Hypnóza a autohypnóza

Ako ju poznáme i nepoznáme

Hypnóza

Ako ju poznáme i nepoznáme

Veľakrát nám život prináša na našej ceste rôzne motance a z nich vzniknuté uzly. Vskutku si s nimi nevieme dať rady, stojí nás to neuveriteľnú námahu a dlhý čas hľadania. Veľa návštev odborníkov a predsa... Výsledok sa míňa účinkom a my sme doslova v pasci vlastných myšlienok a nevieme už vskutku čo ďalej.

Nemusia to byť len duševné pnutia, sú to rôzne iné problémy na fyzickej úrovni, či v oblasti vzťahov.

Lekári bezmocne krútia hlavou, výsledky sú negatívne, ale nám to aj tak z biedy nepomôže. Zvykneme to riešiť formou rôznych poradní, či cvičení, ale pokým sa nedostaneme k tomu správnemu odborníkovi, či technike pomoci, výsledku sa nedočkáme.

Jednou z takýchto alternatív, ktoré môžu pomôcť, keď zlyhávajú všetky ostatné, je HYPNÓZA.

Pokiaľ nevyskúšame, nezatracujme!

Ako obvykle je potrebné prepracovať sa k príčine problémov. A odtiaľ začať. Ale cesta je to aj tak tŕnistá a môže tiež trvať nejaký čas.

Nemusí to tak byť, niekedy sa úspech dostaví veľmi rýchlo. Prípad od prípadu. Dokážete si pripustiť, že tým pomocníkom môže byť HYPNÓZA? Nie je úmyslom provokovať vás, ale skôr dať do pozornosti nevšedný spôsob možnej alternatívy, ale prekvapivo účinný.

Hypnóza

Foto © JPC-PROD http://www.fotolia.com I pmalenky

Biela mágia Pentagram

Hypnóza

Čo je hypnóza?

V slovníku cudzích slov sa môžeme dočítať, že: „Hypnóza je vlastne umelý spánok, ktorý je charakteristický zvýšenou vnímavosťou a sústredenosťou. Hypnotizovaný stráca svoju osobnosť a poslušne sa riadi príkazmi hypnotizéra. Hypnóza sa používa aj na terapeutické účely."

Je to tak? Nie je? Nuž niekedy sme vážne na pochybách, či uveriť, či nie. Najlepšie je vyskúšať si. Lebo o hypnóze bolo napísaného veľmi veľa, ale stokrát čítať je určite menej ako raz zažiť.

Ak budete chodiť vážne okolo témy hypnóza, dopátrate sa k rôznym zaujímavým faktom, z ktorých zopár určite je neodškriepiteľných. Napríklad, že človek môže byť:

1.) bdelý
2.) spiaci
3.) v hypnóze

Čo je bdelý, to každý ovláda. Každý živý tvor pri bdelosti akosi funguje v našej realite pozemského jestvovania. Chodí, lieta, pláva, či lezie. Komunikuje s ostatnými svojho druhu, prijíma potravu, atď.

Keď sa jedná o spánok, nuž zväčša sa pri ňom leží, hlavne v noci. Vedomie bdelej mysle sa stráca, prichádzajú sny a bytosť nevníma okolie. Jednoducho povedané spiaci je odpojený od svojho okolia.

Spánok Hypnóza

Foto © glisic_albina http://www.fotolia.com I pmalenky

Pri hypnóze je bytosť vedená systémom k akoby spánku, kde plne vníma pokyny a necháva sa viesť celým procesom. Dá sa povedať, že hypnotizovaný si pamätá, čo sa dialo.

Takže, ak sa vrátime o kúsok dozadu, ruku na srdce, asi neviete, čo hypnóza vskutu je a čo od nej môžete očakávať. Takže poďme sa na to pozrieť bližšie…

Iste každý sme iný a máme iné schopnosti vnímania i reakcie. Niekto je doslova médium, to je ten, ktorého je možné ľahko do hypnózy uviesť. Niekto je tak – tak stredného charakteru, a raz je mu ľahšie ocitnúť sa v tom čiastočne zmenenom stave bytia. A niekto je absolútny tvrďas, a nepohne ním nič.

Ten stred je najbežnejšia vzorka populácie a asi patríte k nemu aj vy. Takže ak by ste mali obavy, že hypnotizér vás zmanipuluje a bude si s vami robiť čo chce, pokojne ich zahoďte. Nebude! Ale nechceme tu riešiť žiadne cirkusové čísla. Chceme priblížiť možné riešenie našich tieňov, ktoré sú ukryté hlboko v našom vnútri. Dá sa to?

Nuž určite áno, ak ste otvorení k informáciám a naozaj túžite prepracovať sa k sebe samému, a jadru svojho problému, ktorý určite každý z nás má.

Hypnoterapia

Foto © sylv1rob1 http://www.fotolia.com I pmalenky

Kto s hypnózou začal?

Môžeme si myslieť, že hypnóza je prevratnou technikou novoveku. Veď do polovice 19.storočia sa s hypnózou vlastne nestretávame. Opak však je pravdou. Hypnóza sprevádza ľudstvo od nepamäti, ibaže sa v dnešných časoch o tom veľa nevie. Tranz, ktorý je istou technikou práce s podvedomím, je bežným rituálom kmeňov prírodných ľudí.

Využívali ho v dávnoveku a využívajú aj dnes. Iste ste videli staré dokumentárne filmy, kde sú nasnímané kmeňové tance mužov i žien, kedy za rytmického zvuku bubnov tancujú, tancujú a tancujú... postupne s dostávajú do tranzu. V tom zmenenom stave vedomia sa u nich začnú prejavovať iné schopnosti a príjímajú silnú energiu, ktorú využívajú pre životne dôležité situácie:

- vstup do dospelosti mladých jedincov
- boj o záchranu kmeňa
- lov koristi
- silný magický zásah

Hypnóza Indiáni

Foto © Tony Baggett http://www.fotolia.com I pmalenky

Ako to celé prebieha?

Pravdu povediac tranz je len začiatkom celého procesu hypnózy. Ak teda má prísť k regulérnej hypnóze, sú k tomu potrebné zásadné deje. Aké? Nuž teda v prvom rade sa človek musí rozhodnúť, že hypnózu podstúpi. V druhom rade, ak chce mať výsledok, musí sa stretnúť s hypnotizérom. V treťom rade musí byť spolupracujúcou osobou. Dokazovať si, že ten hypnotizér so mnou aj tak nič neurobí, nie je vhodný prístup. Ak sa teda zveríte do rúk hypnotizéra, je veľmi vhodné byť uvoľnený a spolupracovať s terapeutom. Ešte jedna maličkosť. Myslieť si, že jednorazové stretnutie s hypnózou bude 100 % účinné, v zmysle: „A mám navždy vystarané s mojim problémom!“, je ilúzia. Určite je vhodné sa pripraviť minimálne na 2 - 3 opakovania a možno aj viac.

Možno ešte nezaškodí podrobnejšie popísať celý postup. Hypnotizér s vami určite nadviaže ústny i vizuálny kontakt a „oťuká“ si vás. Prečo ste prišli? Kto vás k nemu navigoval? Ale i v čom spočíva váš problém? Potom si vás pohodlne usadí a bude vás slovne viesť...

Poďme sa teda na to pozrieť z praktického hľadiska, čo môžete očakávať. Nič z toho, čo tu je popísané však nie je striktné. A ak náhodou máte pocit, že hypnóza je len „ducharina“, prosím, nik vám to nejde vziať.

Hypnóza a hypnotizér

Foto © hyperworx http://www.fotolia.com I pmalenky

A to najdôležitejšie: pri vážnom klinickom stave, sa odovzdajte do rúk lekára! ☺ Naše príspevky nie sú náhradou odbornej pomoci.

ZA VZNIKNUTÉ STAVY NENESIEME ZODPOVEDNOSŤ!

Ako je možné poradiť si s hypnózou napríklad pri odúčaní fajčenia?

Aj keď sa môže zdať, že toto je ten najjednoduchší príklad pre hypnotickú prax, vôbec to tak nemusí byť.

Na začiatku sa hypnotizovaný musí stotožniť s tým, či naozaj chce so svojim fajčením niečo urobiť v zmysle PRESTAŤ FAJČIŤ. Ak je to tak, až potom môžeme začať s hypnózou. Inak je to iba zmárnený čas, ak teda NECHCE prestať fajčiť.

Až tu môžeme navodiť tranz. Dôležitou silou tu je vlastné telo hypnotizovaného. Jeho vlastné ruky mu ukážu, čo podvedomie CHCE. Ruky pracujú ako dva magnety. V predpažení s pokrčenými lakťami, smerujú a idú k sebe. Rýchlosť akou sa to deje je ukazovateľom jeho skutočnej túžby po odučení sa od fajčenia. Pri správnom aplikovaní nakoniec klesnú do lona.

Vtedy je hypnotizovaný privedený do stavu, kedy ucíti aké opojné je môcť sa nadýchnuť cigaretového dymu, a ako to úžasne to pôsobí na jeho stav bytia. Na pokyn hypnotizéra dvíha hypnotizovaný pred seba vystretú ľavú ruku (ak je pravák). Ak je ľavák tak robí opačné garde. Sleduje pri tom aké je to ťažké a nepríjemné mať ruku vystretú pred sebou. Toto nepohodlie si spája si s pocitom blaha pri fajčení. Hypnotizér zvýrazňuje hypnotizovanému slovne aká je ruka ťažká, a čím viac vníma pocit blaha z fajčenia, tým je ruka ťažšia. Ťažšia a ťažšia. Už to nevládze vydržať a ruka padá dole na koleno.

Tu nechá hypnotizér fajčiara dva-trikrát situáciu predýchať, a navodzuje iný stav. PREPROGRAMOVANIE na nefajčenie. Samozrejme, že fajčiar tak veľmi túži po stave bez cigarety, že očakáva akú úľavu mu to prinesie. Ako už nebude cítiť potrebu zapáliť si, a nebude musieť bojovať sám so sebou. S ľahkosťou sleduje iných fajčiarov, ako si idú zapáliť a jeho to vôbec neťahá! Naopak necháva ho to pokojným a nezávislým. Teraz hypnotizér pracuje s jeho pravou rukou (ak je pravák). Ruka je vystretá pred telom a hypnotizovaný sa celkom sústreďuje na jej váhu i to, že ruka chce klesnúť dole. Najprv akoby ju tam silou vôle chcel udržať.

Vtedy si uvedomí ako jedno mu je či niekto fajčí, a bez odporu necháva klesnúť vystretú pravú ruku pomaličky ku kolenu. A vníma úľavu z toho, že si to dovolil, UMOŽNIL.

Sme tu, aby sme vám pomohli a tešíme sa, že vás môžeme pritom sprevádzať.

Hypnóza a fajčenie

Foto © Andriy Bezuglov http://www.fotolia.com I pmalenky

Autohypnóza a bolesť hlavy

Náš život je tvorený zvykmi, pretože sme sa naučili reagovať určitým spôsobom. Zvyčajne žiaľ nesprávne. Keď sme si už raz na niečo zvykli, tak si musíme od toho odvyknúť a preprogramovať naše podvedomie inak. Najmä pokiaľ ide o niečo negatívne. Autohypnóza nám v tom môže veľmi dobre pomôcť. Dokáže nám pomôcť preprogramovať naše podvedomie a nahradiť negatívne zvyky pozitívnymi.. Ale nielen to. Dokáže nám pomôcť v rôznych oblastiach života a v dnešnej dobe má široké využitie. Používa sa na liečenie rôznych psychických problémov, fóbií, závislostí (fajčenie, alkohol), bolestí hlavy - migrény, žalúdočných problémov, stresu, napätia, problémov s učením, nespavosti, depresií a mnohých iných problémov. Vďaka hypnóze alebo autohypnóze môžeme posilniť aj našu imunitu, zvýšiť si sebavedomie alebo popracovať na svojej sebaláske. Jej možnosti sú nekonečné.

Ukážeme vám jeden jednoduchý spôsob, ako sa pomocou autohypnózy rýchlo a účinne zbavíte bolesti hlavy.

 • 1. Pohodlne sa posaďte alebo si ľahnite (ako pri meditácii). Dýchajte pomaly a zamerajte pozornosť na svoje telo. Teraz sa sústreďte na tvár, oči, uši, nos a ústa. Uvedomte si napätie, ktoré v nich cítite. S každým výdychom toto napätie pomaly uvoľňujete stále viac a viac. Uvedomte si toto uvoľnenie vo všetkých častiach tváre. Toto uvoľnenie sa začína šíriť celým vašim telom. Uvoľnite si krk, ruky, hrudník, brušnú dutinu, panvu, stehná, kolená a celé chodidlá. Vnímajte svoj uvoľnený stav. Pokiaľ je vaša bolesť hlavy príliš veľká a nedokážete sa sústrediť na tento bod, tak ho môžete vynechať a prejsť rovno k bodu č. 2. Účinok bude rovnaký.

 • 2. Zamerajte svoju pozornosť na svoj dych a snažte sa dýchať zhlboka. Na prehĺbenie uvoľnenia a navodenie hypnotického stavu odporúčame ešte pomaly počítať od 1 do 10. Dýchajte plynule a rovnomerne. Sústreďte sa najmä na hlbší výdych. Koncentrujte sa na bledomodré svetlo a predstavujte si, že s každým nádychom napĺňa vaše telo bledomodré svetlo. Akumulujte toto bledomodré svetlo najmä v oblasti vašej hlavy. Následne si v duchu opakujte stále dookola nasledujúce sugescie, prípadne iné, ktoré vás intuitívne napadnú:

  „S každých výdychom je moja bolesť hlavy stále menšia a menšia. Bolesť hlavy odchádza preč a už sa nevráti naspäť”.

  „S každou sekundou, ktorá prejde je moja bolesť hlavy stále menej a menej intenzívna, až sa pomaly úplne vytráca. Vytráca sa stále viac a viac“.

  “Moja hlava je úplne uvoľnená, ľahká a bez napätia. Uvoľňuje sa stále viac a viac.”

  “Cítim sa veľmi dobre a vnímam tento svoj uvoľnený stav.”

Autohypnóza a bolesť hlavy

Foto © Zastavkin http://www.istockphoto.com I pmalenky

 • 3. Akonáhle medzi sugesciami pocítite fyzickú zmenu a bolesť hlavy bude menšia alebo úplne zmizne (stačí aj na pár sekúnd!!!), tak si tento pocit zakotvite. Môžete si urobiť kotvu napríklad na svojom prste. Pomôže vám to opätovne si tento pocit vyvolať. Pokiaľ ju ale budete používať často, tak je potrebné ju z času na čas aj posilovať. Bez posilovania po určitom čase zmizne a je potrebné si ju vytvoriť opäť. U niekoho môže vydržať týždeň, u niekoho rok a u niekoho iného aj celý život. Je to veľmi individuálne. S hlbokým dýchaním a opakovaním sugescií pokračujte dovtedy, kým nebudete cítiť výrazné zlepšenie a vaša bolesť úplne nezmizne.

 • 4. Keď cítite, že vaša bolesť hlavy ustúpila, tak môžete začať načerpávať novú energiu. Zostaňte ešte chvíľku v tomto uvoľnenom stave a predstavujte si, že okolo vášho tela je žiarivé biele svetlo. Môžete si predstaviť, že vaše telo sa nachádza v tejto energetickej bubline a s každým nádychom načerpáva novú energiu. Každým pórom svojho tela prijímate novú energiu a cítite sa stále lepšie a lepšie.

 • 5. Keď máte pocit, že stačilo, tak sa z hypnotického stavu vráťte naspäť do tu a teraz. Prehĺbte svoje dýchanie a začnite počítať od 10 do 1. Povedzte si, že sa stávate vedomí svojho okolia a keď napočítate do 1 otvoríte svoje oči. Počítať by ste mali nahlas a rázne. Môžete počítať aj potichu vo svojom vnútri, ale rýchlejšie ako predtým.

Osobná skúsenosť Moniky Slivovej:

Vyššie uvedený postup som vyskúšala niekoľkokrát aj sama na sebe. Prvýkrát ma to napadlo úplne spontánne. Bola som práve chorá a mala som zapálené dutiny. Ráno som sa zobudila s neuveriteľnou bolesťou hlavy. Pri každom pohybe to bolo ešte horšie a nedokázala som ani vstať z postele. Užila som liek proti bolesti hlavy a ľahla som si naspäť do postele. Ale ani po 2 hodinách som necítila žiadne zlepšenie. Najhoršie na tom bolo, že od 12-tej som mala dohodnuté termíny s klientmi. Netušila som, čo mám robiť, či ich mám presunúť alebo mám ešte počkať, že to bude lepšie. Potom ma zrazu napadlo to, aby som vyskúšala autohypnózu. Mám za sebou niekoľko kurzov v tejto oblasti, tak som si povedala, prečo nie. Keďže som bola unavená a vyčerpaná bolesťou, tak som sa veľmi rýchlo dostala do hypnotického stavu a bola som prekvapená z toho, aké je moje podvedomie, napriek únave, bdelé. Všetky hypnotické sugescie som si hovorila iba v duchu a moje podvedomie ich spracovávalo.

Po chvíľke som pocítila úľavu a táto nepretržitá bolesť hlavy na pár sekúnd prestala. Postupne to bolo stále lepšie a lepšie až sa na moje prekvapenie úplne vytratila. Ešte chvíľku som zostala v tomto stave, predstavovala som si, ako načerpávam novú energiu a potom sa z hypnózy vrátila naspäť do prítomného okamihu. Moja bolesť hlavy bola preč a napriek tomu, že som bola práve chorá, som sa cítila plná energie. Celé to trvalo približne 15 minút a brala som to už ako poslednú možnosť. Ak to nepomôže, tak presúvam termíny :-). Nakoniec som iba klientke, ktorá mi mala volať o 12-tej napísala, či mi môže zavolať o 15 minút neskôr, aby som sa stihla v pohode pripraviť. Nakoniec som všetko zvládla a napriek chorobe som sa cítila veľmi dobre.

Viac o Monike si môžete prečítať TU!

Po mnohých rokoch využívania hypnózy môžem vyhlásiť, že tam, kde sa použiť dá, ďaleko predčí medicínsku liečbu. Na rozdiel od medikamentóznej liečby neprináša žiadne riziká a pôsobí rýchlo a príjemne.
Ambroisa A. Liebeault (francúzsky lekár, otec liečebného využitia hypnózy)
Logo Hypnóza a autohypnóza

Hypnoterapia - Klinická a regresná hypnóza

Ponúkame vám aj liečenie pomocou klinickej alebo regresnej hypnózy, ako aj individuálne poradenstvo k autohypnóze. Cena za 60 minút individuálneho poradenstva je 75 EUR. Poradenstvo k autohypnóze je možné aj cez Skype, pre klinickú a regresnú hypnózu je nutné osobné stretnutie. Cena závisí od dĺžky trvania.

Cítite sa frustrovane, bez motivácie, bez energie a neviete prečo? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorým sa poddávame bez toho, aby sme si to všimli. Tieto vzorce správania a stereotypy vieme zmeniť a ovplyvniť tak, aby ste vedome ovplyvňovali svoj život viac pozitívne ako negatívne.

Môžete dosiahnuť všetko, pokiaľ do toho vložíte svojho ducha a svoje srdce. A my vám s tým pomôžeme!

TU si u nás môžete objednať konzultáciu.

Vystresovaný? Manažér? Vrcholový športovec? Ponúkame vám na mieru vyrobené stres manažment a meditačné semináre!

TU: Meditácia, Meditačné semináre.

Všetko o meditácii.

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Cítite sa frustrovane, bez motivácie, bez energie alebo ste pred syndrómom vyhorenia? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu. Tomu všetkému sa neuvážene poddávame. Vďaka našim mnohým meditačným seminárom vám môžeme pomôcť žiť svoj život v radosti, rovnováhe a harmónii so sebou samým.

Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžete nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

„Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.“ ~ Magierin Damona