Čínska medicína ⚕ Zdravá výživa ☞ Tipy & Triky pri stravovaní ✔

Životospráva podľa čínskej medicíny

Biela mágia a zdravie

Láska ide cez žalúdok, také je staré príslovie.

Platí však stále, a pokým sa bude ľudstvo živiť stravou, nie je dôvod vnímať to inak. Láska je dôležitá pre každého človeka, a je možné vniesť veľký kus z nej do niečoho každodenného. Aj do jedla, ktoré si pripravíme a potom aj zjeme. Je to o hodnotách, ktoré vyznávame a žijeme. Všetko sa dá robiť minimálne dvomi spôsobmi: len tak z povinnosti alebo vedome a s radosťou, hravo.

Tomu prvému stupňu sa teraz venovať nebudeme, lebo tam niet čo riešiť. Snáď len naznačiť, že sa to dá aj inak…

Životospráva podľa čínskej medicíny

Foto © marilyn barbone http://www.fotolia.com I pmalenky

To druhé je už o niečom inom, a preto sa pri tejto kvalite chceme zastaviť. Viac sa jej venovať a spodrobniť určité zásady, ktoré sa dotýkajú nášho života a aj stravovania. Zaznelo tu slovo vedome, a preto všetky informácie pre čitateľa sú zásadné, ale neznamená to, že platia pre všetkých rovnako. Každý človek je jedinečný a má svoje silnejšie i slabšie stránky, niečo zvláda lepšie, iné horšie, niečo vôbec nezvláda... Je tu možnosť, príležitosť začítať sa do napísaného a prijať, čo je pre nás vhodné, nevhodné prestať robiť, jesť... Proste s radosťou vyskúšať.

Nie je účelom urobiť to bez zamyslenia sa nad sebou, aký som, naslepo. Stojí za to, ak sa v tom nevieme vyznať, obrátiť sa na erudovaných ľudí, ktorí vedia, poznajú a sú ochotní nás trošku viesť. Veľa sa o zdravej strave píše, tí čo sa o to zaujímajú majú už všeličo naštudované, ale nie je všetko zdravé a ekologické aj pre každého výťažné. Ono, aby bolo jasné: uškodiť sa dá aj nevhodnou kombináciou zdravých surovín. Ak sú dvaja ľudia „zahlienení", neznamená to, že im pomôže tá istá zložka, či skladba stravy. Neberte preto informácie tu uvádzané ako zásadné, ale ako informačné, ktoré vám môžu pomôcť rozšíriť obzory.

Zdravie pochádza len zo zdravého spôsobu života. T. C. Fry

Biela mágia Pentagram

Zimné obdobie

Biela mágia

Všetko, čo teraz zažívame patrí do zimy, má svoj zimný charakter a tomuto sa chceme aktuálne venovať. Jednotlivé potraviny, plodiny sú cielene vyberané pre toto obdobie, a pre našu zemepisnú šírku i dĺžku, lebo aj to má svoj význam. Stručne povedané v zime nás má jedlo ohrievať a dodávať nám cennú teplú energiu. Úprava varením, dusením, či pečením je robená dlhšiu dobu než v ostatných ročných obdobiach. Aj to má zásadný význam.

Na čo treba klásť dôraz pri príprave jedla v zime:
V zimnom období by mala prevládať mierne slaná a kyslá chuť. Slaná chuť sa získava zo sójovej omáčky, ktorá je tu poslom pre zažívacie orgány. Kyslá chuť sa získava z prírodných octov, alebo kyslého ovocia (citróny, limetky), a posilňuje trávenie. Tu ešte treba povedať, že sa viac v popredí prvok – očistný element ZEM. Ľahko ho rozpoznáme, lebo v rastlinných surovinách má charakteristickú sladkú chuť. Zem ako taká predstavuje pre nás oporu (všetko na nej rastie a my sa po nej pohybujeme, alebo aj na nej stojíme, či oddychujeme). To, že máme v sebe nedostatok tejto zemskej enrgie poznáme veľmi ľahko. Máme chuť na sladké. Až tak, že sa nám všetko zdá málo sladké. Takéto prejavy môžu upozorňovať na nedostatočnosť energie sleziny, či oslabenú slezinu. U ľudí s takýmto problémom môže vznikať priveľká potreba rozmýšľania, ktorá vytvára bludný kruh myšlienok, čím sa stráca vitálna energia a kruh sa uzatvára, lebo treba viac myslieť...

Zimné obdobie Čínska medicína

Foto © Es75 http://www.fotolia.com I pmalenky

Pitie a pitný režim:
V zimnom období by sa mala piť od smädu čistá prevarená (mierne vychladnutá – 60°C) voda. Je to najlepšia detoxikácia. Množstvo podľa potreby. Zásadne by sme nemali piť studené nápoje a ani vodu!!! Pri pití by sme mali cvakať zubami (akoby sme vodu žuli).
Vodu by sme mali používať takú, o ktorej bezpečne vieme, že je bez škodlivých zložiek. Najvhodnejšia je čistá pramenitá voda. Je dobré ju dať na rozbor, aby sme vedeli, čo pijeme. Aj takáto preverená a dôveryhodná voda má svoje „špecifiká“, ktoré je potrebné čo najviac eleminovať. Napríklad ak má v sebe príliš anorganických minerálov, sú tieto pre ľudské telo nestráviteľné a nevie ich využiť pre svoj prospech. Takáto voda je „tvrdá“, a vhodné je venovať pozornosť jej úprave. Môžeme ju dofiltrovávať rôznymi spôsobmi: drveným šungitom, uhlíkovým filtrom, osmoticky. Pri osmóze vzniká tzv. mŕtva voda, lebo všetky baktérie v nej namnožené sa zabijú. Takáto voda nevie energizovať organizmus. Preto ak máme oslabené čchi, potrebujeme organizmus podporovať a osmotickú vodu doladiť magnetickou úpravou, ktorou sa nanovo jej štruktúra krištalizuje a stáva sa tzv. „živou“.

Zdravie je najdôležitejšia kvalita tela. Aristoteles


Ako správne varíme:
V zimnom období všetko viac varíme a aj dlhšie než v letnom období. Napr. obiloviny pred varením namáčame a dĺžka varu je aj 30 min. Používané orechy namáčame vo vode. Sú lepšie konzumovateľné a ľahšie stráviteľné. Varíme aj zeleninu, ktorú jeme iným spôsobom ako v letnom období. V zime je odporúčaný podiel čerstvej stravy iba 5 až 10 %. (V letnom období je podiel iný: 15 až 20 % čerstvej stravy.)

Ako na to?

Tipy pri stravovaní

Minerály vo výžive nie je vhodné dopĺňať v anorganickej forme, je to pre organizmus nestráviteľné. Vhodné sú, napr. koloidné minerály, alebo minerály v strave, ktorú zjeme.
Nože: Nie je jedno, aké nože používame. Mali by byť z kvalitnej ocele a k takým nožom patrí kvalitná drevená rúčka. Každý kuchár by mal mať vlastné nože, ktoré by mal používať iba on sám. :o)) Z toho nám samozrejme vyplýva, že nože s plastovou rúčkou nie sú tie najvhodnejšie. Kombinácia kov-drevo je vyvážený pomer jinovej a jangovej energie (kov a drevo). Výhrou nie sú ani celokovové nože!!!

Zdravá výživa Správne stravovanie

Foto © asab974 http://www.fotolia.com I pmalenky

Krájanie: Krájanie je potenciovanie energie. Vhodnými tvarmi, ktoré sú výsledkom nášho prejavu, či fantázie, dodávajú potravinám istý typ energie. Iné je ak krájame na hranolčeky, kocočky, šikmo (energia kovu), na kolieska (vyváženosť), na trojuholníčky (tiež vyváženosť).
Farebnosť jedla: Mala by byť pestrá, snažíme sa o krásne farby. Napr. červená farba symbolizuje krv a srdce, biela zas pľúca. Má obvykle kvalitu tepla, ale nie je to tak vždy. Napr. rajčiny sú napriek tomu, že majú červenú farbu, chladivé. (Rastú v letnom období, preto.)
Čím sladíme: Biely cukor je najťažšie stráviteľný, lebo je to zložitý cukor. Lepšie je sladiť s hnedým trstinovým cukrom, alebo inými prírodnými jednoduchšími cukrami: fruktózou, datlovým sirupom, javorovým sirupom, brezovým cukrom (xylitol) alebo medom. Ten je liek a preto ho treba tak aj používať: 1 čajovú lyžičku denne. Vhodný je aj stéviový cukor, ktorý predávajú v obchodných reťazcoch, je lepší ako klasický biely cukor. Veľmi dobré na sladenie sú aj slady z obilovín (ryža, pšenica), alebo agáve sirup.

Čím mastíme:
Vhodnejšie sú prírodné za studena lisované oleje.
Slnečnicový olej je vhodný najmä pre starších ľudí, lebo zohrieva.
Olivový olej je viac chladivý, čo je dobré pre mladších a najmä pre hyperaktívne deti.
Kokosový olej je veľmi vhodný pre podvyživených ľudí a aj na kozmetiku.
Bravčová masť vyrobená doma je tiež veľmi kvalitný tuk vo výžive.
Maslo je veľmi vhodné, iba treba dať pozor, aby nebolo staré.
Ghí je ešte lepšie = tepelne upravené - rozpustené a vody zbavené maslo. Dlho vydrží a použiť sa dá aj ako kozmetický prostriedok, a aj do klystírov. Premastí vhodným spôsobom črevný trakt.
POZOR!!! Pri kúpe masla sa nedajme zlákať výhodne nízkou cenou produktu. Na trhu sa vyskytujú dva druhy masla. I keď sa píše, že je s obsahom tuku 82 %, nie je tu záruka na jeho kvalitu. Ak sa jedná o maslo čerstvé, má vypísanú krátku dobu na spotrebovanie. Ak má na sebe značku SK+EU alebo DESN 016 EG, ide síce o správne 82 % maslo, ale pochádza z hmotných rezerv EU a bolo už zmrazované, neskôr rozmrazené a prebalené.
Nie je všetko zlato, čo sa blyští. :o)

Mlieko:
Je vysoko frekvenovanou výživovou zložkou ľudskej stravy. Veľa mýtov a chvály na jeho účet už „ľahlo popolom“. To čo platilo v polovici minulého storočia dnes už neplatí a tí rozhľadenejší dnes už „vedia svoje“. Aj to, že človek je jediný cicavec na planéte, ktorý sa po odkojení ďalej živí mliekom. A výsledok sa prejavuje. Pre porovnanie si stačí uvedomiť iba to, že teliatko má pôrodnú veľkosť aj 25 kg, ľudské dieťa 3 kg. S tým súvisí aj podiel cukrov, tuku, bielkovín a vody, ktorý je zásadne iný v kravskom mlieku a iný v materskom mlieku. Keď si potom v dospelosti „dožičíme“ svoju dennú dávku, niet sa čo diviť. Odchádzajú šľachy, zahlieňujú sa črevá, pokožka môže byť ekzematická... Okrem toho má kravské mlieko ochladzujúci vplyv na organizmus. A nie je to iba o mlieku, ale aj o ostatných výrobkoch (tvaroh, jogurt, smotana, syry…).
Trošku lepšie pre našu výživu kozie mlieko. Je pre človeka oveľa vhodnejšie a stráviteľnejšie. Nie je náhoda, že na dedine aj dnes dávajú mamy svojim deťom kozie mlieko. Naše babičky dobre vedeli, čo je pre deti dobré. Na rozdiel od kravského má kozie mlieko energeticky zohrievajúci charakter. Aj ostatné výrobky z kozieho mlieka sú veľmi chutné, najmä syry. Treba vyskúšať a zahrnúť do svojho jedálnička.

Účinky bylín, potravín a ich zložiek

Biela mágia a bylinky

Všetky rastliny, ktoré rastú pod zemou sú svojim charakterom chladivé – jinové a používajú, využívajú sa na ochladzovanie organizmu. Tým by sme sa mali v zimnom období radšej vyhýbať, alebo ich dlhší čas (aj 30 minút až 1 hod.) tepelne upravovať.
Výnimkou je zázvor, ktorý je jangový a silne ohrieva, čiže je veľmi vhodný na konzumáciu v zimnom období. Môžeme z neho variť čaj, či ho dávať ako korenie do polievok, zákuskov…

POZOR! Sušený zázvor má ešte viac hrejivý účinok ako čerstvý, čiže otepľuje a zohrieva oveľa viac!!! Zázvor pri používaní v kuchyni s tepelnou úpravou nešúpeme. V šupke je najviac hodnotných látok!!!

Biela mágia a bylinky

Foto © Africa Studio http://www.fotolia.com I pmalenky

Fazuľa v zime posilňuje slezinu, lebo má hrejivý charakter.
Moruša lieči slezinu a diabetes.
Rastlina Kuzu je vínny krík (krajina pôvodu Japonsko). Používa s výťažok z koreňa rastliny – škrobovina – dostať ju ako biele kryštály. Používa sa pri celkovom vyčerpaní, akútnych črevných problémoch (hnačky) i chronickej črevnej slabosti, prechladnutiach a aj na liečenie drogovo závislých. V kuchyni sa používa ako zahusťovadlo (podobne ako riasa agar).
Melasa je rastlinný výťažok z cukrovej trstiny, je to čistý prírodný produkt (frakcia pri výrobe trstinového cukru). Je zdrojom mnohých stopových prvkov a minerálov, hlavne železa a vitamínov A, D, B, i nenasýtených mastných kyselín. Lieči vysoký krvný tlak, anémiu, ekzémy, zápaly priedušiek,osteoporózu, zápchu, diabetes, migrény. Denná dávka pre dospelého sú 1 až 2 čajové lyžičky denne.
Agar (E406) je výťažok z morských rias (z rodu Geledium). Využíva sa hlavne pri varení v pomere s vodou 1:65 ako zahusťovadlo na výrobu rôznych želatín. Inak je významným zdrojom jódu.
Mak je zdrojom bielkovín, vápnika, železa a horčíku, rovnako ako aj čierny sézam.
Kapucínka väčšia – liečivá rastlina, konzumuje sa v lete v šalátoch, je zdrojom vitamínu C.
Cejlónska škorica – nie je škorica ako škorica. Cejlónska je sladšia a voňavejšia. Používa sa kôra zo stromov. Lieči urogenitálny systém, je hrejivá, zvyšuje libido a pôsobí na úrovni prvej čakry.
Ruža stolistá – je veľmi dobrá na prípravu čaju. Odstraňuje z tela vlhkosť, ale znižuje krvný tlak. Vhodná je pri astme, chrípke, nádche a nachladení. Zastavuje hnačku, silnú menštruáciu, harmonizuje meridián pľúc močového mechúra, sleziny, ženkého čreva, žalúdka. Pozor! Znižuje krvný tlak!!!

Viac lepivú používame do koláčov, suchšiu na bežné jedlá. Lepkavejšia viac dopĺňa vlhkosť v tele (pozor! robia sa hlieny). Je dobré jedávať striedavo, raz lepivejšiu a potom suchšiu.
Strukoviny fazuľa, šošovica ohrievajú. Sú vhodné na zimné stravovanie.
Mungo fazuľka chladí, nie je vhodná na zimné stravovanie. Skôr na jar ako klíčky. (Dobrá správa, ak pravidelne 2 až 3-krát do týždňa jedávame strukoviny, prestávame „vetrať”.)
Sezam čierny je predkom bieleho sezamu. Oproti bielemu sezamu má výraznejšiu chuť. Je bohatým zdrojom minerálov a stopových prvkov. Má najvyšší podiel vitamínu E zo všetkých potravín rastlinného pôvodu. Jeho dlhodobé užívanie znižuje obsah radikálov v bunkových stenách, čím sa odďaľuje nežiadúce starnutie organizmu. Zlepšuje kvalitu kostí, vlasov i nechtov. Podiel vlákniny vhodne reguluje trávenie a zmierňuje zápchu. Čistí pečeň a obličky, udržuje správnu hladinu cholesterolu v krvi. Má chladivý účinok, mali by ho užívať ľudia s veľkým ohňom v tele (veľa sa potia po tele).
Čierny sezam môžeme používať pri varení omáčok, polievok, pečiva, ryže. Vhodný je do marinád, alebo pri výrobe sezamovej tahini pasty.
Pohánka môže byť svetlá, alebo tmavá. Je to druh obiloviny bez lepku, takže je veľmi vhodná pre celiatikov. Vo všeobecnosti je dostať kúpiť odšupkovaná pohánka.
Svetlá pohánka je menej máčaná pri procese odstraňovania šupiek a má viac chladivý charakter.
Tmavá pohánka je máčaná dlhšie pri procese odstraňovania šupiek a je viac hrejivá.

Schizandra čínska – ovocie piatich chutí. Je sa sušená, alebo sa z nej varí čaj. Je výrazné tonikum a preto sa používa pri únave akútnej alebo únavovom syndróme. Je to rastlina dlhovekosti. Môže sa kombinovať s kustovnicou a drieňom lekárskym. Takto sa dá doplniť jin pľúc, pečene, sleziny a obličiek. Lieči pomočovanie a únik semena. Celkovo vplýva na zvýšenie imunity. Vhodná je aj kombinácia 1 čajovej lyžičky kustovnice, 1 čajovej lyžičky drienky a 6 g schizandry. Plody rozdrvíme v mažiariku a varíme 5-10 minút. Plody následne môžeme zjesť.
Slzovka – je tzv. „biela perla východu". Používajú sa semená rastliny. Je čínskou alternatívou našich jačmenných krúp. Vzácna je preto, lebo jednak posilňuje organizmus a súčasne pomáha vylučovať škodliviny z tela. Inak povedané: čistí organizmus od nánosov zo živočíšnych potravín a používa sa pri podpornej liečbe celkového zahlienenia. Takže „ideál" pre človeka 21. storočia. Varí sa obdobne ako ryža, či krúpy. Uvarená je vhodná ako plnivo do polievok, alebo sa podáva ako kaša. Vývar sa dá využiť na pitie, ako liečivý čaj. Dá sa osladiť medom. Odporúča sa každodenné konzumovanie slzovky. Uvarená sa dá niekoľko dní skladovať v chladničke. Tip ako ju konzumovať najlepšie: na 1 liter vody dáme 3 polievkové lyžice slzovky (to je dávka pre 1 osobu). Je absolútne najlepšie jedávať po chorobe so zahlienením, či zadržiavaním vody v tele. Pozor! Užívať iba 2-3 týždne!!!
Ryža je veľmi vhodná na konzumáciu v zimnom období. Pripravujeme ju varením v mierne slanej vode. Varíme v pomere 1:3, alebo 1:4 po dobu 11 až 20 minút od bodu varu. Čím dlhšie varíme, tým je lepkavejšia.

Biela mágia a zdravie

Starostlivosť o seba

Niečo o orgánoch a netušených súvislostiach:
Slezina: Ak máme pocit, že je všetko málo sladké je oslabená slezina. Prejavuje sa to prílišným rozmýšľaním o všetkom. Čím viac sa myslí, tým viac sa prichádza o energiu. Je to bludný kruh!
Pečeň: Ak je pečeň oslabená býva človek buď tvrdohlavý, puntičkársky, trudnomyseľný alebo aj nerozvážny. Tiež sa môže prejavovať neporiadnosťou, nerozhodnosťou i derpresiou.
Dna: neodporúča sa konzumovať zelený mladý hrášok. Ale môže sa jesť napr. suchá fazuľa, ktorú sme máčali a následne varili v inej vode. Je to vďaka tepelnej úprave, ktorú podstúpila.
Nadmerné potenie (SUE – KRV): Pot je tekutinou srdca. O potení sa v čínskej medicíne hovorí, že ide o proces, pri ktorom sa do jin pridáva jang = do tekutiny vstupuje teplo. Pretože pot ako tekutina má spoločný pôvod s krvou a krv je riadená srdcom, existuje priamy vzťah medzi potením sa a činnosťou a stavom srdca.

Čo by sme nemali používať v jedle či starostlivosti o seba:
Minerálne oleje
Hydrogenovaná úprava
Všetky E200 sú zlé
Hydroxidy – lúh sodný
E320-butylovaný hydroxyanizol a E321-butylovaný hydroxytoluén!!!
Sušené marhule s prídavkom sulfur oxid! To znamená, že sú sírené. Následok je astma a ekzémy.
Sacharín – vyrába sa z ropy!!!

Čo je pre nás vhodné na jedenie a starostlivosť o seba:
Kokosový olej (aj odmasťuje)
Kyselina mliečna je produktom prírodného kvasenia zeleniny – fy ULRICH = natürlich (slovná hračka). Dá sa využívať aj pri šetrnom – ekologickom – odvápňovaní v kuchyni (kanvice, odpady) a ničí plesne
Draselná soľ je kryštál vhodný na nahradenie antiperspiračných guličiek. Stačí trochu navlhčiť vodou a potrieť podpazušie, menej sa potí. Neškodí to ani lymfatickému systému ani potným žľazám!
Zubná pasta VICCO SF=sugar free=bez cukru!
Kustovnica – sušená jedine z číny!

Zistíme, aké sú príčiny vašej choroby a pomôžeme vám nájsť cestu k telesnému a duševnému zdraviu. V prípade záujmu o absolvovanie nezáväzného telefonického rozhovoru alebo o kontaktovanie e-mailom kliknite TU.

Logo Životospráva podľa čínskej medicíny

Biela mágia: Čínska medicína

Cítite, že ste chorý, slabý alebo úplne bez energie? V takýchto chvíľach ľudia najčastejšie začnú brať nejaké lieky. No lieky často problém iba zhoršujú. Pomôžeme vám prekonať vaše zdravotné problémy – a to bez dodatočných pomocných prostriedkov ako sú rôzne zázračné pilulky.

Zavolajte nám alebo nás kontaktujte e-mailom. Tešíme sa na vás!

Tipy pre údržbu tela:
Sex: je dôležitou súčasťou ľudského života. Nedá sa prehliadať ho a má pre každého človeka zásadný význam. Je potrebné sa k nemu správať zodpovedne a primerane. Dobre je vedieť, že má tri hlavné aspekty – významy:
1. je tu na plodenie, teda na zachovanie ľudského rodu;
2. je tu pre radosť človeka ako takého. Nesmie sa však zneužívať a robiť z neho biznis!
3. jeho najvyššia úroveň predstavuje kultiváciu mužskej a ženskej energie a poskytuje významnú výživu ľudskému telu na úrovni energií.
Čo je dôležité vedieť, že v zime by sa mal sex odohrávať iba na úrovni láskania bez telesných štiav (ejakulácia). Hm, niekedy to môže byť zásadne ťažké...

Cvičenie pre zdravie

Niekedy je vhodné si zacvičiť aj po jedle, hlavne ak bolo príliš sýte, alebo sme to prehnali s jeho množstvom. Je to teda cvičenie na trávenie, aby sme sa „rozkývali“.

Ide o cviky ČIKUNG, ktoré zacvičíme v množstve 15 až 20 krát.
Cvik prvý: Stojíme vzpriamene, ale sme uvoľnení = pružní v kolenách, zadok máme podsadený. Ruky dvíhame pomaly dohora a nadychujeme sa do brucha. Potom ruky vedieme smerom dole po tele cez hrudný kôš v oblasti prsných bradaviek až k slabinám a bokom. Vtedy pomaly vydychujeme.

Cvik druhý: opäť stojíme vzpriamene, ale sme uvoľnení = pružní v kolenách, zadok máme podsadený. Ruky si prekrížime dlaňami nadol na strede brucha.
Muži majú pri tele prvú ľavú ruku a na nej položenú pravú ruku, dlaň prekrýva dlaň, palce sú smerom nahor.
Ženy majú pri tele prvú pravú ruku a na nej položenú ľavú ruku, dlaň prekrýva dlaň, palce sú smerom nahor.
Takto preloženými rukami krúžime najprv 36krát v smere hodinových ručičiek a potom 36krát proti smeru hodinových ručičiek. Je to vo vyváženom stave a pomáha to správnej činnosti čriev.
Ak je hnačka robí sa iba krúženie v počte 36krát proti smeru hodinových ručičiek.
Ak je zápcha robí sa iba krúženie v počte 36krát v smere hodinových ručičiek.

Očista ulity (Šankaprakšalána):
Je veľmi vhodná na detoxikáciu organizmu, odporúča sa robiť v jarnom období (marec-apríl). Neodporúča sa robiť začiatočníkovi samotnému doma, lebo má svoje špecifiká. Tieto sa dajú ľahšie absolvovať pod dohľadom skúseného odborníka. Preto je vhodné dopredu sa na túto terapiu objednať.
V skratke povedané: pije sa pri tom veľa vody, mierne slanej a s teplotou 38°C (postupne 6,5 až 10 litrov). Cvičí sa pri tom šesť jogových ásán, pod odborným vedením. Prvýkrát je naozaj vhodné zveriť sa do rúk odborníkov.
Po očiste nasleduje sprcha a oddych. Časovo to vychádza na začiatok o 7-mej hodine rannej, končí sa o 13-tej.
Celkovo je potrebné zachovať disciplínu a denný režim aj v stravovaní. Treba počítať s istou zníženou imunitou a dbať na teplejšie obliekanie sa. 1 mesiac po tejto očiste je potrebné dodržiavať jedálniček, ktorého rozpis dostaneme od odborníka pri odchode domov.

Biela mágia - úspešne, osobne a individuálne.

Požiadaj o bezplatný termín konzultácie a začni s jej pomocou ešte dnes vylepšovať svoju pohodu, radosť a jasnosť!

Cítiš sa chorý, slabý alebo úplne bez energie? Ľudia veľmi často v takýchto situáciách automaticky siahajú po liekoch. Paradoxne lieky častokrát problém iba zhoršujú. Pomôžeme Ti prekonať tieto zdravotné problémy – a to bez použitia zázračných prostriedkov, či tabletiek.

Na probléme pracujeme magicky tak dlho, kým nie je vyriešený. Po celý čas zostávame s klientom v kontakte. Môžeš nás navštíviť aj osobne za účelom rozhovoru alebo spoločnej meditácie.

Centrum pre bielu mágiu

Príďte a precíťte hlboký duchovný mier nášho chrámu. Nájdite rovnováhu, mier a novú inšpiráciu v našich posvätných priestoroch. U nás zažijete osobné konzultácie zamerané na váš problém ako aj meditačné semináre a pravidelné prednášky o bielej mágii, o voodoo a duchovných otázkach.

„Keď sú telo, duch, myseľ a duša v rovnováhe, môžete dokázať veľké veci.“ ~ Magička Damona

Mgr. Monika Slivová
Topoľčianska 916/23
951 97 Žitavany
Mobil SK: +421 902 734 483
aj WhatsApp, Viber,
Telegram alebo Signal
bielamagia@me.com

Darina Strešňáková
Eža Vlkolinského 141
930 41 Hviezdoslavov
Mobil SK: +421 944 572 078
bielamagia@me.com

Marion Daghan-Malenky
Daghan-Malenky GmbH
Espenauer Straße 10
342 46 Vellmar