Hypnóza

Ako ju poznáme i nepoznáme

Hypnóza

Ako ju poznáme i nepoznáme

Veľakrát nám život prináša na našej ceste rôzne motance a z nich vzniknuté uzly. Vskutku si s nimi nevieme dať rady, stojí nás to neuveriteľnú námahu a dlhý čas hľadania. Veľa návštev odborníkov a predsa... Výsledok sa míňa účinkom a my sme doslova v pasci vlastných myšlienok a nevieme už vskutku čo ďalej.

Nemusia to byť len duševné pnutia, sú to rôzne iné problémy na fyzickej úrovni, či v oblasti vzťahov.

Lekári bezmocne krútia hlavou, výsledky sú negatívne, ale nám to aj tak z biedy nepomôže. Zvykneme to riešiť formou rôznych poradní, či cvičení, ale pokým sa nedostaneme k tomu správnemu odborníkovi, či technike pomoci, výsledku sa nedočkáme.

Jednou z takýchto alternatív, ktoré môžu pomôcť, keď zlyhávajú všetky ostatné, je HYPNÓZA.

Pokiaľ nevyskúšame, nezatracujme!

Ako obvykle je potrebné prepracovať sa k príčine problémov. A odtiaľ začať. Ale cesta je to aj tak tŕnistá a môže tiež trvať nejaký čas.

Hypnóza

Foto © JPC-PROD http://www.fotolia.com I pmalenky

Nemusí to tak byť, niekedy sa úspech dostaví veľmi rýchlo. Prípad od prípadu. Dokážete si pripustiť, že tým pomocníkom môže byť HYPNÓZA? Nie je úmyslom provokovať vás, ale skôr dať do pozornosti nevšedný spôsob možnej alternatívy, ale prekvapivo účinný.

Biela mágia Pentagram

Hypnóza

Čo je hypnóza?

V slovníku cudzích slov sa môžeme dočítať, že: „Hypnóza je vlastne umelý spánok, ktorý je charakteristický zvýšenou vnímavosťou a sústredenosťou. Hypnotizovaný stráca svoju osobnosť a poslušne sa riadi príkazmi hypnotizéra. Hypnóza sa používa aj na terapeutické účely."

Je to tak? Nie je? Nuž niekedy sme vážne na pochybách, či uveriť, či nie. Najlepšie je vyskúšať si. Lebo o hypnóze bolo napísaného veľmi veľa, ale stokrát čítať je určite menej ako raz zažiť.

Ak budete chodiť vážne okolo témy hypnóza, dopátrate sa k rôznym zaujímavým faktom, z ktorých zopár určite je neodškriepiteľných. Napríklad, že človek môže byť:

1.) bdelý
2.) spiaci
3.) v hypnóze

Čo je bdelý, to každý ovláda. Každý živý tvor pri bdelosti akosi funguje v našej realite pozemského jestvovania. Chodí, lieta, pláva, či lezie. Komunikuje s ostatnými svojho druhu, prijíma potravu, atď.

Keď sa jedná o spánok, nuž zväčša sa pri ňom leží, hlavne v noci. Vedomie bdelej mysle sa stráca, prichádzajú sny a bytosť nevníma okolie. Jednoducho povedané spiaci je odpojený od svojho okolia.

Spánok Hypnóza

Foto © glisic_albina http://www.fotolia.com I pmalenky

Pri hypnóze je bytosť vedená systémom k akoby spánku, kde plne vníma pokyny a necháva sa viesť celým procesom. Dá sa povedať, že hypnotizovaný si pamätá, čo sa dialo.

Takže, ak sa vrátime o kúsok dozadu, ruku na srdce, asi neviete, čo hypnóza vskutu je a čo od nej môžete očakávať. Takže poďme sa na to pozrieť bližšie…

Iste každý sme iný a máme iné schopnosti vnímania i reakcie. Niekto je doslova médium, to je ten, ktorého je možné ľahko do hypnózy uviesť. Niekto je tak – tak stredného charakteru, a raz je mu ľahšie ocitnúť sa v tom čiastočne zmenenom stave bytia. A niekto je absolútny tvrďas, a nepohne ním nič.

Ten stred je najbežnejšia vzorka populácie a asi patríte k nemu aj vy. Takže ak by ste mali obavy, že hypnotizér vás zmanipuluje a bude si s vami robiť čo chce, pokojne ich zahoďte. Nebude! Ale nechceme tu riešiť žiadne cirkusové čísla. Chceme priblížiť možné riešenie našich tieňov, ktoré sú ukryté hlboko v našom vnútri. Dá sa to?

Nuž určite áno, ak ste otvorení k informáciám a naozaj túžite prepracovať sa k sebe samému, a jadru svojho problému, ktorý určite každý z nás má.

Hypnoterapia

Foto © sylv1rob1 http://www.fotolia.com I pmalenky

Kto s hypnózou začal?

Môžeme si myslieť, že hypnóza je prevratnou technikou novoveku. Veď do polovice 19.storočia sa s hypnózou vlastne nestretávame. Opak však je pravdou. Hypnóza sprevádza ľudstvo od nepamäti, ibaže sa v dnešných časoch o tom veľa nevie. Tranz, ktorý je istou technikou práce s podvedomím, je bežným rituálom kmeňov prírodných ľudí.

Využívali ho v dávnoveku a využívajú aj dnes. Iste ste videli staré dokumentárne filmy, kde sú nasnímané kmeňové tance mužov i žien, kedy za rytmického zvuku bubnov tancujú, tancujú a tancujú... postupne s dostávajú do tranzu. V tom zmenenom stave vedomia sa u nich začnú prejavovať iné schopnosti a príjímajú silnú energiu, ktorú využívajú pre životne dôležité situácie:

- vstup do dospelosti mladých jedincov
- boj o záchranu kmeňa
- lov koristi
- silný magický zásah

Hypnóza Indiáni

Foto © Tony Baggett http://www.fotolia.com I pmalenky

Ako to celé prebieha?

Pravdu povediac tranz je len začiatkom celého procesu hypnózy. Ak teda má prísť k regulérnej hypnóze, sú k tomu potrebné zásadné deje. Aké? Nuž teda v prvom rade sa človek musí rozhodnúť, že hypnózu podstúpi. V druhom rade, ak chce mať výsledok, musí sa stretnúť s hypnotizérom. V treťom rade musí byť spolupracujúcou osobou. Dokazovať si, že ten hypnotizér so mnou aj tak nič neurobí, nie je vhodný prístup. Ak sa teda zveríte do rúk hypnotizéra, je veľmi vhodné byť uvoľnený a spolupracovať s terapeutom. Ešte jedna maličkosť. Myslieť si, že jednorazové stretnutie s hypnózou bude 100 % účinné, v zmysle: „A mám navždy vystarané s mojim problémom!“, je ilúzia. Určite je vhodné sa pripraviť minimálne na 2 - 3 opakovania a možno aj viac.

Možno ešte nezaškodí podrobnejšie popísať celý postup. Hypnotizér s vami určite nadviaže ústny i vizuálny kontakt a „oťuká“ si vás. Prečo ste prišli? Kto vás k nemu navigoval? Ale i v čom spočíva váš problém? Potom si vás pohodlne usadí a bude vás slovne viesť...

Poďme sa teda na to pozrieť z praktického hľadiska, čo môžete očakávať. Nič z toho, čo tu je popísané však nie je striktné. A ak náhodou máte pocit, že hypnóza je len „ducharina“, prosím, nik vám to nejde vziať.

Hypnóza a hypnotizér

Foto © hyperworx http://www.fotolia.com I pmalenky

A to najdôležitejšie: pri vážnom klinickom stave, sa odovzdajte do rúk lekára! ☺ Naše príspevky nie sú náhradou odbornej pomoci.

ZA VZNIKNUTÉ STAVY NENESIEME ZODPOVEDNOSŤ!

Ako je možné poradiť si s hypnózou napríklad pri odúčaní fajčenia?

Aj keď sa môže zdať, že toto je ten najjednoduchší príklad pre hypnotickú prax, vôbec to tak nemusí byť.

Na začiatku sa hypnotizovaný musí stotožniť s tým, či naozaj chce so svojim fajčením niečo urobiť v zmysle PRESTAŤ FAJČIŤ. Ak je to tak, až potom môžeme začať s hypnózou. Inak je to iba zmárnený čas, ak teda NECHCE prestať fajčiť.

Až tu môžeme navodiť tranz. Dôležitou silou tu je vlastné telo hypnotizovaného. Jeho vlastné ruky mu ukážu, čo podvedomie CHCE. Ruky pracujú ako dva magnety. V predpažení s pokrčenými lakťami, smerujú a idú k sebe. Rýchlosť akou sa to deje je ukazovateľom jeho skutočnej túžby po odučení sa od fajčenia. Pri správnom aplikovaní nakoniec klesnú do lona.

Vtedy je hypnotizovaný privedený do stavu, kedy ucíti aké opojné je môcť sa nadýchnuť cigaretového dymu, a ako to úžasne to pôsobí na jeho stav bytia. Na pokyn hypnotizéra dvíha hypnotizovaný pred seba vystretú ľavú ruku (ak je pravák). Ak je ľavák tak robí opačné garde. Sleduje pri tom aké je to ťažké a nepríjemné mať ruku vystretú pred sebou. Toto nepohodlie si spája si s pocitom blaha pri fajčení. Hypnotizér zvýrazňuje hypnotizovanému slovne aká je ruka ťažká, a čím viac vníma pocit blaha z fajčenia, tým je ruka ťažšia. Ťažšia a ťažšia. Už to nevládze vydržať a ruka padá dole na koleno.

Tu nechá hypnotizér fajčiara dva-trikrát situáciu predýchať, a navodzuje iný stav. PREPROGRAMOVANIE na nefajčenie. Samozrejme, že fajčiar tak veľmi túži po stave bez cigarety, že očakáva akú úľavu mu to prinesie. Ako už nebude cítiť potrebu zapáliť si, a nebude musieť bojovať sám so sebou. S ľahkosťou sleduje iných fajčiarov, ako si idú zapáliť a jeho to vôbec neťahá! Naopak necháva ho to pokojným a nezávislým. Teraz hypnotizér pracuje s jeho pravou rukou (ak je pravák). Ruka je vystretá pred telom a hypnotizovaný sa celkom sústreďuje na jej váhu i to, že ruka chce klesnúť dole. Najprv akoby ju tam silou vôle chcel udržať.

Vtedy si uvedomí ako jedno mu je či niekto fajčí, a bez odporu necháva klesnúť vystretú pravú ruku pomaličky ku kolenu. A vníma úľavu z toho, že si to dovolil, UMOŽNIL.

Sme tu, aby sme vám pomohli a tešíme sa, že vás môžeme pritom sprevádzať.

Hypnóza a fajčenie

Foto © Andriy Bezuglov http://www.fotolia.com I pmalenky

Logo Hypnóza

Hypnóza

Cítite sa frustrovane, bez motivácie, bez energie a neviete prečo? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorým sa poddávame bez toho, aby sme si to všimli. Tieto vzorce správania a stereotypy vieme zmeniť a ovplyvniť tak, aby ste vedome ovplyvňovali svoj život viac pozitívne ako negatívne. Môžete dosiahnuť všetko, pokiaľ do toho vložíte svojho ducha a svoje srdce. A my vám s tým pomôžeme!

TU si u nás môžete objednať konzultáciu.

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Máte problémy vo svojom ľúbostnom živote a neviete, ako ďalej? Ste práve teraz konfrontovaní s niečím, čo ste doteraz považovali za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni? Chcete nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebujete vedieť odpovede na vaše otázky?

Cítite sa frustrovane, bez motivácie, bez energie alebo ste pred syndrómom vyhorenia? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu. Tomu všetkému sa neuvážene poddávame. Vďaka našim mnohým meditačným seminárom vám môžeme pomôcť žiť svoj život v radosti, rovnováhe a harmónii so sebou samým.

Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžete nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

„Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.“ ~ Magierin Damona