Recepty zdravej výživy ✔ Tipy & Triky

Špaldové palacinky s jablkami

Špaldové palacinky s jablkami
Suroviny: 150 g špaldovej múky hladkej, 150 g pšeničnej múky hladkej extra špeciál 00 alebo pohánkovej múky, 3 - 5 dl vody (podľa potreby), štipka morskej soli, kvalitný olej.

Príprava: Palacinky pripravíme veľmi jednoducho a zaberie nám to iba niekoľko minút. Z múky, vody a soli pripravíme palacinkové cesto. Cesto nemá byť príliš husté, aby sa dobre rozlialo po panvici. Potom potrieme panvicu olejom a necháme ju nahriať. Na vyhriatu panvicu dáme 1 porciu (približne 1 naberačku) palacinkového cestíčka, krúživým pohybom rozotrieme na panvici palacinku do tvaru kruhu. Opečieme po oboch stranách do zlatista. Palacinky necháme vychladnúť.

Špaldová palacinka
Plnka: Ošúpeme a pokrájame jablká. Podlejeme ich troškou vody a dáme ich dusiť na panvicu. Pridáme trošku cukru - podľa chuti. Keď sú už mäkké, tak do nich pridáme vanilkový puding rozmiešaný v troške vody. Povaríme ešte pár minút.

Palacinky naplníme jablkovou zmesou a podávame. Môžeme ich naplniť aj inou, ľubovoľnou plnkou. Napríklad podusené pokrájané jablká s brusnicami, zahustené vanilkovým pudingom alebo ich môžeme naplniť jemným tvarohom, do ktorého môžeme pridať aj kúsky ovocia. Na záver ich môžeme ešte ozdobiť roztopenou horkou čokoládou a šľahačkou.

Foto © Monika Slivová I Pavol Malenký I Daghan-Malenky GmbH