostať zasvätenie.

Človek môže získať určitý status alebo schopnosti aj bez vedenia majstra, ale iba v tom prípade, ak aj v minulých životoch tento status dosiahol. V takomto prípade sa s ním spojí nejaká energia alebo božstvo samostatne. Napriek tomu ale musí prejsť neformálnymi skúškami. Vtedy tieto neformálne skúšky nie sú iniciované majstrom, ale nejakou vyššou inteligenciou alebo božstvom, s ktorým sa ten človek spája alebo je to iniciované majstrom z inej energetickej roviny. To znamená, že daný človek je vedený bez toho, aby mal fyzický kontakt s majstrom. Je vedený len nejakými majstrami z astrálu, či už z roviny zosnulých alebo terajších majstrov, ktorí sú na Zemi. Ak prejde týmito neformálnymi skúškami, tak dosiahne určitý status a dôjde k určitému zasväteniu. Napriek tomu, ale musí mať to energetické vedenie neviditeľných majstrov. Ale vedenie týchto majstrov má každý.

Je to podobné, ako v knižke Rozhovory s Bohom od Neala Donalda Walscha: „Boh rozpráva s každým.“ Vedenie má každý. Ide o to, kto počúva. A ide o to, kto sa nechá viesť.

Biela mágia (Meditácia, cesta k sebe samému)

Foto © Pavol Malenký / Marion Daghan-Malenky / Daghan-Malenky GmbH

Čo je skutočne biela mágia?

Čo je skutočne biela mágia?
Skutočná biela mágia vychádza z poznania seba samého. Z toho, že človek našiel sám seba, že našiel Boha. Potom aj Boh dáva človeku nejaké zvláštne sily. Musí tam ale vždy byť dobro. Mágia je neutrálny nástroj a iba sám človek - mág jej dáva farbu. V bielej mágii človek pracuje na sebe, aby pomohol iným. V čiernej mágii človek pracuje na iných, aby pomohol sám sebe. Čierna farba znamená teda niečo negatívne, zatiaľ čo biela farba má pozitívne úmysly. Čo je však pozitívne alebo negatívne je pomerne relatívne a mení sa to aj s časom.

Biela mágia je neutrálny nástroj. Len v rukách človeka je možné ho použiť dobrým alebo zlým spôsobom. Rozhodujúce je, aký je cieľ a motivácia mága a klienta. Biela mágia je nástroj podobný atómovej energii. Môže nám vyrábať svetlo, ktoré nám pomáha, alebo môže aj ničiť, pokiaľ nie je použitá správne.

Biela alebo čierna mágia je ale volená a praktizovaná vedome. Pri čiernej mágii prisľúbi mág svoju dušu diablovi. Po svojej smrti potom musí mág diablovi slúžiť. Ako protislužbu má počas svojho života sily, ktoré môže využívať ku svojim egoistickým cieľom.

Foto © GraconDesign - Istockphoto.com / pmalenky

Biela mágia.

Musí človek - klient v mágiu veriť, aby fungovala?

Musí človek - klient v mágiu veriť, aby fungovala?
Nemusí veriť, ale musí spolupracovať. Viera je významná, ale podstatná je spolupráca. Človek nemusí vôbec veriť v mágiu a ani nám samotným, ale podstatné je, aby počúval naše rady a aby rešpektoval naše pokyny. Keď klientovi napríklad povieme, aby si prečítal určitú knihu, tak je podstatné, aby si ju aj skutočne prečítal alebo, keď mu povieme, aby si urobil kúpeľ v slanej vode tak, aby ho urobil. Toto sú podstatné veci.

Čarodejníci a šamani v minulosti plnili skôr úlohu lekárov, psychológov, radcov a mudrcov. Stačí, keď ste odhodlaní svoju situáciu riešiť a chcete lepší život. Nejde preto ani tak o vieru v mágiu alebo dôveru v nás, ako samotné vaše rozhodnutie, že sa vám dostane pomoci. Ak v to veríte, cesty sa vždy nájdu!

Pokiaľ klient prejavuje veľké pochybnosti, pokúsime sa zodpovedať všetky jeho otázky, ale nebudeme ho nijako presviedčať. Pochybujúci, neistí ľudia v zúfalej životnej situácii sú často ideálnou korisťou rôznych šarlatánov, kde tiež často aj skončia. My presadzujeme zodpovedný a proaktívny prístup, ku ktorému musí človek aj sám dozrieť.

Foto © gehringj - Istockphoto.com / pmalenky

Čo všetko možno zahrnúť pod pojem "vnútorné blokády"? Aké techniky sa používajú na odstránenie vnútorných blokád? Ako také odstraňovanie blokád prebieha?

Čo všetko možno zahrnúť pod pojem
Pod pojmom “blokáda” si môžeme predstaviť niečo, čo bráni prirodzenému toku energie. Ak ten prirodzený tok energie je narušovaný, tak potom sa časom začína prejavovať aj vo fyzickej rovine. Napríklad ako určitá bolesť, ako choroba alebo ako strach niečo urobiť alebo niečo povedať. Tých techník na odstraňovanie vnútorných blokád je neskutočne veľa. To znamená: Odstraňovanie blokád môže byť aj na základe iného jedla alebo iného spôsobu dýchania. Blokády sa môžu ďalej odstraňovať aj posielaním energie alebo magickými technikami. Tých vecí je veľmi veľa.

Napríklad: Jednou z takýchto známych techník na odstraňovanie blokád je odstraňovanie blokád formou uzlíkov. Zoberie sa jedna dlhá šnúrka, urobí sa niečo také, ako malá astrálne cesta a človek sa snaží tú určitú blokádu vytiahnuť z tela toho poškodeného. Je to však úspešné len vtedy, ak to nie je robené len predstavivosťou a silou vôle, ale ak človek je schopný vojsť aj do iných dimenzií. Pretože aj tá šnúrka najskôr musí začať existovať aj na inej úrovni. Ten mág v podstate má tú šnúrku a musia sa na tú šnúrku sústrediť, aby začala existovať na inej úrovni. Do tej šnúrky mág musí dať určitú silu. A tým pádom sa dá používať na uzlenie tých blokád. Potom mág ide k tomu klientovi a snaží sa tú blokádu zauzliť, ako keby sa na ňu sústredí a zauzlí ju. To znamená, že tá blokáda akoby zostala v tej šnúrke. Potom sa tá šnúrka spaľuje. Namočí sa do oleja a spáli sa.

Samozrejme medzi známe techniky na odstraňovanie blokád ďalej patria aj meditácie s anjelmi, rozhovory s klientmi, určitý tréning a podobné veci. Takže tých metód je skutočne veľa. Čo sa týka výberu najvhodnejšej metódy, tak vždy ide o osobnú vec. To znamená: U každého klienta je nutné použiť niečo iné alebo je vhodná nejaká iná technika či metóda.

Foto © Pleasureofart - Istockphoto.com / pmalenky

Ako pracujú energie? Čo si možno predstaviť pod pojmom energia a práca s energiami? Môžu byť energie aj nebezpečné?

Ako pracujú energie?
Energia je v podstate niečo ako svetlo a aj niečo ako nejaká informácia. Práca s energiami sa dá predstaviť aj tak, že v podstate určité svetlo, určitá sila, určité vedomie a určitá informácia je poslaná. A tieto aspekty v podstate vchádzajú do tela toho človeka alebo sa zlučujú s jeho telom. Energie môžu byť aj nebezpečné, ak je to čierna mágia. To znamená, ak je to opak života.

Každý človek má okolo seba auru, t.j. magnetické pole. V tejto aure sa môžu vytvoriť diery - tie môžu byť spôsobené chorobami, stresom, užitím drog alebo pôsobením negatívnych emócií. Týmito dierami potom do tela môžu ľahko preniknúť negatívne entity. Každý človek môže svoju auru do istej miery obnoviť. Toho je možné dosiahnuť správnym stravovaním, primeraným pohybom a duchovnými cvičeniami. K tomu patrí napríklad čítanie duchovných kníh, akými sú: Biblia, Rámájana, Bhagavadgíta, Budhistické písma (napríklad: Po stopách Budhu), Tao Te Ting a iné. Všetky náboženstvá pochádzajú z jedného zdroja, a tak je možné nájsť mnoho pravdy v rôznych náboženstvách a duchovných náukách. Mali by sme ale poznamenať, že každé náboženstvo deklaruje aj veľa poloprávd, a preto by mal každý použiť svoje vlastné pocity, aby odlíšil pravdu od nepravdy. Na posilnenie aury sú samozrejme veľmi vhodné pravidelné meditácie a modlitby.

Foto © -M-I-S-H-A- - Istockphoto.com / pmalenky

Ako mám správne meditovať?

Ako mám správne meditovať?
Meditácia ako taká je práca s pozornosťou. To znamená, že pri meditácii ideme s pozornosťou do svojho vnútra. Snažíme sa zistiť odkiaľ prichádzajú naše myšlienky a pocity, snažíme sa tomu porozumieť a snažíme sa ich dostať do určitého bodu. Snažíme sa teda pozorovať svoje myšlienky a pocity. Základná meditačná prax spočíva v tom vlastné myšlienky “pozorovať a nechať ich prúdiť bez hodnotenia a posudzovania”. Dôležitá je krátka ranná a dlhšia večerná meditácia.

Na začiatku meditácie je dôležité nájsť si nejaké tiché miesto, vypnúť počítač, mobil a eliminovať ďalšie rušivé elementy. Veľmi dobré je meditovať pri tichej meditačnej hudbe. Odporúčame vám tohto autora na meditáciu: ”Hariprasad Chaurasia”. Je to indický autor, ktorý patrí medzi indickú klasickú hudbu. Ďalej odporúčame aj slovenského autora ”Maoka”. Ako meditačná hudba nám ale môže slúžiť čokoľvek. Na našej webstránke si môžete vypočuť aj naše meditačné MP3 s pozitívnymi afirmáciami.

Meditovať sa dá vo vnútri, meditovať sa dá vonku. Vonku je to lepšie kvôli energetike. Na druhej strane je ale dôležité meditovať tak, aby človek neprechladol.

Foto © MichaelSvoboda - Istockphoto.com / pmalenkyČítať viac...

Kto je to Boh?

Kto je to Boh?
Boh je určitý bod, z ktorého všetko vzniká a z ktorého všetko vychádza. Dá sa opísať rovnako ako duša. To znamená ako vedomie, svetlo, láska, radosť a ako inteligencia. Všetko čo existuje, existuje na základe nejakých protikladov. To znamená: Svetlo nemôže existovať bez tmy. A zvuk nemôže existovať bez ticha. Na to, aby tieto protiklady existovali, musí existovať aj nejaký bod, z ktorého tie protiklady vznikajú a do ktorého sa znovu môžu vrátiť.

Je to niečo ako bod nula v matematike. Na to, aby jednotka mohla existovať, musí existovať aj protiklad jednotky, teda mínus jednotka a musí existovať nula. To znamená bod, z ktorého začíname. Ale nula nemá žiadne protiklady. Je to východiskový bod. A tak sa dá popísať aj Boh. Je to niečo, čo je mimo protikladov. Rovnako ako bod nula. Teda, jednotka má vždy protiklad mínus jednotku a stovka má vždy protiklad mínus stovku, ale nula nemá žiadne protiklady. Je to teda počiatočný bod. A presne tak môžeme popísať aj Boha.

Človek je bytosť, ktorá má možnosť určité veci pochopiť, čo sa týka Boha a vyššieho zmyslu. To znamená, že je schopná dostať sa na vyššiu úroveň a spojiť sa s týmto vyšším vedomím. My ľudia hráme akoby takú hru. Boh je ako papier a ten papier, keď sa roztrhne na menšie kúsky, tak ľudia sú tie menšie kúsky toho papiera. Ten menší kúsok papiera je ale rovnaký, ako ten celý papier. A to hľadanie Boha v podstate znamená, že tie kúsky papiera sa znovu spoja s tým pôvodným papierom alebo, ako keď sa kvapka vody spojí s morom. Existuje o tom jeden pekný príbeh - ”Príbeh osvietenia: Ako sa kvapka vody spojí s morom”.

Foto © Creativa Images - Fotolia.De / pmalenkyČítať viac...

Aké sú riziká mágie, budem niesť v budúcnosti následky za dopad magickej činnosti?

Aké sú riziká mágie, budem niesť v budúcnosti následky za dopad magickej činnosti?
Mágia vždy podlieha zákonu akcie a reakcie. To znamená, že všetko zlé sa nám vráti naspäť. A presne kvôli tomu sa my venujeme iba bielej mágii. Teda našou mágiou sa nikto k ničomu nenúti, ale sú odstraňované len rôzne blokády, problémy a strachy, ktoré bránia tomu, aby sa realita rozvinula v pozitívnom zmysle tak, ako má.

Prostredníctvom ochrannej mágie sa dá vybudovať ešte o niečo silnejšia ochrana pre auru, než aká sa vyskytuje u bežnej, zdravej populácie. Táto ochrana vydrží aj niekoľko rokov a tak sú naši klienti chránení pred negativitami aj niekoľko desaťročí. To znamená, že dotyčná osoba zažíva mnoho náhodne-šťastných situácií, ktoré smerujú jej život k väčšej rovnováhe a blahobytu. Preto odporúčame ochrannú mágiu každému.

Foto © agsandrew - Istockphoto.com / pmalenky

Je nutná pre mágiu alebo veštbu aj osobná návšteva?

Je nutná pre mágiu alebo veštbu aj osobná návšteva?
Osobná návšteva nie je nutná. V podstate mágiu a aj veštenie je možné vykonávať aj bez osobnej návštevy. Samozrejme potrebujeme k tomu od klientov potrebné informácie, najlepšie celé meno, dátum narodenia a ešte lepšie je, keď klient pripojí aj svoju fotografiu. Fotografiu takú, kde je dobre vidieť tvár s očami. Aj napriek tomu, že to nie je nevyhnutné, tak naše skúsenosti ukazujú, že osobný kontakt je vždy lepší, to sa týka tak mágie, ako aj veštenia. Čo sa týka veštenia, tak človek môže mať nejaké dodatočné otázky priamo pri veštbe. To znamená pýtanie sa a odpovedanie. Taktiež ak mág vidí toho klienta osobne, tak môže získať oveľa viac informácií. Vždy je však možné sa dohodnúť aj na konzultácií cez telefón, skype alebo inou formou. Väčšinu výkladov pri veštení vypracovávame na diaľku a zasielame v prílohe e-mailom. Ak však klient príde za nami osobne, tak v tom prípade nepotrebujeme od neho žiadne informácie. Čo sa týka mágie, tak sústredenie klienta je vždy lepšie, keď sa poznáme aj osobne. Pretože pri mágii je veľmi dôležitá aj dôvera.

Čo sa týka exorcizmu alebo čistenia od negatívnych síl, tak od určitého stupňa potrebujeme mať daného klienta pri sebe. To znamená, že osobná návšteva je v takomto prípade nevyhnutná. Nie je to možné len cez fotku a cez sústredenie sa. Napríklad, ak je to v nejakej budove alebo na nejakom zámku, tak potrebujeme fotografiu daného miesta. Ale ak je to ťažšie (nachádzajú sa tam mŕtve duše, džinovia a podobne), tak mág musí prísť osobne na to miesto, aby bolo očistené.

Samozrejme vždy preferujeme osobný kontakt priamo v našom Centre pre bielu mágiu, meditáciu a duchovný rozvoj u nás v Nemecku.

Foto © Pavol Malenký / Marion Daghan-Malenky / Daghan-Malenky GmbH

Je nutná spolupráca aj z mojej strany a v čom spočíva?

Je nutná spolupráca aj z mojej strany a v čom spočíva?
Pri veštení nie je nutná žiadna spolupráca. Čo sa týka bielej mágie, tak je to vždy individuálne. To znamená, všeobecne odporúčame klientom čítať duchovnú literatúru. Táto literatúra je zvolená vzhľadom na vek, pohlavie a problém, ktorý ten človek má.

Ďalej odporúčame modlitby s tým, že každý podľa svojej viery. Nikomu nevnucujeme žiadnu vieru či náboženstvo. Samozrejme dôležitá je aj koncentrácia na nás. Od klienta potrebujeme, aby si raz za deň alebo za dva dni našiel chvíľku čas a v tomto čase, aby potom meditoval pri zapálených sviečkach, čítal, modlil sa alebo sa koncentroval na nás. Rôznym klientom odporúčame rôzne farby sviečok pri meditácii, pretože každá farba má pozitívny vplyv na iný problém. Tiež je potrebné urobiť si raz týždenne kúpeľ v slanej vode. Keď klient bude dodržiavať všetky naše rady a pokyny, požadovaný cieľ sa dosiahne oveľa rýchlejšie.

Foto © Pavol Malenký / Marion Daghan-Malenky / Daghan-Malenky GmbH

Aký je rozdiel medzi bielou a čiernou mágiou?

Aký je rozdiel medzi bielou a čiernou mágiou?
Mágia sama o sebe nie je ani čierna ani biela. Biela mágia je neutrálny nástroj. Existujú rôzne techniky mágie. Čo sa týka techniky, tak nie je medzi nimi v podstate žiadny rozdiel. Skutočná čierna mágia však funguje tak, že človek - čierny mág, zapredá svoju dušu diablovi, za to získa určité sily a po smrti musí slúžiť diablovi dlhý čas a nikto dopredu nevie, ako dlho to bude. Biela mágia sa snaží pomôcť a čierna mágia sa snaží zase zničiť.

Ďalším rozdielom je, že biela mágia funguje na základe osobného rozvoja a čierna mágia funguje tak, že po smrti sa človek znovu nezrodí, ale bude v podstate slúžiť negatívnom bytostiam. Biela mágia vychádza z vysokého duchovného rozvoja a v podstate ide o pozitívum v zmysle duchovného rastu. Existuje ešte aj tzv. “Šedá mágia”. Pri tejto mágii niekto niečo robí alebo si myslí, že robí, ale v podstate nevie, čo robí a môže to dopadnúť rôznym spôsobom.

Foto © Vladimirs - Istockphoto.com / pmalenky

Čo v prípade, ak sa požadovaný cieľ nedosiahne?

Čo v prípade, že sa požadovaný cieľ nedosiahne?
Želaný cieľ sa nedosiahne iba v prípade smrti. Vždy pracujeme na danom probléme dovtedy, kým ten problém nie je nejakým spôsobom v pozitívnom zmysle vyriešený. A vždy existuje nejaká možnosť, ako tie veci zosilniť alebo urobiť inak, a vždy je nejaká cesta späť.

Napríklad: Aj keď si ten nejaký partner nájde niekoho iného, tak ešte to neznamená, že s tým niekým iným bude aj šťastný, a že od neho nikdy neodíde. Čím rýchlejšie a čím viac sa klient dokáže odpútať od času, tým lepšie. Nedávať si žiadne časové horizonty, ako napr. musí to klapnúť do 3 mesiacov a ak to dovtedy neklapne, tak cieľ nie je dosiahnutý. My sa sústredíme len na cieľ a nie na čas. To, na čo sa sústredíme, je kvalita. Aby zmyslom celej našej práce bolo šťastie, láska a spokojnosť klienta. A na tom pracujeme dovtedy, kým to nie je dosiahnuté, preto to môže trvať niekedy aj niekoľko rokov.

Foto © DNY59 - Istockphoto.com / pmalenky

Ako dlho bude trvať, kým sa dosiahne môj želaný cieľ?

Ako dlho bude trvať, kým sa dosiahne môj želaný cieľ?
Dosiahnutie požadovaného cieľa je vždy individuálne a závisí to od rôznych vecí. Predpokladaná doba dosiahnutia výsledku sú 3 - 4 mesiace od začatia magickej činnosti. Časový rámec je však od 7 dní od začatia rituálov až po niekoľko rokov. Znovu v závislosti od toho, aké náročné to je a koľko ľudí je do toho zainteresovaných.

Napríklad: Nejaká situácia, kde partner odišiel od partnerky a zatiaľ spolu stále komunikujú, ich odlúčenie je ešte čerstvé, ani jeden z nich nemá iného partnera, nie sú tu žiadny milenci alebo milenky, tak v takom prípade sa dá cieľ dosiahnuť určite veľmi rýchlo. Ale ak už majú iných partnerov, rodičia sú proti ich vzťahu alebo jeden z partnerov sa odsťahoval do zahraničia, tak vtedy trvá dosiahnutie požadovaného výsledku dlhšie.

A ďalšou vecou od ktorej to závisí je aj spolupráca klienta. Do akej miery je klient schopný a ochotný všetky naše rady a energie, ktoré mu posielame prijať.

Foto © Djordje Zoric - Istockphoto.com / pmalenky

Aké garancie poskytujete? Kde mám záruku, že sa bielou mágiou dosiahne môj želaný cieľ?

Aké garancie poskytujete?
To, čo vám môžeme my ako mágovia zaručiť je, že daný vzťah alebo nejaká situácia, dostane novú šancu. Ak chcete získať naspäť svojho partnera, vieme vám zaručiť, že znovu začnete spolu komunikovať. Ak niekto hľadá prácu, tak bude mať príležitosť tú prácu dostať. To, či v tej práci ale aj zostane alebo nie, už závisí od neho. Do akej miery teda využijete túto druhú šancu, závisí už iba od vás.

Napríklad: Partnerka odišla od partnera, pretože ju partner podvádzal. Bielou mágiou sa dá urobiť, aby sa tá partnerka k nemu vrátila a dala mu novú šancu. Ale ak ju on znovu bude podvádzať, tak tá partnerka od neho znova odíde. A to už nie je chyba mágie, ale chyba toho človeka. Ďalší príklad, ktorý môžeme uviesť: Niekto príde o prácu kvôli svojmu lajdáckemu prístupu. To, čo my môžeme mágiou urobiť je, aby dostal novú prácu. Ale ak nezmení svoj prístup a znova bude lajdák, tak tú prácu aj znovu stratí.

Mágiou sa dá vždy urobiť to, aby ten človek dostal v danom smere novú šancu. Zároveň je ale potrebné, aby keď tú šancu dostane, ju aj správne využil. Aj z tohto dôvodu sa potrebujeme s klientmi jedenkrát do týždňa rozprávať a tiež je potrebné, aby čítali odporúčanú literatúru a riadili sa našimi pokynmi.

Foto © DNY59 - Istockphoto.com / pmalenky

Je možné zaplatiť cenu za magické služby aj na splátky?

Je možné zaplatiť cenu za magické služby aj na splátky?
Platba prostredníctvom splátok a ani prípadné zľavy, nie sú možné. Dôležité je zaplatiť celú sumu naraz dopredu. Dôvod je jednoduchý. Na rituály je potrebné nakúpiť neskutočne veľa vecí a tieto veci nemôžeme zaplatiť neskôr. Musíme ich najskôr nakúpiť a potom ich pri rituáloch aj používať. Pri určovaní ceny preto odhadujeme potrebný materiál, energiu a množstvo času. Platíte teda za náš čas, odbornosť a pomôcky. Všetky veci, ktoré sú potrebné pri rituáloch musia mať určitú kvalitu. Tieto veci preto stoja svoju cenu, alebo sú časovo veľmi náročné. Vo výnimočných prípadoch je u nás možná iba platba na dve splátky - a to polovica na začiatku našej spolupráce a druhá polovica maximálne do 2 mesiacov. U každého klienta to však posudzujeme individuálne.

Napríklad: Urobenie a oživenie voodoo bábiky. Nejde tu len o potrebný materiál a zošitie tejto bábiky, ale jej magické oživenie stojí mága jeden a pol hodiny koncentrácie denne po dobu 28 dní. Čo je samozrejme náročné časovo a aj energeticky.

Foto © Pavol Malenký / Marion Daghan-Malenky / Daghan-Malenky GmbH

Koľko stojí veštenie a aké sú podmienky veštenia?

Koľko stojí veštenie a aké sú podmienky veštenia?
Bezplatnú analýzu poskytujeme aj v rámci veštenia, ale maximálne na 10 viet a nie viac. Bezplatne poskytujeme teda iba krátku odpoveď spravidla na jednu konkrétnu otázku. Ak máte záujem o podrobnejšiu konzultáciu v oblasti vykladania kariet, analýzu vzťahu a celkový výklad vašej budúcnosti radi vám vypracujeme veštecký rozbor vašich otázok a situácie, konkrétne rady a prognózy do budúcnosti. Cena za takúto analýzu – veštenie je 100 EUR. Platby prijímame na účet v ČSOB alebo Sparkasse Münden, ktorý vám obratom zašleme. Všetci klienti tejto služby dostávajú automaticky 5 - 6 strán písomnej analýzy. Môžete tiež dostať podnety pre meditáciu a magickú prácu. Písomný výklad zasielame v prílohe e-mailom spravidla do 4 - 5 pracovných dní od potvrdenia vašej objednávky a pripísania platby na náš účet. Konzultácia v oblasti vykladania kariet sa dá dojednať aj ako telefonická alebo cez Skype, kde môžete mať neobmedzené množstvo otázok priamo počas rozhovoru (60 min).

Pri predpovedaní budúcnosti používame rôzne metódy veštenia – patrí sem napríklad výklad z tarotových alebo cigánskych kariet, numerológia, intuitívne veštenie či runy. Na všetky výklady si nechávame dostatok času a pripravujeme sa na ne meditáciou. Ak vás zaujímajú minulé životy a chceli by ste vedieť prečo sa vám niečo deje z karmického hľadiska, tak vám môžeme vypracovať aj písomnú analýzu vašich minulých životov.

Foto © OlgaLIS - Istockphoto.com / pmalenky

Aké sú vaše ceny za magické služby?

Aké sú vaše ceny za magické služby?
Na našej stránke nenájdete žiadny cenník za magické služby alebo rituály. Cena je vždy individuálna a závisí od konkrétneho klienta. Každého klienta a jeho situáciu posudzujeme individuálne. To znamená, prvú analýzu situácie klienta, ktorý sa zaujíma o niektorú z našich služieb, poskytujeme bezplatne a všetko ostatné je podľa individuálnych vecí. Až potom vám vieme povedať, či je vôbec možné mágiu použiť a koľko to bude stáť.

Pretože aj mágia lásky závisí od rôznych vecí. Napríklad od toho, ako dlho sú partneri od seba, koľko iných ľudí je do toho zainteresovaných, či ten druhý partner má už niekoho iného, či sú do toho zainteresované aj deti alebo rodičia. Je tam vždy tisíc rôznych aspektov, ktoré na to majú vplyv. V niektorých prípadoch použitie mágie dokonca ani neodporúčame. Asi 50 % klientom, ktorí nám píšu, radíme mágiu z rôznych dôvodov nepoužívať. Aj kvôli tomu je táto prvá vstupná analýza vašich problémov vždy bezplatná. V takýchto prípadoch odporúčame klientom jednorázové sedenia u Moniky v Zlatých Moravciach alebo u Darinky v Hviezdoslave. Tieto sedenia zahŕňajú: meditácie, energetickú prácu, odporučenie vhodnej duchovnej literatúry, poradenstvo ohľadom zdravej výživy alebo vypracovanie I-ťingu. Takáto konzultácia stojí 100 EUR a trvá asi hodinku a pol. Mnohí odídu spokojní už s touto konzultáciou a rozhodnú sa svoj problém riešiť sami na základe dobre mienených doporučení a literatúry. Zložitejšie a dlhodobejšie problémy vyžadujú individuálnu starostlivosť a tiež ďalšie sedenia.

Foto © urbancow - Istockphoto.com / pmalenky

Čo je to voodoo? Je voodoo čierna mágia?

Čo je to voodoo? Je voodoo čierna mágia?
Voodoo má nezaslúžene zlú povesť. Túto mágiu považuje väčšina ľudí za temnú, negatívnu alebo ju dokonca opisuje ako diabolskú. Takéto uvažovanie však nie je správne. Väčšina mágov čiernu mágiu nerobí. Je to skôr kultúrne nepochopenie, kedy Američania opovrhovali "barbarskými zvykmi černochov" a zároveň sa ich báli. Čierna mágia vyšla vlastne z potreby brániť sa. Voodoo nie je biele ani čierne. Voodoo je tiež magická technika. Základom voodoo je práca s duchmi a prírodnými silami. Je to spojenie s božstvami a duchmi. Voodoo ako také je náboženstvo ako každé iné, napr. kresťanstvo, hinduizmus či budhizmus. Voodoo mágia už zachránila prostredníctvom liečebných rituálov veľké množstvo životov. Pomocou voodoo už bolo uzdravených neskutočne veľa ľudí. Je iba v rukách ľudí či budú robiť bielu alebo čiernu mágiu. Nie je to teda otázka techniky, ale otázka toho, čo človek robí a za akým účelom.

Foto © Pavol Malenký / Marion Daghan-Malenky / Daghan-Malenky GmbH