Recepty zdravej výživy ✔ Tipy & Triky

Čokoládové muffiny na dobrú náladu 😉

Čokoládové muffiny na dobrú náladu
Na chladné zimné dni vám odporúčame tieto čokoládové muffiny, ktoré vám určite zdvihnú náladu :-). Môžete si pri nich pozrieť aj jeden z nami odporúčaných duchovných filmov, ktoré nájdete uverejnené na našej webovej stránke. Sladká chuť muffinov vám spríjemní ich sledovanie.

Suroviny: 240 g hladkej múky (ak nie je hladká, tak môže byť aj polohrubá), 130 g trstinového cukru, polovica balíčka kypriaceho prášku do pečiva, 30 g kakaa (farba cesta závisí od kvality kakaa, nám sa osvedčilo holandské kakao), 3 vajcia, 110 ml mlieka (ak je cesto príliš husté, tak môžeme pridať o niečo viac), 150 g roztopeného masla, horkú čokoládu (prípadne nutelu, džem, ovocie…).

Muffiny
Príprava: Ešte pred cestom si nasekáme 100 g horkej čokolády (alebo podľa chute môžeme pridať aj niečo iné: orechy, nutelu, ovocie, džem, alebo aj nič...) Najskôr zmiešame vo väčšej miske všetky suché suroviny zvlášť a v druhej miske rozmiešame vajíčka, prilejeme mlieko, maslo a všetko dobre zmiešame. Potom všetko v jednej miske premiešame metličkou alebo mixérom s rýchlostným stupňom 1.

Cesto následne naplníme do košíčkov. Plníme lyžicou a do stredu pridáme džem, nutellu alebo ovocie. Táto dávka je na 12 košíčkov, plníme ich do 3/4 a na vrch dáme ešte čokoládu, ktorú trochu pritlačíme do cesta. Ak chcete pridať do cesta napr. nutelu, tak postup je rovnaký len namiesto nasekanej čokolády dáte nutelu napr. čajovú lyžičku alebo aj viac na jeden muffin. Muffiny pečieme zhruba 20 minút pri teplote 180°C. Pred podávaním ich necháme vychladnúť.

Prajeme vám dobrú chuť!

Foto © Monika Slivová I Pavol Malenký I Daghan-Malenky GmbH