Recepty zdravej výživy ✔ Tipy & Triky

Losos v lístkovom ceste na špenátových listoch

Losos v lístkovom ceste na špenátových listoch
Losos patrí k hlavným jedlám elementu Vody a mali by sme ho konzumovať aspoň jedenkrát do týždňa. Je zdrojom omega-3 mastných kyselín a ďalej obsahuje aj cenné vitamíny a minerály. Práve losos patrí k najzdravším rybacím mäsám. Je potrebné si dať ale pozor aj na kvalitu lososa, nakoľko veľké percento dovážaného lososa je z farmy a výživnosť takto chovaného lososa je potom menšia a dokonca môže byť aj škodlivý.

Suroviny: 500 g čerstvého lososa v kuse, 2 lístkové cestá, 150 g čerstvého špenátu, 3 strúčiky cesnaku, 1 vajíčko, sekané mandľové lupienky na posypanie - približne 50 g, trošku soli a mletého čierneho korenia.

Losos Lístkové cesto Špenát
Príprava: Lístkové cesto položíme na dosku, rozvaľkáme ho a potrieme rozpučeným cesnakom. Potom ho jemne posolíme, pokryjeme špenátovými listami, na ne položíme lososa, ktorého predtým umyjeme, jemne posolíme a pokoreníme. Následne ho prikryjeme druhou vrstvou špenátových listov, cesnakom a druhým plátkom lístkového cesta. Dolnú a hornú časť cesta spojíme a potrieme rozšľahaným vajíčkom. Nakoniec to ešte posypeme mandľovými lupienkami. Pečieme v rúre 40 - 50 minút pri teplote asi 160 - 180 stupňov.

Lososa môžeme predtým ešte marinovať v oleji s čerstvo rozotretými bylinkami. Podávame ho so zemiakovým pyré alebo varenými zemiakmi a zeleninovým šalátom.

Foto © Monika Slivová I Pavol Malenký I Daghan-Malenky GmbH