Najčastejšie otázky: Mágia, meditácia, spiritualita ✔

Existuje spätný odraz vo voodoo?

Existuje spätný odraz vo voodoo?
Otázka spätného odrazu je veľmi individuálna. V prvom rade je dôležité vedieť - kto, prečo, za čo, a ako niečo urobil. A to sa tiež nedá všeobecne povedať. Stretávame sa aj s názormi, že za mágiu sa nemajú brať peniaze. Ale my dávame ľuďom náš čas, našu energiu a oni nám tú energiu musia tiež nejakým spôsobom vrátiť, aby bola vo Vesmíre zachovaná rovnováha. To, že to ale takto robímy my, ešte neznamená, že to môže, alebo má robiť každý. Znovu to závisí od toho, čo a prečo to, daný človek robí. Robí to naozaj ako odraz svojho životného štýlu a poznania? Má na to oprávnenie od svojho majstra? Alebo si iba sám povedal: “Ja urobím to a to!”

A potom tu nejde o to, či ten človek robí nejakú voodoo techniku alebo sa “hrá” s tibetskými božstvami, a či prináša alebo neprináša obety. Ale ide o to, kto je, aké má poznanie, a na základe čoho sa rozhodol robiť to, čo robí. Preto sa my venujeme bielej mágii. A to aj dôvod, prečo sme takí prísni na našich klientov, pretože všetko sa vždy vráti. Môžeme to nazvať karmou, spätným odrazom alebo čímkoľvek iným.

Príklad z našej praxe: Keď robíme mágiu lásky, tak si musíme byť vedomí toho, že toho klienta potrebujeme dostať na takú úroveň, aby bol pre toho druhého partnera tým najlepším partnerom, aký pre neho na svete existuje. Keď to tak urobíme a dostaneme ho na túto úroveň, tak potom je to dobré pre obidvoch. A to sa aj nám vráti. To znamená, že spätný odraz (následky) tu vždy existuje, ako nejaká karma. Je teda skôr pravidlom, ako výnimkou. A pri karme nejde len o to, čo urobíte, ale dôležité je, prečo to urobíte!

Napríklad: Človek niekoho zabije. Otázkou je: Prečo ho zabil? Čo ak ten niekto chcel zabiť jeho ženu a on ho zabil v rámci sebaobrany? Myslíte si, že za to bude súdený? Ale čo keď ho ten človek iba opľul a jednoducho sa dotkol jeho ega a kvôli tomu ho zabil. Na teoretickej úrovni je to v podstate jedna a tá istá vec. Človek zabil človeka. Ale prečo ho zabil? Rozdiel je v úmysle. V prvom prípade ho ani nechcel zabiť, iba chcel zabrániť tomu, aby zabil jeho ženu. Konal v sebaobrane. A je zrejmé, že akonáhle tam niekto vytiahne nôž, tak človek nerozmýšľa. Jednoducho koná. A vyšlo to tak, že ho pichol jeho vlastným nožom a on zomrel. Trafil ho priamo do srdca. Nechcel to, ale tak to vyšlo. Bude za to súdený?

Z toho vyplýva, že dôležitá je vždy celková situácia. To znamená: Prečo niekto, niečo robí? My robíme našu prácu ako poslanie, a nie kvôli peniazom. Na túto otázku si ale každý musí odpovedať sám. Aj my si na ňu musíme odpovedať sami. To, čo robíte, robíte ako svoje poslanie? Nie je dôležité, ako to posúdi niekto iný, ale ako to posúdite vy sami, ako to posúdi Boh len vo vás. To je to, čo je podstatné. A to sú veci, ktoré sa nedajú merať. Práve od týchto vecí potom závisí aj niečo také, čomu hovoríme spätný odraz. Treba si vždy položiť otázku: Prečo to ten človek urobil?

Povedzme, že nejaký voodoo majster urobí z niekoho zombieho. Prečo to urobil? Čo ho k tomu viedlo? Čo ak ten človek už zabil 4 ľudí a znásilnil 10 žien? Nie je potom pre neho lepšie, aby pracoval ako zombie, a takto si aspoň trošku odpracoval svoju zlú karmu? Myslíte si, že ten voodoo majster bude za to potrestaný? Nebude! Je to potom čierna mágia? To je veľmi otázne. Dá sa povedať, že je to 50 na 50. Dajme tomu, že ten istý majster urobí zombieho z niekoho iného. Z niekoho, kto bol dobrým človekom. Zrazu je to úplne iná situácia. V prvom prípade by sme povedali, že je to v podstate úplne v pohode a nemá to s čiernou mágiou vôbec nič spoločné. Ale v druhom prípade, napriek tomu, že je to navonok to isté, je to čierna mágia. Takže znovu - v prvom prípade ten mág urobil niečo pozitívne, pretože v podstate išlo o negatívneho človeka, ktorý si nedal povedať. A keďže na Haiti neexistuje polícia, ktorá by ho mohla zatvoriť, tak ho potrestali týmto spôsobom. V tom druhom prípade si ten mág chcel zarobiť peniaze, tak si vyrobil ešte jedného zombieho z nejakého chudáka, ktorý teraz pracuje na poli. To je už niečo úplne iné! A vidíte ten rozdiel.

V konečnom dôsledku ide teda o zámer, o poznanie, a ide o individuálny prípad. Z nášho pohľadu, čo sa týka bielej alebo čiernej mágie, tak tu nejde len o to, akú bytosť vzývate. Pretože vy môžete vzývať napríklad aj Lucifera, a pritom to bude stále biela mágia. Napríklad pri exorcizme: Keď je niekto posadnutý Luciferom, tak s ním mág musí vyjednávať, čo tá duša urobila, a môže s ním vyjednať obeť. Keď s ním vyjedná obeť, tak daný človek prestane byť posadnutý Luciferom. Bola to teda čierna mágia? Veď toho Lucifera vzýval a priniesol mu obeť, aby sa zjavil. A druhýkrát chce peniaze, znovu vzýva Lucifera a prináša mu obeť. To je úplne iná situácia.

Problém je v tom, že ľudia neskutočne ľahko a rýchlo zovšeobecňujú veci. Napríklad: Ľudia nemajú radi poisťovacích agentov a myslia si, že všetci poisťovací agenti sú darebáci, pretože berú od ľudí peniaze. Ale každý z nás potrebuje poistenie. Potrebujete zdravotné poistenie, lebo čo ak naozaj spadnete, budete dlhodobo práceneschopní, nebudete môcť robiť s PC alebo dokonca oslepnete. Taká poistka vám môže pomôcť. Možno budete potrebovať operáciu za 100 000 EUR, ktoré nemáte. Poisťovňa vám to môže zaplatiť. Takže, je poistenie zlé alebo dobré? To je otázka. Ide skôr o to, aký predajca vám čo predá. Predal vám naozaj produkt, ktorý je pre vás vhodný? Môžete mu dôverovať? Alebo vám niečo predal len preto, aby zarobil na provízii? Poistenie nie je ani dobré, ani zlé. Je to znovu individuálny prípad v závislosti od toho, či vám predal niečo, čo je pre vás vhodné, alebo nevhodné. Také isté je to aj s mágiou.

Foto © Fotolia.De Africa Studio / pmalenky