Biela mágia a meditácia

Meditácia pre začiatočníkov

Inštrukcie pre vašu meditáciu

Meditácia prináša múdrosť. Nedostatok meditácie zanecháva nepoznanie. Vedzte, čo vás posúva dopredu a čo vás drží vzad, a vyberte si tú cestu, ktorá vedie k múdrosti.
Buddha

Meditácia pre začiatočníkov

1. Posaďte sa alebo si ľahnite.

Ak sedíte, ubezpečte sa, že sedíte pohodlne, inak môžete začať pociťovať bolesť v chrbte alebo inej časti tela a dostatočne sa nesústredíte! Najlepším spôsobom je oprieť sa o niečo.

2. Zatvorte svoje oči.

Ak ste unavení, môžete nechať svoje oči otvorené, ale na niečo sa sústreďte. Najlepším spôsobom, ako sa sústrediť, je pozerať sa do plameňa sviečky.

3. Pozorujte svoje telo.

Pozorujte, ako dýchate, ako dýchanie spôsobuje, že sa vaše telo trošku hýbe s každým nádychom a výdychom. Vnímajte všetko okolo vás – vašu izbu, zvuky, vône, stoličku, na ktorej sedíte, a tlak, ktorý vyvíja vaše telo na stoličku...

4. Sústreďte sa na svoj dych.

Teraz je čas spomaliť. Vizualizujte si, že všetko okolo vás sa spomaľuje, aj to, že dýchate pomalšie. A vaše myšlienky prúdia tiež pomalšie.

5. Pozorujte svoje myšlienky.

Predstavte si, že ste v kine, sedíte a pozeráte film – a tento film je vaša myseľ – vaše myšlienky. Aké druhy myšlienok vám prúdia hlavou? Sú to myšlienky o práci, partnerovi, rozhovoroch s niektorými ľuďmi, povinnostiach...dovolenkách, budúcich plánoch...??? Pozorujte ich starostlivo. Tieto myšlienky veľmi ovplyvňujú vaše emócie a vašu pohodu!!! Dobré, konštruktívne a pozitívne myšlienky spôsobujú pozitívne pocity. Strach, pochybnosti, ľútosť a afirmácie typu "Nie som dosť dobrý", "Môžem byť ocenený len vtedy, keď budem tvrdo pracovať"... a pod., spôsobujú negatívne emócie, ako smútok, depresiu, hnev, nervozitu, frustráciu a podobne.

6. Nebojujte so svojimi myšlienkami!

Nechajte ich len prichádzať a odchádzať. Nepremýšľajte o nich ďalej.

7. Teraz sa sústreďte ešte hlbšie. Na vaše emócie, pocity.

Ak nie sú dobré, "vydýchnite" ich preč. S každým ďalším nádychom sa stále viac a viac uvoľňujete.

Jednoduchá meditácia

Foto © mstresnak I sstresnakova

8. Povedzte afirmácie.

Skúste si povedať tieto afirmácie a precítiť ich: "Som pokoj", "Som harmónia", "Som bezdôvodná radosť". Môžete si pomôcť aj vizualizáciou - predstavujte si nejaké krásne miesta, ako keby ste na nich boli a že všetko je jednoducho perfektné. Ak to urobíte, bude jednoduchšie cítiť sa lepšie.

9. Zostaňte uvoľnení a cíťte pokoj, harmóniu a radosť.


10. Vráťte sa naspäť.

Keď cítite, že stačilo, vráťte sa naspäť. Jemne zamerajte svoju pozornosť opäť na svoje telo, zhlboka sa nadýchnite, trochu sa ponaťahujte a (ak vaše oči boli zatvorené) otvorte svoje oči.


TU si môžete kúpiť naše meditačné .MP3!

Biela mágia Pentagram

Meditácia so svetlom


Svetlo je pre nás ľudí veľmi dôležité. Počas slnečných dní sa cítime lepšie. Slnečné svetlo má na naše telo priamy účinok, reguluje biologické rytmy a stimuluje naše telo. Moderná medicína už využíva svetlo aj na liečbu niektorých ochorení.

Nie je teda prekvapujúce, že svetlo môžeme používať aj počas našej meditácia, a že bude mať pozitívny účinok na naše psychické a fyzické zdravie!

Ponúkame vám tri možnosti meditácie so svetlom. Mali by ste si skúsiť všetky tieto meditácie so svetlom a následne si vybrať jednu, ktorá bude pre vás najlepšia, prípadne ich môžete kombinovať tak, ako to cítite.

1. Svetelný kúpeľ

Zatvorte svoje oči a uvoľnite sa. Začnite s chodidlami a postupne choďte k trupu, rukám, krku a hlave. Potom sa sústreďte na svoje dýchanie, malo by byť pravidelné a rovnomerné. Následne si vizualizujte svetlo okolo vášho tela. V skutočnosti sa nachádzate v strede svetelnej bubliny. Farba svetla by mala byť jasná a príjemná. Nasledujte svoje pocity – môže byť biela, žltá, ružová, nebovo modrá, alebo fialová, alebo aj zlatá... Pozorujte ich účinky. Ak máte problém vizualizovať si svetlo, tak hľadajte vo svojej pamäti. Spomeňte si na krásny slnečný deň niekde vonku v prírode!

2. Svetlo vo vnútri

Zatvorte svoje oči a uvoľnite svoje telo. Začnite s chodidlami a následne prejdite k trupu, rukám, krku a hlave. Potom sa sústreďte na svoj dych, mal by byť pravidelný a rovnomerný. Teraz si vizualizujte svetlo v každej časti svojho tela. Začnite znovu s chodidlami a následne prejdite k trupu, rukám, krku a hlave. Ak máte problém s vizualizáciou svetla v niektorej časti svojho tela, je možné, že s danou časťou máte nejaký problém alebo môže ísť o chorobu. Takže, podniknite potrebné kroky.

3. Vdychovanie svetla

Zatvorte svoje oči a uvoľnite svoje telo. Začnite s chodidlami, následne prejdite k trupu, rukám, krku a hlave. Potom sa koncentrujte na svoje dýchanie, malo by byť pravidelné a rovnomerné. Potom si predstavujte, ako s každým nádychom prúdi do vášho tela svetlo. A s každým ďalším nádychom sa rozširuje stále viac a viac do celého tela. S každým výdychom si predstavujte, ako energie a pocity, ktoré nie sú pre vás dobré, vychádzajú z vášho tela von.

Meditácia so svetlom

Obrázok © sstresnakova

Meditácia pre liečenie tela


Všimli ste si, že myšlienky majú obrovský vplyv na vaše telo? Nie je to nič "výnimočné"... Ak chcete napríklad zdvihnúť svoju ruku, pomyslíte si na to a zdvihnete ju... Všetky myšlienky, ktoré máme, ovplyvňujú naše telo! A teraz popremýšľajte o tom, ako vaše telo ovplyvní myšlienka typu: "Moje telo nie je vôbec pekné, má čudný tvar..." !!! Možno máte "pravdu". Možno nevyzeráte ako víťaz v súťaži fitness alebo profesionálny tanečník. Alebo potrebujete zredukovať svoju váhu. Ale toto nie je dôvod na to, aby ste nemali radi svoje vlastné telo! Potrebujeme sa na naše telo pozrieť z inej perspektívy. Pravdou je, že nie sme len toto telo. Samozrejme, naše telo je súčasťou nás, ale vnímajme ho skôr ako užitočný nástroj ako symbol našej hodnoty! Musíme znovu vidieť jeho krásu a jedinečnosť. A toto je účelom tejto meditácie.

1. Sadnite si alebo si ľahnite.

Ak sedíte, ubezpečte sa, že sedíte pohodlne, inak vás môže začať bolieť chrbát alebo iná časť vášho tela a dostatočne sa nesústredíte! Najvhodnejšie je oprieť si chrbát o niečo.

2. Zatvorte svoje oči.

Ak ste unavení, nechajte svoje oči otvorené, ale na niečo sa sústreďte (napríklad pozorujte plameň sviečky).

3. Vnímajte všetko, čo je okolo vás.

…vašu izbu, zvuky vo vnútri aj vonku, vône, tlak vášho tela na stoličku, na ktorej sedíte...

4. Sústreďte sa na svoj dych.

Teraz je čas spomaliť. Vizualizujte si, že všetko okolo vás sa spomaľuje, a aj váš dych je pomalší.

5. Pozorujte svoje telo.

Pozorujte, ako dýchate, ako váš dych spôsobuje to, že sa vaša hruď hýbe s každým nádychom a výdychom. Vnímajte celé vaše telo – nohy, ramená, trup, hlavu. Uvedomte si, že vo vnútri vášho tela sa práve teraz dejú veľkolepé veci! Trávenie, biochemické procesy, transformácia energie z jedla na energiu/teplo, tlkot nášho srdca, aktivita nášho mozgu... Naše telo je niečo výnimočné, symfónia miliónov buniek, ktoré pracujú dohromady! Je to zázrak.

6. Porozprávajte sa so svojím telom.

Čo teraz cítite? Čo by ste teraz najradšej povedali svojmu telu, telu, ktoré vám dáva možnosť pre neuveriteľný zážitok nazývaný ľudský život? Rozprávajte sa teraz so svojím telom, s plným vedomím. Môžete mu povedať niečo ako: "Ó, moje drahé telo, ďakujem ti za to, čo si, že robíš to najlepšie každý deň, že sa snažíš poslúchať všetky moje pokyny. Želám ti veľa zdravia a vitality. Si naozaj obrovským darom. Budem sa snažiť dávať ti iba to najlepšie – najlepšiu výživu, zdravý pohyb, milujúcu pozornosť..."

Meditácia pre liečenie tela

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

7. Pozorujte, čo sa teraz deje.

Čo cítite, že vám "hovorí" vaše telo? Hovorí s vami prostredníctvom pocitov.

8. "Zoskenujte" svoje telo od chodidiel až k vrcholu vašej hlavy.

Predstavte si, že môžete vidieť, čo je vo vašom vnútri, vo vnútri vášho tela. Cítite, že všetko je v poriadku? Alebo cítite, že niektoré jeho časti nie sú v poriadku? Venujte pozornosť "problematickým" zónam, nasmerujte tam svoju pozornosť a lásku/energiu.

9. Vráťte sa naspäť.

Dýchajte zhlboka niekoľkokrát. Nechajte veci ísť. Pomaly otvorte svoje oči a vráťte sa do normálneho stavu vedomia.

Stromová meditácia


Najlepšie miesto, kde túto meditáciu možno uskutočňovať je niekde vonku, v prírode. Choďte do lesa alebo si nájdite nejaké tiché miesto v parku. Ak je pekný a teplý slnečný deň, meditujte bez topánok, bosí.

1. Postavte sa na trávu, nohy sú mierne od seba. Musíte sa cítiť príjemne pri tom, ako stojíte. Zhlboka sa nadýchnite a uvoľnite sa, relaxujte.

2. Pozorujte stromy okolo seba. Stoja pokojne s koreňmi v zemi a s konármi ťahajúcimi sa k slnku a oblohe.

3. Zatvorte svoje oči. Predstavte si, že ste tiež strom. Vaše telo je kmeň, vaše chodidlá sú korene, vaše ramená a ruky sú konáre. Precíťte korene. Prerastajú z vašich chodidiel do zeme. Idú hlbšie a hlbšie, hľadajú si cestu cez zem a kamene. Precíťte, aké je to byť zakorenený v zemi. Cíťte zem, počúvajte jej šepot. Zdvihnite ruky k slnku. Predstavte si, že sú to konáre. Precíťte teplo a svetlo, ktoré prichádza zo slnka. Precíťte vietor na vašej tvári. Precíťte vodu, ktorá prúdi vo vnútri vášho tela.

4. Čo je za tým všetkým? Esencia života, ktorá prúdi v každej bytosti na tomto svete. Je tomu tak u človeka, rovnako ako aj v strome, či v malej muške. Precíťte to. Nepremýšľajte o tom! Nepremýšľajte, ako by ste to mali cítiť alebo či to cítite správne! Každý z nás má svoj jedinečný spôsob, ako cítiť a prežívať veci. Ak žijete, táto energia je bez pochyby vo vás. Takže, uvoľnite sa a cítťe. Nechajte veci plynúť...

5. Ak cítite, že už stačilo, vráťte sa naspäť. Zhlboka sa nadýchnite, jemne sústreďte opäť pozornosť na svoje telo a otvorte svoje oči.

Stromová meditácia

Foto © mstresnak I sstresnakova

Očisťujúca a harmonizujúca meditácia


Táto meditácia bude vyžadovať vašu predstavivosť a sústredenie sa. Môže odstrániť vnútorné blokády a v rámci toho obnoviť prúdenie energie vo vašom vnútri. Uvoľnite sa, nebuďte príliš vážny... Jednoducho sa len hrajte a relaxujte pri tom. Aby ste mohli dosiahnuť harmóniu a radosť, potrebujete byť otvorený tomu, čo príde, a nič neočakávať.

1. Sadnite si a uvoľnite sa, zhlboka sa niekoľkokrát nadýchnite a s každým výdychom uvoľňujte svoje telo stále viac a viac.

2. Teraz sa sústreďte na svoj dych. Predstavujte si, že každý nádych a výdych prináša do vášho tela silu života, ktorá je všade a umožňuje nám všetkým žiť. Môžete cítiť, že vaše telo je stále viac a viac naplnené životom. Predstavte si, že túto energiu môžete preniesť aj do jemnohmotného tela, ktoré sa nachádza vo vnútri ľudského tela, v skutočnosti je o trošku väčšie, ako je hmotné telo... Toto telo tiež potrebuje vašu pozornosť a je ovplyvnené vašimi emóciami. Predstavte si, že sila života vo vašom vnútri pomaly rozpúšťa "uzly" vo vnútri tohto jemnohmotného tela a energia prúdi znovu bez prekážok.

3. Precíťte tento prúd vo svojom vnútri. Nemyslite, len jednoducho buďte. Vyskúšajte to, myslenie sa vo vašom vnútri zastaví. Teraz sa môžete cítiť zdravší, živší a čistejší. Ak cítite, že je to na vás až príliš veľa energie, položte ruky na zem a nechajte energiu prúdiť do zeme.

4. Keď máte pocit, že stačilo, vráťte sa naspäť. Zhlboka sa nadýchnite, jemne zamerajte svoju pozornosť späť na svoje telo a otvorte svoje oči.

Harmonizujúca meditácia

Foto © mstresnak I sstresnakova

Meditácia pre upokojenie mysle


Niekedy po prežití rýchleho a pracovne náročného dňa, alebo po riešení nejakého problému či situácie, je skutočne náročné urobiť meditáciu. Aj si k nej sadneme, ale jediné čo dokážeme, je pozorovať, ako stovky našich myšlienok letia cez našu myseľ. A my nie sme schopní im povedať: „DOSŤ!“

Toto jednoduché cvičenie, ktoré má pôvod v zenovej praxi, pomôže upokojiť vašu myseľ a zamerať sa na vyššie JA, na to kto skutočne ste.

1. Posaďte sa a uvoľnite sa. Urobte niekoľko hlbokých nádychov a vydýchov. S každým nádychom a výdychom je vaše telo čoraz viac uvoľnené.

2. Pamätajte, že ste to VY, kto ovláda vaše telo. Robte to ďalej sústredene niekoľkokrát, pozorujte s plným vedomím svoje nádychy a výdychy. Potom vedome zdvihnite vašu ruku. Pamätajte, že VAŠE ŽELANIE je ten kto dvíha vašu ruku. Potom ruku spustite dole a uvoľnite ju.

3. Teraz s tou istou VLASTNOU VÔĽOU, dožičte svojmu telu, aby sa regenerovalo a naladilo sa na energiu prírody, ktorá je okolo vás. Začnite počítať do desať. S nádychom povedzte jeden, a vydýchnite. Potom pokračujte ďalej – dva, tri … S každým nádychom je vaše telo viac a viac zharmonizované a uvoľnené.

4. Ak si uvedomíte, že ste sa stratili vo svojich myšlienkach, a prestali ste počítať, len začnite znova od jedna. Toto cvičenie nemá predpisy, nemá pevné pravidlá, tak sa necíťte previnilo, keď sa pri ňom stratíte. Len sa jemne, nenútene vráťte k odpočítavaniu. To je cesta, ktorá vašu myseľ znovu upokojí.

Logo Inštrukcie pre meditáciu

Inštrukcie pre vašu meditáciu

Hudba a slová sú síce zvuky, ale prostredníctvom nich je možné vytvoriť aj ticho, pokoj a pohodu.
TU si môžete kúpiť naše meditačné .MP3!

TU: Meditácia, Meditačné semináre.

Vystresovaný? Manažér? Vrcholový športovec? Ponúkame vám na mieru vyrobené stres manažment a meditačné semináre! Kontakt.

TU si môžete kúpiť naše meditačné .MP3
na iTunes...

Cítite sa frustrovane, bez motivácie, bez energie a neviete prečo? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu, ktorým sa poddávame bez toho, aby sme si to všimli. Tieto vzorce správania a stereotypy vieme zmeniť a ovplyvniť tak, aby ste vedome ovplyvňovali svoj život viac pozitívne ako negatívne. Môžete dosiahnuť všetko, pokiaľ do toho vložíte svojho ducha a svoje srdce. A my vám s tým pomôžeme!

Zavolajte nám alebo nás kontaktujte e-mailom. Tešíme sa na vás!

Preložené z anglického originálu: Instructions for Meditation

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Cítite sa frustrovane, bez motivácie, bez energie alebo ste pred syndrómom vyhorenia? Takéto pocity často pramenia z určitého vzorca správania, trendov alebo určitého stereotypu. Tomu všetkému sa neuvážene poddávame. Vďaka našim mnohým meditačným seminárom vám môžeme pomôcť žiť svoj život v radosti, rovnováhe a harmónii so sebou samým.

Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžete nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

„Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.“ ~ Magierin Damona