Najčastejšie otázky: Mágia, meditácia, spiritualita ✔

Existuje spätný odraz vo voodoo?

Existuje spätný odraz vo voodoo?
Otázka spätného odrazu je veľmi individuálna. V prvom rade je dôležité vedieť - kto, prečo, za čo, a ako niečo urobil. A to sa tiež nedá všeobecne povedať. Stretávame sa aj s názormi, že za mágiu sa nemajú brať peniaze. Ale my dávame ľuďom náš čas, našu energiu a oni nám tú energiu musia tiež nejakým spôsobom vrátiť, aby bola vo Vesmíre zachovaná rovnováha. To, že to ale takto robímy my, ešte neznamená, že to môže, alebo má robiť každý. Znovu to závisí od toho, čo a prečo to, daný človek robí. Robí to naozaj ako odraz svojho životného štýlu a poznania? Má na to oprávnenie od svojho majstra? Alebo si iba sám povedal: “Ja urobím to a to!”

A potom tu nejde o to, či ten človek robí nejakú voodoo techniku alebo sa “hrá” s tibetskými božstvami, a či prináša alebo neprináša obety. Ale ide o to, kto je, aké má poznanie, a na základe čoho sa rozhodol robiť to, čo robí. Preto sa my venujeme bielej mágii. A to aj dôvod, prečo sme takí prísni na našich klientov, pretože všetko sa vždy vráti. Môžeme to nazvať karmou, spätným odrazom alebo čímkoľvek iným.

Príklad z našej praxe: Keď robíme mágiu lásky, tak si musíme byť vedomí toho, že toho klienta potrebujeme dostať na takú úroveň, aby bol pre toho druhého partnera tým najlepším partnerom, aký pre neho na svete existuje. Keď to tak urobíme a dostaneme ho na túto úroveň, tak potom je to dobré pre obidvoch. A to sa aj nám vráti. To znamená, že spätný odraz (následky) tu vždy existuje, ako nejaká karma. Je teda skôr pravidlom, ako výnimkou. A pri karme nejde len o to, čo urobíte, ale dôležité je, prečo to urobíte!

Napríklad: Človek niekoho zabije. Otázkou je: Prečo ho zabil? Čo ak ten niekto chcel zabiť jeho ženu a on ho zabil v rámci sebaobrany? Myslíte si, že za to bude súdený? Ale čo keď ho ten človek iba opľul a jednoducho sa dotkol jeho ega a kvôli tomu ho zabil. Na teoretickej úrovni je to v podstate jedna a tá istá vec. Človek zabil človeka. Ale prečo ho zabil? Rozdiel je v úmysle. V prvom prípade ho ani nechcel zabiť, iba chcel zabrániť tomu, aby zabil jeho ženu. Konal v sebaobrane. A je zrejmé, že akonáhle tam niekto vytiahne nôž, tak človek nerozmýšľa. Jednoducho koná. A vyšlo to tak, že ho pichol jeho vlastným nožom a on zomrel. Trafil ho priamo do srdca. Nechcel to, ale tak to vyšlo. Bude za to súdený?

Foto © Fotolia.De Africa Studio / pmalenkyČítať viac...

Prečo sa za magické služby platí...

Prečo sa za magické služby platí...
Prečo sa za mágiu platí?

Ľudia si častokrát kladú túto otázku a myslia si, že ak má niekto nejaký dar alebo schopnosti, tak by mal tieto schopnosti využívať pre dobro iných a pomáhať im bezplatne, alebo iba za nejakú symbolickú cenu. Avšak už zabúdajú na to, že za magickou prácou sa toho skrýva oveľa viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať a aj Vesmír funguje na inom princípe…

Ale to najpodstatnejšie je to, že táto otázka je v podstate položená zle. Ide o to, že drvivá väčšina ľudí považuje peniaze za niečo zlé. Myslia si, že je to niečo zlé a mali by ťažko pracovať, prebíjať sa, aby sa k týmto peniazom dostali, a potom vo voľnom čase robiť to, čo ich baví. Ale to je omyl! A to je aj dôvod, kvôli ktorému je v dnešnej dobe drvivá väčšina ľudí nespokojných a neúspešných.

Peniaze, rovnako ako mágia, nie sú ani negatívne, ani pozitívne. To, čo my šírime, a čo sa snažíme sprostredkovať aj našim klientom je, aby robili to, čo ich baví. A keď budú robiť niečo, čo ich baví, budú to robiť nie ako povolanie, ale ako poslanie, nájdu v tom aj nejaký hlbší zmysel, tak sa im aj začne dariť. Keď sa im začne dariť, tak budú automaticky dostávať aj viac peňazí. A budú úspešní!!! Taký je univerzálny zákon. Človek si musí uvedomiť, že peniaze nie sú ani dobré, ani zlé, rovnako ako energia. Alebo inými slovami: Peniaze sú dobré alebo zlé v závislosti od toho ako ich použije človek. Či ich použije na dobré alebo na zlé účely.

A ako je to u nás? Každý z nás vyštudoval aj niečo iné. Pavol je matematik a študoval matematiku a telesnú výchovu na Univerzite Komenského v Bratislave. Marion pracovala v oblasti zdravotníctva ako ošetrovateľka a zdravotná sestrička. Monika je právnička a študovala právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Darinka má klasické technické vzdelanie v odbore strojárstva a pracovala ako autorizovaná projektantka vzduchotechniky zapísaná v Slovenskej komore stavebných inžinierov. Slávka je inžinierka a vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Jaroslav je 5 hviezdičkový kuchár. Ale v živote každého človeka príde ten bod, kedy sa začne venovať duchovným veciam, mágii a podobným veciam v rámci svojho voľného času. Ale keď tých ľudí, ktorým chce pomôcť je stále viac a viac, tak v tom nejakom bode si musí povedať: “Ok, na to, aby som im mohol všetkým pomáhať, tak budem musieť menej pracovať. A keď niekto menej pracuje, tak má samozrejme aj menej peňazí. Tým pádom musí začať brať za to peniaze.

Foto © Fotolia.De samiramay / pmalenkyČítať viac...

Na internete a v knižkách som si už toho veľa prečítal/a a pohľadal/a - ako mám ale vedieť, ktorá metóda je správna?

Na internete a v knižkách som si už toho veľa prečítal/a a pohľadal/a - ako mám ale vedieť, ktorá metóda je správna?
Existuje toľko veľa variánt a možností, a ja neviem, čo z toho je správne.

V bielej mágii neexistuje žiadna jedna alebo “správna” metóda. V závislosti od konkrétnej problémovej situácie alebo individuálnej situácie existujú rôzne spôsoby prístupu.
Bez ohľadu na to a vo všeobecnosti, ale platí jedno: Pozitívne myšlienky. Pozitívne emócie. Iba čisto pozitívne myslenie môže pritiahnuť pozitívne výsledky, čo je už pre väčšinu z nás výzvou.
Ako jednoduchý príklad by sme radi uviedli niekoho, kto vykonáva mágiu peňazí, a pritom myslí na to, že nemá žiadne peniaze. Toto je príklad negatívneho myslenia. Oveľa lepšie je myslieť na pozitívny výsledok: Budem mať veľa peňazí!
Podobné je to aj v ľúbostnej mágii: Namiesto premýšľania o tom, že osoba, po ktorej túžite, je ďaleko, mali by ste mať pozitívnu predstavu toho, ako ste v budúcnosti spolu šťastní.
Úmyslom bielej mágie je posilniť tieto pozitívne myšlienky a emócie. Biela mágia vie, že všetko je vzájomne prepojené v sieti vedomia a energie. Úlohou je spojiť svoje vlastné vedomie a svoju vlastnú energiu tak, aby sme mohli "skočiť" do tejto siete. Metóda, ktorú sa snažíte k sebe pritiahnuť závisí od danej situácie. Farby sviečok alebo božstvá nie sú vybrané náhodne, pretože je potrebné posilniť pozitívne myšlienky. To, čo pomôže jednému, nemusí byť správne aj pre niekoho druhého. Impulzom, ktorý zosilňuje emócie, môžu byť napríklad červené ruže a božstvo Erzuli, ale možno sa k určitej situácii bude lepšie hodiť nejaké iné božstvo. Dôraz sa kladie najmä na dve veci: Individuálny problém a vlastnú osobu. Ak chcete nájsť individuálny postup a metódu, tak na začiatku platí jedno: Skočte a pokúste sa plávať! Tak ako aj pre mnoho vecí v živote, platí aj v bielej mágii: Niekedy musíte toho jednoducho veľa vyskúšať, aby ste zistili, čo sa k vám najlepšie hodí a čo vám najlepšie vyhovuje.

Foto © Fotolia.De samiramay / pmalenky

Preložené z nemeckého originálu: Weiße Magie: Fragen & Antworten

Už som sa obrátil/a aj na iného bieleho mága, ale zaplatil/a som veľa peňazí a ešte stále nevidím žiadnu zmenu mojej situácie.

Už som sa obrátil/a aj na iného bieleho mága, ale zaplatil/a som veľa peňazí a ešte stále nevidím žiadnu zmenu mojej situácie.
Ako mám vedieť, že tentokrát to bude iné?

Samozrejme tu sa ponúka najskôr otázka u akého mága ste boli. V dnešnej dobe existuje na internete neskutočné množstvo webových stránok, ktoré neudávajú žiadnu adresu, neposkytujú žiadne ďalšie kontaktné informácie, a ani neponúkajú možnosť navštíviť daného mága osobne.

Práve pri bielej mágii je dôležité sa s mágom aj osobne porozprávať, navštíviť ho alebo prinajmenšom s ním nadviazať aspoň telefonický kontakt. V prípade, že tieto podmienky nebudú splnené, čo je prípadom aj mnohých internetových stránok, možno predpokladať, že nám nebude poskytnutá ani žiadna pomoc alebo podpora zo strany bielej mágie. Mágia iba prostredníctvom e-mailovej komunikácie je nezmysel.

Naopak, biela mágia môže veľmi dobre pomôcť, ak klient alebo záujemca o niektorú z magických služieb, navštívi daného mága osobne. V konečnom dôsledku to znamená, že osobný kontakt nie je pre bielu mágiu nevyhnutný, avšak je veľmi cenný a užitočný, čo sa nám doteraz preukázalo aj v praxi. Ak osobný kontakt nie je možný, tak v takom prípade je dobrý aj telefonický rozhovor, avšak možnosť vidieť sa osobne tvárou v tvár (cez Skype...) je ešte lepšia. Toto sú také hrubé podmienky toho, aby sme mohli spoločne pracovať na dosiahnutí cieľa.

Ak došlo k osobnému kontaktu alebo dokonca ten mág navštívil klienta osobne, tak ďalšou otázkou je to, čo presne robil, alebo aké pomôcky pritom použil. Zásadne je vždy veľmi dobré navštíviť mága osobne a pocítiť v atmosfére niečo zvláštne, niečo nezvyčajné. Priestory, v ktorých mág prevažne vykonáva mágiu sú nabité energiou, a keď do nich človek vstúpi, tak môže cítiť niečo nezvyčajné. Ak tomu tak nie je, tak v takom prípade by ste mali svoje rozhodnutie, začať s takýmto mágom spolupracovať, ešte prehodnotiť. Môže to znamenať aj to, že to želanie, ktoré nás k takémuto “mágovi” priviedlo, by sa malo na určitú dobu odložiť. Biela mágia však neznamená, že len preto, že ste vykonali nejaký rituál, môžete hneď očakávať aj výsledky.

Ako príklad môžeme uviesť nejakú situáciu z oblasti ľúbostnej mágie. Muža, po ktorom túžite, ale momentálne má priateľku, nebudete môcť pomocou rituálu od jeho priateľky oddeliť a spôsobiť to, že sa rozídu. Rituály a biela mágia potrebujú častokrát aj celé mesiace, kým vidíme prvé výsledky, a často vyžadujú aj prácu na sebe samom. Je to prirodzený proces, ktorý niekedy potrebuje dlhší čas a vyžaduje si aj trpezlivosť a húževnatosť.

Foto © Pavol Malenký / Marion Daghan-Malenky / Daghan-Malenky GmbH

Preložené z nemeckého originálu: Weiße Magie: Fragen & Antworten

Čo je skutočne biela mágia?

Čo je skutočne biela mágia?
Skutočná biela mágia vychádza z poznania seba samého. Z toho, že človek našiel sám seba, že našiel Boha. Potom aj Boh dáva človeku nejaké zvláštne sily. Musí tam ale vždy byť dobro. Mágia je neutrálny nástroj a iba sám človek - mág jej dáva farbu. V bielej mágii človek pracuje na sebe, aby pomohol iným. V čiernej mágii človek pracuje na iných, aby pomohol sám sebe. Čierna farba znamená teda niečo negatívne, zatiaľ čo biela farba má pozitívne úmysly. Čo je však pozitívne alebo negatívne je pomerne relatívne a mení sa to aj s časom.

Biela mágia je neutrálny nástroj. Len v rukách človeka je možné ho použiť dobrým alebo zlým spôsobom. Rozhodujúce je, aký je cieľ a motivácia mága a klienta. Biela mágia je nástroj podobný atómovej energii. Môže nám vyrábať svetlo, ktoré nám pomáha, alebo môže aj ničiť, pokiaľ nie je použitá správne.

Biela alebo čierna mágia je ale volená a praktizovaná vedome. Pri čiernej mágii prisľúbi mág svoju dušu diablovi. Po svojej smrti potom musí mág diablovi slúžiť. Ako protislužbu má počas svojho života sily, ktoré môže využívať ku svojim egoistickým cieľom.

Foto © GraconDesign - Istockphoto.com / pmalenky

Biela mágia. Weiße Magie.

Aký je rozdiel medzi bielou a čiernou mágiou?

Aký je rozdiel medzi bielou a čiernou mágiou?
Mágia sama o sebe nie je ani čierna ani biela. Biela mágia je neutrálny nástroj. Existujú rôzne techniky mágie. Čo sa týka techniky, tak nie je medzi nimi v podstate žiadny rozdiel. Skutočná čierna mágia však funguje tak, že človek - čierny mág, zapredá svoju dušu diablovi, za to získa určité sily a po smrti musí slúžiť diablovi dlhý čas a nikto dopredu nevie, ako dlho to bude. Biela mágia sa snaží pomôcť a čierna mágia sa snaží zase zničiť.

Ďalším rozdielom je, že biela mágia funguje na základe osobného rozvoja a čierna mágia funguje tak, že po smrti sa človek znovu nezrodí, ale bude v podstate slúžiť negatívnom bytostiam. Biela mágia vychádza z vysokého duchovného rozvoja a v podstate ide o pozitívum v zmysle duchovného rastu. Existuje ešte aj tzv. “Šedá mágia”. Pri tejto mágii niekto niečo robí alebo si myslí, že robí, ale v podstate nevie, čo robí a môže to dopadnúť rôznym spôsobom.

Foto © Vladimirs - Istockphoto.com / pmalenky

Aké sú vaše ceny za magické služby?

Aké sú vaše ceny za magické služby?
Na našej stránke nenájdete žiadny cenník za magické služby alebo rituály. Cena je vždy individuálna a závisí od konkrétneho klienta. Každého klienta a jeho situáciu posudzujeme individuálne. To znamená, prvú analýzu situácie klienta, ktorý sa zaujíma o niektorú z našich služieb, poskytujeme bezplatne a všetko ostatné je podľa individuálnych vecí. Až potom vám vieme povedať, či je vôbec možné mágiu použiť a koľko to bude stáť.

Pretože aj mágia lásky závisí od rôznych vecí. Napríklad od toho, ako dlho sú partneri od seba, koľko iných ľudí je do toho zainteresovaných, či ten druhý partner má už niekoho iného, či sú do toho zainteresované aj deti alebo rodičia. Je tam vždy tisíc rôznych aspektov, ktoré na to majú vplyv. V niektorých prípadoch použitie mágie dokonca ani neodporúčame. Asi 50 % klientom, ktorí nám píšu, radíme mágiu z rôznych dôvodov nepoužívať. Aj kvôli tomu je táto prvá vstupná analýza vašich problémov vždy bezplatná. V takýchto prípadoch odporúčame klientom jednorázové sedenia u Moniky v Zlatých Moravciach alebo u Darinky v Hviezdoslave. Tieto sedenia zahŕňajú: meditácie, energetickú prácu, odporučenie vhodnej duchovnej literatúry, poradenstvo ohľadom zdravej výživy alebo vypracovanie I-ťingu. Takáto konzultácia stojí 75 EUR a trvá asi hodinku a pol. Mnohí odídu spokojní už s touto konzultáciou a rozhodnú sa svoj problém riešiť sami na základe dobre mienených doporučení a literatúry. Zložitejšie a dlhodobejšie problémy vyžadujú individuálnu starostlivosť a tiež ďalšie sedenia.

Foto © urbancow - Istockphoto.com / pmalenky