Bol jeden žiak a ten sa spýtal svojho majstra...

Osvietenie

alebo nirvána

Osvietenie alebo nirvána znamená, že individuálna duša (osobnosť) sa spojí s božskou dušou (anti-hmotou v nás). Môže to dosiahnuť iba človek, ktorý prešiel cez určitého vnútorného Strážcu prahu a prešiel vnútornými skúškami. To znamená, že tento človek môže ovládať svoje myšlienky, pocity a energetické prúdy.  

Každá ľudská bytosť má večnú dušu, čiastočku Boha. Táto časť antihmoty sa nachádza vo vnútri, približne na mieste, kde je umiestnená naša tretia čakra (solar plexus). Preto sa hovorí, že cítime šteklenie v bruchu. Tento pocit v oblasti brucha je jazykom duše. Ďalšou časťou našej duše je naša jedinečná osobnosť. Osobnosť je u neosvietenej osoby, ktorá nedosiahla nirvánu, spojená s časťou antihmoty. Je to viditeľné len v inej dimenzii, subtílnej, 4, 5 a šiestej dimenzii. Osobnostné črty sú to, čomu hovoríme ego. Môžeme vidieť, že každý človek reaguje na určitú situáciu inak, jeden je lenivý, druhý je hladný po poznaní, jeden má rád matematiku, jeden má rád cudzie jazyky, záleží to od osobnosti.

Osvietenie alebo nirvána

Foto © Pavol Malenky I Marion Daghan-Malenky I Daghan-Malenky GmbH

V našom energetickom systéme máme 4 rôzne bytosti, ktoré sa v mágii alebo v rôznych náboženstvách označovali ako elementy. Na našej pravej strane máme element ohňa, to znamená, že máme v sebe bytosť, ktorá nás poháňa k činom. Táto bytosť je zobrazovaná ako býk, tiger, mačka alebo leopard.

Naša zadná bytosť je zodpovedná za pocity. Táto bytosť vie všetko, čo bolo v minulosti. Sú tam aj spomienky na naše minulé životy a na všetko, čo sme zažili. To je v nás element vody. Táto bytosť je zobrazovaná ako korytnačka, slon alebo delfín.

Bytosť, ktorá sa nachádza na ľavej strane sa označuje ako element zeme. Potrebujeme matériu a je v poriadku mať materiálne túžby. Dôležité je len pochopiť, že tieto želania neprinášajú dlhodobé uspokojenie. Hmota je prostriedkom k životu, ale nesmie sa stať cieľom. Táto bytosť je zobrazovaná ako drak, vlk alebo príšera.

Bytosť na prednej strane je elementom vzduchu. Veľmi často sa zobrazuje ako vták, jednorožec alebo mystický sokol, ktorý nás vedie k niečomu novému. Pomáha nám byť kreatívnymi a dáva nám nádej a robí nás zvedavými.

Ľavá ako aj pravá bytosť je skôr negatívna, zadná bytosť nie je ani pozitívna, ani negatívna, ale môže byť oboje v závislosti od toho, ako ju človek používa.

Predná bytosť je väčšinou pozitívna. My ako duše nesieme zodpovednosť za správnu voľbu.

Každá z týchto bytostí nás v istom zmysle navádza na určité činy. My sa rozhodujeme, ktoré z týchto konaní vykonáme. Ľudia, ktorí nasledujú akcie ohňa sú zvyčajne egoistickí alebo sa snažia všade presadiť. Ľudia, ktorí nasledujú zadnú bytosť sú zvyčajne veľmi emocionálne založení ľudia, ľudia, ktorí sa zaoberajú veľa umením. Táto bytosť nám ale môže spôsobiť aj veľa smútku. Problémom môže byť najmä tu uložená bolesť, ale táto bytosť nám môže tiež poskytnúť tiež veľa informácií. Ľudia, ktorí viac počúvajú ľavú bytosť sú veľmi materialisticky založení. Mať materiálne priania nie je žiadnym problémom, nemali by sa len prekročiť isté hranice. Predná bytosť nám dáva nádej, že všetko bude lepšie. Osvietenie znamená, že naša vlastná osobnosť, ktorá sídli nad našou hlavou, zostupuje pomaly dole a spája sa s našou Božskou dušou alebo antihmotou. Keď sa to stane, človek sa už viac nezameriava na to, čo od neho bytosti požadujú alebo môžeme povedať, že sa neriadi svojim osobným egom. Takýto človek nežije len pre seba, ale je tu aj pre ostatných. Čo to znamená, je vždy veľmi individuálne: jeden sa stará o deti z ulice, niekto druhý o tých, ktorí potrebujú starostlivosť a niekto ďalší píše knihy... Viac sa o tom dočítate v článku 5 vnútorných hlasov.

Osvietenie

Bol raz jeden žiak a ten sa spýtal svojho majstra:

„Čo ma oddeľuje od pravdy?”

A majster povedal:

"Ty si pravda. Je ilúzia myslieť si, že by si mohol byť oddelený od pravdy."
"Prečo to tak ale necítim! Čo musím urobiť, aby som dosiahol osvietenie, čo musím urobiť, aby som sa zbavil toho vnútorného nepokoja, ktorý je vo mne?“,
spýtal sa ďalej žiak.
„Žiadne ego, žiadny problém :-) Nechaj voľne plynúť a pusti všetko, čo nemáš pod svojou kontrolou a rob to, čo v danom momente považuješ za najlepšie. Tvoje srdce a tvoja myseľ by mali byť zajedno. Buď Tu a Teraz.“: odpovedal majster.

„Prečo je to také jednoduché a mne sa to zdá byť také ťažké?“: spýtal sa žiak.
“Neexistuje žiadne ja a ty tam, kde je to jednoduché.“: odpovedal majster.

Osvietenie Biela mágia

Foto © ImagineGolf http://www.istockphoto.com I pmalenky

“Ako to mám dosiahnuť?“
“Osvietenie dosiahneš tým, že všetko vnímaš ako vedomie, energiu a lásku. Medituj každý deň a čítaj sväté písma! To ti pomôže pozitívne ovplyvniť tvojho ducha a dosiahnuť bezmyšlienkový stav. Takto ťa naplní pravda, láska a svetlo.“: odpovedal majster pokojne.

“Prečo to nevidím tiež tak jednoducho? Ja nevidím len lásku, ale vidím aj nenávisť, nespravodlivosť a bolesť.“: netrpezlivo sa pýtal ďalej žiak.
“Nenávisť je len nedostatkom lásky, podobne ako v tme jednoducho nie je žiadne svetlo. Tento svet existuje a my ho môžeme vnímať iba preto, lebo existujú protiklady. Bez ticha, neexistuje žiadny zvuk a ani hudba. Bez nenávisti a strachu by neexistovala žiadna láska ani vzájomná náklonnosť. Napriek tomu je strach a nenávisť len slabá láska, alebo egoistická láska. Ak si to pochopil, tak sa dostaneš ďalej.“ odpovedal majster.

“Prečo nie sú všetci ľudia a ich činy také láskyplné? Všetko by bolo také jednoduché?“: pýtal sa zarmútene žiak ďalej.
"Vedomie sa vyvíja. Z kameňov sa vyvinuli rastliny, z rastlín sa vyvinuli zvieratá a zo zvierat sa vyvinuli ľudia. Aj človek sa musí, alebo by sa mal ďalej rozvíjať na génia, na niekoho, kto má prístup k tvorivým silám. Na niekoho, kto dokáže zachytiť nové veľké teórie, umelecké diela alebo vynálezy. Génius sa môže ďalej vyvinúť na proroka, na niekoho, kto dokáže predpovedať minulosť a budúcnosť. Prorok sa môže taktiež ďalej vyvíjať na niekoho, koho by sme mohli nazvať Boho-človekom. Ide tu o to, stať sa uvedomelejším, pochopiť to, kto sme. Kto si, žiak môj?“: spýtal sa majster s úsmevom na tvári.

“Nerozumiem tvojej otázke. Ako to myslíš, kto som? Ja som predsa ja? Takto sa volám…“: odpovedal zmätene žiak.
“Áno, to je presne ono!“: prerušil ho majster. “Kto je ten, čo hovorí, to som predsa ja. Kto hovorí, že to je moje meno. Môžeš povedať, že toto je moja noha, moja hlava, moje myšlienky, moje pocity... Kto je ten, komu to patrí?!?": spýtal sa dôrazne majster.

“To neviem.“: odpovedal žiak so sklesnutou hlavou.
“Ty si večné vedomie, ty si svetlo, múdrosť a radosť.“: odpovedal mu pomaly majster. “Ale nepomôže ti, ak mi to uveríš. Musíš to zažiť sám! Preto medituj, čítaj sväté písma a pros dovtedy, kým sa tvoja myseľ neupokojí a vtedy to zažiješ! A keď si to už zažil, tak si to musíš ešte uvedomiť, aby si mohol žiť v harmónii! Musíš akumulovať energiu a žiť v rovnováhe, len tak to môžeš zažiť v meditácii. Musíš chcieť rozdávať ďalej plody svojej múdrosti a pomáhať všetkým živým bytostiam! Pretože potom si už všetkým!"

Žiak potom meditoval o týchto múdrych slovách, a dosiahol osvietenie.

Preložené z nemeckého originálu: Erleuchtung

Biela mágia Pentagram

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o predbežnú bezplatnú analýzu a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoj život, vzťahy a sebapoznanie!

Máš problémy vo svojom ľúbostnom živote a nevieš, ako ďalej? Si práve teraz konfrontovaný s niečím, čo si doteraz považoval za nemožné? V zmysle: „Prekliatie, démoni“? Chceš nahliadnuť do možnej budúcnosti, alebo potrebuješ vedieť odpovede na svoje otázky? Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte.

Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

„Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.“ ~ Magička Damona

Mgr. Monika Slivová
Brezová 6
953 01 Zlaté Moravce
Mobil SK: +421 902 734 483
aj WhatsApp, Viber,
Telegram alebo Signal
bielamagia@me.com

Darina Strešňáková
Eža Vlkolinského 141
930 41 Hviezdoslavov
Mobil SK: +421 944 572 078
bielamagia@me.com

Marion Daghan-Malenky
Daghan-Malenky GmbH
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar